Skocz do zawartości

Forum

 1. Z życia Forum

  1. Regulamin, forumowe FAQ

   Obowiązkowa lektura dla nowicjuszy!

   7
   postów
 2. Naturyzm

  1. Naturyzm w Polsce

   Dyskusje, opinie o odwiedzanych miejscach, plaże i miejsca naturystyczne w Polsce.

   33,456
   postów
  2. Naturyzm za granicą

   Dyskusje, opinie o odwiedzanych miejscach, plaże i miejsca naturystyczne za granicą.

   10,217
   postów
  3. Ogólnie o naturyzmie

   Rozmowy o naturyzmie i zjawiskach pobocznych, fakty, problemy, perspektywy

   11,693
   postów
  4. 891
   postów
  5. 1,305
   postów
  6. 1
   post
  7. International

   Board category designed for english speaking naturists from all over the world. You can change board language in a drop-down list at the bottom of each page.

   Read short rules before posting!

   59
   postów
 3. Saunowanie

  1. Sauny - Polska

   Wydarzenia saunowe i obiekty w kraju

   48,688
   postów
  2. Sauny - zagranica

   Wydarzenia saunowe i obiekty poza granicami Polski

   5,079
   postów
  3. 9,604
   postów
 • Nowe posty

  • mello54
   Hej Widzę, że Wasz zestaw pytań nie wywołał entuzjazmu współforumowiczów ani burzy odpowiedzi... zdaje się niektórzy są już zmęczeni odpowiadaniem "korzystaj z szukajki", "google twoim przyjacielem" itp... A mnie Wasz post sprowokował do próby ułożenia prostego planu działań w przypadkach takich  jak Wasz. Postanowiłem ułożyć go w formie zestawu punktów. Oto one:   1: przelecieć się po tytułach wątków w dziale "sauny - Polska" naszego forum. 2: Dostać się na stronę obiektu, który wygląda interesująco 3: Uważnie przestudiować jego regulamin 4: Porównać zapisy regulaminu z własnymi upodobaniami   Ad.1: Nasze forum słusznie uważane jest za jedno z najlepszych o saunowaniu (i niewątpliwie najlepsze o naturyzmie ) więc jest duża szansa, że znajdziecie obiekt Wam pasujący - przynajmniej wstępnie Ad.2: wujek google jest tu nieoceniony, choć często w postach o obiekcie forumowicze też podają bliższe dane (adres strony www, mail itp) Ad.3: To najważniejszy punkt. W połączeniu z następnym daje w przypadku pozytywnej weryfikacji 80% szans na właściwy wybór Tu myślę, że dobrze jest szczególnie zwrócić uwagę na zapisy regulaminu i stopień ich zgodności z ogólnie przyjętymi regułami poprawnego saunowania:    - czy regulamin zabrania, dopuszcza czy może nakazuje (brr...) stroje kąpielowe w saunie suchej, w mokrej, w jacuzi itp. Tu oczywiste jest, że w ostatnim przypadku obiekt zasługuje na znaczek ST (smażalnia tekstyliów) i przez szanujących się saunowiczów jest omijany z daleka. W przypadku CO (strojów się nie nakazuje, ale i nie zabrania) bardziej już uznanie obiektu za interesujący zależy od Waszych upodobań.   -czy w regulaminie wyraźnie zakazuje się trzymania  ciała wprost na deskach. Jeśli nie to czasem trudno niektórym wyjaśnić, że to jedna z podstawowych reguł saunowania. Można tłumaczyć logicznie, ale jeśli nie dociera to brak ostatniego argumentu ("regulamin zabrania i koniec!").   -sprawy higieny i warunków zdrowotnych są zwykle poruszane w regulaminie albo w jego okolicach, dobrze jest poczytać o nich i dopasować do własnej (być może dopiero przewidywanej) wytrzymałości na ciepło, potrzeby odpoczynku itp.   Po tym wszystkim pozostaje udać się do wybranego obiektu, dobrze wypocząć, a po powrocie opisać Wasze wrażenia z pobytu w odpowiednim wątku (Oby jak najlepsze, czego serdecznie Wam życzę) Pozdr. M. PS "sztuka saunowania" jest najlepiej opisana właśnie na naszym forum oraz na stronie PTS (Polskiego Towarzystwa Saunowego). Warto tam zajrzeć  
  • aszu66
   Ślęza - jak najbardziej, choć jeśli oczekujesz wielkiej liczby atrakcji, możesz być nieco rozczarowana. Dlatego podsunę Ci pod rozwagę również wrocławski Aquapark: Poza tym (OK, to nie Dolny Śląsk, tylko Opolszczyzna, ale tylko ok. 100 km od Wrocławia, więc może się nada) Sommer Residence w Kuniowie koło Kluczborka: Żeby nie powtarzać tu wszystkiego, co już napisano gdzie indziej, proponuję, żebyś poczytała tematy poświęcone poszczególnym obiektom - tylko zarezerwuj sobie sporo czasu na lekturę - i jeśli jakieś informacje będą dla Ciebie niewystarczające lub niejasne, nie wahaj się pytać o szczegóły. Z pewnością nie zabraknie tu osób, które wyczerpująco o wszystkim opowiedzą. Jeszcze jedno. Skoro - jak sama piszesz - nie masz jeszcze własnych doświadczeń saunowych, sugeruję, żebyś poczytała też ile się da na temat poprawnego saunowania i saunowych dobrych obyczajów (tu trudno wskazać jeden temat - musisz uważnie przejrzeć tytuły w tym forum). Oczywiście nie wątpię, że Twój narzeczony wszystko Ci wytłumaczy, ale myślę, że to też będzie dla niego fajna niespodzianka, kiedy okaże się, że wszystko już wiesz... Mam nadzieję, że saunowa przygoda dostarczy Ci wiele radości i stanie się Twoją nową pasją - życzę Ci tego serdecznie . A może potem napiszesz na forum o swoich wrażeniach?
  • lazury
   Straciłem już nadzieję, że w Szczecinie coś się poprawi. Tyle razy prosiłem w RKF, żeby doprowadzili wodę do mokrej. Przecież tylko przez ścianę i kranik. Obiecywali w zeszłym roku, ale nic z tego nie wyszło. Jest tam wąż zwinięty przy ścianie przy drzwiach do toalety i jak mi się chce, to go wciągam do mokrej i myję siedziska, ale nie tak to powinno wyglądać. W RKF też mogliby napisać na ścianie, że jeden raz w tygodniu tylko i wyłącznie nago. Wprawdzie zawsze było można bez strojów, ale jak ktoś przyszedł w stroju i miał obiekcję, to był problem i głupio. Tutaj widziałem, że niektórzy się umawiają w grupie. Ja zazwyczaj chodzę sam i nie pasuję do grup tzw. mieszanych. Mogę chodzić obojętnie gdzie i z kim, bo przecież do sauny chodzi się przede wszystkim dla zdrowia (może tak - ja chodzę), a sprawy towarzyskie są na drugim miejscu. Kiedyś w grupie saunowej była niesamowita atmosfera. Obchodziło się imieniny, ludzie przynosili ciasto. Latem jeździliśmy całą grupą na plażę. To się już nie wróci. To już umarło.
  • Przemek85
     Wypraszam sobie, kajeput jest lovely
  • Andy
   Czy można się spodziewać relacji z ostatniej nocy saunowej?
 • Nowe tematy

 • Kluby

 • Nadchodzące wydarzenia

  Brak nadchodzących wydarzeń
 • Wiek forum

  • Data powstania
   10.03.2002 20:33
  • Wiek forum
   15 lat, 11 miesięcy, 9 dni, 13 godzin i 48 minut
 • Statystyki forum

  • Tematów
   9,441
  • Postów
   199,776
 • Statystyki użytkowników

  • Użytkowników
   8,371
  • Najwięcej online
   99

  wilczeq17
  Najnowszy użytkownik
  wilczeq17
  Rejestracja
×

Ważny komunikat

Korzystając z tego portalu, akceptujesz nasze Warunki użytkowania.