Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

pink

ośrodek w chorwacji

Rekomendowane posty

pink

Witajcie. Poszukujemy ośrodek wczasowy w Chorwacji. Tym razem ośrodek dla tekstylnych. Z powodu dorastających dzieci musimy wybrać coś innego niż zawsze. Syn ma już 16 lat i krępuje go przebywanie na plaży FKK. Zależy nam na tym plaża była blisko ośrodka tak aby w wolnej chwili była możliwość  wyskoczyć na godzinkę i się po opalać. Było by super aby ośrodek miał jakieś atrakcje dla dzieci .

z góry dziękuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a&b8376

Kolego pink czegoś tu nie rozumiem, to jest forum naturystyczne, a ty oczekujesz wiadomości tekstylnych i to jeszcze o Chorwacji?!Jakimi jesteście naturystami,że 16 letni syn po pobytach na plażach N, bo tak wnioskuję z twojego wpisu zaczął się krępować? Nasze córki wychowane jako naturystki się nie krępują, młodsza 6 lat, starsza 16 lat.I znamy wiele takich rodzin.A i jeszcze o jakie atrakcje dla dzieci pytasz ?Małe dziecko musi mieć zapewnione atrakcję przez rodziców ale starsze? No chyba, że niepełnosprawne i wtedy zrozumiałe, jednak nic o tym nie wspomniałeś.

dodane 2 minuty później:

A tak po za tym jak nakazuję regulamin i po prostu grzeczność rejestrując się najpierw się witamy i coś o sobie ...

• Hmm... 1
  • Smutne 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Napisano (edytowane)
30 minut temu, a&b8376 napisał:

16 letni syn po pobytach na plażach N, bo tak wnioskuję z twojego wpisu zaczął się krępować? Nasze córki wychowane jako naturystki się nie krępują, młodsza 6 lat, starsza 16 lat.

Z młodzieżą w wieku dojrzewania jest różnie, reguły nie ma. Jest to wiek, w którym może pojawić się niczym nieuzasadniona wstydliwość i trzeba to uszanować. Możliwe, że taka osoba w dorosłości już do naturyzmu nie wróci i tez trzeba uszanować te decyzję.

Moim zdaniem rozwiązaniem w tej sytuacji mogłaby być jakaś plaża CO, gdzie Wy moglibyście korzystać z nagiego wypoczynku, a on mógłby być ubrany.

Poza tym, chłopak w wieku 16 lat to już raczej niekoniecznie musi jechać na wakacje z rodzicami, wiele młodych ludzi nawet nie chce takiego rozwiązania i woli grono koleżeńskie. Może jakąś opcją byłoby zorganizować synowi np. jakieś kolonie czy obóz, a jechać w tym czasie do Chorwacji bez niego?

Natomiast faktycznie na polecenie tekstylnego ośrodka na forum naturystycznym raczej bym nie liczył. Tego typu rekomendacji proponowałbym szukać raczej w ogólnych forach turystycznych lub forach o Chorwacji, lub po prostu przejrzeć sobie TripAdvisora.

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a&b8376

Devan pedagogu nie masz racji za grosz bo swoich nie masz.Jeżeli jest nago wychowane to ewentualnie fochy stroi ,że nie,ale jak jest akcja ,że jedziemy na plażę to ok. byle by rówieśnicy nie wiedzieli i tyle. Może się to zmienić, jednak nie sądzę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Napisano (edytowane)
27 minut temu, a&b8376 napisał:

Devan pedagogu nie masz racji za grosz bo swoich nie masz.

Za to mam mnóstwo cudzych i znam ich sposób myślenia. Mam też sporo znajomych dzieciatych naturystów, tak więc jakąs tam orientację mam. Gdy ich dzieci mają -naście lat, to na podejście do nagości nie ma reguły. Niektóre zachowują się tak, ja Wasze córki i traktują nagość jako coś zupełnie normalnego, inne nie chcą słyszeć o rozebraniu się. Przypadki, kiedy dziecko wychowane w naturyzmie w wieku dojrzewania zaczyna mniej lub bardziej w tej kwestii wydziwiać, nie są takie odosobnione.

Po prostu w tym wieku w życiu młodego człowieka wiele się zmienia, i każdy we własny, indywidualny sposób może to przechodzić. Wstyd, głównie z tego powodu, że ciało zaczyna się zmieniać, jest jednym z możliwych symptomów, również u kogoś, kto wcześniej się nie wstydził.

27 minut temu, a&b8376 napisał:

to ewentualnie fochy stroi ,że nie

A to jest też możliwe. Może 16-latek po prostu już nie chce jechać "ze starymi" :P

Edytowane przez Devan
  • Punkcik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Grzech

Nasz syn w wieku "nastu" lat przestał mieć ochotę na nagie plażowanie mimo, że od dziecka jeździł z nami na nagie plaże.

W okresie dojrzewania zmienił podejście. 

Wydaje mi się, ze to dosyć typowe zachowanie.

Jak to jest z nim teraz nie wiem bo od lat jeździ ze swoją paczką a nie ze "starymi".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Satina

@pink sprawdź sobie Petalon Resort we Vrsar. Sąsiaduje z Koversadą, wystarczy przejść bramką między ośrodkami i można pogodzić fkk z tekstylnym opalaniem. Oba ośrodki należą do sieci Maistra. Jeśli nie przeszkadza Wam jakość domków, to Koversada jest tańsza, więc można się tam ulokować a z synem chodzić na plażę do Petalonu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pink

dziękuje wszystkim  za odpowiedz.  Faktyczne nie do końca przemyslałem pytanie. Ciężko jest nam znaleźć informacje na temat osrodków w Chorwacji .

Nigdzie nie ma informacji typu ośrodek dla rodzin z dziecmi a za rogiem plaża FKK. Gdyby było to takie proste to bym nie pytał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

Ja swego czasu szukałem campu z podziałem na cześć tekstylną i fkk. Są takie. Jak Cię interesuje to poszukaj tematów na tym forum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
Dnia 2.05.2018 o 21:59, pink napisał:

dziękuje wszystkim  za odpowiedz.  Faktyczne nie do końca przemyslałem pytanie. Ciężko jest nam znaleźć informacje na temat osrodków w Chorwacji .

Nigdzie nie ma informacji typu ośrodek dla rodzin z dziecmi a za rogiem plaża FKK. Gdyby było to takie proste to bym nie pytał.

Z tymi dziećmi i swoim 16-latkiem to faktycznie pojechałeś :lol:

Może ten zacytowany temat nieco pomoże ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marian159
Napisano (edytowane)

Camping Polari w Rovinji-jest w 80-ciu procentach tekstylny (dla dzieci też jest co nieco) a do części FKK, wystarczy przejść tylko przez bramkę.

Edytowane przez Marian159
pomyłka w edycji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
milosniknagosci
Dnia 2.05.2018 o 21:59, pink napisał:

Bijela Uvala Poreć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Szukam kempingu naturystycznego w rejonie Dalmacji.Zawsze bywaliśmy na Istrii (Koversada, Solaris...) , ale tym razem

możemy jedynie skorzystać z wypoczynku w rejonie Zadaru.Proszę o namiar na taki obiekt, o podobnym standardzie i wielkości.

Interesują nas jakieś domki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Usmiechnieta
Napisano (edytowane)

Pink polecam ośrodek Strasko na wyspie  Pag. Jest osobny wątek o nim. Jest to camp tekstylny z wyodrębniona części FKK i plaża FKK. 

Bogusz jak napisałam wyżej polecam Strasko, blisko Zadaru.

Edytowane przez Usmiechnieta
Dopisek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.
14 godzin temu, Usmiechnieta napisał:

Bogusz jak napisałam wyżej polecam Strasko, blisko Zadaru.

No to super.Czy są tam jakieś domki do wynajęcia? Czy po kempingu poruszamy się nago, czy ubrani? Czy jest jakieś zaplecze gastronomiczne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
Godzinę temu, bogusz. napisał:

No to super.Czy są tam jakieś domki do wynajęcia? Czy po kempingu poruszamy się nago, czy ubrani? Czy jest jakieś zaplecze gastronomiczne?

Zerknij na ich stronę

Na campach FKK poruszasz się tak jak masz ochotę

To spory camp. Nie znam takich bez knajpy i sklepiku ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Dzięki, oby tylko jeszcze były miejsca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Usmiechnieta

Bogusz w temacie Strasko jest full informacji i na temat campu jako miejsce pod namiot i jak wynająć mobilehome.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.
Napisano (edytowane)

Dziękuję wszystkim, ale jednak chyba wrócimy do naszej starej, dobrej Koversady.Sześć tysięcy złotych za dwie osoby, to jednak trochę drogo w Strasko.Za jeden tydzień.

Edytowane przez bogusz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bertek

Hej! Właśnie  jestem na naszej plaży  obok campingu Strasko koło Novaliji. To nie jest camping naturystyczny. Plaża jest juz poza kampingiem na południe.  W tym miejscu gdzie była plaża  N teraz kąpać się mogą  psy. Odradzam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach