Skocz do zawartości
robi51

Vulkaneifel Therme w Bad Bertrich

Rekomendowane posty

robi51

Obiekt termalny nieznacznie większy niż Mosel Therme w Traben-Trarbach.

Bad Bertrich to miejscowość uzdrowiskowa z licznymi hotelami i liczbą ludności: UWAGA! 1046 zarejestrowanych stałych mieszkańców ( dane z 2015 roku ).

Trafić tam to sztuka. Nawigacja poprowadziła mnie pod obiekt, który widziałem a nie mogłem do niego wejść bo wjazd jest w przerwie między dwoma tunelami z górnej strony.

Nie obyło się bez pomocy miejscowych.

Uff wjazd na parking zejście po schodach i jestem przy kasie.

Bilet na termy i saunarium bez limitu 19 euro.

Szatnia ogólna koedukacyjna z przebieralniami oraz jak się później okazało wydzielona dla saunarium z numerami powyżej 600.

Szafki i konsumpcja w restauracji ogólnej i przeznaczonej dla saunarium na chipy. Strefa saunarium oddzielona bramkami z możliwością pozostawienia stroju w specjalnych szafkach.

Sauny wewnętrzne: parowa, fińska, fińska affgusowa bardzo obszerna wypoczywalnia.

Na zewnątrz: obszerna sauna do seansów, pawilon z natryskami w pewnej odległości od sauny tuż przy basenie saunowym o temperaturze ok. 30 stopni, ogród.

Auffgusy lepsze niż w Mosel Therme co godzinę na przemian w saunie wewnętrznej i zewnętrznej.

Kultura saunowania bez zarzutu i .......... kompletny brak muzyki gdziekolwiek nawet na seansach.

"Piwo i kaszanka" bez finezji.

Czy "zdobędę" jeszcze obiekt z muzyką? - zobaczymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Muzykę znajdziesz chyba tylko na szczególnych imprezach typu "Lange Saunanacht". W normalne dni w saunach się grzeje i macha tak, żeby było gorąco.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach