Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Don Pedro

SCS AKTYWNA WARSZAWA Grzybowska

Rekomendowane posty

Don Pedro

Odwiedzam różne warszawskie saunaria w celu wypoczynku a potem ich, saunariów subiektywnego opisania. Żeby nie było zbyt subiektywnie, w założeniu każde saunarium odwiedzam kilkukrotnie starając różnicować dzień tygodnia i - o ile się da - porę dnia.

 

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA ośrodek Grzybowska, ul. Grzybowska 35A.

 

Na początek specyficzne godziny otwarcia sauny fińskiej:

poniedziałek - piątek 16.30 - 21.00

niedziela 14.00 - 18.30

 

Sauna składa się z jednej kabiny o powierzchni 6m2 i może z niej jednorazowo korzystać maksymalnie 5 osób.

Faktyczne wymiary to 2,8mx2,5mx2,25m czyli prawie na 8 osób ale regulamin to regulamin. Do pomieszczeń sauny dochodzi się z hali basenowej.

Sauna jest sauną suchą typu fińskiego z temperaturą maksymalną do 105oC oraz wilgotnością względną 10–15%.

Faktycznie na wysokości głowy jest 100 stopni a wilgotność 12%. Dla mnie trzecia ława (bo są trzy) to już z lekka za gorąco. W kabinie klepsydra. Ciekawostką jest to, że kabina sauny ma 2 drzwi, przez które poprzez osobne 2 łazienki, nazywam je "damską" i "męską" trafiamy do wspólnej odpoczywalni, tu drewniane stół ława i 2 fotele, brak dystrybutora na wodę. W łazienkach po 1 ubikacji i 2 prysznice z zasłonkami. W damskiej 3 lustra i suszarka, w męskiej lustro i zegar, który widać z kabiny sauny.

 

Osoby korzystające z sauny powinny posiadać ręcznik do wycierania ciała i ręcznik do położenia na siedzisko lub owinięcia tułowia, mydło oraz klapki na stopy.

Przed wejściem do sauny należy:

- umyć całe ciało mydłem również w celu zmycia z ciała wszelkich kosmetyków i osuszyć dokładnie ręcznikiem

- zdjąć stroje kąpielowe z dodatkiem środków syntetycznych i sztucznych oraz klapki.

A praktyka jest taka, że tekstylni są w mniejszości, wśród pań pół na pół. Nogi na deskach też większość. Brak kontroli personelu.

 

Na koniec pewne spostrzeżenie. Dzisiaj,  popołudnie, niedziela 11.03 i kobiety na basenie stanowią (wyraźną) większość co drzewiej w niedzielę nie bywało. Brak handlowej niedzieli czy przypadek ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Dodam tylko dla porządku, że ten obiekt do niedawna nazywał się "Fala" i wraz z b. dobrym "Delfinem", katastrofalną "Foką" oraz "Kołem" (przy Obozowej, sama hala sportowa, bez basenu ani saun) współtworzył OSiR Wola, zaś po otworzeniu kompleksu "Nowa Fala" gdzieś tam głębiej na Woli w okolicach Elekcyjnej, Falę przemianowano na "Stołeczne Centrum Sportu", czyli wyciągnięto obiekt z zarządu dzielnicowego osiru i włączono w ogólnowarszawski podmiot.

 

Regulamin jeden z lepszych i jak na osir bardzo zadowalający - zakazuje kąpielówek, nakazuje używanie ręcznika, można by jedynie oczekiwać wzmianki o podłożeniu ręcznik(ów) pod całe ciało. Praktyka - cóż, jak to u nas... na obecność personelu bym tu nie liczył Don Pedro, albo użytkownicy spróbują osiągnąć samokontrolę niczym na Potockiej i będzie 100% beztekstylnie, albo będzie wolna opcjogacianka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Don Pedro
Dnia 15.03.2018 o 15:41, Sunlover napisał:

....oraz "Kołem" (przy Obozowej, sama hala sportowa, bez basenu ani saun)...

I tu zaskoczenie ba sauna tam jest :lol:. Byłem tam niedawno raz, więc na razie nie opiszę.

 

Tymczasem wracając do Grzybowskiej, to wczoraj podczas wyjazdowego posiedzenia LSD prawie wszystko było dobrze do 20. Panie i panowie w ręcznikach a z połowa nawet nóżki na ręczniku. Po 20 nagły atak tekstylnych i całościowo wyszło gorzej niż zwykle bo pół na pół, o dziwo tym razem panie saunowały poprawniej od panów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

O proszę, bardzo przepraszam zatem za błędną informację odnośnie hali sportowej "Koło", nie wiem czemu z automatu założyłem, że skoro nie ma tam basenu, żadnej strefy mokrej, to i sauny nie będzie :) Opisz zatem Donie Pedro jeszcze, jak się ma na Obozowej sytuacja, jak już wyrobisz sobie zdanie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×

Ważny komunikat

Korzystając z tego portalu, akceptujesz nasze Warunki użytkowania.