Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

bonzo7aab

Aquapark Wrocław - dni tylko dla kobiet

Rekomendowane posty

summer.time.77

Ja w tej dyskusji nie widzę nic ciekawego. Na saunach bywam zarówno sam, z żoną a czasami i z córką

Jak najbardziej popieram dni tylko dla kobiet

Zachęcam również aby wprowadzić dni tylko dla par lub nieco tańszy bilet na takie pary damsko-męskie

Marzę także o dniu, choć raz w miesiącu, takim rodzinnym. Tak aby nawet do saunariów gdzie jest 16 czy inne 18+ można było przyjść z dzieckiem i uczyć je poprawnie saunować

• Punkcik 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wrednacichylbn

My zawsze jesteśmy razem. Prawdopodobnie jakby jedno z nas nie mogło saunować to drugie też poradziłoby sobie bez tego - znaleźlibyśmy sobie inny sposób spędzania wolnego czasu w taki sposób, aby móc uczestniczyć w tym wspólnie. Dni dla kobiet z jednej strony wydają nam się trochę sztucznym tworem, jednak rozumiemy podejście części Pań i na przykładzie Aqua Lublin widzimy zapotrzebowanie na takie usługi, więc dla nas nie jest wielkim problemem że we akurat we wtorki nie posaunujemy - możemy przyjść w poniedziałek lub w środę :)

23 minuty temu, summer.time.77 napisał:

Zachęcam również aby wprowadzić dni tylko dla par lub nieco tańszy bilet na takie pary damsko-męskie

Dni dla par to też byłoby rozwiązanie z kategorii sztucznych, jednak bilety na pary już byłyby wg nas ok /chodzi o to żeby nie blokować możliwości wejścia osobom, które z jakiegoś powodu nie mogą saunować z drugą połówką, natomiast promować wejścia dla par, aby zniwelować proporcje płci w saunie/

31 minut temu, summer.time.77 napisał:

przyjść z dzieckiem i uczyć je poprawnie saunować

Zapraszamy do Aqua, dzieci pojawiają się dość często i nie ma z tym problemów :) Czasem na nocach saunowych też spotykaliśmy dzieci - Uroczysko, Czeladź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
4 godziny temu, bonzo7aab napisał:

Wywiązała się ciekawa dyskusja na innym portalu

Mało ciekawa - tyle trollingu, że aż nie chce się tego czytać. No, ale ciężko po portalu "wykop.pl" spodziewać się czegokolwiek innego...

A temat już był poruszany:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
juka2123

Wydaje mi się, że na temat należy spojrzeć nieco szerzej. Nie ma nic złego w dniu tylko dla kobiet. Natomiast nie powinno być tak, że kobieta i mężczyzna płacą tyle samo za karnet miesięczny, gdzie mężczyzna ma do potnecjalnego wykorzystania kilka wejść mniej niż kobieta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
16 minut temu, Piter04 napisał:

Bo piszesz nie "spotkałem" a nie, nie "spotkałam" :)

Ja też nie jestem kobietą więc nie dziwie się, że faceci za plecami mi nie sapią do uszka ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Piter04

@summer.time.77 Chodzi mi o inne sytuacje... przeczytałeś artykuł? zapewne tylko nagłówek a od razu się wypowiadasz.

Chodzi o uprawianie seksu w saunach przez pary zarówno hetero jak i homoseksualne. Nie spotkałem się po prostu nigdy z jakimś nieobyczajowym zachowaniem w saunach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
32 minuty temu, Piter04 napisał:

@summer.time.77 Chodzi mi o inne sytuacje... przeczytałeś artykuł? zapewne tylko nagłówek a od razu się wypowiadasz.

Chodzi o uprawianie seksu w saunach przez pary zarówno hetero jak i homoseksualne. Nie spotkałem się po prostu nigdy z jakimś nieobyczajowym zachowaniem w saunach.

Skoro "wiesz" lepiej to po co pytasz?

Tak, czytałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nutka
7 minut temu, summer.time.77 napisał:

po co pytasz?

Pytanie brzmiało 

Godzinę temu, Piter04 napisał:

Aż tak się dzieje w saunach?

I jest jak najbardziej uzasadnione. Sama jestem ciekawa, bo też się nie spotkałam (albo nie zwróciłam uwagi). Pierwszy raz trafiłam do Term Maltańskich akurat na taki czas, że byłam tam jedyną kobietą wśród całkiem sporego grona saunujących (prawie pełna sauna eventowa na każdym seansie) i nie czułam się obserwowana. Oczywiście, można to zwalać na moją powalającą urodę, a raczej powalający jej brak... Z innej strony patrząc, we wzmiankowanym artykule jedno ze "źródeł informacji" pochodzi z Term Uniejów, gdzie są obowiązkowe stroje kąpielowe, więc problem nie jest w strefie beztekstylnej i podejściu do nagości (co słusznie w innym wątku zauważył @Gizmo). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

@Nutka 

Po co pytasz - tyczyło pytania o to czy czytałem artykuł ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Radek 83

Jeśli kobiety chcą mieć dzień tylko dla siebie - niech mają. Problem płatności za karnety wydaje się sztuczny, bo i tak nikt nie siedzi 30 dni w miesiącu na saunach. A sama idea dni tylko dla kobiet ... rozumiem argumenty, ale nie można stawiać mężczyzn jako potencjalne zagrożenie. Nie tędy droga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
K01

Ja niestety nie raz widziałem jak samotni panowie w starszym wieku nie odrywają oczu od kobiet w saunach i komentują miedzy sobą która to jakie "walory" ma, co do jakichś zachowań i czynów niestosownych to nie zdarzyło mi się być świadkiem czegoś takiego ale nie wątpię że takie rzeczy też mają miejsce niestety. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
aszu66
9 godzin temu, K01 napisał:

nie zdarzyło mi się być świadkiem czegoś takiego ale nie wątpię że takie rzeczy też mają miejsce 

No i w tym sęk. Zawsze znajdzie się ktoś, kto sam nic nie widział, ale i tak wie swoje...

Podejrzewam, że większość tych opowieści o Sodomie i Gomorze w saunariach ma swe źródło w bujnej wyobraźni ludzi, którzy być może nawet nigdy w saunie nie byli.

• Punkcik 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
45 minut temu, aszu66 napisał:

... Podejrzewam, że większość tych opowieści o Sodomie i Gomorze w saunariach ma swe źródło w bujnej wyobraźni ludzi ...

Moim zdaniem w tym, że każdy z nas jest inny i ma w innym miejscu barierę Sodomy i Gomory

Dla jednego będzie to moment gdy do jednej bzykającej się w saunie pary dołączy kolejna i zaczną sobie dawać soczyste klapsy po tyłkach :)

a dla innego to moment gdy zobaczy, że spod ręcznika, pani nie wystają ramiączka od stanika a ta zmierza w kierunku prysznica ...

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Napisano (edytowane)

Na zamkniętej grupie Miłośników Tarnowskich Term temat też się pojawił i pozwolę sobie przytoczyć jeden z komentarzy, który się tam pojawił i pod którym osobiście w 100% mogę się podpisać:

[...]

skoro zamknięta, to powinna zostać zamknięta.

Edytowane przez Nuxman

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
11 godzin temu, Radek 83 napisał:

Jeśli kobiety chcą mieć dzień tylko dla siebie - niech mają.

Jakiś czas temu przejeżdżałem przez Wrocław, chciałem sobie zrobić przerwę w saunarium Aquaparku, ale... odbiłem się od drzwi...Nie sprawdziłem, nie doczytałem...Teoretycznie moja wina, ale czy napewno? Czy nie wystarczyłoby jakiejś części saunarium przeznaczyć wyłącznie dla kobiet, jak to jest w niektórych saunariach niemieckich? A może tylko połowę dnia przeznaczyć tylko dla kobiet, jak to było jakiś czas temu w Termach Rzymskich,  np. od rana do 16.00? Wtedy mogłyby to być nawet 2 dni w tygodniu...Moim zdaniem potrzeba mądrego, rozsądnego kompromisu...Przykłady złego zachowania się panów (lub też pań) są bez sensu, to jest jeden na tysiąc i ten odsetek maleje, wystarczy go (ją) za ucho wyprowadzić i wpisać na czarną listę, jaka np. funkcjonuje w TR...

• Punkcik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nakman
Dnia 17.01.2018 o 11:18, summer.time.77 napisał:

Można też wprowadzić dni tylko dla panów, dla par homoseksualnych (bo ktoś może być zgorszony), dni tylko dla seniorów (bo ktoś ma dyskomfort w widoku nagich ciał w podeszłym wieku), dni tylko dla saunujących nago, bo ci opatuleni w ręczniki to mogą być podglądacze,itd...Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Generalnie ja będę optował przeciwko takim dniom, również dniom dla kobiet, nie ważne czy w Aquaparku Wrocław, czy gdzie indziej.

Najlepiej, niech ludzie przestaną się wstydzić nagości i traktować ją jak sensację. Stąd biorą się te wszystkie problemy.

Zdaję sobie sprawę, że większość saunujących to nie naturyści i na razie się to nie zmieni. Ale ja jestem i dlatego nie wiem, czemu miałbym bronić innego poglądu.

Dlatego -ludzie zostańcie naturystami i te problemy znikną lub przynajmniej stracą aż tak wielką wagę. Czy widział ktoś dni tylko dla kobiet na plaży naturystów?

• Punkcik 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fizio
5 godzin temu, Nakman napisał:

Czy widział ktoś dni tylko dla kobiet na plaży naturystów?

Nie widział tylko czytał, że na Litwie są nie tyle dni, ale przez cały sezon wydzielone plaże naturystyczne dla kobiet, mężczyzn i koedukacyjne Na plażę dla kobiet nikt poza nimi nawet nie próbuje wejść, natomiast plaże dla mężczyzn traktowane są jak rodzinne, koedukacyjne. Może ktoś widział na własne oczy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
1 godzinę temu, fizio napisał:

Może ktoś widział na własne oczy?

Widziałem w Rumunii - Eforie Nord...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nakman
22 godziny temu, fizio napisał:

na Litwie są nie tyle dni, ale przez cały sezon wydzielone plaże naturystyczne dla kobiet, mężczyzn i koedukacyjne

Dla mnie jest to dziwne zjawisko, jednak chodziło mi o wyznaczone dni tylko dla kobiet a nie miejsca. W Aquaparku Wrocław też jest sauna tylko dla kobiet. Są w innych miejscach sauny osobne dla kobiet i mężczyzn. W jednym saunarium  z takimi dniami powstaje problem, o którym pisał np. Adam:

Dnia 23.01.2018 o 09:43, Adam napisał:

... odbiłem się od drzwi...Nie sprawdziłem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
grommit
Napisano (edytowane)

Po przeczytaniu kilku wątków pomyślałem, że zamieszczę gotowy "lament na ograniczenia". Bardziej leniwym forumowiczom przyda się do kopiowania i wklejania we wszystkich wątkach, zamiast po raz pięćdziesiąty pisać to samo.

Hurrr durr samotni to przecież nie zboczeńcy ale oni chodzo i patrzo i to jest poda parszywa dyskyminacja no czemu nie wolno właściwie dlaczego uważacie przecież robienie problemu z igły widły to że som nieliczni to o niczym nie świadczy przecież wy tutaj i my tutaj a to nie znaczy że większość wcale nie większość kto to zwraca uwaga pewnie ci napalenie zazdrośni partnerzy kobiet prawdziwe kobiety nie zwracajo uwagi naturyści som oni som przyzwyczajeni chodzo i się nie odkrywajo hurr durr co wy mi tu mówicie może w waszych głowach to wszystko sie dzieje jak sami macie problem z nagościo to się nie wypowiadajcie nie każdy samotny mężczyzna w saunie to zboczeniec samotny mężczyzna po prostu jest samotny a nie zboczeniec on sobie hurr durr chodzi posaunować a wy go od razu dlaczego tak sami jesteście zboczeńcy przecież nie wiadomo co hurr durr w waszych głowach dajcie nam święty spokój święty spokój nam dajcie!

Jeszcze łatwiej, można podawać link do tego wpisu, będzie łatwiej. Bierzcie i korzystajcie, nie ma za co!

Edytowane przez grommit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nutka

Hej, to jest "lament pojedynczych facetów na ograniczenia", a o mnie nie pomyślałeś? Czuję się dyskryminowana z uwagi na stan cywilny...  :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
aszu66

No tak, można się było spodziewać. Dyskusja toczyła się w miarę rzeczowo i kulturalnie, aż pojawił się @grommit.

Jeśli jakiś problem Cię nie dotyczy albo go nie rozumiesz, to może spróbuj kiedyś się nie wtrącać ze swoimi złośliwościami? To już wygląda na obsesję...

• Punkcik 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nakman
20 godzin temu, grommit napisał:

nie ma za co!

Rzeczywiście, nie ma...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach