Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Nago Na Rowerze.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iza29Marcin33

Iza29Marcin33
  • Tematy: 19
    • :

Napisany: 12 kwiecień 2006 o 22:06

Jakieś dwanaście lat temu moja koleżanka której ojciec mieszka w Niemczech opowiadała mi że jadąc z tatą samochodem widziała parkę jadącą na rowerach wzdłuż plaży po ulicy nago. Nie bardzo w to wtedy wierzyłem. Jak się okazuje w kraju takim jak Niemcy takie rzeczy to normalka ;) . Myślę że wielu (może nie wszyscy) z nas Polskich naturystów też chętnie tak spędzałoby wolny czas. Niestety mieszkamy w Rzeczpospolitej Katolickiej i coś takiego byłoby chyba nie możliwe. No chyba że gdzieś na dalekim odludziu ? Czy doczekamy się kiedyś czasów kiedy będziemy mogli tak spędzać wolny czas lub poprostu pojechać nad pobliskie jeziorko i opalać się nago bez głupich spojżeń tekstylnych? Wątpię, ale............ ;) ?

Pozdrowionka

Marcin
  • 0

#2 kłapołuch

kłapołuch
  • Tematy: 6
    • Czas online: 2g 39m 16s

Napisany: 12 kwiecień 2006 o 23:45

Dziwny post.

Myślę, że w postępowej Francji, ciepłej Hiszpanii i wielu innych krajach naga parka na rowerze, jadąca po ulicy nie tylko wzbudziłaby zainteresowanie tekstylnych ale i policji.
Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego jeżdżenie na rowerze nago po drogach publicznych z naturyzmem. To się nazywa ekshibicjonizm.

Jeszcze bardziej nie rozumiem co autor miał na myśli mówiąc w tym kontekście RZ-lita Katolicka.
  • 0

#3 wojtek56

wojtek56

Weteran Forum

• Tematy: 87
    • Czas online: 66d 19g 53m 54s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 13 kwiecień 2006 o 10:30

Biorąc pod uwagę, że:
1) rower jest podręcznym środkiem transportu,
2) parka golasów jechała wzdłuż plaży (domyślam się, że w Niemczech widok golasów w pobliżu plaży nie budzi sensacji),
nie rozumiem, Kłapouchu, Twojej ostrej reakcji. Sam pewnie w ogóle nie zdecydowałbym się na wyjście nago poza plażę, ale być może dlatego, że w naszym kraju granica gdzie nagość jest dozwolona, a gdzie już trąci o ekshibicjonizm, raczej jest granicą plaży. Gdyby jednak było społeczne przyzwolenie, aby np. można było spacerować czy jeździć na rowerze nago choćby po lesie ciągnącym się wzdłuż nadmorskich plaż, to amatorów takiego wypoczynku na pewno by nie zabrakło. Dopóki jednak tak nie jest, a samotny facet (a co dopiero nagi!) poza plażą raczej kojarzy się z zagrożeniem dla innych, to pozostaje tylko westchnąć i pomarzyć...

Inna rzecz, że określenie "Rzeczpospolita Katolicka" w tym kontekście jest nie tylko niefortunne, ale wręcz nierozsądne (by nie rzec: głupie). Myślę, Izo i Marcinie, że powinniście przeprosić za takie sformułowanie, szczególnie tych, którzy łączą swoją wiarę z naturyzmem czy choćby akceptacją takich upodobań u innych.

wojtek56 edytował ten post 13 kwiecień 2006 o 10:31

• 0

#4 Evangelion

Evangelion
  • Tematy: 4
    • :

Napisany: 13 kwiecień 2006 o 10:58

A ja nie rozumiem, czemu tak niektórzy naskakują na Izę i Marcina. Myślę, że nie chodziło im o to aby naśmiewać się z czyichś wierzeń, a jedynie o zwrócenie uwagi na to, że w naszym kraju jest straszny konserwatyzm i nietolerancja. Ja np. nienawidzę słuchać jak duchowni chcieliby dyktować jak ma w naszym kraju wyglądąć wychowanie seksualne, ale to że ktoś jest katolikiem toleruję i nigdy bym nikogo nie obrażał tylko za to że jest takiej albo innej religii. Czemu w naszym kraju każde niepochlebne zdanie na temat katolicyzmu traktuje się jako atak na tą religię? Co innego mówić komuś że jest głupi bo jest katolik, a co innego narzekać na zbyt duży wpływ Kościoła w naszym kraju, do czego każdy ma prawo tak jak i narzekać na np. nudne reklamy w TV.

