Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

fantom24

Arłamów

Rekomendowane posty

fantom24

Może być całkiem ciekawie - jest strefa saun i świat saun a do 9 stycznia - jest promocja - pokoj z pobytem na strefach i sniadaniem sa po 250 zlotych od 2 osob.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Golasek45

A możecie przybliżyć gdzie tak jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom24

Sorry male sprostowanie - cytuję

Wstęp do Świata Saun jest płatny dla wszystkich, zarówno dla gości

hotelowych jak i gości z zewnątrz. Opłata ta wynosi 50 zł pln. Jest to

opłata za wejście jednorazowe w ramach której mogą państwo korzystać

z wszystkich naszych Saun na poziomie -1 w strefie SPA& Wellness.

Według regulaminu ze Świata Saun nie mogą korzystać

dzieci.

To jest w Bieszczadach - dawny rozbudowany ośrodek rzadowy, gdzie intrenowany byl pan prezydent Walesa.

Pozdrawiamy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Golasek45

Dziękuję i również serdecznie pozdrawiam.Niestety nie wybiorę się tam w najbliższym czasie bo trochę za daleko a mam w planach wyjazd w lutym do Gliwic na I Śląskie spotkanie saunowiczów:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom24

Dalsze info

Jeśli uiszczą Państwo opłatę to długość pobytu w Saunach zależeć

będzie od Państwa, cały pobyt musi się jednak odbyć podczas 1 dnia

pracy SPA tj. w godzinach od 9:00-21:00 ( 31.12.2013- od 9:00 do 19:00;

1.01.2014 - od 10:00 do 21:00), w trakcie nie można także opuszczać

SPA& Wellness. Jest to jednorazowe wejście. W naszym ośrodku mamy

sauny znanego włoskiego producenta saun, który ich produkcją zajmuje

się od 30 lat- są to zatem sauny na najwyższym poziomie, tak by

zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Co więcej,

nasza Sauna Panoramiczna posiada przepiękny panoramiczny widok na

otaczającą Arłamów Puszczę Karpacką, nad którą co wieczór

malowniczo zachodzi słońce, dostarczając dodatkowych wrażeń.

Co do programów, dla Gości korzystających z naszych Saun

przygotowaliśmy 4 programy: Program Oczyszczanie- równowaga;

Rewitalizacja-energia; Relaks- ukojenie; Harmonia- spokój.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
honza69

Czy już tam byliście, czy to tylko informacje za materiałów promocyjno-reklamowych? Z tego co się orientuję, to na Podkarpaciu sauny wyglądają pięknie, bo nowe, ale generalnie atmosfera "różna" tam panuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Golasek45

No właśnie,jak tam jest z kulturą saunowania?Czy saunuje się tam nago,czy może jest to kolejna smażalnia gaci??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom24

Bylismy wczoraj ale jeszcze nie bylo czynne - odnosnie saunowania - strefa saun to stroje , gacie itd. Natomiast swiat saun to prawdziwe saunowanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emii37

Będziemy testować na początku roku :) to zdamy opinie. Strefa saun to ta zapewne przy basenach a świat saun to wydzielony poziom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom24

My tez wybieramy sie wkrotce - opiszemy szczegolowo!!!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
To jest w Bieszczadach

Akurat nie w Bieszczadach, a na Pogórzu Przemyskim. Bieszczady są nieco dalej na południe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emii37

tutaj jest link do ich strony http://www.arlamow.pl/SPA-wellness

ale nigdzie nie wyczytałam o dwóch różnych strefach saunowych, nie ma także regulaminu :(

skąd parka50 macie te informacje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom24

Dziekujemy za korekte!!!!!! wlasnie to najwazniejsze - to caly sens postu - dziekujemy!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom07

ale nigdzie nie wyczytałam o dwóch różnych strefach saunowych,

Jest informacja, że VIP SPA jest wyodrębnioną częścią kompleksu. Może to jest ta strefa ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emii37

I jak był ktoś już i może napisać coś więcej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emii37

Na stronie http://www.arlamow.pl/SPA-wellness są już dokładne informacje oraz informacja o strefie nagości. Nie ma niestety żadnych nowych zdjęć (nie wizualizacji). My będziemy testować obiekt gdzieś w połowie miesiąca i jak wrócimy to na pewno napiszemy o naszych odczuciach. Jeśli ktoś będzie szybciej to czekamy na cenne informacje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BorysRus

Wydaje sie, że byłem jednym z pierwszych klientów spoza gości hotelowych w świecie saun.

Było nawet ciekawie...

Dopisane: 09 styczeń 2014 o 17:10

Usytuowane sa w Arlamowie liczne zakamarki z prysznicami, saunami i leżankami. Szafki szatni póki co bez zamka.

Jedno jeszcze dopowiedzenie: strefa świata saun połączona jest wieloma korytarzami z gabinetami spa i co jakiś czas ktoś tam wędruje i z gości i z obsługi.

Poza tym pomieszczenia atrakcyjne, tylko beczki lodowej nikt jeszcze nie napełniał. A przy okazji dominujący język to rosyjski póki co i widziałem w saunach zaledwie kilka osób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emii37

Borys a ile dostępnych jest tam saun? Ze zdjęć widać, że chyba 4, jest ruska bania?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BorysRus

Witaj, wchodząc do samego świata saun najpierw jest coś w rodzaju dziedzińca z siedziskami ulożonymi w dwa półkola przeznaczone np. do moczenia stóp. Wokoło znajdują się wejścia do pomieszczeń.

Od lewej sauna finska z piecem pośrodku i ławkami naokoło. Ciekawie to wyglada. :ok: Nie zapomniano o wodzie do picia jest automat!

Potem nastepne wejscie do pomieszczenia z lodem i zimną mgiełką.To ma być ta sauna lodowa.

Pokój do wypoczynku i inhalacji przed imponującą scianą z solnych paneli jest gdzieś naprzeci wejścia do strefy saun.

Nadto sa chyba 4 natryski z ciekawymi mgiełkami i kolorowym podświetleniem, a to zielen, a to niebieski, czerwony... Każda mgiełka aromatycznie pachnie. Fantazja!

Do tego beczka lodowa (widziałem ją tylko bez wody! :szok: ).

Na koniec łaźnia parowa. Również ułożona koliście. Dobrze paruje :upal:

Następnie jest przejście do dalszej częsci. Wypoczywalnia moze zainteresować imponującym sufitem i przestronnymi kanapami.

Obok oddzielne wejście do duzej sauny z przeszkleniem na taras. Bania, po prostu, bania.

To już komplet wnętrz. Dodać trzeba jeszcze wyjście na taras i do zewnetrznego baseniku z solanką - w miarę ciepłą, żeby posiedzieć chwilę, nawet na mrozie.

Na temat obsługi i szafek to już inna historia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emii37

dzięki za odpowiedź, fajnie to wygląda :) a ta darmowa woda to tuż w ogóle fajna sprawa bo ja akurat bardzooooo dużoooo piję po wyjściu z sauny

rozumiem w ruskiej bani gałązki "do biczowania" są?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emii37

No i wybraliśmy się wczoraj, więc mogę dodać dwa swoje zdania, chodź Borys dobrze wszystko opisał. Tak w skrócie to:

- klapki, ręczniki i szlafroki - w cenie wejścia! (można wymieniać na suche ile razy się chce)

- szafki nadal nie są zamykane (cenniejsze rzeczy można zostawić w recepcji SPA), brakuje takich rzeczy jak: wieszaki przy saunach, zegara, suszarki w szatniach nie działają (ale to wszystko przejściowe "kłopoty")

- w jednej z wypoczywalni szklaneczki i dzbanek z wodą, przy jednej z saun również bezpłatny dystrybutor z wodą i kubkami plastikowymi

- największe wrażenie robią prysznice wrażeń, każdy (a jest ich 4) z innym podświetleniem, inną intensywnością mgiełki oraz bardzo intensywnym zapachem

- studnia była napełniona wodą, natomiast zewnętrzne jacuzzi nie działało (sama woda była dość ciepła)

- ilość korzystających z saun można było policzyć na palcach (chodź cena przystępna: 50 zł bez ograniczeń czasowych)

zdjęcia na stronie hotelu nie przedstawiają saun z tej strefy z której korzystaliśmy (są to sauny ze strefy vip)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BorysRus

Gratuluję pozytywnych wrażeń! Jednak co do ruskiej bani i witek brzozowych do okładania się nimi, to wyjasnilo sie coś? Ja ich nie szukałem, więc moze wiecie coś wiecej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emii37

Właśnie zapomniałam o tym napisać, tradycyjnej ruskiej bani w tej części saunarium brak :(

Zapomniałam także napisać o innym minusie: płytki w saunach na podłodze - są tak gorące że nie da się po nich normalnie przejść na koniec sauny ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BorysRus

Dzisiaj w świecie saun Arłamowa ekipa remontowa uruchamiała oświetlenie dolne korytarzy :brawo: i doklejała ozdoby do drzwi szklanych - można będzie zobaczyć czy są otwarte - czy nie :hurra: . Pojawiły się wieszaczki przy saunach i prysznicach. Wszystko - na plus. Pozdrawiam saunujących!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach