Skocz do zawartości
Karol_i-Wiki

Miasteczko Naturystyczne Cap D' Adge

Rekomendowane posty

para4247

Czy ktoś korzystał z tej oferty : camping.

Wiem,że to nie miasteczko naturystyczne,ale cena jest atrakcyjna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bernard1

Mywróciliśmy wczoraj z kempingu CHM Monta. Faktycznie z angielskim krucho, chociaż jedna osoba w recepcji znała ten język. Co do legitymacji to wystarczyło wykupić w Polsce legitymację INF, która była honorowana,

Pozdrawiam

Witam, jakie tam waryunki wypoczynku w Cap dagde, czy jest drogo i czy duzo tam osób nago wypoczywających i czy dużo młodzieży nago na plaży FKK. pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chris102

Witam, jakie tam waryunki wypoczynku w Cap dagde, czy jest drogo i czy duzo tam osób nago wypoczywających i czy dużo młodzieży nago na plaży FKK. pozdrawiam

Zacytowąłeś mojego posta, więc dodam, że opis naszej podróży do Francji jest w wątku

Raport Z Wyjazdu Do Montalivet… (dotyczy kempingu w Montalivet, a nie w Cap D'agde)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lenny

Podzielony na klika mikro dzielnic, jednaj bardziej eksluzywne inne mniej. Każda odgrodzona murem, dostępna tylko dla mieszkańców. Przyzwyczajeni do swobodnego poruszania się po kampngach w Chorwacji, bylismy trochę zaskoczeni tymi ciągłymi murami i zakazami wstępu

Czyli że co, nie mozna po całym miescie spokojnie się poruszac, tylko np. po kampingu i plaży?

Drugie pytanie - czy naprawde na campingu oltra nie ma normalnych toalet, tylko jakies bez deski?

Trzecie - czy trzeba byc czlonkiem jakies fderacji nat.? Ile sie placi za czlonkostwo federacji francuskiej?

czy czlonkowstwo w fednat.pl wystarczy?

Jeszcze jedno pytanie - jak jade z zona, to czy wystarczy ze ja bede mial legitymacje, czy oboje musimy miec?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
D&S

Byliśmy w Cap d'Agde we wrześniu ubiegłego roku i poruszać można się było po całym naturystycznym miasteczku. Jedynym miejscem, przy którym zobaczyliśmy napis "tylko dla gości" był właśnie kemping, tak więc jako że mieszkaliśmy w Heliopolis, to nie zobaczyliśmy kempingu od środka :(

Na drugie pytanie nie umiem udzielić odpowiedzi

My nie jesteśmy członkami organizacji naturystycznej i nikt nas o członkostwo nie pytał (pobyt w Heliopolis kupowaliśmy za pośrednictwem Resida)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
S&A

Czyli że co, nie mozna po całym miescie spokojnie się poruszac, tylko np. po kampingu i plaży?

poniżej link gdzie zaznaczone jest część naturystyczna.

http://www.resid.com/francais/locations-naturistes-cap-d-agde.asp

Po całym tym rejonie możecie do woli spacerować, chodzić do sklepów, butików, restauracji.

Nie można wejść do ogrodzonych, do których wstęp mają tylko "mieszkańcy" tych ośrodków.

na przykład: nie wejdziecie na teren hotelu Eve, (prawy dolny róg na mapie) nie mając wykupionego pokoju. Nie wejdziecie na basen w pobliżu port Soleil, jeśli nie macie wykupionego pokoju w Port Soleil.

Nie wpuszczą Was na teren kempingu jeśli nie jesteście gośćmi kempingu.I tak dalej.

Odnośnie toalet na kempingu - nie wpuścili nas to nie wiem.

Odnośnie członkostwa w jakichkolwiek organizacjach nas nikt o to nie pytał. Być może jest to wymóg dla samotnych panów ? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karolkatarzyna

mam pytanie od pary znajomych ,jak to tam jest obecnie /

chcieliby się wybrać w to miejsce.

jakie zasady wstępu panują ? bez problemu z lotu ?z legitymacją ? co tam jeszcze....

Edytowane przez karolkatarzyna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Usmiechnieta

Zastanawiamy się nad tym ośrodkim ale od 31-14 września, nie wiemy czy nie będzie za zimno. Jedziemy z 2 letnią córka. I mam dylemat czy Cam czy Valaltę (której nie znamy) czy wrócić do Koversady, Cenimy sobie spokój, dziecko daje nam tak popalic że jak usnie to nigdzie nie chce nam się już chodzić ;)

Może ktoś pomoże w wyborze. Ma doświadczenia w tych ośrodkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
D&S

We wrześniu w CAp d'Agde może się już robić chłodno i padać, przynajmniej tak było pod koniec naszego wyjazdu (byliśmy w pierwszej połowie września). Nie wiem natomiast, czy w Chorwacji pogoda jest pewniejsza, to w końcu też północne rubieże morza Śródziemnego.

Skoro znacie już Koversadę, to myślę, że na pewno warto poznać inny ośrodek. My mieliśmy możliwość porównać w tym samym momencie w lipcu Koversadę i Valaltę (ale tylko za dnia, mieszkaliśmy we Vsarze i wieczorem wracaliśmy do apartamentu) i choć podobały nam się obydwa, to jednak zdecydowanie bardziej Valalta. Przyczyn było kilka: w naszej opinii ładniejsze plaże, basen (niestety ze słoną wodą) i poza młodzieżą brak tekstylnych (których obecność przeszkadzała nam w Koversadzie). Wiem jednak, że zdania są podzielone i na pewno znajdzie się wiele osób, które wolą Koversadę.

Cap d'Agde ma trochę inny charakter. Jest większe i mniej jednorodne - składa się z osobnych ośrodków. Dokładniejszy ich opis znajdziecie na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Jako że myślimy o wyjeździe na Kemping Oltra przy Cap d`Agde, odgrzeję ten temat.

Czy ktoś zosób, które były już w tym miejcu, może mam powiedzieć, czy opłaca się tam zabrać rowery?

Pojedziemy samochodem, więc powieszenie rowerów na haku nie jest dla nas dużym problemem. Nie chciałbym jednak ich wlóc za soba, jeśli nie będzie na nich gdzie pojechać.

A przy okazji: może ktoś z Was tez wybiera się tam na przełomie sierpnia i września?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam

Tak, rowery to dobra opcja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cichy

Odgrzeję nieco wątek, gdyż i na nas nadszedł czas i w nadchodzącym sezonie wybieramy się do Cap.

Skorzystamy z z usług resid-a i zatrzymamy się w heliopolis.

Zastanawia mnie jednak logistyka - nie bardzo mam ochotę na tak długa wycieczkę autem. Czy nie ma ktoś doświadczeń z podróżą samolotem? Bagażu wszak nie będzie wiele  :)

Będziemy również wdzięczni za wszelkie podpowiedzi przy wyborze lokalizacji jak i planowania pobytu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
avecez

W poprzedni weekend zawitałem do Cap d'Adge na camping Oltra. Plaża ładna, woda chłodna. Jakiś "nienaturalnych" zachowań nie widziałem. Drogo, 40 euro za plac pod namiot i auto za dobę plus 12 euro za kartę wejściową (opłata spada do 2 euro przy następnych pobytach). Camping olbrzymi, ośrodek super z restauracjami i sklepami. Na tysiące miejsc tylko kilka rodzin z dziećmi. Większość to pary w różnym wieku. W sumie luzik ;-). Jechałem ze Stuttgartu około 1100 km dłuuugo z noclegiem w aucie po drodze ;-) ze względu na bardzo drogie autostrady we Francji. Ze Strasbourga do Beziers na jakiejś stronce pokazało mi opłaty łącznie ok. 140 EU więc wybrałem drogi niepłatne.

W drodze powrotnej zawitałem do ośrodka w Belezy. Spokojna i piękna francuska prowincja. Pomimo mniejszej ilości ludzi i dużo mniejszej powierzchni było więcej rodzin z dziećmi niż w Cap. Taki po prostu sielankowy miły camping.

Dawno nie byłem na południu Europy więc też nie żałuję że musiałem jechać drogami landowymi. Przepiękne widoki , południe Francji jest super.

Tak po prostu zrobiłem sobie weekendową wycieczkę w ramach relaksu po pracy.

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
carfreak

Słyszałem od kilku osób na Valalcie, że to miejsce zrobiło się bardzo swingerskie - czy to prawda ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Jeśli wyjdziesz plażą poza szerokość kepmingu - niestety prawda :(
Wieczorem ludzie w knajpkach też często w strojach typowo swingerskich.

My dwa lata temu po tygodniu zrezygnowaliśmy z tamtejszego kempingu i przeniśliśmy się na La Grande Cosse.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
avecez

Nie do końca wiem co to jest "towarzystwo swingerskie", niemniej dało się zauważyć "osobników" w "dziwnych strojach" :facepalm:

Jednak 99 % osób tam to ludzie w tradycyjnych "strojach" czyli bez strojów :rolleyes:

Camping duży. Jak na tak olbrzymią liczbę ludzi mało rodzin z pociechami, niemniej są i się nie zrażają różnorodnością "strojów". Jak w większości miejsc N widać osoby i małżeństwa (pary) w wieku średnio-średnim.

Drogo, ale to jeden z bardziej popularnych i znanych ośrodków.

Sorry za późną odpowiedź ale rzadko kiedy zaglądam.

Pozdrawiam :bye:

Edytowane przez avecez

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
greg4791

Witam

Kusi mnie  Cap d'Adge. Jak to z tym wygląda. Jak znaleźć tanie miejscówki blisko nagich plaż.

Czytałem że to całe miasto jest naturystyczne ale to chyba fake.

Patrzyłem na google street view  i tam,jest mnóstwo bloków. Dziwne by było jakby się między nimi chodziło nago.

Czy są tak jakość podzielone rejony bo raczej interesuje mnie naturyzm a nie sexturyzm :)

Jak ktoś jakieś dane ma i porady to proszę bo sezon 2018 czeka.

PS, Ale i tak pewnie pojadę do naszego Cap d'Lubiewo  :)

Grzesiek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zaczadzeni

Wybieramy się tam na przełomie czerwca i lipca 2018 - interesują nas ceny w supermaketach i restauracjach ( czy są wyższe niż poza ośrodkiem), jakie miejsca polecacie w ośrodku ale również i w okolicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach