Skocz do zawartości

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

agniesiaaa28

PARGA CZY KOKINO NERO NA NAGIE OPALANIE ??

Rekomendowane posty

agniesiaaa28

Dopisane: 24 wrzesień 2017 o 19:28

Witam:-)

PARGA  czy Kokino Nero?    Gdzie fajniejsze warunki do nagiego plażowania w pierwszej połowie września ?   Jak przypuszczam, tłumów już w tym czasie nie ma wiec czy znajdę jakieś fajne  tam miejscówki na plaży gdzie bedę mogła kompleksowo się opalać ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fizio

w pierwszej połowie września ?

czy znajdę jakieś fajne  tam miejscówki na plaży gdzie bedę mogła kompleksowo się opalać ?

Pierwsza połowa września to już czas przeszły, niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
agniesiaaa28

Chodzi o pierwsza połowę września 2018 roku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nutek

@agniesiaaa28 a może by tak wypadało najpierw się przywitać i powiedzieć coś o sobie ? Chciałbym podkreślić, że wymaga tego regulamin jak chociażby kultura osobista. Pozdrawiam serdecznie. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
agniesiaaa28

Czyżby nikt z " naszych " nie był w Pardze lub Kokino Nero ???   :facepalm:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nAturAlnie nAturAlny

Witam

Ja niestety nie z odpowiedzią na zapytanie, a z podobną prośbą o udzielenie odpowiedzi bo zależy nam dokładnie na tych samych informacjach.

Jako, że już powoli planujemy przyszłoroczne wakacje i wiele wskazuje na to, że to właśnie Parga będzie naszym celem dołączam się do prośby @agniesiaaa28. 

Pytanie dodatkowe, czy ktoś z użytkowników płynął kiedykolwiek promem wycieczkowym całą dobę ? Jednym z elementów naszego dojazdu do Pargi ma być właśnie taki rejs ( Wenecja - Parga). Nie wiem, czy to jest coś ekstra o czym później będzie można opowiadać znajomym jako super fajna rzecz czy raczej nabijanie turystów w butelkę i nic wielkiego jako zwykły pasażer nie VIP spodziewać się po takim rejsie nie można ? Owe promy robią wrażenie, kolosy które mieszczą populację średniej wielkości miasteczka, ale cała doba rejsu może okazać się bardziej męcząca niż to się wydaje, a atrakcji w ofercie wcale nie tak dużo. Moja Pani się na to napaliła, ja mam mieszana odczucia, być może ktoś korzystał i potrafi ostudzić jej zapał, albo zachęcić mnie ;)

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wojd

Zaliczyłem Kokkino Nero i okolice w tym roku, więc trochę opowiem ;)

Samo Kokkino jest bardzo sympatyczną wioseczką z dosyć długą, kamienistą plażą - przedzieloną kamiennym pirsem, a ograniczoną z obu stron skałkami, przez które dosyć trudno się przedostać. Północna część plaży, to duże kamienie, południowa drobniejsze. Tak, czy inaczej wejście do wody niełatwe - ale za to woda czysta, przejrzysta. W obrębie wioski naturyzmu brak - po prostu za dużo Polaków ;) Nawet topless budził zgorszone spojrzenia - opowiadała spotkana na sąsiedniej plaży para. Jednak, dla zdesperowanych ;) za skałkami na południu plaży w samym Kokkino jest malutka plażą, z której ludzie korzystają nago. Jeszcze trochę dalej skałkami lub wpław - urocza plaża, do której na tyle trudno się dostać, że tylko entuzjaści docierają. Skala trudności - 6 w skali od 0 do 10.

Oficjalnych plaż N BRAK, Natomiast w okolicy są plaże, które zwyczajowo są naturystyczne. Jedna Koutsoupii - najbliższa miejscowość na południe od Kokkino. W zasadzie część naga, kamienisto-żwirkowa oraz piaszczysta  zaczyna się na granicy z Kokkino i ciągnie się kilkaset metrów, płynnie przechodząc w tekstylną, piaszczystą, mocno zagospodarowaną. Na plaży sporo namiotów - szczególnie w weekendy. Można zejść ścieżką za Kokkino, koło małej rotundy przy głównej drodze. Skala trudności - 2 w skali od 0 do 10. Czasem gorzej jednak drogą, bo w upale niefajnie się idzie, no i jest trzy razy dalej.

Na północ od Kokkino jest urocza, kamienisto-żwirkowa dzika plaża tekstylno-naturystyczna. Południowa jej część zajmują namioty i tekstylne rodziny z dziećmi, północna jest nasza, choć to trochę zależy od tego, kto pierwszy się rozłoży. Niezłe warunki do nurkowania - można spotkać kalmary i ośmiornice. Dojście drogą (40 minut) lub ścieżką (10 min), która zaczyna się na plaży za hotelem Aqua Rosa.

Jest jeszcze jedno miejsce, które warto odwiedzić w stroju organizacyjnym - choć raczej rano lub popołudniem, bo w środku dnia okupują je miejscowi. Oko Zeusa - cudowny górski strumień, który w jednym miejscu ma dosyć głęboką dziurę, w której można się zanurzyć. Działanie wody o temperaturze kilku stopni - zwłaszcza w upalny dzień - błogosławione, a ogrzanie się potem na kamieniach w przeświecającym między drzewami słońcu - przeurocze.

Aha - wspaniała plaża N jest Skiathos: Little Banana Beach. Z barem, cudowną wodą i cieniem. No, ale to dłuższa wycieczka ;)

Edytowane przez wojd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach