Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

grommit

Ada Bojana - Czy Ktoś Zna?

Rekomendowane posty

Miro

[...] Natomiast od wczoraj na większości odwiedzanych stron mam baner booking'a i sztandarowym obiektem jest FKK Ada Bojana [...]

Wujek Google się kłania :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PRZEMO L

Poprawie siś 3 domki to zostały w tym terminie co ja jade czyli 19 lipca :->

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Witam,

Czy był ktoś w tym roku ?

Wybieramy się we wrześniu ,i będę wdzięczny za nowe informacje. Na Booking.com jest informacja że pokoje są z wliczonym śniadaniem. Czy jest możliwość dokupienia kolacji ?

Jakie ceny są w restauracji na plaży , w pobliskim sklepie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
miran3339

Dzikosc plazy, spkoj, niesamowity luz sprawia, ze dla Ady nie ma w Czarnogorze, ani nigdzie indziej alternatywy

Budzisz sie rano, ja zwykle ok 6:30 i idziesz nago na dlugi spacer plaza... mieszkasz na plazy... na spacerze zadnego tekstylnego, a wylacznie golaski z osrodka, nawet samotna kobieta moze spacerowac 8 km od osrodka i nie musi sie obawiac ze bedzie nagabywana

DLA ADY NIE MA ALTERNATYWY

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

miran3339

Kiedy byliście ostatnio, w tym , czy w tamtym roku ?

Czy możesz coś więcej powiedzieć ? Stołowaliście się w ośrodku , czy coś gotowaliście sami ?

Jakie są ceny w restauracjach ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AIM

My byliśmy we wrześniu zeszłego roku. Ceny w tym ubogo wyposażonym sklepie normalne czyli takie helskie.Sniadania i kolacje sami. Obiady zawsze jedliśmy przed ośrodkiem w rybnych restauracjach. ceny trochę wyssane z palca. Ryby świeże. Uwaga na rachunki. Kupujac zupę rybns sztuk raz, mozesz zaplacic za dwie dodatkowe. Itp. Ogólnie to jak przedmówcy pisali. Tylko trzeba się wybierać na południe w stronę Albanii, bona pn jest jakis osrodek dla tekstylnych. PRL jakich w europie malo. Na krk tylko byl gorszy stan. Odpoczac można.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
freeman79

ceny trochę wyssane z palca. Ryby świeże. Uwaga na rachunki. Kupujac zupę rybns sztuk raz, mozesz zaplacic za dwie dodatkowe

Potwierdzam, a byłem dawno temu. Kelner ładnie nas zaprasza, oferuje najlepszy stolik, a jak się dowuiaduje że chcemy się tylko czegoś napić to każe się przesiąść gdzieś w głąb sali - moja reakcja: wychodzimy! a do kelnera kilka słów mniej-więcej takich: chcecie dorównać Chorawcji to jeszcze długo się musicie uczyć. No ale jak widać lekcji nie odrobili :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Tylko trzeba się wybierać na południe w stronę Albanii, bona pn jest jakis osrodek dla tekstylnych

Czy to jest na wyspie Ada Bojana?

Dopisane: 14 lipiec 2014 o 06:02

Na Booking.com piszą , że w cenę jest wliczone śniadanie, na innych piszą HB , jaka jest prawda ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lady_M

Na Booking.com piszą , że w cenę jest wliczone śniadanie, na innych piszą HB , jaka jest prawda

Zapewne zależy to od tego za jaką opcję zapłacisz :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Turbodymoman

Witam. W piątek meldujemy się na Adzie. :hi: Napiszę na gorąco jak jest w tym roku jak juz bede na miejscu. My jedziemy wlasnym transportem i zawsze w ciemno ...i zawsze jest zajebiście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Witam. W piątek meldujemy się na Adzie. :hi: Napiszę na gorąco jak jest w tym roku jak juz bede na miejscu. My jedziemy wlasnym transportem i zawsze w ciemno ...i zawsze jest zajebiście.

Czekamy z niecierpliwością , my mamy rezerwację dopiero na 31 sierpień.

Interesuje mnie jaką drogą macie zamiar jechać , na które przejścia graniczne ?

i oczywiście wszystko co na miejscu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AIM

Czy to jest na wyspie Ada Bojana?

tak, opis dotyczy Ady B.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Turbodymoman

Jedziemy przez Czechy Austrie Węgry Serbię i ...Czarnogórę. Ok 20 godzin jadąc delikatnie ekonomicznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Kolego Turbodymoman, napisz jaki będziecie mieć pokój, ja najpierw zarezerwowałem Bungalow B , bo blisko plaży , ale zmieniłem na pokój typu Twin , jak zobaczyłem po jakich krętych schodkach,trzeba wychodzić do pokoju na górze.Raz że w razie wypicia drinka może być problem ,a dwa jak rano wstaniesz zaspany , to można z tych schodów zlecieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
misda

Właśnie wróciłem z wakacji. Nie mieszkałem na Ada Bojana tylko 2km od wyspy w Apartamencie Ada Bojana. Dużo taniej niż na samej wyspie i wyższy standard pokoju. Przy rezerwacji telefonicznej taniej bo bez prowizji booking. Za wstęp na ośrodek płacie się 2 euro od osoby przy wejściu pieszo, 5 euro za samochód + 1 EUR za osobe w samochodzie. Przynajmniej tak jest w cenniku. Jak mówiłem że śpie w apartamencie to liczyli bez samochodu.

Jakie ceny są w restauracji na plaży , w pobliskim sklepie ?

Zupa rybna 300ml kosztuje 1,5EUR a zestaw obiadowy 11 EUR czyli smażona ryba, ziemniaki gotowane ze szpinakiem + surówka. Makaron z owocami morza 9 EUR, świerza ryba 30 EUR/kg.

W sklepie chleb jak wszędzie 70 centów. Wina były droższe jak w innych sklepach. Jakiś sok w puszce 1,2 eur. Nic innego tam nie kupowałem więc cen nie znam.

W okolicy mostu prowadzącego na wyspe jest kilka restauracji. Byłem w jednej z nich i tak nam podpasowała że nie wchodziłem do innych. Pierwsza od mostu po lewej stronie stojąc przodem do wyspy. Miałem wizytówke ale chyba została w apartamencie. Na początek ser z oliwkami gratis, na koniec arbuz i przy wyjściu butelka wina gratis 0,2l.

Zjadłem serek, zupe rybną, podano również chleb i było wystarczająco. Mimo iż w menu jest podane że zupa to 300ml dostaliśmy cały kociołek i napewno było tam więcej niż litr. Drugie dane ryż z owocami morza za 7 euro już ciężko było zmieścić.

Na Ada Bojana jest też plaża tekstylna, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Edytowane przez misda

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nuxman

A jak plaża i woda? Czyste? Leżaki i parasole są?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Jak mówiłem że śpie w apartamencie to liczyli bez samochodu.

Rozumiem , że wjeżdzałeś samochodem ,a mówiłeś że śpisz na ośrodku. Nic nie wołali nic do sprawdzenia ?

Na Ada Bojana jest też plaża tekstylna, więc każdy znajdzie coś dla siebie

Czy ta plaża tekstylna , jest jakoś wydzielona ? Jak chodzą ludzie na ośrodku, nago czy w ubraniach ?

Pisał ktoś w tym temacie że panuje tolalny luz ,a jak obok leżą tekstylni , to chyba jakoś nie specjalnie fajnie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Kolego "misda" zapomniałem jeszcze najważniejszego , jak jest na ośrodku z komarami. Są nadal , ewentualnie w jakich godzinach najbardziej uciążliwe ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pamo

Jedziemy przez Czechy Austrie Węgry Serbię i ...Czarnogórę. Ok 20 godzin jadąc delikatnie ekonomicznie.

Weż poprawkę co do przejazdu przez Serbie i Czarnogóre. 5 lat temu jechałem tamtendy z Novego Sadu w Serbii do Utieha w Czarnogórze zajeło nam to 13 godz.

Nie sądzę by drogi w górach się poprawiły( miejscami szutrowe) ale widoki przepiękne.

Dopisane: 15 lipiec 2014 o 16:15

A jak plaża i woda? Czyste? Leżaki i parasole są?

Plaża czysta piaszczysta (czarny piasek) woda 5 lat temu też czysta :wink2:

Dopisane: 15 lipiec 2014 o 16:21

Czy ta plaża tekstylna , jest jakoś wydzielona ? Jak chodzą ludzie na ośrodku, nago czy w ubraniach ?

Pisał ktoś w tym temacie że panuje tolalny luz ,a jak obok leżą tekstylni , to chyba jakoś nie specjalnie fajnie ?

Plaża tekstylna jest obok(nie jest przemieszana, granice plaży N wyznaczają dwa bary),sporadycznie ktoś przechodzi przez FKK,po ośodku chodzi się raczej nago

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Weż poprawkę co do przejazdu przez Serbie i Czarnogóre. 5 lat temu jechałem tamtendy z Novego Sadu w Serbii do Utieha w Czarnogórze zajeło nam to 13 godz.

Nie sądzę by drogi w górach się poprawiły( miejscami szutrowe) ale widoki przepiękne.

Jeżeli jest taka tragedia, to może lepiej jechać przez Chorwację ? Jest kawałek dalej, ale raczej przejazd bez problemu, można oszacować czas przejazdu.

Na forum co chwilę jakaś informacja, a to na granicy Węgiersko -Serbskiej można sporo odstać, a to przejazd przez góry dosyć ekstremalny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Witam,

proszę o informację od osób które były w tym roku, są obecnie , lub będą w najbliższych dniach.

Zamówiłem Pokój typu Twin z balkonem , piszą że jest marmurowa posadzka, więc może to są pokoje już po remoncie.

W którym miejscu one się zajdują ? czy daleko od plaży ? i jak jest w środku, czy tylko przecisnąć się do łóżka , czy jest trochę miejsca ?

I ponawiam zapytanie , jak w tym roku z komarami ?

31208882.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pamo

My jechaliśmy na 4 auta. W Budapeszcie 2 auta pojechały w kierunku Chorwacji, a nasze dwa w kierunku Serbii. O godzinie 22 my nocowaliśmy w Nowym Sadzie w Serbii ( na granicy 4 godz. w plecy)znajomi dojechali do Splitu. Na drugi dzień do miejsca docelowego przyjechaliśmy 5 godz.po nich.(Ale przejechaliśmy 400 km mniej i bez opłat za autostradę )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

(Ale przejechaliśmy 400 km mniej i bez opłat za autostradę )

Mi Automapa wyliczyła 240 km więcej niż przez Serbię . koszt 240 km , biorąc już na okrągło , to 100 zł, do tego koszt Autostrady w Chorwacji 120 -140 zł (nie wiem dokładnie , tak strzelam)

ale przecież w Serbii też Autostrada jest płatna.

5 godzin różnicy jest czasem ruchomym (przejście Węgry , Serbia, ale też wypadki na drodze ,ciężarówki w górach) może się z tego zrobić równie dobrze 8 godzin.

W takim wypadku zastanawiam się , czy nie zapłacić więcej ,być dużo szybciej i o czasie dość dokładnie skalkulowanym.

Po kilku, kilkunastu godzinach za kółkiem, 2-3 godziny dłużej, czasem może być fatalne w skutkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
misda

Jechałem samochodem na ośrodek i podawałem nazwisko właściciela apartamentu i wówczas nie liczyli samochodu.

Plaża jest wydzielona płotem z trzciny, można swobodnie przechodzić. Czasami zdarzało się że z tekstylnej szli do baru, to pan od leżaków lub ratownik zwracał im uwage by nie szli przez plaże tylko przez ośrodek. Po ośrodku większość porusza się w ubraniach co nie znaczy że nagich osób nie widać.

Plaża jest z drobnym ciemnym pisakiem, dość szeroka. Sprzątana jest tylko ta oficjalna część z ratownikami o dłogości 400-500m. Dalej nie sprzątają. Sa leżaki i parasole, nie znam ceny. Dla mnie piasek wygodniejszy niż drewniany leżak. Odległości od leżaków spore, więc tłoku nie ma. Ogólnie dużo miejsca na kocyk. Toaleta niedaleko baru, prysznic jest chyba w dwóch miejscach.

Woda czysta i nawet ciepła przy brzegu ale dalej od brzegu zdarza się że są zimne nurty. Wchodząc do wody robimy 3 kroki i mamy wode po kolana i tak przez 5-10 metrów. Potem robi się płytka prawie do kostek a następnie coraz głębsza. Głębokość 2m osiąga jakieś 30m od plaży. Tak jest w okolicach baru. W innych miejscach też nie jest głęboko ale nie ma tej płycizny na środku.

Widziałem tylko jeden bar, drugi może na tekstylnej jest ale tam nie zaglądałem.

Komary są zaczynają atakować od 19-20.

Co do domków to te najdalsze sa maksymalnie 200m od plaży. Te chyba są pośrodku, tak sądze po tym zdjęciu http://cipame.creati...-ulcinj-330.jpg

Czas przejazdu z Ada Bojana do Belgradu to 12h. Też naczytałem się o drogach szutrowych ale takich nie spotkałem z wyjątkiem dojazdu do piaskowych skał w Bośni koło miejscowości Foca. Głowne drogi nie są złe. Długi czas przejazdu wynika z tego że ciężarówki jadą pod góre 10-20km/h. Trudno je wyprzedzić z powodu braku widoczności bo co chwile jest zakręt. Często policja stoi z radarem.

Proponuje drogę przez Sarajewo, mniejszy ruch niż przez Belgrad. Granica przekroczyć w Bosański Brod. Nie wiem czy granica w Samac już otwarta po powodzi. Autostrada Belgrad - Novi Sad słabej jakości i trwają roboty drogowe w jednym miejscu. Droga przez Niksic bardzo dobra. Na trasie jest też płatny tunel Sozina 4182 m koszt 2,5 euro. Można jechać przez góry 3 razy dłuzej i 2 razy dalej. Trasa Uzice-Kolasin, fajne górki ale czas jazdy długi.

Blisko trasy jest zapora Mratinje Dam oraz most Đurđevića Tara Bridge, Park Durmitor. Trochę dalej Park Lovcen i zatoka Kotorska.

Należy mieć mape, GPS przez większość czasu nie znajdował nadajników lub pokazywał pozycje z dokładnościa do 5km.

Cena ON w Czarnogórze to 1,27 euro na wszystkich stacjach. W Austrii na Shel kupowałem po 1,39 euro. Na Węgrzech ok 440 ft. BiH duże róznice w cenach między stacjami. Tankowałem raz po 1,35 euro, ale to droga stacja była. Przeważnie można zapłacić w euro nawet na firmowych stacjach.

Arbuzy po 0,7-0,35 euro, brzoskwinie 1,5 euro, domowe wino ok 4 euro. Czym bliżej Serbi tym niższe ceny na przydrożnych straganach. Najtańszy sklep z winami w grocie za parkingiem przy jeziorze Skadarsko. Cena 1,5-3 euro za duża butelke, ale są też wypasione drogie okazy. Butelki 0,2l można kupić na spróbowanie.

Nagrania z trasy ta moim kanale https://www.youtube....MYQwQBAejezSWBg

Dopisane: 16 lipiec 2014 o 19:42

Cena za autostrade Subotica-Nowy Sad (330dinarów) i Nowy Sad - Belgrad (240 dinarów lub 3,5 euro) 1euro to 115 dinarów.

Edytowane przez misda

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para z Podkarpacia

Kolego misda,

Dzięki za piękny opis, filmiki są super, ale ja tak jeździć nie potrafię , formuła 1 to przy tobie przedszkole (rozumiem że filmy są przyśpieszone).

Jak poprzeglądam mapę , to będę miał do Ciebie jeszcze pytania.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach