Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Sauna ebbs austria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 as12345600

as12345600
  • Tematy: 10
    • Czas online: 12g 16m 59s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 08 styczeń 2013 o 16:45

Czy był ktoś może w saunie w Ebbs w Austrii. Jeśli tak proszę o opinię
  • 0

#2 zaczadzeni

zaczadzeni
  • Tematy: 13
    • Czas online: 35d 16g 40m 58s

Napisany: 01 marzec 2015 o 13:20

Podbijemy temat - wybieramy się w ten rejon na narty i interesują nas sauny w Hallo du w Ebbs

• 0

#3 termer

termer
  • Tematy: 0
    • Czas online: 29d 1g 40m 7s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 01 marzec 2015 o 13:37

Niw wiem jak jest w EBBS , a z pewnością mogę polecić największy w tym rejonie ośrodek saunowy ( 20 km autostradą  od Ebbs ) w  Wörgl

http://www.woerglerwasserwelt.at/. Na stonie rozpiska seansów - część  w ogromnej saunie ( dwa piece ) Circus Maximus.

• 0

#4 zaczadzeni

zaczadzeni

Napisany: 01 marzec 2015 o 19:03

Dzieki za podpowiedz i chyba skorzystamy z tej opcji jako dzień przerwy pomiedzy szusowaniem na nartach a sauny w Ebbs zwiedzimy po prostu wieczorkiem :)

• 0

#5 szogun

szogun
  • Tematy: 3
    • Czas online: 1d 8g 48m 59s

Napisany: 04 marzec 2015 o 18:51

Dzięki za namiar też pewnie odwiedzimy ten ośrodek :)

Wygląda lepiej niż aquapark w Fugen , a koło Fugen mamy apartament od 7 do 14 marca.

• 0

#6 zaczadzeni

zaczadzeni

Napisany: 05 marzec 2015 o 06:07

Więc może się spotkamy na stoku lub na saunach :) My w tym samym terminie jesteśmy w EBBS więc pewnie będziemy korzystać z tych samych stoków

• 0

#7 zaczadzeni

zaczadzeni

Napisany: 14 marzec 2015 o 07:13

I jednak odwiedziliśmy obiekt Hallo du w Ebbs – i co możemy z całą stanowczością powiedzieć – warto ( a jeżeli mamy powiedzieć coś więcej – BARDZO warto J)

Ale może jednak powiemy coś więcej inaczej J

A więc po kolei – obiekt  to tak naprawdę kompleks powiedzmy rekreacyjny – w skład Hallo du wchodzi – oczywiście obiekt saunowy, zimą lodowisko, latem baseny otwarte, kręgielnia i restauracja.

Oczywiście my skupimy się tylko na saunach ( tym bardziej że basen zewnętrzny jeszcze był zamknięty a lodowisko już zamknięte – zmiana turnusów sezonowych)

Sauny czynne są od 11 do 22 . Byliśmy chwilę przed jedenastą jednak udało nam się wejść dopiero kwadrans po jedenastej – to uwaga dla ewentualnych odwiedzających – karty płatnicze są honorowane ale na pewno nie da się zapłacic ani Visą ani MasterCard. Cena 15 euro karnet dzienny (w sezonie letnim 13 euro) i jeszcze jedna uwaga w szafce na ubrania aby wyjąc kluczyk trzeba włożyć zwrotne 2 euro (w jednej monecie) więc warto się wcześniej zabezpieczyć J.

Sam obiekt – rewelacja – nowocześnie, czysto , estetycznie, miło dla oka. Obiekt saunowy – dwu poziomowy. Na poziomie niższym znajdują się przebieralnie – oraz dwie sauny mokre oraz tepidarium. Sauny mokre – duże, z kamiennymi podgrzewanymi leżankami – nie chce się wychodzić. Na tym poziomie znajduje się również solarium (płatne dodatkowo)

Poziom wyższy – dwie sauny suche – jedna 90 C druga bardzo ciekawa – pierwszy raz taką widziałem –stworzona z oddzielnymi wysokimi siedzeniami podobno w kształcie chaty tyrolskiej ( nie wiem czy dobrze tłumaczę )  ok 80 C – . A oprócz tych dwóch saun suchych kolejne dwie parowe (różana i rumiankowa), aroma grota parowa, coś co mnie szczególnie urzekło – grota z zimną mgłą o zapachu mięty pieprzowej. Na tym poziomie jest jeszcze duże jacuzzi, pomieszczenie do odpoczynku, restauracja, kamienne leżanki do odpoczynku i wyjście do zewnętrznego basenu i sauny zewnętrznej (Kelo) Bardzo ciekawa sauna z wysoko umieszczonym sufitem co miało znaczenie przy rytuałach.

No i rytuały – praktycznie co godzinę - byliśmy na trzech – jest ogień i powiem szczerze że ostro naparzają J Mówiłem o wysokości sufitów które mają wpływ na naparzania. – prowadzący w dwóch przypadkach mieli z ręczników zrobione wielkie proporce na kijach ( takie flagi) i zwiększając zasięg pracy temperaturę bardzo podkręcali  (najdłuższe ciarki w mojej historii J)

To tyle aby dopełnić obrazu wysyłam na stronę http://www.hallodu.at/saunawelt/ i szczerze polecam ten obiekt.

PS. Swoją drogą nie udało nam się nie skomentować stosunku ceny do jakości w Hallodu  w kontekście polskich obiektów i z ich stosunkiem ceny do jakości i czasu przebywania w obiekcie

• 0

#8 Sauna Team Poland

Sauna Team Poland
  • Tematy: 8
    • Czas online: 39d 8g 57m 18s

Napisany: 27 lipiec 2017 o 20:27

Byliśmy tam parę dni temu i bardzo nam się podobało. Obecnie cena za pobyt całodniowy wynosi 18 euro. Panuje tam super atmosfera. Seanse wykonywane co godzinę w saunie zewnętrznej. Mój mąż miał okazję zrobić tam 3 seanse które bardzo się podobały miejscowym stałym bywalcom. Seanse różnią się od tych wykonywanych u nas w Polsce. Nie ma muzyki , solidne podlania i machanie ręcznikami oraz flagami , każdy seans zaczynał się bardzo punktualnie , trwał ok 7-10 minut. Część seansów wykonuje pracownik , a na części wybiera chętnych którzy muszą przeprowadzić seans w podobny do niego sposób.Mojego męża wybrał gdyż duży i siedział jak zawsze na górze to widać go było :lol:. Po pierwszym jego seansie ogólne zdziwienie i oklaski to potem jeszcze 2 zrobić musiał.Super zabawa tam była.

• 0

Copyright © 2017 NNS