Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Ostsee Therme - sauna i naga kąpiel na wyspie Uznam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miro

Miro

Weteran Forum

• Tematy: 62
    • Czas online: 62d 7g 24m 28s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 30 październik 2008 o 16:15

Właśnie znalazłem informację o "saunie w środku nocy" z możliwością nagiej kąpieli w Ostsee Thermie na wyspie Uznam, niedaleko granicy z Polską.
Kiedy? - każdy pierwszy piątek miesiąca, w godzinach od 21.00 do 24.00.

Więcej informacji na stronie Ostsee Therme (po polsku):
http://www.ostseethe...ex.php?id=2&L=1

Napewno jest to ciekawa propozycja dla mieszkańców północno-zachodniej Polski (a może i nie tylko).
  • 0

#2 Wojtek

Wojtek
  • Tematy: 30
    • Czas online: 1d 8g 40m 40s

Napisany: 20 kwiecień 2010 o 17:55

Właśnie znalazłem informację o "saunie w środku nocy" z możliwością nagiej kąpieli w Ostsee Thermie na wyspie Uznam, niedaleko granicy z Polską.
Kiedy? - każdy pierwszy piątek miesiąca, w godzinach od 21.00 do 24.00.

Więcej informacji na stronie Ostsee Therme (po polsku):
http://www.ostseethe...ex.php?id=2&L=1

Napewno jest to ciekawa propozycja dla mieszkańców północno-zachodniej Polski (a może i nie tylko).

Co do tych pierwszych piątków miesiąca to owszem, ale tylko od października do kwietnia. Właśnie się dowiedziałem u źródła.
Terminy naparzań (Aufguss) są podawane dopiero na tydzień przed ... jeśliby kogoś interesowało.
Co do tekstyliów - to w saunach jak i na baseniku przy saunach można przebywać nago.

pozdrawiam,
Wojtek
  • 0

#3 Wojtek

Wojtek

Napisany: 09 czerwiec 2010 o 22:04

Wróciliśmy ze Świnoujścia niedawno. Pogoda dopisała połowicznie, więc trzeba było szukać alternatywnych sposobów spędzenia czasu. Mogę wam z całego serca polecić sauny i baseny termalne w miejscowości Ahlbeck - zaraz za niemiecką granicą przy Świnoujściu. Oto link:

http://www.ostseethe..._...r.html?&L=1

sauny super, oczywiście korzystamy nago, najlepsze z tego wszystkiego jest basenik okrągły, w którym można pływać po saunach w stroju Adama i Ewy.
Niemcy zwracają uwagę na przestrzeganie reguł, dwójce młodych Niemców się dostało, że nóg nie mieli na ręcznikach, bo się wstydzili pewnie i sie ręcznikami okrywali.
A para naszych rodaków sie nie spisała i pytała czy nie można w stroju do sauny i co z klapkami, czy do środka czy zostawić przed sauną :() trochę żałość. Obiekt super, ceny rewelacyjne ok 60 zł za pierwszym razem za cały dzień a potem 44zł za cały dzień (a to dzięki karcie bonusowej za 5 euro - ważnej cały rok, dzięki której sie ma zniżki, kupuje się ją raz a potem jest taniej.)

I są oczywiście aufgussy w saunach - rewelacyjne - polecam Eiskristall - mentolowoy zapach wchodzi do nosa i nie tylko :(

pozdrawiam,
Wojtek
  • 0

#4 summer.time.77

summer.time.77

rodzinni saunomaniacy

• Tematy: 108
    • Czas online: 135d 20g 42s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 10 czerwiec 2010 o 07:51

...
A para naszych rodaków sie nie spisała i pytała czy nie można w stroju do sauny i co z klapkami, czy do środka czy zostawić przed sauną :() trochę żałość ...

Jak dobrze pamietam do od A zdania sie nie zaczyna ale nie o to chodzi :(

To co dla mnie jest tu wazne pozwolilem sobie zaznaczyc pogrubiona trzcionka

Jak my kiedys bylismy po raz pierwszy na saunie to tez nie wiedzielismy z czym to sie je. ja pozniej bywalismy na nowych kompleksach rowniez PYTALISMY sie najpierw obslugi jakie sa zwyczaje i nic niestosownego w tym nie widze
  • 0

#5 Wojtek

Wojtek

Napisany: 10 czerwiec 2010 o 19:58

Jak dobrze pamietam do od A zdania sie nie zaczyna ale nie o to chodzi :(

To co dla mnie jest tu wazne pozwolilem sobie zaznaczyc pogrubiona trzcionka

Jak my kiedys bylismy po raz pierwszy na saunie to tez nie wiedzielismy z czym to sie je. ja pozniej bywalismy na nowych kompleksach rowniez PYTALISMY sie najpierw obslugi jakie sa zwyczaje i nic niestosownego w tym nie widze

Jak się już czepiamy gramatyki (lub ortografii) to czcionka się pisze przez "czci", ale nie o to chodzi ... :(
A co do pytania tej pary, bo było raczej żałosne proszenie się, żeby im zezwolili na wchodzenie do sauny w strojach, bo się wstydzili, czy coś. Może niedokładnie to opisałem tu na forum, w każdym razie wyglądało to tak, że było mi za nich wstyd. Gdyby się normalnie zapytali i dostosowali do regulaminu to w porządku, a oni mimo że pan im wytłumaczył, to nadal próbowali łazić tam w kostiumach i jakoś się od reguł wykręcić, a to już jak dla mnie żałosne.

Wojtek
  • 0

#6 summer.time.77

summer.time.77

rodzinni saunomaniacy

• Tematy: 108
    • Czas online: 135d 20g 42s

Napisany: 11 czerwiec 2010 o 21:43

Jak się już czepiamy gramatyki (lub ortografii) to czcionka się pisze przez "czci", ale nie o to chodzi ... :)
A co do pytania tej pary, bo było raczej żałosne proszenie się, żeby im zezwolili na wchodzenie do sauny w strojach, bo się wstydzili, czy coś. Może niedokładnie to opisałem tu na forum, w każdym razie wyglądało to tak, że było mi za nich wstyd. Gdyby się normalnie zapytali i dostosowali do regulaminu to w porządku, a oni mimo że pan im wytłumaczył, to nadal próbowali łazić tam w kostiumach i jakoś się od reguł wykręcić, a to już jak dla mnie żałosne.

Wojtek

Teraz opisales to lepiej :rolleyes:

No i dzieki za male szkolenie z trzcionek, tzn. czcionek. Czlowiek uczy sie cale zycie :rolleyes:

EDIT: Ta "trzcionka" jednak gdzies mi sie paleta, nawet po domu. Jak znajde to moze jakos wytlumacze swoj blad. Jestem wzrokowcem i pewnie jakies nazwisko czy nazwa wlasna. Tak czy inaczej zapewne masz racje a ja popelnilem blad :rolleyes:

summer.time.77 edytował ten post 11 czerwiec 2010 o 21:48

• 0

#7 buchalix

buchalix
  • Tematy: 0
    • Czas online: 4m 43s

Napisany: 14 lipiec 2010 o 20:35

Witam !

Podczas wakacyjnego pobytu między innymi w Świnoujściu postanowiłem odwiedzić sauny w Ahlbeck. Moje wrażenia dotyczące kompleksu:

1.Bardzo spokojna atmosfera, zero pośpiechu, mało ludzi (może ze względu na to że byłem w środku tygodnia we wtorek)
2.Miła pani w kasie, starająca się mówić po polsku z całkiem dobrym efektem:)
3.Faktycznie niezbyt wysokie ceny

Generalnie jeżeli ktoś nie lubi tłumów, chciałby odpocząć w spokojnej, intymnej atmosferze to sauny w Ahlbeck są obiektem zdecydowanie dla niego.
Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne pytania to śmiało piszcie, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Pozdrawiam !
  • 0

#8 franciszek

franciszek
  • Tematy: 2
    • Czas online: 1g 53m 45s

Napisany: 14 lipiec 2010 o 21:18

Jakie są ceny pokoi w Ahlbecku?
  • 0

#9 Szczecin

Szczecin
  • Tematy: 3
    • :

Napisany: 28 lipiec 2010 o 11:58

Kiedyś widziałem na ich stronie, że był jeden dzień w tygodniu tzw. Textilfrei, gdzie cały obiekt przeznaczony był dla golasów.
Czy są jeszcze takie dni w OstseeTherme ?
  • 0

#10 Wojtek

Wojtek

Napisany: 01 sierpień 2010 o 12:58

Kiedyś widziałem na ich stronie, że był jeden dzień w tygodniu tzw. Textilfrei, gdzie cały obiekt przeznaczony był dla golasów.
Czy są jeszcze takie dni w OstseeTherme ?

Są ale tylko w niektóre miesiące chyba od października do kwietnia czy jakoś tak. Ale kompleks saunowy jest na 1 piętrze a na parterze baseny termalne. Po całym kompleksie saunowym można chodzić bez niczego do ubrania, a na parter można zejść nago tylko w te miesiące, ale to tez tylko jest jeden dzień - pierwszy piątek w miesiącu od 21:00 do 24:00 od października do kwietnia.

Wojtek
  • 0

#11 Darekk

Darekk
  • Tematy: 4
    • Czas online: 9d 8g 51m 23s

Napisany: 14 luty 2011 o 00:07

Co do tych pierwszych piątków miesiąca to owszem, ale tylko od października do kwietnia. Właśnie się dowiedziałem u źródła.
Terminy naparzań (Aufguss) są podawane dopiero na tydzień przed ... jeśliby kogoś interesowało.
Co do tekstyliów - to w saunach jak i na baseniku przy saunach można przebywać nago.

pozdrawiam,
Wojtek

Odnośnik do plakatu:

http://www.ostseethe...nachtssauna.pdf
  • 0

#12 tmbs4

tmbs4
  • Tematy: 1
    • Czas online: 2d 13g 33m 37s

Napisany: 16 luty 2011 o 10:10

Planowaliśmy wybrać się do tego obiektu ale jakoś się nie udało. Jeśli ktoś tam był to prosimy o informacje czy warto się tam wybrać. Z normalnych miejsc to jest chyba najbliżej naszego miejsca zamieszkania - ok. 150 km. Pozdrawiamy
  • 0

#13 marekpoznaniak

marekpoznaniak

Weteran Forum

• Tematy: 32
    • Czas online: 8d 17g 24m 8s

Napisany: 16 luty 2011 o 12:24

Jeśli ktoś tam był to prosimy o informacje czy warto się tam wybrać. Z normalnych miejsc to jest chyba najbliżej naszego miejsca zamieszkania - ok. 150 km.

Jasne, że warto się tam wybrać. Mogę jeszcze polecić kilka podobnych miejsc niedaleko od naszej zachodniej granicy i od Was :
http://www.naturthermetemplin.de/
http://www.aquarium-schwedt.de/
Obie strony mają info w języku polskim. Nie wiem jak w Templinie, ale w Schwedt organizowane są wieczory saunowe i fkk. Warto śledzic na bieżaco informacje na stronach. Templin bardzo ładna częśc saunowa.
  • 0

#14 marekpoznaniak

marekpoznaniak

Weteran Forum

• Tematy: 32
    • Czas online: 8d 17g 24m 8s

Napisany: 01 październik 2011 o 00:27

Po wiosenno-letniej przerwie rusza kolejna edycja cyklicznych nocy saunowych w kameralnych termach morza bałtyckiego u naszych zachodnich sąsiadów w Ahlbeck..To miasteczko uzdrowiskowe sąsiaduje ze Świnoujściem. Impreza i miejsce godne polecenia.
http://www.ostseethe...nachtssauna.pdf
  • 0

#15 urxim

urxim
  • Tematy: 8
    • Czas online: 12d 20g 36m 28s

Napisany: 02 październik 2011 o 20:11

byliśmy bodajże w marcu i potwierdzam - warto. Fajna atmosfera, dobrej jakości naparzania i całkiem dobry poczęstunek - stół szwedzki, niezależnie od mrożonych owoców przed saunowaniem.
  • 0

#16 GRABI

GRABI
    • Czas online: 5d 15m 50s

Napisany: 09 październik 2011 o 14:52

Witam
Byliśmy 7 Października potwierdzam warto mrożone owoce Bufet napoje , miła atmosfera, obsługa w języku polskim, i polaków sporo i jest z kim porozmawiać.
My wybieramy się następnym razem dopiero w Grudniu
polecam pozdrawiam
  • 0

#17 GRABI

GRABI

Napisany: 02 listopad 2011 o 22:15

Witam czy ktoś się wybiera w ten piątek ?
  • 0

#18 pustom

pustom
  • Tematy: 1
    • Czas online: 1d 14g 51m 24s

Napisany: 03 listopad 2011 o 23:16

W piątek jest impreza saunowa ? Jeśli tak to w jakich godzinach ?
  • 0

#19 GRABI

GRABI

Napisany: 03 listopad 2011 o 23:28

w piątek w godzinach 21-24.
  • 0

#20 Marek43

Marek43
  • Tematy: 9
    • Czas online: 127d 8g 45m 45s

Napisany: 03 listopad 2011 o 23:37

Też sie tam jutro wybieramy. ciekaw jestem jak to wygląda w porównaniu z Termami Rzymskimi ?
  • 0

Copyright © 2017 NNS