Skocz do zawartości

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Iza29Marcin33

Nago Na Rowerze.

Rekomendowane posty

magik
o proszę, to i sadomaso tutaj mamy.  Bo po kiego grzyba pchać się w te insektoroje  zamiast grzać się w promieniach naszego kochanego słoneczka.

To się nazywa aktywny wypoczynek :), najpierw musisz byc aktywny- to dla zdrowia i kondycji- ciało, aby zasłużyc na wypoczynek- duch.

Jak się chce miec kontakt z naturą, wypada zostawic auto i przesiąśc się na rower.

I zamiast straszyc golizną innych turystów w samochodach, podjąc wyzwanie lasu.

A na dodatek, jeśli masz ochotę pojeździc nago, to czeka Cię slalom na plaży i wyscig z falami. Naturę masz, wypoczynek też, a od tej aktywności potu zabraknie. :P

Pozdrawiam

Magikowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomcio

Ale by mieć kontakt z naturą to trzeba zejść z roweru, bo guma kuł nie daje tego, co stopy na ziemi. :)

Wędrując masz niecodzienną sposobność spokojnego oddychania słodkim powietrzem przesyconym wodą, rozkoszowania się ciepłą jakże przyjemną w dotyku ziemią. :) Przecież w porównaniu z hałaśliwym miastem to raj na ziemi, a więc i dla ducha. :P

Natomiast na rowerze w insektolandi jakim jest las, męczą się stopy, nogi bolą, plecy dają znać o sobie... Nie nie tu nie ma nic dla zdrowia ducha. :)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik

Ale dla ciała a i owszem, a to jakby przepustka na plażę, bo pożyteczne najpierw, a przyjemne później. Najpierw rower, potem plaża, a insekty, cóż wybryk natury, trzeba z tym życ, brrrrrrrrrrrrrrr

Magikowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomcio

No właśnie, pożyteczne najpierw, czyli piękne plany dodarcia na plaże, a przyjemne potem, czyli słoneczne kąpiele, słoneczne kąpiele, słoneczne... :P:):)

Pozdrawiam :) i dobrych snów o słonecznych kąpielach, dobranoc. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karolkatarzyna

A wczoraj... w lesie... widziałam...golasa /naturystę lub ekshibicjonistę-wybrać kto co woli/ jadącego czterokołowcem.

I CO TERAZ BĘDZIE!!!!!!!

Myślę, że dyskusję należy przeprowadzić od początku bo cztery to nie dwa koła :P

Do widzenia

Katarzyna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik

Słuszna uwaga, a zatruwał środowisko spalinami?

Może trzeba było biedaka okryc, bo w taki ziąb, to się zbytnio nie pocił. :P

Wniosek- w Polsce jak kto chce, czyli wszystko jest możliwe. :)

Pozdrawiam

Magikowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kłapołuch
A ja widzę, że tylko "Rzeczpospolita Katolicka" wymaga przeprosin. Już takie "Rydzykowo" umyka. Nikt nie reaguje nawet na:
unde   Przenoszenie tych złych przykładów przez zakompleksionych RZP Kat. Polaczków jest żenujące.

fined

Rozumiem Kłapouch, że z "Polaczkami" nie masz wiele wspólnego.

tu z tymi "Polaczkami" wyszło nieporozumienie. Dokładna treść zdania miała brzmieć:

zakompleksionych Rzeczypospolitą Katolicką Polaczków.

Użycie słowa Polaczek, którego właśnie też nie lubię, odzwierciedla mój pogardliwy stosunek to tych Rodaków, którzy Niemców, Czechów i inne nacje stawiają jako przykład tolerancji, kultury, wyzwolenia, liberalizmu i innych bzdurnych pseudopozytywnych cech.

Stereotypy to największe zło wyrządzane nam Polakom (i Polaczkom), a wzmacnianie tych stereotypów przez nas samych, w tym tzw. Polaczków nikomu nie służy.

To, że w Niemczech jest taki, a nie inny stosunek do nagości nie świadczy ani o kulturze, ani o braku kultury. Jest to pewien zwyczaj, rozwijany od pokoleń, element kultury niemieckiej. Przenoszenie na siłę tego zwyczaju do Polski, która od pokoleń jest wychowywana zupełnie w innym duchu jest bezsensowne.

To tak jakby nienaturystyczna Rodzina, mająca dziesięcioletnie dzieci nagle zaczęła uprawiać naturyzm. Nie widzę tu żadnego pozytywnego efektu dla dzieci i dla rodziców. Wychowywanie od małego (tak to jest u nas) w tym duchu to (według mojej oceny) zupełnie co innego. Jest to naturalność.

Wcale nie jestem pewny czy nawet za kilkadziesiąt lat nagość osiągnie w Polsce ten sam stopień akceptacji co w Niemczech.

ALE TO NIE JEST ŻADEN POWÓD DO KOMPLEKSÓW!!! Przyczyną nie jest katolicyzm, judaizm czy jakakolwiek inna wiara. Przyczyna nie tkwi w wykształceniu, uświadomieniu, przynależności politycznej.

To po prostu pewien zwyczaj, kultura, tradycja, czasem moda.

Kraje takie jak Włochy, USA, Wielka Brytania, Irlandia, Grecja nie różnią się od nas wiele jeśli chodzi o występowanie nagości.

Uważam, że w Polsce jest duża tolerancja dla nagości, ale małe zainteresowanie w byciu nagim w miejscach gdzie są inni ludzie. Nigdy nie miałem problemu żeby ktoś nam kiedykolwiek zwracał uwagę czy upominał. Nad polskim morzem nie zawsze korzystamy z "typowych kurortów naturystycznych" - Dębki, Rowy itp. Opalamy się nago z dala od tłocznych plaż, w okolicy są ludzie rozebrani, ale także mnóstwo ludzi ubranych. Nikomu to nie przeszkadza.

Nie narzucamy się nikomu, nie epatujemy nagością, ale czujemy się luźno, spacerujemy (w tym ja samotnie) brzegiem morza, często na długie spacery.

Nigdy nie było z tym żadnego problemu.

Stwarzanie stereotypu piętnowania nagości kojarzy mi się z fragmentem filmu Miś, gdzie przyjaciółka bohatera mówi: ... o Jezu przepraszam, ale jakaś taka naga jestem.

A propos, dawno temu był tu taki wątek o toplesie. Został on ucięty jako nienaturystyczny. A myślę, że jest bardzo ciekawe zjawisko, oswajające ludzi z chociażby częściową nagością, budujący tolerancję i przełamujący pewne tabu.

No to tyle. Ubieram się (na ubranie) i wychodzę. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karolkatarzyna

Podpisuję się pod powyższym.

Katarzyna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iza29Marcin33
Przenoszenie na siłę tego zwyczaju do Polski, która od pokoleń jest wychowywana zupełnie w innym duchu jest bezsensowne.

To po prostu pewien zwyczaj, kultura, tradycja, czasem moda.

Kraje takie jak Włochy, USA, Wielka Brytania, Irlandia, Grecja nie różnią się od nas wiele jeśli chodzi o występowanie nagości.

NIe wiem czy jest to zwyczaj , kultura,tradycja czy moda ? Chyba nie wszyscy Niemcy zasuwają na rowerach nago. Raczej jak mi się wydaje jest to zdecydowana mniejszość, a jednak tam jest to tolerowane :)

O niskiej tolerancji Polaków mówiono już wiele razy i czesto w telewizji.

Dotyczy to wielu aspektów życia :P

Tak więc dla mnie jest to brak tolerancji.

W USA np. jest wiele ośrodków czy klubów naturystycznych , a czy w Polsce może taki powstać choć jeden ? Myślę że miejscowe dewotki wraz z plebanem narobiłyby takiego rababu że byłaby afera na cały kraj.

Uważam że w Polsce jest duża tolerancja dla nagości, ale małe zainteresowanie w byciu nagim w miejscach gdzie są inni ludzie.

Tutaj też się nie zgadzam ponieważ wystarczy rozebrać się do naga pod prysznicem na basenie,i już patrzą na Ciebie jak na wariata.

Zatem chyba tolerancja dla nagości panuje we własnej łazience skoro nie tam gdzie są inni ludzie :) ,lub na polance w lasku.

Brak zainteresowania wynika prawdopodobnie z braku tolerancji i chamskiego zachowania facetów. Choćby z tego powodu wiele kobiet wstydzi rozebrać się do naga w saunie.

Ja dziękuję za dyskusję ponieważ dla mnie temat jest zakończony :) .

Było miło.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kwiatek

Uważam,że jednak w Polsce nagośc jest mało tolerowana. Byłem kilka razy w saunie (typowa sauna na pływalni) i za każdym razem byłem jedyną nagą osobą i czułem się lekko skrępowany i dziwne spojrzenia na sobie innych saunowiczów, więc teraz zamawiamy sobie z żoną saunę tylko dla siebie i jest o.k. Tak jak KŁAPOŁUCH opalałem się z rodziną nago na zwykłej plaży, za parawanem ale po takim opalaniu bolała mnie ... szyja od kręcenia głową i pilnowania czy nikt się nie zbliża. Nie każdy życzy sobie by jego dziecko zobaczyło nagich ludzi (nie raz słyszałem głupie teksty). Wydaje mi się, że mało rodziców wychowuje swoje dzieci uznając nagość za coś zwykłego. Nigdy nie wstydziłem się swojego ciała. Od ładnych kilkunastu lat przebywanie nago traktuje jak wspaniały relaks, chodzę po domu nago od wczesnego wieczoru, sypiam nago, często śniadanie z żoną jemy nago i oczywiście plażujemy nago, ale niestety się wstydzę ....... opinii publicznej. Wolę by koledzy w pracy nie wiedzieli że jestem naturystą, gdyż podejżewam że stałbym się obiektem żartów, a być może i zwolnionym z pracy. To jest podsumowanie tolerancyjności nagości w Polsce (oczywiście w moim przekonaniu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kopaj

nie każdy nagi to naturysta,

nie każdy naturysta to nagi

Nie każdy nagi na rowerze to naturysta

nie każdy naturysta to nagi na rowerze

:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
White ant
nie każdy nagi to naturysta,

nie każdy naturysta to nagi

Nie każdy nagi na rowerze to naturysta

nie każdy naturysta to nagi na rowerze

KOPAJ!!! Na miłość Boską jak TY do tego doszedłeś???

Po długiej przerwie odwiedzam forum i co widzę???

Noże , siekiery i topory!!!

Powód:

-rama

-dwa koła

i

-dwa pedały [ bez podtekstów]

Jest zaje.....fajnie!

Mam kilka pytań do przedmówców-zwolenników jazdy na rowerku bez ubranka.

- czy jak jeździcie na golaska , to siadacie "tym czymś" na siodełku?

-czy panowie wolą mięć przewieszone z prawej , czy z lewej , czy może z przodu , lub nie daj Boże z tyłu siodełka...owe części ciała tak znaczące

-czy w przypadku pań siedzących na siodełeczku nie występuje zjawisko podobne do "wakum"

-czy nóżki w pedałkach nie łapią odcisków.

Ludzie opamiętajcie się!!!

Pieprzy.....e jak potrzaskani o nietolerancji , o Rzeczposp.Katol. i o czymś tam jeszcze , a przecież chodzi o naturalność , kulturę i Higienę przez Bardzo Duże "H"

Posłuchajcie Tomcia:

Ale by mieć kontakt z naturą to trzeba zejść z roweru, bo guma kuł nie daje tego, co stopy na ziemi. 

Wędrując masz niecodzienną sposobność spokojnego oddychania słodkim powietrzem przesyconym wodą, rozkoszowania się ciepłą jakże przyjemną w dotyku ziemią.  Przecież w porównaniu z hałaśliwym miastem to raj na ziemi, a więc i dla ducha. 

Natomiast na rowerze w insektolandi jakim jest las, męczą się stopy, nogi bolą, plecy dają znać o sobie... Nie nie tu nie ma nic dla zdrowia ducha

Muszę kończyć , bo mi nie dobrze. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para_Radom

Witamy!

Przykład podanych krajów nie jest zbyt dobry. Nazywać je "tolerancyjnymi" to raczej przesada.

W USA np. jest wiele ośrodków czy klubów naturystycznych , a czy w Polsce może taki powstać choć jeden ? Myślę że miejscowe dewotki wraz z plebanem narobiłyby takiego rababu że byłaby afera na cały kraj.

To prawda, w tak dużym kraju, jak USA zdarzają się niewielkie obszary znacznej tolerancji. Jednak nie przeszkadza to istnieć olbrzymim obszarom nietolerancji. Jakoś trudno sobie wyobrazić taki ośrodek w Utah. I nie tylko tam... Prowincja to jakieś 98% powierzchni USA, a może i więcej...

Tak na boku... Dlaczego Polacy muszą wzorować się na jakiejś kulturze? Nie możemy wzbogacić tej, co już mamy doświadczeniami innych? Jak w barze sałatkowym, trochę tego, trochę tego... Będziemy wtedy najbardziej tolerancyjną cywilizacją na Ziemi !

Co zaś do nagiego "rowerowania" - co kto lubi. Nas jednak na rowerach nago nie zobaczycie. :P

Pozdrawiamy serdecznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik
Użycie słowa Polaczek, którego właśnie też nie lubię, odzwierciedla mój pogardliwy stosunek to tych Rodaków, którzy Niemców, Czechów i inne nacje stawiają jako przykład tolerancji, kultury, wyzwolenia, liberalizmu i innych bzdurnych pseudopozytywnych cech.

Stereotypy to największe zło wyrządzane nam Polakom (i Polaczkom), a wzmacnianie tych stereotypów przez nas samych, w tym tzw. Polaczków nikomu nie służy.

To, że w Niemczech jest taki, a nie inny stosunek do nagości nie świadczy ani o kulturze, ani o braku kultury. Jest to pewien zwyczaj, rozwijany od pokoleń, element kultury niemieckiej. Przenoszenie na siłę tego zwyczaju do Polski, która od pokoleń jest wychowywana zupełnie w innym duchu jest bezsensowne.

Mój tok przemysleń, popieram.

Magikowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik
Myślę że miejscowe dewotki wraz z plebanem narobiłyby takiego rababu że byłaby afera na cały kraj.

Podzielam zdanie, ale taka natura człowieka- wiele rabanu o nic.

Z drugiej strony rzecz ujmując mają one takie samo prawo wyrażac oburzenie, jak my, tylko z innego powodu.

Jak im zamkną "słuszne radio" to aż strach się bac, co zrobią z nadmiarem wolnego czasu. :P

Magikowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karolkatarzyna
miejscowe dewotki wraz z plebanem narobiłyby takiego rababu że byłaby afera na cały kraj.

a ja mam to gdzieś i się tego nie obawiam

w razie czego wyślemy Cię na negocjacje :P

Jak im zamkną "słuszne radio" to aż strach się bac, co zrobią z nadmiarem wolnego czasu

z tego radia więcej szkód niż pożytku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik
z tego radia więcej szkód niż pożytku

Nie wiem, bo nie słucham, ale jako ekspert na pewno mnie oświecisz. :P

Już widzę tłumy babc siedzące na leśnych dróżkach od 6.00 do 21.00 z przerwami, wtedy Iza z Marcinem nie będą mieli żadnych szans na jazdę na rowerze dla przyjemności. :)

Dopiero będzie widac brak tolerancji. :)

Magikowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik
a ja mam to gdzieś i się tego nie obawiam

Mamy pierwszą ofertę na powstanie ośrodka naturystycznego nad morzem. Czekamy na otwarcie. :P

Magikowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karolkatarzyna
Dopiero będzie widac brak tolerancji.

jak wpłacisz na konto "tatusiowi" to te babcie to im pod koła róże będą sypały

Czekamy na otwarcie

wydawało mi się że już masz gdzie jeżdzić jeśli chodzi o miejsca śródlądowe a nad morzem jest dość plaż

się doigrasz i skończy się to rachunkiem np.50zł /doba (poranna kawa o 13:00 wliczona)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik
jak wpłacisz na konto "tatusiowi" to te babcie to im pod koła róże będą sypały

Z kolcami ma się rozumiec :D .Moim zdaniem zbyt nisko oceniasz inteligencję babc.

wydawało mi się że już masz gdzie jeżdzić jeśli chodzi o miejsca śródlądowe a nad morzem jest dość plaż

Dobrego nigdy za wiele, a skoro wszyscy odczuwają niedosyt rodzimych ośrodków naturystycznych, zwłaszcza nadmorskich, podejmij wyzwanie.

się doigrasz i skończy się to rachunkiem np.50zł /doba (poranna kawa o 13:00 wliczona)

Po tym właśnie poznaje się rodowitą pyrę poznańską, żebym jeszcze we własnym "salunie" musiała płacic haracz :D

Magikowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czarny-adam
unde    Mam kilka pytań do przedmówców-zwolenników  fined

Jeśli Cię to tak bardzo nurtuje, to spróbuj sam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pa32,33

Babcie wolą mocherki a nie naturyzm

fakt w BRD nagość jest pewnego rodzaju sposobem życie

(chociaż nie przez wszystkich Niemców akceptowana )

przenoszenie jej na polski grunt to tak jak próbować wpajać naszym przedszkolakom "kindershtube "albo zamiłowanie do munduru

bo niemiecka precyzja to ogromna przesada jeśli dostają piwo robotnicy na taśmie

jako napoje chłodzące juz od 9 rano

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pa32,33

Przepraszam Nuxman ALE WYBIŁO MI BŁAD

ale co do jazdy na rowerze to owszem jest to pewna forma wypoczynku ( tak jak joging),skoro można w ciuchach to czemu nie bez nich spotkaliśmy się z tym zjawiskiem w okolicach plaż FKK i na plażach też ,jest to tak samo NATURALNE jak leżenie bynajmniej nie na wznak na gumowym materacu

jeśli ktoś na plaży FKK ma ochote na jazde rowerem ,granie w kometke ,czy w siatkówke albo w pokera TO MU WOLNO

a jeśli wyjedzie troche dalej to co ????

spotka ???

naturystów idących na plaże

a być może

naturystówq wracających z plaży

plaże N nie powstają w ciągu jedniego dnia ,i każdy tubylec nie jest tyum zaskakiwany

Jakieś dwanaście lat temu moja koleżanka której ojciec mieszka w Niemczech opowiadała mi że jadąc z tatą samochodem widziała parkę jadącą na rowerach wzdłuż plaży po ulicy nago.

A co ten tata robił obok plaży FKK ????

, bo na pewno nie ma tam ulic ,

mogą być tylko drogi polne , faktem jest że w Niemczech drogi na pola są wszystkie pokryte asfaltem

dla niedowiarków słyże zdjęciami na e-maila

nie odpowiada sam sabie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iza29Marcin33
A co ten tata robił obok plaży FKK ????

, bo na pewno nie ma tam ulic ,

mogą być tylko drogi polne , faktem jest że w  Niemczech drogi na pola są wszystkie pokryte asfaltem

dla niedowiarków słyże zdjęciami  na e-maila

NIe wiem czy było to w pobliżu plaży FKK :D , a jeśli nie doczytaliście to jechał z córką (moją koleżanką).

A tak na marginesie miło poznać ekspertów od topografii całego wybrzeża Niemiec. :D

Ale ekspertów jest tutaj więcej, a ich poglądy jak wynika z tonu wypowiedzi są jedynie słuszne.

A mnie się wydaje że potrzeba trochę trochę więcej tolerancji (chodzi o nagą jazdę na rowerze bo tego dotyczył post) ,a o higienę inne sprawy każdy niech zadba sam :D .

Każdy ma prawo wyrazić własne zdanie i czynić jak mu się podoba, ale piętnować nie ma za co, bo naga jazda rowrze po leśnych ścieżkach nikomu krzywdy nie czyni :)

Marcin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
White ant
Jeśli Cię to tak bardzo nurtuje, to spróbuj sam.

Pewno jak tak piszesz to próbowałeś?I co? Lepiej Ci było "Czarny bara....sorki Adamie" z siodełeczkiem , czy bez?

Bez odbioru. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach