Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Aqua Salza w Golling k/Salzburga (Austria)Ośrodek termalny w Golling

aqua salza golling austria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi w tym temacie

#1 pioter

pioter
  • Tematy: 9
    • Czas online: 1d 10g 12m 19s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 07 sierpień 2017 o 08:49

Wczoraj miałem przyjemność odwiedzić obiekt termalny Aqua Salza w Golling an der Salzach koło Salzburga. Miejsce godne polecenia, pełna kultura saunowania (nie licząc dwóch zagubionych duszyczek), ceny do przyjęcia (25E 4 h, 29,5E całodzienny - z wliczoną tekstylną częścią parku - baseny, zjeżdżalnie).

Część wellness była trzypiętrowa - z czego 1 piętro to restauracja, a drugie - zewnętrzny taras wypoczynkowy z mnóstwem leżanek (nie sprawdzałem funkcjonalności, lało jak diabli). Na parterze główna część - wewnątrz budynku duża sauna fińska Zirben Aufgusssauna, saunarium Mentalsauna, trzy parowe (Krauter, Dampfbad, nazwy trzeciej nie pamiętam), duża studnia "lodowa" (cudzysłów, bo temperatura wody w niej ok. 20 stopni), jacuzzi (jedno "standardowe" okrągłe, jak dla mnie jak na tę wielkość obiektu można było postarać się o coś bardziej "pojemnego"), wiele miejsc z prysznicami i średniej wielkości basen z ciepła wodą termalną - w opisie było, że po zanurzeniu słychać muzykę, ale chyba było zepsute, bo za Chiny słyszałem tylko pluskanie korzystających.

Na zewnątrz duży basen z miejscami do leżenia typu jacuzzowego, trzy fińskie sauny - b. duża Bergsauna (dom z bali) oraz dwie mniejsze - Erdsauna (też z bali) i "nowoczesna" Feuersauna - z pięknym piecem jakby włożonym do akwarium, kamienie otoczone są sztucznymi płomieniami (podświetlona para wodna).

No i clou programu - aufgassy. Skorzystaliśmy z pięciu, prowadzili je Linda i pan, którego imienia niestety nie mogłem wychwycić. Co tu mocno się rozpisywać - pełna profeska, a pokaz z użyciem ziół alpejskich w Bergsauna, gdzie do rozprowadzenia użyto m.in dwóch pęków witek dębowych, umocowanych na długiej lince, to był mistrzowski poziom. Prędkość i jakość "żonglowania" tymi artefaktami, na sposób trochę przypominający młociarzy sportowych, wrażenia artystyczne, doznania płynące ze skrapiania sanujących eteryczną wodą (przed rozkręceniem wiechcie były moczone w wodzie, którą potem polewano kamienie), to było warte każdego kilometra przejechanego z Polski, żeby dotrzeć w Alpy. Jedyny "minusik" - zainteresowanie ogromne, żeby mieć miejsce do siedzenia, trzeba było ładować się już na kwadrans przed seansem, co oczywiście wydłużało pobyt w pełni działającej saunie. Podczas czwartego seansu w Zirben dało mi to już mocno znać, bo najpierw wylądowałem na górze (dół i drugi rząd był już w całości zajęty), odczekałem 12 minut do naparzania, a potem okazało się, że było to "Witamy w piekle" - podczas drugiego polania był już czysty ogień, powietrze parzyło wręcz przy oddychaniu, i po zakończeniu oddałbym wszystko, co mam, żeby zamiast pryszniców i studni lodowych była na zewnątrz syberyjska zima i wyrąbany przerębel :D

• 0

Również z tagiem aqua salza, golling, austria

Copyright © 2017 NNS