Skocz do zawartości

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

para_slask

Liberec - BABYLON

Rekomendowane posty

Vulpinus

Czyli są dwa oddzielne byty, ale połączone w jeden? :think:

Byty są odseparowane od siebie , z osobnymi wejściami i bez przejścia pomiędzy nimi. Uczestnikom imprez Żurka sauny na piętrze ( będące częścią Aquaparku ) udostępniano za darmo ( sauny były w cenie wejściówki ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vulpinus

Czyli te sauny na piętrze to jest Wellnes? Na forum już pojawiały się informacje o różnych dziwnych zachowaniach właśnie w Africanie.

Z tego wynika że Wellness , Ma "pokój relaksacyjny" z podgrzewanym łóżkiem wodnym ( pokój pewnie można zamknąć od środka na czas "uroczystości rodzinnej" )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

Mnie szczerze mówiąc jest stosunkowo obojętne, czy ludzie uprawiają tam seks czy nie. Jestem tolerancyjny, również w stosunku do takich zachowań, w końcu to normalna ludzka rzecz... Może nie jest to odpowiednie miejsce na takie harce, ale skoro tak lubią, a regulamin na to zezwala, niech mają coś z życia. Nie zwykłem się na to oburzać, bo to nie moja sprawa.

Ale bardziej interesują mnie same sauny, a skoro te, jak wynika z powyższych wpisów, są kiepskie, to raczej mnie to nie zachęci do wizyty w tym obiekcie. Nie ma też informacji o naparzaniach, czyli można wnioskować, że nie ma nic takiego. Może gdybym akurat był w Libercu, to bym wypróbował, ale specjalnie do tego obiektu nie pojadę na pewno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Saunamajster

W saunie Africana był zakaz polewania kamieni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom07

A potem co poniektórzy oburzają się że naturystów postrzega się jako zboczeńców....

I to pisze admin portalu naturystycznego w temacie saunowym. :facepalm: Nuxman, nie ja pierwsza i nie ja ostatnia pewnie Ci przypomnę, że saunaria nie są przybytkami naturystycznymi. Toś dopiero głupotę wymyślił.

Po wtóre nie jestem amatorką saunowego bzykania, ale nie mam żadnej gwarancji, że nie natknę się na osoby to czyniące w saunie. Dlatego istnienie takich miejsc stanowi dla mnie większą gwarancję, że takich widoków nie będę musiała oglądać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vulpinus

... że nie natknę się na osoby to czyniące w saunie ...

Teoria mówi, że tego nie da się czynić w saunie ( z powodu rozszerzonych naczyń krwionośnych i "miętkości materii" ).

Czas żeby ktoś sprawdził to empirycznie w temperaturze 90 stopni w zaciszu domowej sauny :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TwoStepsToHell

Teoria mówi, że tego nie da się czynić w saunie ( z powodu rozszerzonych naczyń krwionośnych i "miętkości materii" ).

Czas żeby ktoś sprawdził to empirycznie w temperaturze 90 stopni w zaciszu domowej sauny :).

Jak to zwykle bywa teoria z praktyką bywa czasem dość luźno połączona ;) ale po powyższej dyskusji znajdź mi odważnego co się tu przyzna ze wypróbował :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nuxman

że saunaria nie są przybytkami naturystycznymi. Toś dopiero głupotę wymyślił.

Wiem o tym doskonale i sam to wielokrotnie pisałem, poszukaj sobie. Widzę że muszę Ci to narysować.

To jest forum naturystyczne, więc powstaje domniemanie że piszą tu naturyści bądź osoby zainteresowane naturyzmem. Dla postronnego obserwatora który trafi na taki wątek bądź tu, bądź w wynikach wyszukiwania gogle i poczyta jak to ktoś się bzykał w publicznej saunie, wniosek będzie jeden - "na naturystycznej stronie piszą jak to się zabawiają w saunach - więc naturyści to zboczeńcy". Nie ma tu w ogóle znaczenia czy była to noc naturystyczna, czy normalny dzień w saunie. Jedyna różnica będzie gdy będzie to opis z sex klubu - tam niech sobie robią co chcą. Ale i w jednym i w drugim przypadku takie opisy nie będą miały miejsca w tym portalu. Nie mam zamiaru jeszcze bardziej syfić postrzegania naturyzmu, i tak już wystarczająco jest wypaczony przez różnych nadmiernie wyluzowanych osobników.

A dla mnie każdy kto w publicznym miejscu takim jak sauna uprawia seks, jest zboczeńcem. Kropka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TwoStepsToHell

A dla mnie każdy kto w publicznym miejscu takim jak sauna uprawia seks, jest zboczeńcem. Kropka.

A wiesz dla ilu osób jestesmy zboczeńcami bo nie mamy wstydu i z gołym tyłkiem paradujemy? ;)

Ale rozumiem Cię - jako admin dbasz o wizerunek forum NNS i tym mnie przekonałeś :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nuxman

jestesmy zboczeńcami bo nie mamy wstydu i z gołym tyłkiem paradujemy

Ten poziom zboczenia jestem w stanie zaakceptować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom07

Ech, Nuxman nic mi nie musisz rysować, ale i dramatyzować też nie musisz. To, że ktoś trafi tutaj przez googla nie oznacza, że skupi się li tylko na jednym poście. Spokojnie, jak go temat zainteresuje to doczyta do końca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
darek1968

Ok, mam jakieś karne punkty i grozi mi ban, ale czytając Wasze wpisy nie sposób przejść obojętnie. Refleksją moją jest, iż lubię saunować nago, opalać się, przebywać z innymi ludźmi w zgodzie z naturą i po prostu odpoczywać i że.... nie jestem naturystą. Po prostu nie rozumię części Was Wielkich Naturystów. I ustalmy jedno to nie ja szukam towarzystwa do pójścia z Wami do sauny, ale to ja nie mam ochoty by iść tam z niektórymi tu wypowiadającymi. Istotnie opisany obiekt co zapomniałem dodać to Wellness. Moim głównym celem był opis tego miejsca, gdyż jak szukałem informacji na temat tego obiektu to okazywało się że wszyscy opisywali noce w babilon (zresztą odbywały/ją się raz w miesiącu) a nie wellness. Sądziłem że przyda się kilka słów dla innych jak się podzielę swoimi wrażeniami. A były takie a nie inne. Nie mogę za bardzo rozwodzić tego tematu i bronić swojej wypowiedzi gdyż grozi ban a ja nie znam regulaminu i nie mam zamiaru. Nie jestem też swingersem jak mi to przypisano ( notabene czemu za to nie grozi ban) , a byłem tam z kochaną przeze mnie kobietą. W ogóle to ton i akcent na te sprawy (cenzura) jest dla mnie nie pojęty. Hm to jest wprawdzie forum naturystyczne ale czytać może to każdy nawet nie naturysta czyż tak? Jeśli więc coś nie hallo dla Wielkich N. to może skorzysta ktoś "pomniejszy" z rodaków. Regulaminy zakazy ja nie złamałem żadnego podczas pobytu tam. A tak w ogóle to może ktoś mi napisze gdzie może obywatel Polski leżeć na miejscu publicznym jakim jest choćby plaża nad morzem legalnie, nie łamiąc prawa. proszę powiedzieć może jest tu jakiś policjant, czy może wlepić mandat za bieganie bez gaci po plaży nawet na plaży naturystycznej? bo nie wiem. Co do saun to jest moja ocena, chętnie przeczytam inny głos i argumenty. I jeszcze jedno ja wykupiłem cały dzień by się właśnie w przerwie po opalać głównie. (a nie aby molestować saunowiczki !) ale jak na same sauny to 3 godziny starczy nie ma sensu dłużej. My wytrzymaliśmy w sumie 6 godzin z czego najwięcej na dachu. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych i tolerancyjnych. i żegnam jeśli zostanę usunięty .

Dopisane: 15 listopad 2013 o 21:29

do admina czytaj ze zrozumieniem czy ja napisałem że w saunie robiłem takie rzeczy! pojedź może tam chłopie do tego wellness i się przekonaj i napisz jak jest

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lady_M

Relacja dotyczy nie saun w Babylonie a Wellnes Centrum Babylon ( chociaż sauny ( obskurne ) na piętrze Babylonu chyba w tym roku dołączono (?) do Wellnes ). W opisywanym miejscu nigdy nie obywały się imprezy naturystyczne.

Aquapark w Babylonie jest oddzielnym bytem . Miał ( i ma )dwie sauny dla tekstylnych na parterze .

Z lektury strony http://www.centrumbabylon.pl/ wynika, że jest to jak najbardziej jeden obiekt, w którym owszem jest kilka części, ale działają pod jednym wspólnym szyldem.

Strefa wellness obejmująca saunarium jest podobnie jak w wielu innych aquaparkach wydzielona pod względem opłat za wejście (często też pod względem godzin funkcjonowania), ale obiekt jest jeden i ten w Libercu nazywa się Centrum Babylon Liberec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
darek1968

dla zainteresowanych nie było żadnych naparzań, może w sezonie zimowym są, jak jest więcej ludzi tego nie wiem, jakie są sauny i co w nich jest każdy zainteresowany znajdzie info na stronce internetowej -nie powielałem się. Ktoś napisał o obrazach. No tak, zgadzam się robią wrażenie :szok: ale to akurat jest sztuka ale cichoooo... o tym nie wolno psst...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marekpoznaniak

obiekt jest jeden i ten w Libercu nazywa się Centrum Babylon Liberec.

Mylisz się. Aquapark i strefa Wellnes obecnie z saunaklubem Africana to dwie odrębne części kompleksu hotelowo - rozrywkowego jakim jest Centrum Babylon w Libercu. Każda z tych części ma osobne oddzielne wejście i wyjście, szatnie, prysznice, obsługe i kasy fiskalne. Dzieli je też różnica poziomów. Parter i piętro. Ceny wejścia do tych stref nie łączą się . W odróznieniu od aquaparku w strefie Wellnes z saunaklubem wejście do tylko dla osób dorosłych. Korzystają z niej głównie goście hotelowi i Czesi. Naszych rodaków niewielu. Barierą jest wysoka cena.

Potwierdzam też co napisał Darek. Brak naparzań. W saunaklubie znajdowały się tabliczki z zakazem polewania kamieni. Personel egzekwował ten zakaz. Próby seansów były robione tylko na imprezach dla naturystów w Africanie przez znajomego Zurka.

Edytowane przez marekpoznaniak@o2.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lady_M

OK, więc mamy więcej informacji.

- Aquapark i Wellness mają oddzielne wejścia, co niekoniecznie oznacza dwa różne obiekty. Być może to faktycznie dwa oddzielne, ale jednak współpracujące ze sobą obiekty. Być może to dwie części jednej całości. Własność nie ma aż tak wielkiego znaczenia, natomiast UWAGA! bo skoro są obok i oba mieszczą się pod pojemnym parasolem Centrum Babylon Liberec, to osoba tam się wybierająca musi uważać na to gdzie wchodzi, zwłaszcza jeśli zamierza wejść z rodziną. Na szczęście obsługa mówi po Polsku (to z info Darka), więc można się dokładnie dopytać o wszystko.

* Aquapark wygląda ciekawie pod względem basenowym, ale sauny są tylko dwie i to tekstylne, więc dla zwolenników poprawnego saunowania miejsce to nie jest atrakcyjne.

* Wellness to strefa nietekstylna. Są w nim: sauna (ale nie ma naparzań), łaźnia, jacuzzi, komora solna i jeszcze kilka atrakcji i są też dodatkowe "atrakcje" w postaci trzech "komór miłości" (informacje z mapki na ich stronie www). Do Wellness dzieci mają wstęp, choć w tych okolicznościach na szczęście tylko w godzinach 10-12 lub 10-14 w różne dni tygodnia (to też info z ich strony www).

Niech sobie każdy sam wyciąga wnioski na swój własny użytek. Ja już mam zdanie na temat tego miejsca.

Jeszcze coś mnie intryguje - imprezy Żurka odbywały się w Aquaparku, ale udostępniona była też sauna Africana znajdująca się w Wellness, czyli pomimo oddzielnych wejść musi być też jakieś przejście wewnątrz pomiędzy tymi przybytkami. Wychodzi na to, że imprezy odbywały się w Aquaparku i Wellness z tym, że wejście było przez Aquapark.

update:

Już się sama doszukałam odpowiedzi - na mapce są 3 wejścia do Wellness: 1.Wejście (czyli zapewne takie z zewnątrz), 2.Winda i wejście dla gości hotelowych, 3.Drzwi obrotowe - wejście z aquaparku.

Edytowane przez Lady_M

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nuxman

do admina czytaj ze zrozumieniem czy ja napisałem że w saunie robiłem takie rzeczy!

tam seks odgrywa istotną rolę bynajmniej nie pomijaną jak u nas. A my tak! korzystaliśmy w przerwach między saunowaniem, i owszem, jak nas naszła ochota. Naszła raz nas też parka Czechów podczas mojego pobytu za partnerką czy też w partnerce

bez komentarza.

grozi ban a ja nie znam regulaminu i nie mam zamiaru

Nie masz zamiaru? To dam Ci miesiąc na zapoznanie się z nim i na ochłonięcie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogdans

Z tego wynika że Wellness , Ma "pokój relaksacyjny" z podgrzewanym łóżkiem wodnym ( pokój pewnie można zamknąć od środka na czas "uroczystości rodzinnej" )

To nie są oddzielne pokoje, to są łóżka wodne przedzielone kotarami, przeznaczone do wypoczynku po pobycie w saunie. Nigdzie nie ma informacji, że można tam iść na "bzykanko", obsługa w Babilonie nie toleruje takich zachowań i jak coś takiego byście zgłosili to natychmiast by zareagowała.

Były kiedyś nawet skargi na Polaków, którzy tam uprawiali seks, było o tym głośno na forum czeskim. Na tego typu zachowania w polskich aqaparkach w strefach saunowych też niestety można się natknąć i też nie jest to tolerowane przez obsługę.

Edytowane przez bogdans

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lady_M

bogdans

Wygląda na to, że Ty tam byłeś. Ja nie byłam w tym obiekcie, ale teraz zdecydowanie tolerują seks i obsługa być może by zareagowała na skargę, że ktoś robi to w miejscu nie przewidzianym do tego.

Na ich stronie http://www.centrumbabylon.pl/wellness jest mapka obiektu, a na niej jako pozycja 30 w ilości 3 sztuki są Komory miłości. Jakby ktoś miał wątpliwości co może się kryć pod tą jakże "tajemniczą" nazwą, to w oryginalnej wersji językowej jest obszerne wyjaśnienie: Amorovy komnaty - vzajemne uvolneni, laskani a hyckami. Intymni prostory k nerusene relaxaci.

Łóżko wodne jest czwartym pomieszczeniem z łóżkiem i faktycznie nazywa się Pomieszczenie relaksacyjne.

Edytowane przez Lady_M

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
grommit

Na czeskim forum wszystkim nieszczęściom tego świata winni byli Polacy, zwłaszcza w opinii inżyniera Żurka, który - jeśli się nie mylę - w najbliższym czasie będzie oglądał świat z pionowymi przerwami.

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

"Najciekawsza" jest strefa medytacji w bezpośrednim sąsiedztwie owych "komór miłości". Ciekawe, jak tu medytować, słysząc z pomieszczeń obok pewne specyficzne odgłosy...?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom07

Można zastosować taniec derwiszy ;)

Edytowane przez solar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
couple_cambi

Jeszcze coś mnie intryguje - imprezy Żurka odbywały się w Aquaparku, ale udostępniona była też sauna Africana znajdująca się w Wellness, czyli pomimo oddzielnych wejść musi być też jakieś przejście wewnątrz pomiędzy tymi przybytkami. Wychodzi na to, że imprezy odbywały się w Aquaparku i Wellness z tym, że wejście było przez Aquapark.

Zgadza się. Będąc w Babylonie przy wejściu kupiliśmy bilet zarówno na aquapark jak i na Africanę (all inclusive). Jako że byliśmy na długo przed rozpoczęciem imprezki naguskowej zawitaliśmy najpierw we wspominanej tu Africanie. Wszelkie opinie o chwilach bliskości w Africanie są prawdą. Takie sceny mają (a na pewno miały) tam miejsce. Czy to w pomieszczeniach z prostokątnymi łózkami :) czy też w tym pomieszczeniu znajdującym się niejako na środku. Prowadziły do niego szklane drzwi za nimi niedługi korytarzyk piegnący nieco po łuku, a po przejściu niego trafiało się do okrągłego pomieszczenia z okrągłym łózkiem, a nad nim dziesiątki, jeśli nie setki małych różnokolorowych światełek. I jak tu będąc z ukochaną bliską osobą nie zapragnąć być z nią jeszcze bliżej ? :)

Już o saunach tych czy owych nie wspominając, a nawet w tym czymś co przypomina grotę solną. :) Choć więcej tam chyba było piasku niż soli :)

W czasie imprezy naguskowej spacerując korytarzami wydrążonymi "w skale" także można był się natknąć na parki rozpływające się w rozkoszy i nie robiące sobie nic z ludzi ich mijających.

Z Arficany jest przejście do części basenowej, w której organizowana była imprezka dla golasków. :) W trakcie imprezki można było po schodkach wrócić do opisanego wyżej miejsca, które to w wielu z Was budzi tak wielkie emocje :)

A przecież (parafrazując słowa pewnej reklamy) lubicie sex - prawda ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jacek_Agatka

A przecież (parafrazując słowa pewnej reklamy) lubicie sex - prawda ?

Oczywiście, że tak,

Tylko takie noce nie nazywałbym naturystycznymi, tylko "swingersowymi".

Wtedy nikt na taka imprezlę przez "przypadek" by nie trafił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
morówki

Lubicie :) ale ja mam pytanie czy jest coś ciekawego do zobaczenia w okolicy - jeśli już się jest na miejscu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach