Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

edi

Rejsy Morskie Dla Naturystów

Rekomendowane posty

Miro

I jak tam przygotowania do tegorocznych rejsów?

My mamy już łódkę zarezerwowaną - nasz kapitan Jarek jak zwykle spisał się na medal!
Wypływamy z Trogiru, na jachcie spędzimy pierwszą połowę lipca :)

Poniżej zdjęcia łódki , którą będziemy pływali :)

Kate.jpg

sun-odyssey-36i-kate.jpg

• Fajne 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emil18
Napisano (edytowane)

@Miro Jaki to jacht?

Już nie ważne, Sun Odyssey 36i :)

dodane 6 minut później:

Co ja bym dał żeby takim popływać. Bez ubrań, bez zobowiązań...

Edytowane przez Emil18

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro
2 godziny temu, Emil18 napisał:

Co ja bym dał żeby takim popływać. Bez ubrań, bez zobowiązań...

Wystarczy kilkaset Euro... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover
Napisano (edytowane)

Edit bo wszystko pomieszałem, widzę że mowa tu o różnych inicjatywach.

Czy ktoś jeszcze szuka uczestników jakiegoś N-rejsu?

Edytowane przez Sunlover

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ewenement

Hej, 

Jak wygląda przedział wiekowy na takich rejsach?

Ja sam bym się wybrał, ale o ile moja dziewczyna podziela moją pasję do naturystycznych wakacji, o tyle rejs to już może być za dużo. I bynajmniej nie chodzi o nagość, a o strach przed utonięciem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

W przypadku takiego rejsu sprawy naturyzmu czy strachu przed utonięciem są ważne, ale schodzą na plan dalszy.Najważniejsze jest tutaj dopasowanie ekipy.Napiszę wprost: na kilka, kilkanaście osób, wystarczy jedna "zaraza", żeby zepsuć innym wakacje. Tam nie trzaśniesz drzwiami, i nie wyjdziesz sobie na miasto. Tak, że tutaj byłbym ostrożny z kompletowaniem obsady zaocznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Jak już kilka dni temu pisałem, w tym roku znowu chcemy spędzić wakacje pod żaglami na wodach Chorwacji.

Tak się złożyło, że mamy jedną wolną kabinę i jeśli znajdzie się jakaś miła para naturystów chcących z nami popłynąć, to możemy zaoferować miejsce na jachcie. Sami jesteśmy dwoma parami, wśród nas jest doświadczony kapitan.

Nasz rejs zaczyna się i kończy w Trogirze w pobliżu Splitu. Zaokrętowanie w sobotę 30-tego czerwca, kabina jest wolna do soboty 7-go lipca. Mamy zarezerwowany 11-metrowy, dobrze wyposażony jacht Sun Odyssey 36i z roku 2008. Jacht mieści teoretycznie 6 osób w 2-osobowych kabinach i dwie osoby w salonie. My żeglowali będziemy najwyżej w 6 osób.

W czasie rejsu odwiedzić chcemy okoliczne wyspy z malowniczymi zatokami, w których będzie na pewno wiele okazji do kąpieli – oczywiście w strojach organizacyjnych. Na jachcie w miarę możliwości też nosimy stroje organizacyjne.

Jeśli chodzi o koszty rejsu, to jeśli popłyniemy w trzy pary, koszty związane z wynajęciem jachtu wyniosą ok. 700 Euro na parę. Do tego dojdzie kasa pokładowa, z której płacimy za wspólne zakupy, pokrywamy opłaty w marinach, paliwo, itd. Wyniesie to prawdopodobnie ok. 300 Euro na parę.

Jeśli kogoś zainteresowałem, proszę o wiadomość.

00.jpg

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fedra

Cześć, W terminie 16-30 czerwca 2018 organizujemy naturystyczny rejs w Chorwacji. Jacht Oceanis 50 family, startujemy z Sukosanu i chcemy odwiedzić kornaty, Istrię i może Wenecję. Mamy już dwie rodziny ( 4 dorosłych plus 3 dzieci 10-12 lat). Mamy jeszcze dwie dwuosobowe kabiny. Więcej info na priv.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Adam napisał:

w Toronto

według mojej wiedzy na temat geografii, to jedynie sporej wielkości jezioro jest. Więc związek z rejsami "morskimi" trochę naciągany :P

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
Dnia 21.03.2018 o 16:06, Devan napisał:

według mojej wiedzy na temat geografii

Widzę konieczność uzupełnienia. Służę. "Droga Wodna Świętego Wawrzyńca daje statkom morskim możliwość dopłynięcia do wszystkich Wielkich Jezior z Atlantyku, przez Rzekę Świętego Wawrzyńca. Po szlaku pływa też wiele dużych statków przystosowanych tylko do żeglugi śródlądowej."

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

Aleś to na poważnie wziął...
Mój post był z lekkim przymrużeniem oka, bo tak faktycznie różnicy nie ma, czy naturystyczne rejsy są na morzach, na jeziorach czy na rzekach. To bardziej autor tematu nie wziął pod uwagę, że takie rejsy mogą być na różnego rodzaju akwenach wodnych :bye:

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
21 godzin temu, Devan napisał:

Aleś to na poważnie wziął...

Dokształcić "psora" - bezcenne :-)

• Hmm... 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

W tym roku płyniemy pierwszy raz jachtem w tygodniowy rejs. Może mi ktoś napisze, gdzie w tym czasie zaparkować bezpiecznie samochód? Jedni mówią, że normalnie przy ulicy , inni że na parkingu miejskim, a jeszcze inni, że są parkingi przy marinach. Oczywiście to wszystko płatne.Chcemy bezpiecznie parkować, bo po rejsie zostajemy dłużej, i w aucie będzie trochę wartościowych rzeczy. Czy

zna ktoś koszty tygodniowego parkingu, w miejscach przeze mnie wymienionych.A może ktoś startował z  Biogradu jak my, i zna

szczegóły o które pytam?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Usmiechnieta

Bogusz my zawsze samochód zostawialiśmy na parkingu mariny. Ale to było parę lat temu i nie pamiętam cen.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro
Dnia 1.06.2018 o 06:58, bogusz. napisał:

W tym roku płyniemy pierwszy raz jachtem w tygodniowy rejs. Może mi ktoś napisze, gdzie w tym czasie zaparkować bezpiecznie samochód? Jedni mówią, że normalnie przy ulicy , inni że na parkingu miejskim, a jeszcze inni, że są parkingi przy marinach. Oczywiście to wszystko płatne.Chcemy bezpiecznie parkować, bo po rejsie zostajemy dłużej, i w aucie będzie trochę wartościowych rzeczy. Czy

zna ktoś koszty tygodniowego parkingu, w miejscach przeze mnie wymienionych.A może ktoś startował z  Biogradu jak my, i zna

szczegóły o które pytam?

W Biogradzie mieliśmy samochody w marinie. Tanio nie jest, ale nic się nie stało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.
9 godzin temu, Miro napisał:

W Biogradzie mieliśmy samochody w marinie. Tanio nie jest, ale nic się nie stało.

"Tanio nie jest... ", to mniej więcej na tydzień ile zapłacę? Chociaż i tak pewnie skorzystam.Tylko jeszcze jedno pytanie: czy muszę być

"skoro świt",  czy koło południa też powinienem znaleźć miejsce?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro
Napisano (edytowane)

@bogusz. 
My dwa lata temu za tydzień samochodu w marinie zapłaciliśmy 385 €. Możliwe, że w tym roku jest trochę drożej.

Właśnie znalazłem obecną cenę parkingu na stronie mariny: 7 Euro na dzień
http://www.marinakornati.com/frontend/data/files/Marina Kornati cjenik 2018-FINAL.pdf

W soboty ludzie zdają łódki i wyjeżdżają w ciągu całego dnia. My znaleźliśmy fajne miejsca dopiero po południu. Przed południem były one zajęte prawdopodobnie przez ludzi kończących rejs.

Edytowane przez Miro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Dzięki Miro za podpowiedź.Ale napisz, że te 385 Euro za tydzień to pomyłka, proszę. Siedem za dzień to już lepiej.Choć tanio nie jest, to w Krakowie przy rynku płacę tyle za parę godzin parkowania.Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro
Dnia 8.06.2018 o 06:52, bogusz. napisał:

Ale napisz, że te 385 Euro za tydzień to pomyłka, proszę.

Oczywiście, że to pomyłka - zapłaciliśmy 385 Kun, co daje ok. 50 Euro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Uffff...., to już lepiej.Na pewno skorzystamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach