Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Miro

Ostsee Therme - sauna i naga kąpiel na wyspie Uznam

Rekomendowane posty

Miro

Właśnie znalazłem informację o "saunie w środku nocy" z możliwością nagiej kąpieli w Ostsee Thermie na wyspie Uznam, niedaleko granicy z Polską.

Kiedy? - każdy pierwszy piątek miesiąca, w godzinach od 21.00 do 24.00.

Więcej informacji na stronie Ostsee Therme (po polsku):

http://www.ostseetherme-usedom.de/index.php?id=2&L=1

Napewno jest to ciekawa propozycja dla mieszkańców północno-zachodniej Polski (a może i nie tylko).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojtek
Właśnie znalazłem informację o "saunie w środku nocy" z możliwością nagiej kąpieli w Ostsee Thermie na wyspie Uznam, niedaleko granicy z Polską.

Kiedy? - każdy pierwszy piątek miesiąca, w godzinach od 21.00 do 24.00.

Więcej informacji na stronie Ostsee Therme (po polsku):

http://www.ostseetherme-usedom.de/index.php?id=2&L=1

Napewno jest to ciekawa propozycja dla mieszkańców północno-zachodniej Polski (a może i nie tylko).

Co do tych pierwszych piątków miesiąca to owszem, ale tylko od października do kwietnia. Właśnie się dowiedziałem u źródła.

Terminy naparzań (Aufguss) są podawane dopiero na tydzień przed ... jeśliby kogoś interesowało.

Co do tekstyliów - to w saunach jak i na baseniku przy saunach można przebywać nago.

pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojtek

Wróciliśmy ze Świnoujścia niedawno. Pogoda dopisała połowicznie, więc trzeba było szukać alternatywnych sposobów spędzenia czasu. Mogę wam z całego serca polecić sauny i baseny termalne w miejscowości Ahlbeck - zaraz za niemiecką granicą przy Świnoujściu. Oto link:

http://www.ostseetherme-usedom.de/adresse_...r.html?&L=1

sauny super, oczywiście korzystamy nago, najlepsze z tego wszystkiego jest basenik okrągły, w którym można pływać po saunach w stroju Adama i Ewy.

Niemcy zwracają uwagę na przestrzeganie reguł, dwójce młodych Niemców się dostało, że nóg nie mieli na ręcznikach, bo się wstydzili pewnie i sie ręcznikami okrywali.

A para naszych rodaków sie nie spisała i pytała czy nie można w stroju do sauny i co z klapkami, czy do środka czy zostawić przed sauną :() trochę żałość. Obiekt super, ceny rewelacyjne ok 60 zł za pierwszym razem za cały dzień a potem 44zł za cały dzień (a to dzięki karcie bonusowej za 5 euro - ważnej cały rok, dzięki której sie ma zniżki, kupuje się ją raz a potem jest taniej.)

I są oczywiście aufgussy w saunach - rewelacyjne - polecam Eiskristall - mentolowoy zapach wchodzi do nosa i nie tylko :(

pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
...

A para naszych rodaków sie nie spisała i pytała czy nie można w stroju do sauny i co z klapkami, czy do środka czy zostawić przed sauną :() trochę żałość ...

Jak dobrze pamietam do od A zdania sie nie zaczyna ale nie o to chodzi :(

To co dla mnie jest tu wazne pozwolilem sobie zaznaczyc pogrubiona trzcionka

Jak my kiedys bylismy po raz pierwszy na saunie to tez nie wiedzielismy z czym to sie je. ja pozniej bywalismy na nowych kompleksach rowniez PYTALISMY sie najpierw obslugi jakie sa zwyczaje i nic niestosownego w tym nie widze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojtek
Jak dobrze pamietam do od A zdania sie nie zaczyna ale nie o to chodzi :(

To co dla mnie jest tu wazne pozwolilem sobie zaznaczyc pogrubiona trzcionka

Jak my kiedys bylismy po raz pierwszy na saunie to tez nie wiedzielismy z czym to sie je. ja pozniej bywalismy na nowych kompleksach rowniez PYTALISMY sie najpierw obslugi jakie sa zwyczaje i nic niestosownego w tym nie widze

Jak się już czepiamy gramatyki (lub ortografii) to czcionka się pisze przez "czci", ale nie o to chodzi ... :(

A co do pytania tej pary, bo było raczej żałosne proszenie się, żeby im zezwolili na wchodzenie do sauny w strojach, bo się wstydzili, czy coś. Może niedokładnie to opisałem tu na forum, w każdym razie wyglądało to tak, że było mi za nich wstyd. Gdyby się normalnie zapytali i dostosowali do regulaminu to w porządku, a oni mimo że pan im wytłumaczył, to nadal próbowali łazić tam w kostiumach i jakoś się od reguł wykręcić, a to już jak dla mnie żałosne.

Wojtek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
Jak się już czepiamy gramatyki (lub ortografii) to czcionka się pisze przez "czci", ale nie o to chodzi ... :)

A co do pytania tej pary, bo było raczej żałosne proszenie się, żeby im zezwolili na wchodzenie do sauny w strojach, bo się wstydzili, czy coś. Może niedokładnie to opisałem tu na forum, w każdym razie wyglądało to tak, że było mi za nich wstyd. Gdyby się normalnie zapytali i dostosowali do regulaminu to w porządku, a oni mimo że pan im wytłumaczył, to nadal próbowali łazić tam w kostiumach i jakoś się od reguł wykręcić, a to już jak dla mnie żałosne.

Wojtek

Teraz opisales to lepiej :rolleyes:

No i dzieki za male szkolenie z trzcionek, tzn. czcionek. Czlowiek uczy sie cale zycie :rolleyes:

EDIT: Ta "trzcionka" jednak gdzies mi sie paleta, nawet po domu. Jak znajde to moze jakos wytlumacze swoj blad. Jestem wzrokowcem i pewnie jakies nazwisko czy nazwa wlasna. Tak czy inaczej zapewne masz racje a ja popelnilem blad :rolleyes:

Edytowane przez summer.time.77

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
buchalix

Witam !

Podczas wakacyjnego pobytu między innymi w Świnoujściu postanowiłem odwiedzić sauny w Ahlbeck. Moje wrażenia dotyczące kompleksu:

1.Bardzo spokojna atmosfera, zero pośpiechu, mało ludzi (może ze względu na to że byłem w środku tygodnia we wtorek)

2.Miła pani w kasie, starająca się mówić po polsku z całkiem dobrym efektem:)

3.Faktycznie niezbyt wysokie ceny

Generalnie jeżeli ktoś nie lubi tłumów, chciałby odpocząć w spokojnej, intymnej atmosferze to sauny w Ahlbeck są obiektem zdecydowanie dla niego.

Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne pytania to śmiało piszcie, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Pozdrawiam !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
franciszek

Jakie są ceny pokoi w Ahlbecku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szczecin

Kiedyś widziałem na ich stronie, że był jeden dzień w tygodniu tzw. Textilfrei, gdzie cały obiekt przeznaczony był dla golasów.

Czy są jeszcze takie dni w OstseeTherme ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojtek

Kiedyś widziałem na ich stronie, że był jeden dzień w tygodniu tzw. Textilfrei, gdzie cały obiekt przeznaczony był dla golasów.

Czy są jeszcze takie dni w OstseeTherme ?

Są ale tylko w niektóre miesiące chyba od października do kwietnia czy jakoś tak. Ale kompleks saunowy jest na 1 piętrze a na parterze baseny termalne. Po całym kompleksie saunowym można chodzić bez niczego do ubrania, a na parter można zejść nago tylko w te miesiące, ale to tez tylko jest jeden dzień - pierwszy piątek w miesiącu od 21:00 do 24:00 od października do kwietnia.

Wojtek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Darekk

Co do tych pierwszych piątków miesiąca to owszem, ale tylko od października do kwietnia. Właśnie się dowiedziałem u źródła.

Terminy naparzań (Aufguss) są podawane dopiero na tydzień przed ... jeśliby kogoś interesowało.

Co do tekstyliów - to w saunach jak i na baseniku przy saunach można przebywać nago.

pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do plakatu:

http://www.ostseetherme-usedom.de/fileadmin/user_upload/mitternachtssauna.pdf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tmbs4

Planowaliśmy wybrać się do tego obiektu ale jakoś się nie udało. Jeśli ktoś tam był to prosimy o informacje czy warto się tam wybrać. Z normalnych miejsc to jest chyba najbliżej naszego miejsca zamieszkania - ok. 150 km. Pozdrawiamy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marekpoznaniak

Jeśli ktoś tam był to prosimy o informacje czy warto się tam wybrać. Z normalnych miejsc to jest chyba najbliżej naszego miejsca zamieszkania - ok. 150 km.

Jasne, że warto się tam wybrać. Mogę jeszcze polecić kilka podobnych miejsc niedaleko od naszej zachodniej granicy i od Was :

http://www.naturthermetemplin.de/

http://www.aquarium-schwedt.de/

Obie strony mają info w języku polskim. Nie wiem jak w Templinie, ale w Schwedt organizowane są wieczory saunowe i fkk. Warto śledzic na bieżaco informacje na stronach. Templin bardzo ładna częśc saunowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marekpoznaniak

Po wiosenno-letniej przerwie rusza kolejna edycja cyklicznych nocy saunowych w kameralnych termach morza bałtyckiego u naszych zachodnich sąsiadów w Ahlbeck..To miasteczko uzdrowiskowe sąsiaduje ze Świnoujściem. Impreza i miejsce godne polecenia.

http://www.ostseetherme-usedom.de/fileadmin/user_upload/mitternachtssauna.pdf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
urxim

byliśmy bodajże w marcu i potwierdzam - warto. Fajna atmosfera, dobrej jakości naparzania i całkiem dobry poczęstunek - stół szwedzki, niezależnie od mrożonych owoców przed saunowaniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GRABI

Witam

Byliśmy 7 Października potwierdzam warto mrożone owoce Bufet napoje , miła atmosfera, obsługa w języku polskim, i polaków sporo i jest z kim porozmawiać.

My wybieramy się następnym razem dopiero w Grudniu

polecam pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GRABI

Witam czy ktoś się wybiera w ten piątek ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pustom

W piątek jest impreza saunowa ? Jeśli tak to w jakich godzinach ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GRABI

w piątek w godzinach 21-24.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marek43

Też sie tam jutro wybieramy. ciekaw jestem jak to wygląda w porównaniu z Termami Rzymskimi ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marek43

No i byliśmy 4.11.2011 roku. Trafiliśmy na noc saunową organizowaną tam w każdy pierwszy piątek miesiąca od godziny 21 do 24. Cena za taką imprezę to tylko 14,5 euro, zwłaszcza że w tej cenie dostępny był cały obiekt, wraz z basenami. Dodatkowymi atrakcjami obiektu były "ceremonie parowe" (naparzania) prowadzone przez obsługę Term Bałtyckich w tym młodą blondyneczkę która jednak potrafiła podnieść temperaturę w saunie bardzo mocno.

Na początek nocy saunowej gospodarze poczęstowali uczestników symbolicznym kielichem i przekąską, jednocześnie w dwu językach polskim i niemieckim przedstawiono program nocy saunowej.

Cały czas do dyspozycji był bufet w formie szwedzkiego stołu, gdzie można było po wyczerpujących naparzaniach się posilić.

Jako plus należy zaliczyć temperaturę wody w basenach (również zewnętrznym) która w porównaniu z naszymi aquaparkami była wspaniale ciepła.

Podczas ostatniego naparzania i z czym ja pierwszy raz się spotkałem, podano gorącą herbatę która dodatkowo rozgrzewała od środka. podsumowując impreza bardzo udana, bardzo miła obsługa i uczestnicy, luźna atmosfera, korzystna cena sprawiają iż z czystym sumieniem można polecić noce saunowe w Termach Bałtyckich. Jedynym minusem to czas który bardzo szybko płyną, może gospodarze następne noce saunowe będą robić dłuższe, czego ja bym sobie bardzo życzył. Pozdrowienia dla Agnieszki i Adama, Piotra zwanego Krzysztofem i innych uczestników nocy saunowej.

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pustom

Czy ktoś wie czy jutro odbywa się noc saunowa ? Jutro pierwszy piątek miesiąca, ale nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat na stronie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Darekk

Informacja jest tylko w wersji niemieckiej na dole strony :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marek43

Ja dzisiaj tam będę, jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kriss

Witam w Nowym Roku,

chciałem się wybrać z moją kobietą do Term Bałtyckich a Ahlbeck-u w styczniu, a tu kicha - mają czyszczenie basenu i jest zamknięte :(

Ale był może ktoś w Termach Bursztynowych w Zinnowitz , link do strony :http://www.bernsteintherme.de, na tych stronach jest informacja o Mitternachtsauna - podobnie jak w Termach Bałtyckich w każdy pierwszy piątek miesiąca. Ale jest info, że trzeba do nich dzwonić i pytać. Proszę o info jak ktoś tam był.

Pozdrawiam :bye:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach