Skocz do zawartości

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

summer.time.77

Sauna Schwedt AquariUM

Rekomendowane posty

Kriss
Ja byłem w sobotę i też starczało.

Jak byłem w sobotę, to na każdej saunanacht, wszystkie leżaki były zajętę. Wolne były tylko te przy basenie.

Ale cóż, każdy ma swoje wymagania...

Dokładnie  :dzieki:

Edytowane przez Lady_M
poprawka cytowania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

W jakich godzinach w zwykłe dni odbywają się seanse saunowe? Będziemy w okolicy w piątek i szukamy jakiejś rozrywki na popołudnie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

Z tego, co pamiętam, seanse są o każdej pełnej godzinie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kriss

Kolejna saunnacht 03.10.2015

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom23

Nasz niezawodny @Marek43 zorganizował następne "tour de saun"  :brawo:  Jak zwykle było "nie mogę/nie mam urlopu/zmieńmy termin" itd. w wyniku czego pojechały tylko trzy osoby, los za nas sprawił (termin wyjazdu był przekładany kilka razy) iż w tym czasie udało się zaliczyć całodzienny pobyt w Tropical Island oraz dwie noce saunowe: w piątek Termy Bałtyckie,  a w sobotę w Schweden.

Obiekt opisał dość dokładnie Devan, więc ja dorzucę tylko kilka moich uwag. W Schwedt jest teraz remont drogi dojazdowej, trzeba jechać za znakami przez jakieś łąki (tak to wyglądało w nocy). Cena nocy saunowej 16 euro która trwała od 20 do 1 w nocy, jest możliwy całodzienny pobyt na obiekcie we wszystkich strefach za 14 euro + dopłata do nocy 2 euro, jak na warunki niemieckie wychodzi to tanio.

Szatnie są osobne, a wspomniany wyżej napis na drzwiach do szatni "zdjąć buty uliczne" powoduj iż wchodzi się ze śmiechem :) Obiekt jest kameralny, ale jak na "małe" saunarium przy aquparku jest tam zaskakująco dużo atrakcji. Samo wejście do strefy jest na pierwszy rzut oko niewidoczne, drzwi zlewają się ze ścianą, daje to ciekawy efekt wchodzenia do ukrytego miejsca. Stref zewnętrzna w nocy sprawiała bardzo dobre wrażenie, podświetlenia, leżaki, ładny ogród oraz sauny zewnętrzne: panoromiczna oraz druga opalana drzewem, za to bardzo duży plus. Minus za jacuzzi które jest na przeciwko pryszniców (są tam drzwi) ale nie dało się nie zauważyć siedzącego tam "samotnego pana" któremu wzrok ciągle chodził za każdą panią (nie tylko jak tak ja odebrałam jego zachowanie, przypadkiem później wyszło iż koleżanka tak samo go oceniła). Oraz minus do obsługi za nieznajomość języka polskiego. Na nocy w większość to byli Polacy, miejscowość jest przy samej granicy, więc jest to dla mnie trochę niezrozumiałe (tym bardziej iż miałam świeże porównanie z Ahlbeckiem).

Seanse odbywały się co godzinne, w dwóch saunach zewnętrznych równocześnie. Rozpiska seansów na tablicy (tam gdzie są wywieszone codzienne, naklejono kartkę z godzinami i nazwami seansów na nocy). W trakcie seansów podawano mały poczęstunek w nawiązaniu do nazwy/zapachu seansu min. koreczki z ananasa, melona oraz coś co ktoś nazwał mrożoną dynią/piklami (w takich malutkich plastikowych kieliszka była zmrożoną marynata z kawałkami dyni, jeżeli ktoś pamięta smak kiszonych ogórków z Lubbenau to był taki smak). Oczywiście był peeling solny na zewnątrz sauny o zapach cytrusów. Seanse klasyczne, 3 polania, bez muzyki, ale z gadaniem saunamistrza (ja za tym jakoś nie przebadam), były fajnie gorące, nie duszne. 

Jak wspomniałam większość uczestników to Polacy, widać iż się znają, poprawnie saunowali, w wypoczywalniach cisza i spokój, w jacuzzi jak wszędzie rozmowy, na seansach rozmowy (ale to saunamistrz zapraszał do tych rozmów). Przewaga par, kilka pań oraz trochę panów. Nie było niczego niepoprawnego/niewłaściwego/chamskiego. Przemycanych strojów nie widziałam, strefa basenowa otwarta od 22 cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Ogólnie polecam pobyt w tym obiekcie oraz uczestnictwo podczas nocy saunowej, tym bardziej iż odbywają się one w sobotę co jest rzadkością. Ja mogę tylko żałować iż noce nie są tam podczas wakacji, raczej jest mała szansa abym pojechała znów nad morze jesienią :(

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

Czy ktoś z regularnych bywalców tego miejsca orientuje się, ile kosztują tam całodzienne wejściówki do saunarium? Na stronie podają wyłącznie cenę za 3 godziny...

To samo pytanie zadałem przez formularz kontaktowy na ich stronie, ale niestety nie odpowiedzieli :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Darekk

14 Euro obecnie. Podwyżki były niestety. Zwie się to w cenniku "Tagesticket all inclusive".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

... "Tagesticket ...

dość tajemnicza nazwa :lol:

Myślisz że jest tam co robić więcej niż 3 godziny?

Ja tam tyle nie dałem rady ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

@Darekk: Dzięki. To i tak całkiem korzystnie. Chociaż teraz zauważyłem, że Edi też tę informację podała, a jakoś nie doczytałem wcześniej. :blush:

Myślisz że jest tam co robić więcej niż 3 godziny?

Seans, wypoczynek, seans, wypoczynek, może w międzyczasie jakaś lżejsza sauna... Jak są seanse, zawsze jest co robić. Byle było się gdzie podziać pomiędzy nimi, a tam akurat jest :)

Jak już mam jechać tyle km, to na jedyne 3h saunowania trochę bez sensu... A konkretnie przymierzam się do opcji całe sobotnie popołudnie+noc saunowa ;)

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

No i byłem, zachęcony moim bardzo udanym wcześniejszym pobytem w styczniu tego roku praz pozytywną relacją Edi z październikowej nocki. Tym razem byłem już od przed 13:00 (zacząłem od seansu o 13) do ok. 0:30 w nocy. I mam kilka spostrzeżeń.

Zacznę od pozytywów:

+Widziałem teraz obiekt za dnia i jego część zewnętrzną w pełnej krasie i doszedłem do wniosku, że warto by było wziąć to miejsce pod uwagę w kontekście łączenia opalania z saunowaniem. Za sauną ziemną jest świetna, moim zdaniem, przestrzeń do opalania - nieosłonięta drzewami i jeszcze lekko nachylona w kierunku południowym. Nie wiem, czy na sezon letni rozstawiają tam więcej leżaków, ale podejrzewam, że tak. Ale nawet jeśli nie, przy rozłożeniu koca na trawce mogłoby być i tak bardzo komfortowo.

+W przeciwieństwie do mojego poprzedniego pobytu w tym obiekcie, tym razem było 100% kultury saunowania, bez żadnych osób w strojach i bez gołych części ciała ne deskach.

+Bardzo fajna atmosfera, sympatyczni uczestnicy, zarówno Niemcy, jak i Polacy. Tym razem na pewno nie było oznak braku kultury, na którą niektórzy narzekali przy okazji poprzednich nocy saunowych w Schwedt.

Minus jest właściwie tylko jeden, ale dotyczący kluczowej (dla mnie) kwestii:

-Nastąpiła chyba zmiana obsługi i bardzo spadł poziom seansów w tym miejscu. Seanse mają obecnie tylko dwa polania charakteryzujące się długim polewaniem, a następnie długim i często trochę chaotycznym machaniem. Przy takiej strukturze naparzań, prawie nie czuć przy tym używanego aromatu. Zdecydowanie najgorszy seans zrobił koleś, który wykonywał pierwszy seans w czasie nocy saunowej (o 21:00) w saunie panoramicznej. Zrobiło się okropnie duszno, a efekt machania niemal żaden. Wyszedłem w trakcie i w dalszej części uważałem, by na tego gościa nie trafić więcej. Dodam jeszcze, że tylko jeden z saunamistrzów robił seanse w typowym dla tej roli stroju. Reszta była w spodenkach i koszulce (niektórzy w butach sportowych!!), nie przebierając się przychodzili prosto z basenu.

Tego już nie uznam ani za plus, ani za minus, ale warto wspomnieć, że obiekt borykał się wczoraj z awarią oświetlenia. Awaria polegała na tym, ze nie działała część świateł w obiekcie. kompletnie ciemna była wtedy łaźnia parowa i wypoczywalnia położona za nią. Nie działało oświetlenie pryszniców przy barze, a druga strefa pryszniców była przyciemniona. Ciemno było także w obrębie baru. Co ciekawe, oświetlenie saun suchych było cały czas normalne. Usunięcie usterki trochę zajęło, ale grunt, że zrobili. Plusem było to, że w obrębie baru w czasie awarii rozstawili nastrojowe świeczki :) W sumie takie świeczki przydałyby się przy takiej nocy saunowej niekoniecznie przy awarii światła.

Ogólnie jestem zadowolony z wyjazdu i pobytu, ale cóż, bywało lepiej i to również w tym obiekcie, przede wszystkim w kwestii seansów...

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
milosniknagosci
Minus jest właściwie tylko jeden, ale dotyczący kluczowej (dla mnie) kwestii:
-Nastąpiła chyba zmiana obsługi i bardzo spadł poziom seansów w tym miejscu

potwierdzam opinie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
para1972

Witamy ,wybieramy się na świeta do Krajnika Dolnego i chcielibyśmy w niedziele lub poniedziałek skorzystać  z saun może nam ktoś udzielić ifo jak dojechać itp.,pozdrawiamy cieplutko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
może nam ktoś udzielić ifo jak dojechać itp.

Samochodem? Przez most na drugą stronę Odry, główną drogą przez miasto i jak dojedziecie do centrum handlowego Oder Center (po prawej stronie) skręcacie w lewo. Między blokami jest właśnie AquariUM.

Jeśli macie na myśli transport publiczny, to taki w dni świąteczne nie kursuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom23

Schwed znów zaliczony, tym razem za dnia :) Małe/klimatyczne/dobre miejsce, w rozsądnej cenie (nadal 14 euro za pobyt całodzienny), można się opalać w ogrodzie, brać udział w seansach, wygrzać w dobrze dogrzanych saunach. Stwierdzam iż to jest jedne z moich ulubionych obiektów w Niemczech, zaletą jest też bliskość granicy i możliwość spania po Polskiej stronie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rutran

kiedy następna noc saunowa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarRad

Póki co żadnych informacji. Z tego co zaobserwowaliśmy to one latem nie są organizowane. Myślę, że wrócą we wrześniu. Jak tylko będziemy mieli informację o takowej imprezie to napiszemy.

Teraz jedziemy w czwartek i prawdopodobnie w niedzielę, więc postaram się dowiedzieć od obsługi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Darekk

Noce saunowe organizowane są od września do maja. Odbywają się zazwyczaj w pierwszą sobotę miesiąca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarRad

U nas dzisiaj Schwedt przegrało z Lubiewem, ale w weekend może szala przechyli się na korzyść Schwedt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarRad

Wczoraj byliśmy. Upał straszliwy - 32.5 stopnia C. Tym razem Schwedt wygrało u nas z Lubiewem.

Jedna sauna zamknieta (sauna ziemna Erdsauna) oraz promocja - 11 euro za cały dzień pobytu. Podobno na okres letni, bo jest mała frekwencja. Do leżaków na zewnątrz dodano 4 stoliki plastikowe, które wspaniale uzupełniają "ogródkowe" odczucie plażowania.

Wczoraj robiony był nowy materiał promocyjny sauny - kręcił się fotograf po całym obiekcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kriss

Ciekawe czy się coś zmieni, przydałby się jakiś "powiew świeżości" 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarRad

Możliwości rozbudowy obiektu raczej nie mają i nic nie zapowiada nawet takiego kroku. Choć nie ukrywam, że przydałby się basen w części saunowej. Pod wieloma względami AquariUM jest obiektem dość skromnym w stosunku do obiektów w jakich bywałem na południu Niemiec, ale ważne, że jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kriss

Nie chodziło mi o rozbudowę, jak bywałem na saunanacht, to stopniowo było coraz "biedniej"  :-/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarRad

W tym temacie to nie powiem. Mamy zamiar dopiero na pierwszą możliwą się wybrać. Aczkolwiek w ostatnią niedzielę, były naparzania tylko w Panoramasauna i tylko o zapachu ananasa. Więc też okroili codzienną obsługę sauny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kriss

Chyba nawet okroili Saunanacht, bo nie ma żadnej informacji na ich stronie, a zawsze od września już zaczynali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Aczkolwiek w ostatnią niedzielę, były naparzania tylko w Panoramasauna i tylko o zapachu ananasa. Więc też okroili codzienną obsługę sauny.

Czy to oznacza, że teraz są naparzania co 2 godziny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach