Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Satama Saunapark w Wendisch Rietz k/Fuerstenwalde3 miejsce w niemieckim rankingu saun

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alojzik

Alojzik
  • Tematy: 6
    • Czas online: 23g 23m 3s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 29 kwiecień 2008 o 17:37

W sobotę 3 maja wybieramy się do Satama Saunapark w Wendisch Rietz

Gdyby ktoś przejeżdzał od Słubic/Świecka w stronę Berlina to zjazdem Fuerstenwalde West zjeżdżamy na Bad Saarow a potem już kierunek Wendisch Rietz. Razem to niecałe 15 km od autostrady. Dotychczas wśród saunowiczów polskiego języka nie usłyszeliśmy a warto poznać to miejsce.

Może troszkę drogo (23 Euro po ostatniej podwyżce za cały dzień, 19 euro w dni robocze) ale to dobrze wydane pieniądze
Nie zdobyłem się na opis bo umiejętności nie starcza. Więcej na http://www.satama-saunapark.de
  • 0

#2 Adam

Adam

X

• Tematy: 112
    • Czas online: 83d 14g 30m 2s

Napisany: 30 kwiecień 2008 o 12:43

Nie zdobyłem się na opis bo umiejętności nie starcza

A jednak może spróbujesz coś napisać, przecież nie musi to być jakiś arcyliteracki takst, wystarczą luźne Wasze odczucia, opisy itp. Zachęcam do tego. Sauna jest obecnie na 5-6 miejscu w rankingu, więc bardzo wysoko, przeszła przebudowę w 2007 roku. Zachęca duży basen zewnętrzny. Wcześniej czy później tam zawitamy. Pozdrawiam. Link do rankingu saun: http://www.insauna.c...sten_saunen.htm
  • 0

#3 marekpoznaniak

marekpoznaniak

Weteran Forum

• Tematy: 32
    • Czas online: 8d 19g 21m 14s

Napisany: 29 grudzień 2008 o 11:21

Razem ze swoją przyjaciółką Izą w czasie minionych świąt odwiedziliśmy kilka miejsc w Brandenburgii,gdzie można było posaunować,oraz popływać na golasa.Byliśmy w także i w Wendisch Rietz.O naszych współnych bardzo pozytywnych wrażeniach napisze niebawem.
  • 0

#4 Greg001

Greg001
  • Tematy: 4
    • Czas online: 15g 56m 28s

Napisany: 03 styczeń 2009 o 17:53

Witam!!! Obejrzałem stronkę tego miejsca i mam wrażenie, że jest to swwgo rodzaju hotel SPA - przydałaby się relacja kogoś kto tam był...............
  • 0

#5 marekpoznaniak

marekpoznaniak

Weteran Forum

Napisany: 23 luty 2010 o 12:11

Witam!!! Obejrzałem stronkę tego miejsca i mam wrażenie, że jest to swwgo rodzaju hotel SPA - przydałaby się relacja kogoś kto tam był...............

Satama- to słowo w języku finskim oznacza port.
Moja relacja z tego miejsca gdzieś utknęła w zawirowaniach NNS.Może ten krótki filmik pokaże choć trochę uroki i zachęci wszystkich miłośników sauny do odwiedzenia tego pięknego miejsca.Ośrodek położony niedaleko od naszej zachodniej granicy.Bliżej niż T-I , Ludwigsfelde, czy też Berlin.W pobliżu Wendisch Rietz polecam też odwiedzić kompleksy Schwap (po remoncie) w Fuerstenwalde, oraz kompleks termalny w Bad Sarrow.
http://www.rbb-onlin...den_winter.html
  • 0

#6 marekpoznaniak

marekpoznaniak

Weteran Forum

Napisany: 04 kwiecień 2011 o 11:35

Niedawno obejrzałem w jednej z niemieckich regionalnych tv, krótki reportaż o pracy menadżera Sauna-parku Satama. Na stronie tej stacji znalazłem link to tego reportażu. Może ten krótki filmik przybliży Wam choć troche to jakże urokliwe i warte poznania miejsce.
http://www.rbb-onlin...uf__profi_.html
  • 0

#7 marekpoznaniak

marekpoznaniak

Weteran Forum

Napisany: 24 wrzesień 2013 o 23:11

Może ten krótki filmik przybliży Wam choć troche to jakże urokliwe i warte poznania miejsce.
http://www.rbb-onlin...uf__profi_.html

Link podany w poście powyżej jest już nieaktywny. Dlatego pozwalam sobie wkleić nowszy.
http://www.rbb-onlin...randenburg.html
  • 0

#8 TwoStepsToHell

TwoStepsToHell

Ghost Rider

• Tematy: 15
    • Czas online: 172d 13g 59m 36s

Napisany: 24 wrzesień 2013 o 23:21

Tu link bezpośredni do Satama Sauna Park w Wendisch-Rietz

http://www.satama-sa...k.de/en/satama/
  • 0

#9 Devan

Devan

Weteran Forum

• Tematy: 88
    • Czas online: 109d 1g 17m 40s

Napisany: 12 luty 2014 o 17:22

W czasie mojego niedawnego wyjazdu turystyczno-saunowego do aglomeracji berlińskiej postanowiłem zrobić sobie całodniowy wypad do Satamy (zresztą do Ludwigsfelde również). Czym się ten kompleks w mich oczach wyróżnił, to jakością wykonywanych tam seansów. Tam każdy seans to show na miarę tych, które u nas mają miejsce tylko przy co niektórych nocach saunowych. Zwłaszcza te w Satama-Theater były czymś nie do opisania (oba na których byłem - o 15.00 i o 17.00). Atutem na pewno jest też niezwykle urokliwe położenie. Jest tam tak uroczo, że pomimo zaledwie 8 st. C, sporą część czasu spędziłem leżąc na leżakach na zewnątrz, okryty oczywiście tylko ręcznikami. Ale jestem zahartowany, więc specjalnym problemem to nie było ;) Jak słoneczko wychodziło, to nawet było dość przyjemnie. Gdyby były zimowe warunki, to pobyt w tym kompleksie za fajny by nie był, bo wewnątrz miejsca na wypoczynek trochę jakby mało, a na górę, gdzie jest więcej, jakoś nie miałbym chyba ochoty co chwilę wchodzić...
Co mnie najbardziej zszokowało, to otoczenie. Pomimo, że po kompleksie nierzadko chodzi się w stroju Adama i Ewy (zwłaszcza sauna->prysznic->basen, co i ja czyniłem by nie moczyć ręczników, których jednak ograniczonej liczby nie miałem), to w niczym nie przeszkadza, że zwykły siatkowy płotek oddziela go od ulicy oraz od domostw. Oznacza to, że z tejże ulicy, jak również i z domów bez problemu widać użytkowników kompleksu. Nikomu z bywalców to nie przeszkadzało, zakładam, że mieszkańcom sąsiednich posesji widok golasów tez nie przeszkadza... U nas sytuacja nie do pomyślenia i raczej nie obyłoby się bez przynajmniej 5-metrowego muru...
Kolejna rzecz, która była dla mnie nowością to proporcje płci. Nie liczyłem wprawdzie dokładnie, ale optycznie było pół na pół, może nawet z lekką przewagą płci żeńskiej(!) W Niemczech kobiety chyba znacznie częściej bywają w saunach, bo nie są tak skrępowane, jak to rzecz się ma u większości Polek. Zresztą widać to było po zachowaniu - tam zupełnie nie widać żadnych motywowanych wstydem kombinacji, jakie to nierzadko widuję w polskich ośrodkach. Zresztą tam byłoby ciężko te prysznicowe kombinacje praktykować - wszystkie możliwe prysznice są koedukacyjne (również te w szatniach, nota bene też koedukacyjnych), i w pełni otwarte, bez przegródek czy też tym bardziej zasłonek. Także jeśli ktoś nie czuje się komfortowo biorąc prysznic na oczach innych, zdecydowanie odradzam to miejsce.
Niestety parę mankamentów zauważyłem. Nie wiem, jaki jest tam regulamin obiektu i czy zezwala na stroje kąpielowe, ale widziałem jedną młodą dziewczynę sanującą w bikini. Była z chłopakiem, który był w saunie zawinięty w ręcznik i nogi trzymał na deskach. Potem widziałem jeszcze kilka osób podkładających ręcznik tylko pod pośladki, a już pod stopy nie. Myślałem, że to tylko w Polsce takie naruszenia kultury saunowania mają miejsce... Drugi mankament to niedziałające prysznice zewnętrzne. Mrozu nie było, więc spokojnie mogłyby funkcjonować, a niemożność skorzystania z nich sprawiała, że trzeba było w celu wzięcia prysznica iść do środka. Zapewne dlatego część osób bez prysznica wchodziło po saunie do basenu. Tego się też po Niemcach nie spodziewałem.

Jednakże obiekt zdecydowanie godny polecenia i nie mam wątpliwości, że jeszcze kiedyś tam zawitam. Super byłoby tam zawitać w cieplejszej porze roku. Wówczas byłoby to idealne miejsce do opalania N, przeplatanego saunowaniem. Tym bardziej, że ja akurat aż tak daleko tam nie mam, a z Wendisch-Rietz są (jak się okazało) dobre połączenia kolejowe wygodnymi szynobusami zarówno z Berlinem, jak i z Frankfurtem nad Odrą. Jedynym utrudnieniem jest dość wysoka cena za wstęp i za wszelkie kwestie logistyczne (noclegi+transport), ale myślę, że wizytę w takim obiekcie raz na jakiś czas warto sobie pozwolić, tym bardziej, że planując tylko samą wizytę w obiekcie można spokojnie załatwić sobie tańszy nocleg w Słubicach, skąd bez problemu dojedzie się na miejsce publicznym transportem.

Devan edytował ten post 12 luty 2014 o 17:23

• 0

#10 Miro

Miro

Weteran Forum

• Tematy: 62
    • Czas online: 62d 9g 51m 14s

Napisany: 12 luty 2014 o 19:16

U nas sytuacja nie do pomyślenia i raczej nie obyłoby się bez przynajmniej 5-metrowego muru...

Za wyjątkiem Term Rzymskich - tam ogródek saunowy widać z okien sąsiedniego bloku.

[...] widziałem jedną młodą dziewczynę sanującą w bikini. Była z chłopakiem, który był w saunie zawinięty w ręcznik i nogi trzymał na deskach. Potem widziałem jeszcze kilka osób podkładających ręcznik tylko pod pośladki, a już pod stopy nie. [...]

A nie mówili przypadkiem po polsku? ;)
  • 0

#11 Devan

Devan

Weteran Forum

Napisany: 12 luty 2014 o 20:49

Nie. Mówili standardowym niemieckim, przynajmniej ta para młodych ludzi. Wtedy, kiedy byłem, byłem chyba jedynym nie-Niemcem w tym dniu. Wszyscy rozmawiali po niemiecku.

Za wyjątkiem Term Rzymskich - tam ogródek saunowy widać z okien sąsiedniego bloku.

Ale (z tego, co czytałem, bo sam tam jeszcze nie byłem) jest mur i to jeszcze później podwyższony po protestach. A w Satamie płotek jak między ogródkami dwóch sąsiadów ;)
  • 0

#12 Lady_M

Lady_M

Weteran Forum

• Tematy: 61
    • Czas online: 108d 23g 56m 3s
  • Kim jestem:Kobieta

Napisany: 12 luty 2014 o 21:34

z tego, co czytałem, bo sam tam jeszcze nie byłem)

Na Google Street View możesz sobie zobaczyć jak to wygląda. Mur zasłania widok przechodniom i ludziom z parteru i pierwszego piętra. Podwyższenie płotu to już tylko perforowana tkanina zadrukowana w chmurki, z tym że jak zniknęła jesienią przy okazji szalejącego Ksawerego tak nie ma jej do teraz.

Jednak faktem jest, że Niemcy są bardziej tolerancyjni w kwestii nagości.
  • 0

#13 fantom23

fantom23

• Tematy: 26
  • Kim jestem:Nie powiem

Napisany: 12 luty 2014 o 21:42

z tym że jak zniknęła jesienią przy okazji szalejącego Ksawerego tak nie ma jej do teraz.

Co roku jest ściągana na zimę :)

edi71 edytował ten post 12 luty 2014 o 21:42

• 0

#14 TwoStepsToHell

TwoStepsToHell

Ghost Rider

Napisany: 12 luty 2014 o 21:46

Tak Devan opisałeś swój pobyt, że nachodzi mnie mocna ochota wybrania sie do Satamy w najbliższym czasie. Mozliwość schłodzenia sie po seansie w syberyjskiej banji w jeziorze kusi :)
  • 0

#15 Lady_M

Lady_M

Weteran Forum

• Tematy: 61
    • Czas online: 108d 23g 56m 3s
  • Kim jestem:Kobieta

Napisany: 12 luty 2014 o 21:57

A ja miłośnikom teatralnych seansów z Satamy oraz tym którzy jeszcze ich nie widzieli, ale opis Devana ich zaciekawił przypominam, że 14.03 Satama przyjeżdża do Polski :)
Jeziora ze sobą raczej nie przywiozą ;), ale ekipa saunamajstrów zawita do Czeladzi.
  • 0

#16 Devan

Devan

Weteran Forum

Napisany: 12 luty 2014 o 22:04

chłodzenia sie po seansie w syberyjskiej banji w jeziorze kusi

Jak byłem w ub. czwartek, to był chyba jakiś problem z wodą w jeziorze, bo była barierka przy zejściu i tabliczka "Baden nicht geeignet". Także akurat wtedy w jeziorze wykąpać się nie można było. Widziałem sporo zawiedzionych bywalców, którzy tam szli i nieusatysfakcjonowani wracali ;) Także tak się w 100% nie nastawiaj ;)

Devan edytował ten post 12 luty 2014 o 22:08

• 0

#17 TwoStepsToHell

TwoStepsToHell

Ghost Rider

Napisany: 12 luty 2014 o 22:23

A ja miłośnikom teatralnych seansów z Satamy oraz tym którzy jeszcze ich nie widzieli, ale opis Devana ich zaciekawił przypominam, że 14.03 Satama przyjeżdża do Polski :)
Jeziora ze sobą raczej nie przywiozą ;), ale ekipa saunamajstrów zawita do Czeladzi.

Tylko problem upchania powiedzmy 100 osób ze 120 będących na Nocy Saunowej w 70 osobowej saunie Saturna lekko mnie zniechęca ;)

Jak byłem w ub. czwartek, to był chyba jakiś problem z wodą w jeziorze, bo była barierka przy zejściu i tabliczka "Baden nicht geeignet".

Dzieki za info - bylismy w Satamie już kilkakrotnie i nie było takiej sytuacji - no cóż trzeba bedzie zadzwonić z pytaniem czy jezioro juz dostępne :)
  • 0

#18 wojtek56

wojtek56

Weteran Forum

• Tematy: 87
    • Czas online: 66d 8g 56m 30s

Napisany: 17 luty 2014 o 15:54

Byliśmy w Satamie w Walentynki. To nasz drugi pobyt w tym miejscu.
Miejscu kultowym. Jesteśmy zauroczeni saunami ogrzewanymi prawdziwymi kominkami, opalanymi drewnem. Rewelacyjny jest basenik z ciepłą, słoną wodą, z którego można wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo. Wybór saun zadowoli nawet wybrednych gości. Miejsc do odpoczywania sporo, dodatkowo - mimo chłodu - na zewnątrz rozstawiono liczne leżaki (była też skrzynia z kocami - dla mniej zahartowanych). Prysznice zewnętrzne już są włączone, w jeziorze też można się kąpać bez problemu (nawiązuję tu do postu Devana).
Klasą samą dla siebie są przedstawienia w Satama Theater. Byliśmy na czterech. Każde ciekawe, ze świetną oprawą muzyczną, choreografią, grą świateł, a przede wszystkim z porządnymi naparzaniami. Wrażenie robi centralnie ustawiony piec. Do przeprowadzenia porządnego seansu trzeba co najmniej dwóch osób, tymczasem dwukrotnie seans prowadziła tylko jedna osoba i - odniosłem takie wrażenie - było to zadanie na granicy wytrzymałości. W tej wielkiej saunie zasiadało na seanse grubo ponad setka gości...
Satama jest bardzo urokliwie położona. Miejsce jest wręcz wtopione w przyrodę. Widać oznaki wiosny: krokusy, pierwiosnki, nawet wyrzynają się pierwsze tulipany. Dodatkowo bardzo upiększają teren kwiaty zasadzone w doniczkach i koszykach.
Trochę czasu spędziliśmy w restauracji. Dania przepyszne, co rekompensowało z nawiązką nieco wyższe ceny.
Poza Satama Theater byliśmy na dwóch seansach w saunie z centralnie położonym kominkiem oszklonym ze wszystkich stron, otoczonym siedziskami. Jeden seans niemal klasyczny, tyle że rozpoczął się od polania pieca oryginalną śliwowicą. Natomiast drugi znacznie bardziej klimatyczny, z licznymi komentarzami saunamajstra (niestety, nie znamy niemieckiego i nie umiemy ocenić jego kunsztu gawędziarza), trwający niemal pół godziny. Po obu wyszliśmy niebywale zrelaksowani.
Spędziliśmy w Satamie dwa piękne dni. Szkoda, że nie ma takiego ośrodka w Polsce. Najbardziej zbliżoną atmosferę do Satamy mają Termy Rzymskie w Czeladzi, co podziwiam tym bardziej, że Satama jest wręcz wtopiona w przyrodę i trudno to otoczenie nawet porównać do otoczenia Pałacu Saturna...

Po jednym z seansów w Satama Theater rozmawiałem z saunamajstrami o zbliżającej się ich wizycie w Czeladzi. Odniosłem wrażenie, że traktują ten wyjazd z ciekawością i... sporą powagą. Nie dziwi mnie to o tyle, że saunamistrzowie z Term Rzymskich (i innych ośrodków polskich) w niczym nie ustępują koleżankom i kolegom z Satamy pod względem pomysłowości, techniki czy wytrzymałości, a nawet... No, ale z tymi uwagami poczekajmy do bezpośredniej konfrontacji umiejętności jednych i drugich.
  • 0

#19 TwoStepsToHell

TwoStepsToHell

Ghost Rider

Napisany: 17 luty 2014 o 23:10

Byliśmy w Satamie [...]
Miejscu kultowym.

Potwierdzamy :ok: byliśmy już parokrotnie i zawsze byliśmy zachwyceni. Naszym zdaniem przez klimat, różnorodność i kameralność to najlepszy kompleks saunowy w rozsądnym zasięgu odległościowym :)

Po jednym z seansów w Satama Theater rozmawiałem z saunamajstrami o zbliżającej się ich wizycie w Czeladzi. Odniosłem wrażenie, że traktują ten wyjazd z ciekawością i... sporą powagą. Nie dziwi mnie to o tyle, że saunamistrzowie z Term Rzymskich (i innych ośrodków polskich) w niczym nie ustępują koleżankom i kolegom z Satamy pod względem pomysłowości, techniki czy wytrzymałości, a nawet...

To efekt tego co nasi saunamajstrzy pokazują na międzynarodowych imprezach :ok:

Dopisane: 17 luty 2014 o 22:10

Prysznice zewnętrzne już są włączone, w jeziorze też można się kąpać bez problemu (nawiązuję tu do postu Devana).

Dzieki za info - to super uczucie móc wejść do jeziora po aufgussie :hurra:

TwoStepsToHell edytował ten post 17 luty 2014 o 23:00

• 0

#20 Devan

Devan

Weteran Forum

Napisany: 18 luty 2014 o 17:00

Dzieki za info - to super uczucie móc wejść do jeziora po aufgussie

Skoro tak zachwalasz, to chyba przy następnej mojej wizycie w bliżej nieokreślonej przyszłości tak zrobię. Obym wtedy trafił na wszystko działające.
  • 0

Copyright © 2017 NNS