Ale nie odchodźmy już zbytnio off-topic, dyskusja była o nagim kolarstwie ;)

Evangelion edytował ten post 13 kwiecień 2006 o 11:08

• 0

#5 grommit

grommit

Weteran Forum

• Tematy: 161
    • Czas online: 84d 21g 15m 9s

Napisany: 13 kwiecień 2006 o 15:02

parka golasów jechała wzdłuż plaży (domyślam się, że w Niemczech widok golasów w pobliżu plaży nie budzi sensacji),
nie rozumiem, Kłapouchu, Twojej ostrej reakcji. Sam pewnie w ogóle nie zdecydowałbym się na wyjście nago poza plażę,

Nam zdarzyło się w Piaskach będąc niekompletnie ubranymi (a dokładniej: kompletnie nieubranymi) wrócić z plaży na parking. Było to nieco zwariowane, ale z drugiej strony - akurat na tej ścieżce chyba wszyscy to naturyści idący na plażę albo z plaży.

Przestrzegamy jednak jednej kluczowej zasady: nie narzucać się nikomu z własną nagością. Ten, kto to robi, jest ekshibicjonistą, nie naturystą. Pewnie wielu z nas ma wspomnienie z młodości, gdzie ktoś w krzakach czy w ciemniej bramie nam się narzucał. Wspomnienie to nie jest przyjemne, towarzyszy mu lęk, wstyd i poczucie zagrożenia. Zważmy, by takiego poczucia nie wzbudzać u nikogo.
  • 1

#6 czarny-adam

czarny-adam
  • Tematy: 16
    • :

Napisany: 13 kwiecień 2006 o 19:03

unde      Inna rzecz, że określenie "Rzeczpospolita Katolicka" w tym kontekście jest nie tylko niefortunne, ale wręcz nierozsądne (by nie rzec: głupie). Myślę, Izo i Marcinie, że powinniście przeprosić za takie sformułowanie, szczególnie tych, którzy łączą swoją wiarę z naturyzmem czy choćby akceptacją takich upodobań u innych.        fined

A mnie się wydaje, że powinieneś leczyć swoje problemy w odpowiedniej placówce a nie na forum naturystycznym. I do tego kosztem Marcina.
Jeśli nie rozumiecie co Marcin miał na myśli pisząc:

unde    Niestety mieszkamy w Rzeczpospolitej Katolickiej    fined

, to macie do tego prawo. Ja rozumiem co chciał powiedzieć. A wymaganie przeprosin za to sformuowanie uważam nie tylko za niestosowne, ale wręcz nachalne (by nie rzec: chamskie).
Nie rozpisując się. Wasze głosy są w państwie wyznaniowym normalne. Ale nie można obrażać się o nazywanie tegoż po imieniu.
W sprawie rowerów.
Idąc tokiem rozumowania Marcina, naturystyczna turystyka rowerowa będzie w tym kraju możliwa w momencie wydzielenia terenu prywatnego nie podlegającego przepisom ogólnym. Czyli w ośrodku FKK. Jeśli taki kiedykolwiek powstanie.
Pozdrawiam. ca
  • 0

#7 tadpol

tadpol
  • Tematy: 0
    • Czas online: 1g 39m 39s

Napisany: 13 kwiecień 2006 o 20:19

tolerancja wobec siebie i innych ..... jacy tak prawde mowiac jestesmy dla siebie i innych.... to w jakiej sytuacji sie znajdujemy i co jest dla nas normalne dla innych moze miec odwrotne znaczenie i odwrotnie rowniez ....a co tyczy kraju to jest on jaki jest i pewnie inny nie bedzie w najblizszym czasie .... w jednej wypowiedzi tracilo moherkiem stad tylko moge wyrazic swoja opinie ze nie ma tu za co przepraszac .... a naturyzm jest ponad ponad wszystkim i wiara rowniez ..... w co ja wierze to moja sprawa ........ i jak sie realizuje w tej wierze tez moja to sprawa ...... i nie chce aby ktos w moim imieniu wypowidal sie np w sprawach wiary ....................................... i na koniec uwazam ze natura i naturyzm jest piekny ze trzeba czerpac wiedze i zycie z natury dla lepszego zycia naszego zycia a tego samego o naszym duchu szkolonym powiedziec nie mozna ........... ;)
  • 0

#8 wojtek56

wojtek56

Weteran Forum

• Tematy: 87
    • Czas online: 66d 19g 53m 54s

Napisany: 14 kwiecień 2006 o 00:05

Fajnie jest umieć czytać, umieć pisać, a nade wszystko rozumieć. Ale po kolei.

Marcin, w Anglii ludzie w saunach pocą się w gaciach. A podobno to kolebka wolności...
W Twoim tekście z przyjemnością czytałem o marzeniach, jak można by spędzać czas. Ale to nie Mohery stoją tu na przeszkodzie (wolę to określenie, niż Twoje). Nie potrafimy założyć własnego stowarzyszenia, z najwyższym trudem umawiamy się na wspólne spędzanie czasu, jesteśmy nawet wobec siebie pełni nieufności, niezrozumiałego dystansu, nierzadko pogardy. Jeśli my nie ufamy, to dlaczego ktokolwiek komukolwiek miałby zaufać?

Evangelionie, Czarny Adamie, to już alergia. Są głupi katolicy i mądrzy katolicy, są głupi naturysci i mądrzy naturyści. Nie chcę, aby wszystkich katolików wrzucano do jednego kotła, bo to daje prawo do wrzucania wszystkich naturystów też do jednego kotła. Tych drugich najlepiej razem ze swingersami, ekshibicjonistami i pedofilami, bo wystarczy spojrzeć na niektóre wątki tego czy innego forum.

Dosyć na dzisiaj. Jestem po rozkosznej saunie i nie chce mi się nic udowadniać.

Lubię latem plażą między Dębkami a Białogórą chodzić na długie, wielokilometrowe spacery. Nikomu nie przeszkadza, że jestem nagi. A mi jakoś nie przychodzi do głowy, że "w naszym kraju jest straszny konserwatyzm i nietolerancja".

Pozdrawiam,
Wojtek
  • 0

#9 magik

magik
  • Tematy: 3
    • Czas online: 3d 11g 11m 45s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 14 kwiecień 2006 o 11:12

Co roku jeździmy na rowerach szlakami Słowińskiego Parku Narodowego w ubraniach nie dlatego, że wina leży po stronie opcji politycznej rządzącej w tym czasie, czy braku tolerancji. Gdybyśmy się rozebrali, zjadłyby nas komary lub poraniły gałęzie, czy atakowały muszki lub tak zwane przecinki.
Inaczej ma się rzecz na plaży, gdzie można sobie na to pozwolic i czerpac przyjemnośc z kontaktu z naturą i braku krępującej odzieży.

Myślę, że najprościej jest oskarżyc i obarczyc winą innych- to nie wymaga działań.
Niech inni robią, aby pozostali mogli ponarzekac i krytykowac.

A ja nadal zamierzm jeździc rowerem zarówno po lesie, jak i po plaży, w ubraniu i bez, a Wam pozostawiam powód do zazdrości, krytyki, dorabiania ideologii i szukania winnych tego, że postępuję tak, a nie inaczej lub, że ktoś chciałby jak ja lub odwrotnie, a nie może.

Magikowa
  • 0

#10 magik

magik

Napisany: 14 kwiecień 2006 o 11:30

Jak się okazuje w kraju takim jak Niemcy takie rzeczy to normalka

U nich, jak wiadomo z historii "naturystyczne" kapiele w komorach też były na porządku dziennym, więc nie ma co zazdrościc. ;)

Kazdy kraj ma coś, co jedni chcieliby przenieśc na własny grunt, a inni strzegą się jak ognia, taka natura człowieka.

Zgodnie z przysłowiem "Cudze chwalicie, swego nie znacie........" czas wykorzystywac własne możliwości i powoli isc do przodu, nie siedziec i biadolic, że inni mają lepiej- od tego mam się nic nie poprawi.

Magikowa
  • 0

#11 Evangelion

Evangelion
  • Tematy: 4
    • :

Napisany: 14 kwiecień 2006 o 12:04

Ekhm, a gdzie ja wrzucam katolików do jednego wora? Stwierdziłem tylko że nie powinno się wszędzie dopatrywać ataku na Kościół, bo sam fakt, że ktoś narzeka na wpływ religii na otwartość w polskim społeczeństwie, nie oznacza że chce kogoś obrażać. Tyle.
  • 0

#12 czarny-adam

czarny-adam
    • :

Napisany: 14 kwiecień 2006 o 13:19

undef      Zarzucasz innym chamstwo, a przepraszam bardzo, ta Twoja wypowiedz to niby jaka była?

No cóż, myślałem ze moze coś się zmieniło, ze pozbyłeś się swoich niepotrzebnych zgryźliwości i złośliwości.

Pomyliłem się. Bardzo przepraszam. Moja wina      ined

Mamy różne poglądy na pewne sprawy. Ale to Ty jesteś tutaj sędzią i pokazujesz kartki. Moja wypowiedź nie była ostrzejsza od poprzedzającej ją.
I myliłby się ten, który twierdzi, że była antykatolicka. Wyraziłem jedynie pogląd iż sformuowanie: "Rzeczpospolitej Katolickiej", (mimo błędu w pisowni) nie można traktować jako obelżywego w stosunku do katolików. A wymaganie przeprosin za nie traktuję jako przejaw nietolerancji i kołtuństwa. Z całym szacunkiem do Wojtek56, posunął się jenak zbyt daleko w interpretacji tekstu Marcina. Marcin nie pisał, że polscy naturyści są głupimi katolikami i dlatego nie jeżdżą nago na rowerach przy plaży. To gruba nadinterpretacja.
Ostatnio krzyki o przepraszanie za wyrażanie poglądów są w kraju modne. Wielce Szanowny Pan redaktor Michalkiewicz też ma przepraszać. Czytając jego felieton (ostatni "Najwyższy Czas") nie wpadłbym na to jak odbiorą to środowiska i stowarzyszenia domagające się dziś przeprosin.
Rozumieć. Tak Drogi Wojtku56. Tylko, że każdy z nas rozumie słowa inaczej.
Zarobiłem ostrzeżenie. Polsat pół bańki.
Jeśli zgryźliwością i złośliwością jest wyraźne akcentowanie innych poglądów niż powszechnie obowiązujące - zgadzam się.
Pozdrawiam. ca
  • 0

#13 magik

magik

Napisany: 14 kwiecień 2006 o 14:18

A ja widzę, że koledzy nadal nie rozumieją, że ani poglądy, ani religia, ani polityka nie mają wpływu na jazdę nago na rowerze po ulicy.
Rozsądnie rzecz ujmujac

jadąc z tatą samochodem widziała parkę jadącą na rowerach wzdłuż plaży po ulicy nago

co za przyjemnośc wdychac całym ciałem spaliny, aby w saunie oczyszczac z nich organizm? ;)
Co wspólnego ma z naturą jazda na rowerze w towarzystwie zatruwajacych powietrze samochodów?
Pominę fakt, że dla wielu taka jazda nie należy do przyjemnych.

Wydaje mi się, że zbyt wiele pomysłów związanych z nagością usiłuje podciągnac się pod naturyzm, a brakiem możliwości realizowania zachcianek obarczyc system, polityków, opcje i Kościół. Taka zapanowała moda- rzucac błotem w kogo i gdzie popadnie- to świadczy o popularności.

Magikowa
  • 0

#14 Paal

Paal
    • :

Napisany: 14 kwiecień 2006 o 16:22

A jajaj.... A tak było spokojnie.... ;)
  • 0

#15 MOONWR

MOONWR
  • Tematy: 2
    • :

Napisany: 14 kwiecień 2006 o 20:21

Bo to wszystko wina, wiadomo, cyklistów.....

Pozdrowionka
M
  • 0

#16 Iselin

Iselin
  • Tematy: 2
    • Czas online: 11m 7s
  • Kim jestem:Kobieta

Napisany: 15 kwiecień 2006 o 00:53

Jakieś dwanaście lat temu moja koleżanka której ojciec mieszka w Niemczech opowiadała mi, że jadąc z tatą samochodem widziała parkę jadącą na rowerach wzdłuż plaży po ulicy nago. Nie bardzo w to wtedy wierzyłem. Jak się okazuje w kraju takim jak Niemcy takie rzeczy to normalka  :) . Myślę że wielu (może nie wszyscy) z nas Polskich naturystów też chętnie tak spędzałoby wolny czas. Niestety mieszkamy w Rzeczpospolitej Katolickiej i coś takiego byłoby chyba nie możliwe. No chyba że gdzieś na dalekim odludziu ? Czy doczekamy się kiedyś czasów kiedy będziemy mogli tak spędzać wolny czas lub poprostu pojechać nad pobliskie jeziorko i opalać się nago bez głupich spojrzeń tekstylnych? Wątpię, ale............ ;) ?

Pozdrowionka

Marcin

Dwanaście lat temu, to spory kawałek czasu...
Piękny obrazek, ale nie chciałabym jeździć lub przebywać w miejscu,
gdzie dość blisko mogą jeździć samochody. Po co przy aktywnym wypoczynku
podtruwać się spalinami?
Przejmujemy złe wzorce z zachodu, a nie możemy przejąć dobrych
i to mnie denerwuje.
W Polsce jeszcze długo nie będzie tak jak jest gdzie indziej.
Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że zaczynamy być krajem trzeciego świata.
Tu można by mnożyć przykłady i nawet nie dotyczące naturyzmu.

Rzeczpospolita Katolicka...wiesz Marcinie denerwuje mnie ktoś kto w rozmowie
o przyjemnościach wplata politykę. Nie interesuję się tym tematem,
ale siłą rzeczy muszę - muszę wiedzieć co się dzieje w kraju i na świecie.

Zapytam wprost. Jeśli użyłeś takie stwierdzenia wiedząc, że możesz kogoś urazić
( Wybaczam Tobie, bo wiesz co czynisz ) to śmiało mogę zapytać.
A czy Ty jesteś czerwono - różowy?

Pozdrawiam Iselin.

Iselin edytował ten post 15 kwiecień 2006 o 00:55

• 0

#17 czarny-adam

czarny-adam
    • :

Napisany: 15 kwiecień 2006 o 03:51

:) :) ;) :D
Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
  • 0

#18 tadpol

tadpol
  • Tematy: 0
    • Czas online: 1g 39m 39s

Napisany: 15 kwiecień 2006 o 08:22

:Niestety mieszkamy w Rzeczpospolitej Katolickiej""( Wybaczam Tobie, bo wiesz co czynisz )" wydanie wlasnej opini na temat nie moze skutkowac tym ze ktos wybacza badz nie wybacza..... wazne jest czy ta opinia jest prawda czy klamstwem ......a mowi sie uderz w stol a nozyce sie odezwa .........
jazda nago na rowerku dawno temu w obcym dalekim kraju po drodze czy autostradzie podana jako wiadomosc z malym komentarzem wzbudzila wiele emocji pokazala jak rozne sa stanowiska bywalcow NNS ...... wyobrazcie sobie ze jadac kiedys rowerkiem widzialem autobus pelen golasow czy to cos dziwnego? powinien ktos zapytac czy nie spadlem z rowerka ...ale w Rzeczpospolitej Katolickiej moga pasc inne pytania np czy to kogos nie obrazilo ... czyjes uczucia nie zostaly ...itd bo wg mnie to nie ma znaczenia to sa tylko fakty podany opis zdarzenia jakie mialo miejsce i nic wiecej .... i na koniec ...chodzi o swobode w Rzeczpospolitej Katolickiej gdzie jej poczatek a gdzie koniec ?
  • 0

#19 Iza29Marcin33

Iza29Marcin33
  • Autor tematu
    • :

Napisany: 17 kwiecień 2006 o 19:48

A ja nie rozumiem, czemu tak niektórzy naskakują na Izę i Marcina. Myślę, że nie chodziło im o to aby naśmiewać się z czyichś wierzeń, a jedynie o zwrócenie uwagi na to, że w naszym kraju jest straszny konserwatyzm i nietolerancja. Ja np. nienawidzę słuchać jak duchowni chcieliby dyktować jak ma w naszym kraju wyglądąć wychowanie seksualne, ale to że ktoś jest katolikiem toleruję i nigdy bym nikogo nie obrażał tylko za to że jest takiej albo innej religii. Czemu w naszym kraju każde niepochlebne zdanie na temat katolicyzmu traktuje się jako atak na tą religię? Co innego mówić komuś że jest głupi bo jest katolik, a co innego narzekać na zbyt duży wpływ Kościoła w naszym kraju, do czego każdy ma prawo tak jak i narzekać na np. nudne reklamy w TV.

I to jest właśnie to co chcieliśmy powiedzieć pisząc Rzeczpospolita Katolicka ;)
  • 0

#20 Iza29Marcin33

Iza29Marcin33
  • Autor tematu
    • :

Napisany: 17 kwiecień 2006 o 20:14

Co roku jeździmy na rowerach szlakami Słowińskiego Parku Narodowego w ubraniach nie dlatego, że wina leży po stronie opcji politycznej rządzącej w tym czasie, czy braku tolerancji. Gdybyśmy się rozebrali, zjadłyby nas komary lub poraniły gałęzie, czy atakowały muszki lub tak zwane przecinki.
Inaczej ma się rzecz na plaży, gdzie można sobie na to pozwolic i czerpac przyjemnośc z kontaktu z naturą i braku krępującej odzieży.

Myślę, że najprościej jest oskarżyc i obarczyc winą innych- to nie wymaga działań.
Niech inni robią, aby pozostali mogli ponarzekac i krytykowac.

A ja nadal zamierzm jeździc rowerem zarówno po lesie, jak i po plaży, w ubraniu i bez, a Wam pozostawiam powód do zazdrości, krytyki, dorabiania ideologii i szukania winnych tego, że postępuję tak, a nie inaczej lub, że ktoś chciałby jak ja lub odwrotnie, a nie może.

Magikowa

Na pewno wina nie leży po stronie rządzącej opcji politycznej a właśnie BRAKU TOLERANCJI.

Skoro nie atakują Was muszki, komary, nie ranią gałęzie to przypuszczalnie jeździcie w strojach płetwonurków bo w spodenkach można się poranić lub być pokąszonym przez komary podobnie jak będąc nagim :D .

Poza tym nikt nikogo tu nie oskarża :) A wogóle o jakie działania Ci chodzi ?
Gdyba nas było na to stać to już dawno otwarlibyśmy w Polsce ośrodek FKK, a sami nie jesteśmy w stanie wpłynąć na tolerancję naszego społeczeństwa.

Ty nadal możesz sobie jeździć po lesie w ubraniu czego Ci nie zazdrościmy ,bo tak w naszym kraju może każdy, a niestety my możemy sobie pobujać w obłokach myśląc o nagiej jeździe na rowerach w Polsce. Czy choćby nagim opalaniu nad najbliższym jeziorkiem a nie jeździe specjalnie 100 km by móc swobodnie obcować z naturą ;) . A czy nie o to chodzi???
  • 0

Copyright © 2017 NNS