Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

bonzo7aab

Aquapark Wrocław - dni tylko dla kobiet

Rekomendowane posty

Sunlover
6 godzin temu, tyrew napisał:

Dzień tylko dla kobiet to seksizm i dyskryminacja pod względem płci!

To, czy coś powinno zostać zlikwidowane, zależy od tego czy jest potrzebne. Bez przesady z tą dykryminacją, choć chciałbym dostać 13 dodatkowych dni ważności karnetu 3-miesięcznego, skoro w 13 wtorków nie mogę z niego korzystać.

A czy ktoś mógłby zrelacjonować jak z frekwencją w dni kobiece? Czy saunarium świeci pustkami we wtorki, czy też tętni babskim życiem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Highlander
12 godzin temu, Sunlover napisał:

Czy saunarium świeci pustkami we wtorki, czy też tętni babskim życiem?

Z drugiej ręki: pustek nie ma, strefa tętni babskim życiem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gizmo
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Highlander napisał:

Z drugiej ręki: pustek nie ma, strefa tętni babskim życiem :)

Ja mam co prawda ambiwalentny stosunek do jakże mocno dyskutowanych tutaj kobiecych wtorków, natomiast zastanawiam się, czy rozwiązaniem nie byłoby wydzielenie we wtorki dodatkowej strefy tylko dla Pań, zamiast zamykania całego obiektu dla Panów. Wydaje mi się, że w tej wielkości obiekcie i przy układzie jaki jest we Wrocławiu, byłoby to dość proste do osiagniecia. Szczególnie że po przebudowie jest chyba sześć różnorodnych saun w strefie za strefa restauracyjną i cała potrzebna infrastruktura.

Edytowane przez Gizmo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Highlander
28 minut temu, Gizmo napisał:

dodatkowej strefy tylko dla Pań

O ile nic się nie zmieniło w tym roku, to Panie mają codziennie "swoją wydzieloną strefę", w której znajduje się sauna solna i prysznice.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
aszu66
4 godziny temu, Highlander napisał:

Panie mają codziennie "swoją wydzieloną strefę",

Potwierdzam - mają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gizmo
53 minuty temu, aszu66 napisał:

Potwierdzam - mają.

Zdaję sobie z tego sprawę. Jednak czym innym jest pojedyńcza, mała, wydzielona sauna, a czym innym fragment obiektu, który to fragment, nie przymierzając, jest większy i bardziej różnorodny niż największy obiekt saunowy w Warszawie na przykład.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Gizmo nie ma sensu z jednej stałej strefy dla pań robić raz w tygodniu większej strefy, nie ma jak tego sensownie zrobić w tym obiekcie.

Skoro jest ruch we wtorki to niech tak zostanie, pozdrawiam wszystkie panie i życzę miłego pobytu :-) nie przeszkadza mi że w ten dzień ja nie mogę, ale wciąż uważam że należy mi się dodatkowe 13 dni do karnetu 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
luka49
Napisano (edytowane)
Dnia 3.07.2018 o 15:33, Sunlover napisał:

należy mi się dodatkowe 13 dni do karnetu 

tak piszcie dalej, albo jeszcze wystąpcie z pozwem a zniosą karnety miesięcznie zostawią tylko ilościowe i będą mieli po kłopocie.

Potrafię zrozumieć jednak kobiety, które z "niepojętych" dla mnie przyczyn śmielej się czują w towarzystwie tej samej płci.

Każde działanie które powoduje że ludzie przekonują się do poprawnego saunowania zasługuje na aprobatę. 

Edytowane przez luka49
literówka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Highlander
2 godziny temu, luka49 napisał:

Każde działanie które powoduje że ludzie przekonują się do poprawnego saunowania zasługuje na aprobatę. 

Z tego co mi wiadomo, to ponoć i wtedy nie zawsze jest poprawne saunowanie...
Jeśli jest taki popyt i jest on zaspokajany przez jakiś obiekt bo się opłaca ekonomicznie, to trudno, biznes jest biznes. Ale jeśli odbywa się to w atmosferze, że potrzebne są obowiązkowo dni tylko dla kobiet, bo z facetami nie można normalnie saunować, to nie zasługuje to na aprobatę, niestety. Bo jest to utrwalanie fałszywych stereotypów (pomijam jednostki "aspołeczne saunowo", które należy eliminować ze naszego środowiska).

• Punkcik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
grommit
19 godzin temu, Highlander napisał:

pomijam jednostki "aspołeczne saunowo", które należy eliminować ze naszego środowiska).

Kiedy to właśnie one powodują, że takie ograniczenia są wprowadzane. Jeśli znasz jakiś sposób, aby się ich pozbyć zanim pogorszą współwypoczywającym komfort w sposób nieodwracalny, to podaj go proszę. Ja niestety takiego sposobu nie znam - i dlatego, niestety, uważam dni dla kobiet za rozsądny sposób, aby osobom bardziej wrażliwym dać także zaznać radości saunowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Highlander
2 godziny temu, grommit napisał:

Ja niestety takiego sposobu nie znam

Ja tez nie znam, jednak zdecydowanie jestem przeciwnikiem wprowadzania odpowiedzialności zbiorowej.

Jakimś pomysłem, jest publiczne piętnowanie takich osobników. Ale nawet gdyby się przyjęło, na nic się nie zda, bo medal ma dwie strony. Tą drugą stroną jest rozpowszechnianie przekonania, że stosunek liczby saunujących mężczyzn do liczby saunujących kobiet jest odwrotnie proporcjonalny do komfortu saunowania. Rozumiem, że część saunujących może mieć takie odczucia, ale są one podobne do odczuć osób, które czują dyskomfort saunując np. wśród wytatuowanych ludzi. To nic innego jak ksenofobia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
grommit

Ksenofobia to niechęć wobec obcych. To się nazywa empatia - wyczulenie na potrzeby osób, które są dyskryminowane i próba wyjścia im naprzeciw, mimo że ta dyskryminacja mnie nie dotyka. Oczywiście dyskryminowane są zarówno kobiety, jak i normalni mężczyźni. Zastanówmy się przez chwilę, która dyskryminacja jest większa:

a) dyskryminacja normalnych panów, którzy przez kilka godzin w tygodniu nie będą mogli wejść do sauny, bo są godziny tylko dla pań

b) dyskryminacja kobiet, które - mając tylko możliwość koedukacyjnego saunowania - są narażone na nieprzystojne zachowania, które zniechęcają albo wręcz uniemożliwiają im to saunowanie.

Otóż ja uważam, że dyskryminacja b) jest większa. I dlatego uważam za racjonalne poświęcenie "moich" kilku godzin saunowania na rzecz komfortu wypoczynku piękniejszej części klientów Aquaparku Wrocław i innych saunariów. Tak jak mówię, to się nazywa "empatia".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Highlander
1 godzinę temu, grommit napisał:

Tak jak mówię, to się nazywa "empatia".

Tak, wprowadzenie takiego dnia to jest empatia wobec kobiet. Tylko ja nie pisałem o tym. Kobiety narażone są na nieprzystojne zachowania w bardzo wielu miejscach i sytuacjach, a jednak nie wydziela się w tych miejscach dni czy okienek czasowych tylko dla kobiet.

1 godzinę temu, grommit napisał:

Ksenofobia to niechęć wobec obcych.

Głównie, ale nie tylko chodzi o nację. To także może dotyczyć niechęci wobec innych, obcych nam osób, które na podstawie stereotypów uważamy za zagrożenie dla nas i naszych bliskich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

@grommit ja nie chcę koniecznie zwalczać dni tylko dla pań, ale ostrożniej bym stosował termin dyskryminacja. Otwierasz baaardzo szerokie pole do popisu różnym grupom dziwnie myślących ludzi, lubiących porządkować życie innym wedle swych poglądów, nazywając dyskryminacją sytuację, w której jakieś osoby

23 godziny temu, grommit napisał:

są narażone na nieprzystojne zachowania

Odróżnijmy czyny od przeczucia, że może dojść do czynów. Odróżnijmy na litość boską agresywne, wulgarne zachowanie pijanych ludzi od samej czynności spożywania alkoholu, inaczej będziemy wprowadzać durne prawo zabraniające spożywania, tak jak miłościwie nam panujący zrobili to w naszym nieszczęśliwie zarządzanym kraju.

Ani bym nie nazwał dyskryminacją mężczyzn dnia tylko dla pań, bo wtedy trzeba byłoby nazwać dyskryminacją osób <21 roku życia kluby ze wstępem od 21, dyskryminacją kobiet bycie księdzem dostępne w KK tylko dla mężczyzn, czy też dyskryminacją kierowców zakaz parkowania gdzieś. Nie wojujmy słowem dyskryminacja bo to jest niebezpieczne słowo-wytrych kojarzące mi się z jakimś "grabić zagrabione!", nie popadajmy w maniakalną urawniwołkę, wylewanie z kąpielą wartości pod hasłem wyrównywania szans itd.

Ani bym nie nazwał dyskryminacją kobiet ich przekonania, że w saunach koedukacyjnych są narażone na nieprzystojne zachowania, bo wtedy trzeba byłoby nazwać dyskryminacją - i ją dzielnie zwalczać (?) - przekonanie jednych osób, że osoby chodzące nocą po ulicach, zwłaszcza w grupach, powodują narażenie poruszających się samotnie na nieprawidłowe zachowania - więc wprowadzamy godzinę policyjną na wszelki wypadek.

• Punkcik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Wszystko się zgadza, ale pytanie jedno jednak mam: kto zabrania spożywania alkoholu w Polsce.Coś mnie ominęło? Jakoś nie odczułem tego zakazu i sobie delikatnie popijam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hedon
22 godziny temu, Sunlover napisał:

Ani bym nie nazwał dyskryminacją mężczyzn dnia tylko dla pań, bo wtedy trzeba byłoby nazwać dyskryminacją osób <21 roku życia kluby ze wstępem od 21, dyskryminacją kobiet bycie księdzem dostępne w KK tylko dla mężczyzn, czy też dyskryminacją kierowców zakaz parkowania gdzieś.

Powoli i po kolei:

- dni tylko dla pań, przy braku analogicznych dla mężczyzn oczywiście są dyskryminacją mężczyzn,

- kluby z wstępem od 21 roku życia oczywiście dyskryminują osoby w młodszym wieku,

- brak możliwości zostania księdzem jest oczywiście dyskryminacją kobiet, (gdyby chodziło o jakąkolwiek inną organizację, niż kościół, nie miałoby szans),

- zakaz parkowania gdzieś byłby dyskryminacją, gdyby dotyczył arbitralnie ustalonej grupy kierowców, bez związku z sytuacją drogową.

Ba, nawet podział na męskie i damskie toalety jest dyskryminacją, tyle że akurat legalną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Highlander
51 minut temu, hedon napisał:

Ba, nawet podział na męskie i damskie toalety jest dyskryminacją, tyle że akurat legalną.

Tu akurat pojechałeś :) Sam podział nie jest przejawem dyskryminacji. Dyskryminacją, byłoby gdyby w danym miejscu była toaleta tylko dla kobiet a nie byłoby nic dla mężczyzn :)

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hedon

Nie. Wystarczy, że podział powoduje ograniczenie dostępności. Nie jest to największy problem na świecie, niemniej z formalnego punktu widzenia - jak najbardziej dyskryminacja.

Żyjemy w pięknych czasach, w których nie pamięta się toalet dla kolorowych w USA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Highlander
7 godzin temu, hedon napisał:

Wystarczy, że podział powoduje ograniczenie dostępności.

Czyli wg Twojej "teorii dyskryminacji" wszystko co nie jest koedukacyjne jest dyskryminacją ze względu na płeć? Ubawiłeś mnie zacnie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach