Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

TwoStepsToHell

Obnoszenie się z nagością w saunariach

Rekomendowane posty

TwoStepsToHell

Na Fali jest strefa nagości więc nie wiem czemu jesteś zdziwiony? Jedni chodzą owinięci, a inni nie. Wolno im. O ile jestem w stanie zrozumieć zniesmaczenie Twojej żony, to Twojego już nie ogarniam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
gdyby nie biegali po całej strefie z gołymi fujarami :nono: trochę niesmaczne, bo nie była to noc naturystyczna. Pań była 4 i wszystkie siedziały szczelnie owinięte ręcznikiem - no wcale się im nie dziwię.
Obiekt fajny do poprawnego saunowania, ale klimat jakiś taki trochę dziwny. Mi przeszkadzało, to że większość chłopa prezentowała bardzo dobitnie swoje wdzięki.
Szczerze nie wiem, czy wybiorę się tam jeszcze raz - Żona jest zniesmaczona.

I tego typu podejście prezentuje użytkownik forum NATURYSTYCZNEGO i na forum naturystycznym... :facepalm:  Pozostaje tylko ciężko westchnąć...

Moim zdaniem bardzo dobrze, że Fala nie dołącza do tej pruderyjnej części saunariów, gdzie zakazuje się nagości w przestrzeniach międzysaunowych, a za to panuje luz i swoboda. A jak komuś przeszkadza widok nagości, to polecałbym zmienić formę wypoczynku albo przerzucić się na sauny tekstylne, których w naszym kraju nie brakuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
jestem w stanie zrozumieć zniesmaczenie Twojej żony

A ja w ogóle nie rozumiem zjawiska zniesmaczenia nagością, a już kompletnie nie rozumiem chwalenia się nim na naturystycznym forum...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TwoStepsToHell

Co ważne, saunuje się tu poprawnie, ale nikt nie obnosi się ze swoja nagością.

Widzę, że ewidentnie masz problem z czyjąś nagością. Uważasz, że na plaży N ludzie obnoszą się z nagością? Nie wpadłeś na to że to taki ich sposób relaksu nie mający nic wspólnego z ekshibicjonizmem? Bo to z tym kojarzy mi się czasownik obnosić się.

I jeśli regulamin saunarium na to zezwala to Twoje oburzenie jest zupełnie nie na miejscu.

Edytowane przez TwoStepsToHell
  • Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TwoStepsToHell

No wiesz, ja zupełnie nie rozumiem zniesmaczenia kostiumami na plaży naturystycznej i w przestrzeniach miedzysaunowych :P

Edytowane przez TwoStepsToHell

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
ja zupełnie nie rozumiem zniesmaczenia kostiumami na plaży naturystycznej i w przestrzeniach miedzysaunowych :P

Bo nienaturyści (jak również pro-tekstylni naturyści) nigdy tego nie zrozumieją... Niemniej, wprawdzie byłem w tym obiekcie raptem kilka razy, ale jakoś nie przypominam sobie, by problem strojów kąpielowych dotyczył saunarium na Fali :think:

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TwoStepsToHell

A ja w ogóle nie rozumiem zjawiska zniesmaczenia nagością

He he, bo ortodoksyjni naturyści nigdy tego nie zrozumieją. A pamiętasz w swoim życiu moment kiedy nie byłeś naturystą? Może wtedy będzie Ci łatwiej zrozumieć ;)

Dopisane: 16 październik 2017 o 18:10

wprawdzie byłem w tym obiekcie raptem kilka razy, ale jakoś nie przypominam sobie, by problem strojów kąpielowych dotyczył saunarium na Fali :think:

Bo nie dotyczy, na szczęście póki co, bo to cały czas obiekt miejski i może wszystko się wydarzyć. Przykład z kostiumami tyczył się zniesmaczenia różnymi sytuacjami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
A pamiętasz w swoim życiu moment kiedy nie byłeś naturystą? Może wtedy będzie Ci łatwiej zrozumieć ;)

Niestety nie będzie łatwiej, bo w tamtych czasach również nagość innych, choć wtedy zdecydowanie rzadziej widywana niż obecnie, nie wywoływała zniesmaczenia czy jakichkolwiek innych negatywnych odczuć. Miałem wtedy problem z własną nagością, z  nagością innych nie miałem problemu nigdy... A wtedy nie byłem takim ortodoksem, jak również nie byłem takim w czasie moich naturystycznych i saunowych początków. Stałem się nim dopiero w wyniku późniejszych przykrych doświadczeń z tekstylnymi. Ale do dyskusji na temat strojów nie chcę już wracać, bo znowu zostanę przez pro-tekstylną większość na forum zakrzyczany, i znowu mi się będzie zarzucać, że piszę wciąż o tym samym... W każdym razie niezależnie od tego, ile razy będzie mi ktoś to wypominał, to ortodoksyjnym naturystą, w pełni akceptującym nagość w miejscach nagiego wypoczynku i nie lubiącym ograniczeń nagości na ich terenie, a nieakceptującym strojów kąpielowych w tychże, jestem i pozostanę.

A obecnie takie podejście do nagości jak @Fido, niestety za częste w polskim społeczeństwie, postrzegam jako bardzo negatywne zjawisko, bo to przez takich ludzi saunaria, również niektóre z poprawnym saunowaniem, wprowadzają motywowane pruderią ograniczenia. Także jest to zagrożenie, może niekoniecznie dla poprawności saunowania, ale na pewno dla swobody i luzu w czasie saunowego wypoczynku. I mam nadzieję, że Fala na takie "pruderyjne" pomysły nie wpadnie.

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TwoStepsToHell

Takie pomysły mnie nie przerażają. Przeraża mnie ewentualne dopuszczenie kostiumów w saunach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Przeraża mnie ewentualne dopuszczenie kostiumów w saunach.

Serio? To coś nowego ;) Podobno Tobie tekstylni w ogóle nie przeszkadzają? :->

Podejrzewam, że takie "dopuszczenie" na Fali miałoby skutek podobny do tego, co obecnie jest w Aquaparku Wrocław, czyli mimo wszystko zdecydowana większość poprawnie. Ale nie ma co gdybać i spekulować

Mnie przeraża jedno i drugie. Ale póki nie brakuje obiektów podchodzących normalnie do tej kwestii, nie martwię się tym.

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fido28

Nie mam problemu z czyjaś nagością. Nie jestem naturystą. Nie pasuje mi tylko jeżeli ktoś lata z gołym fiutem po całym saunarium. Ktoś jednak po coś wymyślił ręczniki czy szlafroki :) Tak w ogóle to nie wiem o co Ci chodzi, bo akturat klimat w Łaźni jest super.

Edytowane przez Fido28

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fido28

Panowie, chyba mnie źle zrozumieliście. Nie jesteśmy naturystami, saunujemy poprawnie. Byliśmy w kilku obiektach i nikt nie biega tam po całym obiekcie nago, mam na myśli Termy Chochołowskie czy te w Tarnowie Podgornym. Jak Wam odpowiada taki klimat to ok. Ja to szanuję i tyle. Mi nie odpowiada i mam do tego prawo. Nie rejestrowałem się na forum jako naturysta :) ale z nadzieja że znajdę ciekawe informacje o saunariach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

Panowie, chyba mnie źle zrozumieliście. Nie jesteśmy naturystami, saunujemy poprawnie. Byliśmy w kilku obiektach i nikt nie biega tam po całym obiekcie nago, mam na myśli Termy Chochołowskie czy te w Tarnowie Podgornym. Jak Wam odpowiada taki klimat to ok. Ja to szanuję i tyle. Mi nie odpowiada i mam do tego prawo. Nie rejestrowałem się na forum jako naturysta :) ale z nadzieja że znajdę ciekawe informacje o saunariach.

Witam krajana

My również po wyjściu z sauny się osłaniamy. Czyjaś nagość jednak mniej nam przeszkadza niż Wam, zwłaszcza w miejscach gdzie nie jest ona zabroniona. Są obiekty gdzie na nagość jest zabroniona nawet jak wymaga się poprawnego saunowania. Na Fali raczej takowa zabroniona nie jest. Rozumiem doskonale, ze Twojej partnerce przeszkadzają proporcje, moja również na to marszczy nos. Umówmy się w jakiś piątek czy niedzielę między 18.00 a 19.30 na Hallera w suchej 1-ce. Wtedy nawet jak dojdą ze 2 osoby to i tak 2/3 będzie saunować poprawnie a i proporcje będą zachowane :). Wiadomo, ze to nie ten poziom co Tarnowskie czy Fala ale blisko i bez 2 godzinnej jazdy w każdą stronę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

Nie mam problemu z czyjaś nagością. Nie jestem naturystą. Nie pasuje mi tylko jeżeli ktoś lata z gołym fiutem po całym saunarium. Ktoś jednak po coś wymyślił ręczniki czy szlafroki :) Tak w ogóle to nie wiem o co Ci chodzi, bo akturat klimat w Łaźni jest super.

Klimat jest specyficzny, taki Łaźniowy, większość się zna. Tam raczej latające nagusy w oko mi nie wpadły. Jest to dla mnie całkowicie bez znaczenia choć gdybym miał wybierać to bym wolał jednak widzieć ręcznik niż jak piszesz gdy "ktoś lata z gołym fiutem" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fido28

Cieszę się, że zostałem zrozumiany :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
na myśli Termy Chochołowskie czy te w Tarnowie Podgornym

A ja w obu tych obiektach widziałem, a w przypadku tego drugiego regularnie widuję osoby nago również na korytarzach, więc obawiam się, że tylko (dla Was) szczęśliwie trafiliście, bo w tych obiektach również nie ma zakazu nagości poza saunami.

Skoro pomimo Waszego "tekstylnego" podejścia do nagości, mimo wszystko saunujecie poprawnie, to pozostaje Wam jedynie wybierać te obiekty, w których obowiązuje nakaz okrywania się poza saunami. Jest kilka takich, poczytajcie uważnie forum i regulaminy poszczególnych obiektów, a takie znajdziecie.

Jak to w sumie dość trafnie zauważył @2S2H, Wasz brak akceptacji wobec nagich ludzi jest porównywalny z moim brakiem akceptacji wobec ludzi w strojach kąpielowych. Tylko ja w związku z tym nie bywam w miejscach, gdzie stroje są dozwolone, podobnie więc Wy nie powinniście w tej sytuacji bywać w miejscach, gdzie nagość jest dozwolona.

Nie jesteśmy naturystami

Niemniej jest to naturystyczne forum, więc wygłaszanie na takim swojego braku akceptacji wobec nagości to jest mniej więcej tak, jak by ktoś wszedł np. na katolickie forum i krytykował tam przestrzeganie przykazań... Tak więc, nawet jeśli zwolennikami naturyzmu nie jesteście, będąc na tym forum powinniście wykazać się co najmniej tolerancją wobec zwolenników takiego wypoczynku, a nie wypominać im "obnoszenie się z nagością".

Edytowane przez Devan
  • Fajne 1
  • Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fido28

Spoko, dzięki jak coś dam znać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

Cieszę się, że zostałem zrozumiany :)

Lecz jak wspomniałem czyjeś latanie z gołym tyłkiem absolutnie nam nie przeszkadza. Sami miedzy saunami nieco się okrywamy co nikomu jak na razie "głośno" nie przeszkadzało. Jednak jak ktoś lata bez takowego w oczy mnie nie kłuje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fido28

Będąc na innych obiektach, jakoś nam to nie przeszkadzało, a może poprostu nie rzucało się w oczy :-)

Edytowane przez Fido28

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

A jeszcze z innego wątku:

Nie pasuje mi tylko jeżeli ktoś lata z gołym fiutem po całym saunarium.

Czyli, jak wnioskuję, gdyby z nagością "obnosiły się" kobiety (co osobiście też wiele razy widziałem) i analogicznie "latały z gołą cipką", to już by było ok? :->

Edytowane przez Devan
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mohair

Hmm, bywam na Fali co najmniej raz w tygodniu i jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi, żeby ktokolwiek w szczególny sposób epatował nagością... Ogólnie panujący luz, być może, ale żeby ktoś komuś celowo przed oczami machał "tym i owym" to nie widziałem. Ale mogę być nieobiektywny, bo generalnie nie za bardzo zwracam uwagę na innych, tylko skupiam się na własnym relaksie. Co do dysproporcji płci - owszem, występuje, ale pod tym względem Fala nie jest jakimś wyjątkiem na tle innych saunariów. Wydaje się to być raczej trend ogólnopolski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fido28

Niemniej jest to naturystyczne forum, więc wygłaszanie na takim swojego braku akceptacji wobec nagości to jest mniej więcej tak, jak by ktoś wszedł np. na katolickie forum i krytykował tam przestrzeganie przykazań... Tak więc, nawet jeśli zwolennikami naturyzmu nie jesteście, będąc na tym forum powinniście wykazać się co najmniej tolerancją wobec zwolenników takiego wypoczynku, a nie wypominać im "obnoszenie się z nagością".

Wszystko zależy od tego w jaki sposób ktoś to robi :)

Dopisane: 16 październik 2017 o 20:43

A jeszcze z innego wątku:

Czyli, jak wnioskuję, gdyby z nagością "obnosiły się" kobiety (co osobiście też wiele razy widziałem) i analogicznie "latały z gołą cipką", to już by było ok? :->

No to jesteś szczęściarzem hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Highlander
Wszystko zależy od tego w jaki sposób ktoś to robi :)
Niezależnie od tego jak to robi, nie jest to taktowne. A zależnie od tego jak to robi, takie zbiera bęcki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

Cóż, nagość płci obojga widuję za każdą wizytą w saunie i traktuję ją jako coś na tyle powszedniego, że nawet nie przyszło mi do głowy, by poddawać głębszym analizom to, w jaki sposób kto jest nago. Obawiam się zatem, że ja nawet nie jestem w stanie odróżnić "obnoszenia się" od "nieobnoszenia się" z nagością, więc nawet trudno by mi było odnieść się do zjawiska w kontekście poszczególnych obiektów. Dla mnie gołe ludzkie ciało to tylko gołe ludzkie ciało, w saunariach widok na porządku dziennym.

A ponieważ ja np. w saunariach nie zawsze się okrywam, szczególnie wtedy, gdy tak jest mi najwygodniej lub jest to najbardziej praktyczne, więc niewykluczone, że gdybyśmy kiedyś spotkali się w saunarium, zapewne też uznalibyście, że się "obnoszę"... Trudno, niech i tak będzie. Tam, gdzie mam prawo być nago, nie zamierzam się zachowywać jak wstydniś tylko z tego powodu, że komuś tam potencjalnie przeszkadza goła d***.

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fido28

Cóż, nagość płci obojga widuję za każdą wizytą w saunie i traktuję ją jako coś na tyle powszedniego, że nawet nie przyszło mi do głowy, by poddawać głębszym analizom to, w jaki sposób kto jest nago. Obawiam się zatem, że ja nawet nie jestem w stanie odróżnić "obnoszenia się" od "nieobnoszenia się" z nagością, więc nawet trudno by mi było odnieść się do zjawiska w kontekście poszczególnych obiektów. Dla mnie gołe ludzkie ciało to gołe ludzkie ciało, w saunariach widok na porządku dziennym.

A ponieważ ja np. w saunariach nie zawsze się okrywam, szczególnie wtedy, gdy tak jest mi najwygodniej lub jest to najbardziej praktyczne, więc niewykluczone, że gdybyśmy kiedyś spotkali się w saunarium, zapewne też uznalibyście, że się "obnoszę"... Trudno, niech i tak będzie. Tam, gdzie mam prawo być nago, nie zamierzam się zachowywać jak wstydniś tylko z tego powodu, że komuś tam potencjalnie przeszkadza goła d***.

Szkoda, że mnie nie zrozumiałeś. Jak pisałem też saunujemy poprawnie i nie zawsze się okrywamy w saunie, więc chcąc nie chcąc leżymy z gołymi d***** :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach