Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Don Pedro

SCS AKTYWNA WARSZAWA Grzybowska

Rekomendowane posty

Don Pedro

Odwiedzam różne warszawskie saunaria w celu wypoczynku a potem ich, saunariów subiektywnego opisania. Żeby nie było zbyt subiektywnie, w założeniu każde saunarium odwiedzam kilkukrotnie starając różnicować dzień tygodnia i - o ile się da - porę dnia.

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA ośrodek Grzybowska, ul. Grzybowska 35A.

Na początek specyficzne godziny otwarcia sauny fińskiej:

poniedziałek - piątek 16.30 - 21.00

niedziela 14.00 - 18.30

Sauna składa się z jednej kabiny o powierzchni 6m2 i może z niej jednorazowo korzystać maksymalnie 5 osób.

Faktyczne wymiary to 2,8mx2,5mx2,25m czyli prawie na 8 osób ale regulamin to regulamin. Do pomieszczeń sauny dochodzi się z hali basenowej.

Sauna jest sauną suchą typu fińskiego z temperaturą maksymalną do 105oC oraz wilgotnością względną 10–15%.

Faktycznie na wysokości głowy jest 100 stopni a wilgotność 12%. Dla mnie trzecia ława (bo są trzy) to już z lekka za gorąco. W kabinie klepsydra. Ciekawostką jest to, że kabina sauny ma 2 drzwi, przez które poprzez osobne 2 łazienki, nazywam je "damską" i "męską" trafiamy do wspólnej odpoczywalni, tu drewniane stół ława i 2 fotele, brak dystrybutora na wodę. W łazienkach po 1 ubikacji i 2 prysznice z zasłonkami. W damskiej 3 lustra i suszarka, w męskiej lustro i zegar, który widać z kabiny sauny.

Osoby korzystające z sauny powinny posiadać ręcznik do wycierania ciała i ręcznik do położenia na siedzisko lub owinięcia tułowia, mydło oraz klapki na stopy.

Przed wejściem do sauny należy:

- umyć całe ciało mydłem również w celu zmycia z ciała wszelkich kosmetyków i osuszyć dokładnie ręcznikiem

- zdjąć stroje kąpielowe z dodatkiem środków syntetycznych i sztucznych oraz klapki.

A praktyka jest taka, że tekstylni są w mniejszości, wśród pań pół na pół. Nogi na deskach też większość. Brak kontroli personelu.

Na koniec pewne spostrzeżenie. Dzisiaj,  popołudnie, niedziela 11.03 i kobiety na basenie stanowią (wyraźną) większość co drzewiej w niedzielę nie bywało. Brak handlowej niedzieli czy przypadek ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Dodam tylko dla porządku, że ten obiekt do niedawna nazywał się "Fala" i wraz z b. dobrym "Delfinem", katastrofalną "Foką" oraz "Kołem" (przy Obozowej, sama hala sportowa, bez basenu ani saun) współtworzył OSiR Wola, zaś po otworzeniu kompleksu "Nowa Fala" gdzieś tam głębiej na Woli w okolicach Elekcyjnej, Falę przemianowano na "Stołeczne Centrum Sportu", czyli wyciągnięto obiekt z zarządu dzielnicowego osiru i włączono w ogólnowarszawski podmiot.

Regulamin jeden z lepszych i jak na osir bardzo zadowalający - zakazuje kąpielówek, nakazuje używanie ręcznika, można by jedynie oczekiwać wzmianki o podłożeniu ręcznik(ów) pod całe ciało. Praktyka - cóż, jak to u nas... na obecność personelu bym tu nie liczył Don Pedro, albo użytkownicy spróbują osiągnąć samokontrolę niczym na Potockiej i będzie 100% beztekstylnie, albo będzie wolna opcjogacianka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Don Pedro
Dnia 15.03.2018 o 15:41, Sunlover napisał:

....oraz "Kołem" (przy Obozowej, sama hala sportowa, bez basenu ani saun)...

I tu zaskoczenie ba sauna tam jest :lol:. Byłem tam niedawno raz, więc na razie nie opiszę.

Tymczasem wracając do Grzybowskiej, to wczoraj podczas wyjazdowego posiedzenia LSD prawie wszystko było dobrze do 20. Panie i panowie w ręcznikach a z połowa nawet nóżki na ręczniku. Po 20 nagły atak tekstylnych i całościowo wyszło gorzej niż zwykle bo pół na pół, o dziwo tym razem panie saunowały poprawniej od panów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

O proszę, bardzo przepraszam zatem za błędną informację odnośnie hali sportowej "Koło", nie wiem czemu z automatu założyłem, że skoro nie ma tam basenu, żadnej strefy mokrej, to i sauny nie będzie :) Opisz zatem Donie Pedro jeszcze, jak się ma na Obozowej sytuacja, jak już wyrobisz sobie zdanie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach