Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Adam

Nachod-basen I Sauna

Rekomendowane posty

Azzaxx

Byłem tam pewnego dnia aby się rozejrzeć. Parking jest spory. Gdyby jednak, to za basenem jest ulica Bří Čapků, przy której jest stadion i jakaś manufaktura, tam też można zostawić samochód. Na basen jeszcze nie wszedłem :)

Dojazd z Polski: trzeba minąć 3 ronda i cały czas jechać główną ulicą na Pragę (Jaromież, Hradec Kralove).

Na parking przy basenie skręcamy przy tym bloku po prawej z napisem RUBENA, skręcamy oczywiście w lewo!

http://www.google.pl...d7f6SNt_HmA!2e0

Edytowane przez Azzaxx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sr74

Czy ktoś ma najnowsze informacje na temat basenu i saun w Nachodzie? Będziemy w majowy weekend w Kotlinie Kłodzkiej i rozważamy wypad do Nachodu w niedzielny wieczór.

Czy można tam płacić kartą czy tylko gotówka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gizmo

Dawno nie było żadnych nowych informacji na temat obiektu. Ponieważ czasami bywamy w pobliżu, chciałbym podpytać, czy ktoś coś wie na temat wieczorów dla par i rodzin - czy nadal są w ofercie obiektu? Jak wygląda kwestia samych saun na co dzień? Przyznam, że nie bardzo mogę się ogarnąć ze stroną internetową obiektu, która wydaje mi się niewiele mówić w tematach saunowych...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gizmo

Z braku informacji na forum, wysłałem do nich maila. Odpisali, że nadal w każdą niedzielę pomiędzy 18 a 21 są nagie wieczory dla rodzin i par, i że serdecznie na nie zapraszają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

Na temat sauny i basenu w Nachodzie napisano tu prawie wszystko. Mogę tylko dodać, że bilet wstępu kosztuje obecnie 100 koron od osoby, a w bufecie pracuje pan, który mówi po polsku nie gorzej ode mnie  :lol: (przyznał mi się, że 27 lat był celnikiem na granicy i stąd ta biegła znajomość polskiego) - pozostała obsługa nie mówi po polsku, ale doskonale rozumie nasz język.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

Společna sauna i nudi plavání w Nachodzie kończy się 18-tego czerwca - śpieszcie się rodacy!  :lol: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
freeman79

Witam. Nie chcę tu poruszać tematu godzin Nudi na tym basenie, a raczej samego basenu, konkretnie dziecięcego. Jakieś 2 lata temu spędzaliśmy ferie w okolicy i dość często odwiedzaliśmy ten basen. Dzisiaj ponownie tam zawitaliśmy i na początku wszystko ok, panie z obsługi bardzo miłe. Zapytałem tylko w okienku o zabawki na dziecięcym basenie, pani powiedziała żeby poprosić ratownika. Po wejściu z synem na basen dziecięcy czekaliśmy na żonę z córką. Poza nami nikogo innego tam nie było. Postanowiłem postawić plastikową zjeżdżalnię bliżej środka baseniku, tak jak było to te 2 lata temu. Na to wlazł ratownik, powiedział, że mam wyjąć zjeżdżalnię z wody bo jest uszkodzona, a poza tym moje dziecko jest za duże na nią. Powiedziałem, że ok, ale zaraz przyjdzie moja żona z córką która jest mała i mogłaby sobie pojeździć, ale stary siwy cieć po usłyszeniu, że jestem z Polski powiedział, że nie bo nie. O zabawkach też nie chciał słuchać. Zainteresował się za to klapkami syna, które stały na brzegu- nerwowo przestawił je nogą bliżej brzegu :) Na szczęście mieliśmy swoje piłeczki i fajnie bawiliśmy się te 2 godziny pod czujnym, ponurym wzrokiem siwego gburowatego ciecia :)

Informacja powyższa dla ludzi z dziećmi ciut starszymi niż 3 lata, którzy chcieliby zawitać do Nachodu. My już nie zawitamy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

To coś dziwnego... Do Nachoda jeździmy od dwóch lat - byliśmy i wczoraj. W baseniku dla dzieci zjeżdżalnia stała dokładnie na środku i jakiś berbeć, pod nadzorem mamy, wesoło się tam pluskał. Druga zjeżdżalnia - pewnie ta zepsuta - stała na brzegu. Co do "starego, siwego ciecia", to jedynym kandydatem jest - skądinąd bardzo sympatyczny - pan z bufetu, który zajmuje się napojami, przekąskami, wydawaniem ręczników itd. Wątpię żeby miał czas i ochotę ślęczeć tam nad Wami. Może po prostu zabrakło tych magicznych słów: dobrý den, prosím vás, děkuji, promiňte...?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
freeman79
Napisano (edytowane)

Po pierwsze żadnych magicznych słów nie zabrakło. Po drugie-bywaliśmy tam już i nigdy nie było takich sytuacji. Po trzecie to był Plavcik, czyli ratownik (tak miał na plecach napisane). Po czwarte-obydwie zjeżdżalnie były sprawne, niesprawne by tam nie stały. Po piąte-pamiętam kiedyś szalejące romskie ,,dzieciaki'' w słusznym wieku, ale jakoś nikt im uwagi nie zwrócił. I po szóste (podsumowując): też zdziwiła nas ta sytuacja, dlatego opisałem ją na forum. Mieliśmy od kwatery dosłownie kawałek więc nie było tragedii, ale gdyby jakiś forumowicz się tam specjalnie wybierał, to niech ma to na uwadze. I bardzo proszę, my w niczym nie zawiniliśmy, a tym bardziej nasze dzieciaki (czy mi się wydaje, czy przedmówcy próbują szukać winy po naszej stronie?).

Edit: pan z bufetu w tym czasie uzupełniał towar :)

Edytowane przez freeman79
Zapominalstwo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

No to już nie wiem co mogło się stać, że tak nieuprzejmie Was tam potraktowano. My mamy całkiem inne doświadczenia - przyjmują nas tam uprzejmie, wręcz serdecznie, bo przecież każdy klient - czy Czech, czy Polak, to dla nich są jakieś pieniążki :hmm:...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mr_natura

Hej. Planujemy wybrać się w niedzielę pod koniec maja na nudi godziny czyli 18-21. I mam dwa pytania jaki koszt na te 3 godziny? Bo w cenniku zaznaczyła wejścia 2-godzinne jedynie...

A drugie pytanie czy tam ogólnie chodzi się nago i tylko do sauny suchej zabiera ręcznik czy trzeba się owijać w przejściach itp???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

Wydaje mi się, że tam w ogóle nie mają innych biletów, niż te na 2 godziny. Z drugiej strony, to nikt tam z zegarkiem za Wami nie będzie chodził, tak jak to bywa u nas. My zazwyczaj przyjeżdżamy 15 - 20 minut po szóstej bo bywa, że o szóstej plączą się tam jeszcze "nie nudi", a szatnia i prysznice są wspólne (szatnia męska na piętrze) i dla kobiet może to być krępujące. Kończymy zaś 15 - 20 po ósmej i nie dlatego że ktoś tam nas wygania, ale dlatego że mamy już dość (2 razy sauna sucha, 2 razy pluskanie się w basenie, raz sauna parowa).

Co do "stroju", to panuje tam zupełna dowolność, jednak większość w barze czy pokoiku wypoczynkowym jest tam w coś owinięta.

bilet.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mr_natura

Dzięki bardzo za obszerną odpowiedź. Pozdrawiamy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

P.S.

Jeśli wybieracie się tam pierwszy raz, to polecam również skorzystanie z profesjonalnego masażu - cena 150 koron, zapisy w bufecie. Żona narzekała kiedyś na bóle kręgosłupa, a po tym zabiegu "jak ręką odjął". Bolało tylko w trakcie, ale to chyba właśnie na tym polega...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojtek Bear

byłem w teraz w niedzielę - pierwszy raz w tym obiekcie. Moja koleżanka, z którą się wybrałem, była pierwotnie przerażona perspektywą "latania" na golasa po obiekcie będąc na "celowniku" innych osób. W piątek miała dopiero debiut naturystyczny w spa w Jugowicach w bardzo kameralnym gronie. A na miejscu się okazało, że było akurat mało ludzi i na basenie pływało razem z nami 3-4 osoby. W saunach też tłoku nie było. Przekonała się do nagiego pływania. Była zachwycona. Ja też jestem zadowolony, bo basenu 50 m z nagim pływaniem jeszcze wcześniej nie spotkałem. Pozdrawiam małżeństwo motocyklistów z Kłodzka - miło było poznać ( o ile są na forum, bo zapomniałem spytać). Szkoda, że tylko w niedzielę są godziny dla golasów bo wtedy już do domu wracam i mnie to zawsze omijało.  

• Fajne 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach