Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

wdr

UNITRAL - Mielno

Rekomendowane posty

a&b8376

Niestety w Unitralu żadnych zmian. Wieczory AiE  bez informowania recepcji spa, że takowe są w konsekwencji na dwóch ostatnich na, których byliśmy, byliśmy jedną parą z dwóch którzy korzystali nago z solankowego i jakuzi zewnętrznego na ok 50 os. w saunarium. Zastanawiam się nad bojkotem Unitrala, ponieważ dlaczego za tą cenę nie możemy czuć się swobodnie! Tym bardziej, że w końcu mam saunę na poj.drawskim gdzie mogę poprawnie saunować i odpocząć tak jak chcę. Pierwsze spotkanie organizujemy :24/25.02. Ktoś chętny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
johnny_bravo

aż tak źle... a ja się tam wybierałem
a gdzie to spotkano?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
18 minut temu, a&b8376 napisał:

Wieczory AiE  bez informowania recepcji spa, że takowe są w konsekwencji na dwóch ostatnich na, których byliśmy, byliśmy jedną parą z dwóch którzy korzystali nago z solankowego i jakuzi zewnętrznego na ok 50 os. w saunarium.

I tak twardziele z Was :) Ja bym spasował przy takich okolicznościach...

Żeby te wieczory miały jakąkolwiek rację bytu, powinny być obowiązkowo beztekstylne. Dopóki będzie dowolność, to nawet gdyby była informacja o tym fakcie nawet neonami świetlnymi rodem z las Vegas we wszystkich możliwych częściach strefy spa, i tak proporcje będą takie, jak opisane powyżej. Mielno to kurort, także z uwagi na specyfikę kurortowych bywalców, przypadkowi goście będą zawsze w przewadze. "Obowiązuje" dokładnie to samo, co pisałem w temacie o Białce.

24 minuty temu, a&b8376 napisał:

Zastanawiam się nad bojkotem Unitrala

Zawsze zostają naturystyczne noce saunowe. Choć w tym roku w ogóle nieszczególnie mi po drodze z (jakimikolwiek) nocami saunowymi, ale właśnie tego typu okazje są jedynymi, w przypadku których wchodzi w rachubę moja bytność w Unitralu. W "zwykłe dni" lub na nocach saunowych CO mnie tam nie zobaczą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a&b8376

Spotkanie jest odrębny temat w spotkajmy się, bo tu o Unitralu. Ale tylko pary, lub rodziny.

dodane 2 minuty później:

lub osoby które znamy

dodane 7 minut później:

Devan na nockach jest coraz gorzej, taki spęd ludzi, że nie ma miejsca na co kolwiek a na pewno nie na wypoczynek i spokojne saunowanie plus poziom machania równy zeru. Zrobiła się skarbonka na ilość dudków i nic więcej, a o saunie na dworze do seansów już nikt nic nie mówi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
akoleszka

A to mnie zasmuciliście tymi wiadomościami dotyczącymi piątków AiE, chciałem się wybrać z żoną ale zastrzegła że nie będzie zakładała i zdejmowała kostiumu  kąpielowego (jednoczęściowy). Niestety nie mogłem uczestniczyć w ostatniej nocce naturystycznej więc czekam na następną.

Niestety na wysłanego e-maila nie dostałem żadnej odpowiedzi nawet potwierdzenia iż otrzymaliśmy i będziemy się zastanawiać. Niestety idzie to bardzo w komercję (no ale cóż to nie jest firma charytatywna), tym bardziej smutna sprawa iż mamy blisko i lokal bardzo nam się spodobał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mironas
12 godzin temu, a&b8376 napisał:

[...] na nockach jest coraz gorzej, taki spęd ludzi, że nie ma miejsca na co kolwiek a na pewno nie na wypoczynek i spokojne saunowanie plus poziom machania równy zeru.

Na nocce 10 lutego był zdecydowanie mniejszy tłok (niż np listopadzie) czego wynikiem był choćby podział tylko na dwie grupy. Nie wiem czy ograniczono ilość miejsc, czy po prostu było mniej chętnych ale tak czy siak bez problemu można było dostać się do sauny, spokojnie posiedzieć w solance, czy poleżeć na "leżaczkach". Była też lepsza organizacja seansów - każda grupa miała seanse równo co godzinę (były 3 seanse) dzięki czemu pomiędzy seansami było dość czasu na schłodzenie i odpoczynek. Za każdym razem był wybór - sauna sucha lub biosauna.

Jeśli miałbym na coś narzekać, to na zbyt niską temperaturę w saunie suchej, chociaż i tutaj się poprawiło, przynajmniej na ostatnim seansie poczułem się w miarę dobrze wygrzany.

12 godzin temu, a&b8376 napisał:

o saunie na dworze do seansów już nikt nic nie mówi.

Jakiej saunie na dworze? Nie znam tematu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
akoleszka

Na którejś z nocek jeden z Panów wspominał iż jest w planach zewnętrzna sauna, ale od stałych bywalców dowiedziałem się iż to już jest temat powtarzany od ponad roku. Więc wszyscy pokiwali głowami z zadowoleniem i nie wdawali się na temat w dyskusje :).

Czyli nocki trzymają poziom, super to słyszeć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jmc

My też byliśmy na nocce 10 lutego. 100% poprawnego przebywania oraz saunowania. Były dwie grupy, ponieważ biosauna została 'podgrzana' do temperatury sauny suchej i seanse odbywały się na dwie sauny. My akurat zawsze lubiliśmy biosaunę (która tym razem była za ciepła dla nas :) ), więc tym razem wygrzewaliśmy się w parowej i było super. Peeling solny w dowolnych ilościach. Co do tłoku - to moim zdaniem było optymalnie. Z tego co się orientuję, to teraz nie zapisują bez wpłaty (i doskonale to rozumiem). Z kolei jeden gość mówił, że zapisał się 3-4 dni przed, ale tylko na listę rezerwową i dopiero w sobotę rano dostał potwierdzenie, że jest miejsce. To świadczy jednak o popularności miejsca - to raz, a dwa ograniczenie ilości osób powoduje to, co napisał @mironas - i można spokojnie odpocząć na leżankach, bo są wolne, i nie ma ścisku na seansach i w solance. Wydaje mi się, że to na plus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
akoleszka

Czyli klient jest i można było by pokusić się o jeszcze jedną nockę naturystyczną w miesiącu, ale na mojego e-mail nie ma żadnej odpowiedzi. Może wyślijcie coś od Siebie to w końcu coś się zadzieje :) pozytywnego w ilości nocek. A jak wiadomo klient nasz Pan.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sz2ein

Dla nas była to trzecia noc w Unitralu w tym sezonie i wygląda na to że liczba osób chyba została ograniczona. Pierwszy raz byliśmy na seansach w biosanua i wg mnie była lepiej dogrzana niż sucha na poprzedniej nocy naturystycznej. No i jest tam więcej miejsca do machania. Opowieść o zewnętrznej saunie też słyszałem i hotel podobno nawet wykupił kawałek ziemi, ale z tego co wiem to przeznaczony jednak będzie na coś innego. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
saunakoszalin

Witamy.

Mamy pytanko, jak wyglądała proporcja golasków do gaciowców w basenie podczas ostatnie nocki tematycznej ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
akoleszka
22 godziny temu, saunakoszalin napisał:

Witamy.

Mamy pytanko, jak wyglądała proporcja golasków do gaciowców w basenie podczas ostatnie nocki tematycznej ?

Jestem też zainteresowany jak było ostatnio na nocce 27 stycznia, chętnie bym poszedł z żoną na nockę która będzie w tą sobotę, ale nie bardzo chce nam się męczyć ze zdejmowaniem i zakładaniem stroi kąpielowych (szczególnie żonie :) ). Czy ktoś z forumowiczów/ek był i może coś napisać na ten temat ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jmc

Jak byliśmy na nocce tematycznej z rok temu, to było jasno powiedziane, że kto chce i jak chce. My woleliśmy tradycyjnie bez i nie było z tym żadnego problemu. Część imprezujących w solance i poza było w strojach, saunowanie wszyscy poprawnie. Nam to nie przeszkadzało zupełnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sz2ein

Na nockach tematycznych bywa więcej osób z przypadku, które są czasami zaskoczone zasadami które ogłaszane są zawsze na początku. Na nocce Andrzejkowej widać było że niektórzy przelali więcej piwerek, niż saunamistrz wody na kamienie w tydzień. Ogólnie na początku większość w ręcznikach, później stroje robią się "luźniejsze".  Zwłaszcza peeling przemawia do przełamania wstydu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
saunakoszalin

Jak tam wczorajsza nocka tematyczna ? Jak było na basenie tekstylnie czy bez tekstylnie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a&b8376

Sobota w Unitralu dla wrażliwych saunujacych poprawnie to wojna światowa - tylko uciekać.Makabra i jeżeli miałbym się rozpisać to na dwie godziny.Gdyby był temat: Największa porażka dobrego saunarium postawiłbym na Unitral w sobotę i nie ma się co dziwić, obsługa nic nie robi.Za to w niedzielę w miasteczku Kołobrzeg fakt nie pierwsza półka ale wszystko ok za dużo mniejszą kwotę, niż w Unitralu pełna poprawność,relaks i wyciszenie -Hotel NewSkanpol

Największe porażki i wpadki dobrych saun w Polsce.

dodane 4 minuty później:

Dla nas sobota wieczór w Unitralu - masakra dla poprawnego saunowania plus dziadek puszczający pawia do misy schładzającej nogi i latający za kobietami od sauny do sauny. A obsługa - nie było.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nuxman

Wątek przeniesiony z  "Saunowanie - ogólna dyskusja" > do >  "Sauny - Polska"

Poprzedni tytuł przywrócony

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarRad

Pierwszy i jedyny raz byliśmy w Unitralu 11 lisyltopada na nocy naturystycznej i podobało nam się. Opieraliśmy się wtedy na opiniach z naszego Forum. Planowaliśmy wyjazd na najbliższą noc naturystyczną, ale pojawiło się sporo negatywnych komentarzy, dotyczących w większości wieczorów Adama i Ewy. Proszę o informację, czy naturystyczne noce są nadal warte zainteresowania, czy są jakieś znaczące zmiany na minus. Wyjazd tam i z powrotem to dla nas prawie 300 km i ponad 2h jazdy w jedną stronę, więc wolałbym wiedzieć, czy warto mi się wybierać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
robo

Też byłem na tej samej nocce 11 listopada. Jak dla mnie porażka, po pierwsze za dużo ludzi jak na to miejsce, po drugie ręczniki na lezakach jako rezerwacja. Brak atrakcji pomiędzy seansami, oraz brak reakcji pracowników na zachowanie tych którzy za dużo spozywali alkoholu. Co do seansów....szalu nie było, jak dla mnie trochę brakowało umiejętności poprowadzenia ceremonii.

Na następne nocki raczej się już nie wybieram.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a&b8376

W Unitralu szału nie ma, kiedyś według nas było dużo lepiej. Gdybym miał jechać ok 2 godzin w jedną stronę to poszukałbym czegoś fajniejszego nawet dalej i z noclegiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
długi

Po dłuugiej przerwie zawitałem wczoraj na nockę i jak zawsze super atmosfera, duża frekwencja. Jedyny minus to dwie panie, które pomyliły chyba imprezy i przyszły w odzieniu:(. Ale ogólnie to chyba najlepszy obiekt w regionie:)).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomazzo
Dnia ‎2018‎-‎03‎-‎21 o 19:47, MarRad napisał:

... czy warto mi się wybierać.

drodzy saunowicze, zasada co do unitrala jest prosta, a piszę to jako stały bywalec od pierwszej nocy N - a więc jeśli ktoś chce poprawnie, bez stresu, nerwów i gaci saunować i korzystać z całego spa - tylko i wyłącznie noce N. Na nocy tematycznej byliśmy raz jeden jedyny  i nigdy więcej - tłumaczyć nie ma sensu  jak sądzę - połowa tekstylnych i spojrzenia na nas jakbyśmy to My byli dziwni!

wieczory Adama i ewy też przetestowaliśmy jak tylko zostały wprowadzone - jeszcze większa porażka bo jedna czy dwie pary N na kilkanaście innych - jeszcze większe oburzenie tekstylnych na nasz widok.

tak więc poprawnie niestety tylko na nocach N - fakt, jest obłożenie i tu nasze zdziwienie że nadal tylko jedna nocka skoro jest ewidentny popyt.

na ostatniej nocy było standardowo, czyli OK bo ok oznacza 100% golasów (no może 99,99 bo te dwie panie przemykające w strojach zakładam że umknęły uwadze obsługi), dobrze dogrzane i domachane seanse, fajny pomysł z pilingiem bo od 24.00 sól była wystawiona na stałe w parowej i każdy mógł do woli bez przeszkód trzeć i trzeć :-)

podsumowując, wg nas, Unitral , od kiedy są noce N trzyma swój poziom, wiemy czego się możemy spodziewać a co najważniejsze, wiemy że możemy czuć się swobodnie a to jest najważniejsze.

Jeszcze raz gorąca prośba do szefostwa - 2 noce koniecznie

• Punkcik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
akoleszka

No i po długiej przerwie udało mi się z żoną wybrać na ostatnią nockę N i jak zwykle przyjemnie, spokojnie i bezstresowo z naszego punktu widzenia żadnych uwag, jedynie co zauważyliśmy to było mniej osób nie zazwyczaj. Ciekawe czy to pogoda już wszystkich rozpieściła ;-) czy podwyżka cen zniechęciła (ale to tylko 4 zł od osoby - to raczej nie to).

Z ciekawostek przed jednym seansem prowadzący (przepraszam ale nie pamiętam imienia) powiedział iż duża sauna będzie dostępna już po wakacjach, ciekawe czy tym razem to się sprawdzi.

Na następną nockę już zapisani jesteśmy, więc do zobaczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a&b8376

Niedzielne saunowanie w przemiłym towarzystwie - pozdrawiamy fani grzybowa zaliczone. Świadomość do czego służą sauny przypadkowych, chyba już majówkowiczów w Unitralu na poziomie zero. Na szczęście niewiele osób w czasie w którym byliśmy więc nie zakłócali uporczywie swoim niepoprawnym zachowaniem naszego poprawnego, miłego wypoczynku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MSE

W końcu i my odwiedziliśmy Unitrala.

Hotel i wyżywienie w nim bardzo dobre.

Saunarium fajnie zrobione , ale saunowanie już jest do kitu .

Większość gości hotelowych saunuje w strojach, ewntualnie przykrywa się materiałem.

Saunujących z zewnątrz jak na lekarstwo.

Seans naparzania wyglądał jak pogawędka , oraz opowiadanie kawałów przez prowadzącego seans.Bez muzyki.

Pewnie tam nie wrócimy , szkoda , myślałem że to lepiej wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach