Skocz do zawartości

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Nuxman

Rozpoczęcie sezonu - kiedy najwcześniej?

Rekomendowane posty

Nuxman

Zimę mieliśmy łagodną i zapewne wszyscy już są myślami na plażach, wiosna nadciąga, (aczkolwiek ten weekend temu przeczy) i tak mi przyszło do głowy - pochwalcie się kiedy najwcześniej rozpoczęliście sezon?

Z tym że nie chodzi mi ani o wystawienie twarzy do słońca na spacerze do lasu, ani tyłka na balkonie :) Ma być prawdziwie naturystycznie opalanie, na kocu na plaży :P

Ponieważ moja kobita to zmarzlak, to nam najwcześniej udało nam się to w któryś długi weekend majowy (1-3)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zaczadzeni

ok 20 kwietnia - wydmy Unieście - było to chyba w 2011 = ale faktycznie było wtedy w słoneczku naprawdę cieplutko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lady_M

Znalazłam pierwsze tegoroczne doniesienia :)

II-nd Runner Up 2014

14 marca, Kryspinów

Było troszkę osób.Ciepło , pięknie , słońce dopiekało.Wspaniała atmosfera.Ale następny wypad chyba aż po tym nadchodzącym ataku zimy.

Runner Up 2014

2 marca, DD, okolice Gliwic

Korzystając z pięknej pogody wybrałem się dziś rowerem na DD, aby zobaczyć jak wygląda plaża po zimie. (...) Ponieważ komputer w rowerze wskazywał + 34 stopnie nie mogłem oprzeć się pokusie aby już dzisiaj rozpocząć N sezon 2014.

oraz

2 marca, Pogoria IV

pierwsze nagie opalanie zaliczone - sezon otwarty... dzisiaj w południe temperatura w słońcu w osłoniętym miejscu wynosiła 43 stopnie

Master sezonu 2014 (ale zwycięzca jest nieznany)

22 lub 23 lutego, Pogoria IV

Plaża w pierwszy weekend marca to chyba rekord wszech czasów

A nie . My w zeszły weekend wybraliśmy się na spacer (jeszcze tekstylny) i był już jeden plażowicz . Termometr na jego kocu wskazywał 27 stopni...

Edytowane przez Lady_M

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom07

Ja myślałam, że to będzie wątek stricte tegoroczny, a tu jakieś rekordowe wspominki. Wobec tego przyznam się po raz któryś, że zdarzyło mi się zaliczyć i lutowy Kryspinów, ale to było kilkanaście lat temu, więc dawne dzieje do których chyba nie ma sensu wracać. Skupmy się może na 2014 - stym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wieslaws74

W piątek w Kryspinowie ma być 20 stopni.Ale tylko w ten dzień , a w sobotę 18.Tak piszą , więc o czym mówić.Zapraszamy na plażę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom07

W piątek w Kryspinowie ma być 20 stopni.

Jakoś nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji. :hmm:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lady_M

akoś nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji.

Bo to temperatura w południe na osłoniętym od wiatru kocu i meteorololodzy nie podają takich prognoz ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom07

Bo to temperatura w południe na osłoniętym od wiatru kocu i meteorololodzy nie podają takich prognoz ;)

No na niektórych kocach temperatura już była taka o jakiej się meteorologom nie śniło ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mi.chal

Wyświetl postwieslaws74 dnia 16 marzec 2014 o 19:50 napisał:

W piątek w Kryspinowie ma być 20 stopni.

Jakoś nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji. :hmm:

Podają tak na prognozach pogody, które jak wiadomo na kilka dni do przodu są mało precyzyjne.

Np. tutaj http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X23317/kryspinow.html

http://www.pogodynka.net/pogoda/polska/kryspinow

lub też: https://www.google.pl/#q=pogoda+prognozy+kryspin%C3%B3w

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom07

które jak wiadomo na kilka dni do przodu są mało precyzyjne.

Dlatego pożyjemy, zobaczymy. Póki co to w mojej mieścinie ma być cieplej niż w Kryspinowie, ale co z tego jak nie będę miała czasu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wieslaws74

Dokładnie 19 stopni.Na słońcu oczywiście więcej , ale grono stałych bywalców na pewno się pojawi,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Travelers

O! To sezon rozpoczęty w niedzielę 23 marca 2014- pół dnia opalania na osłoniętej od wiatru polance - chyba się liczy? Nie zmarzliśmy :) było jak latem nad Bałtykiem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeżyk8

Ja jestem trochę zmarzlak więc muszę mieć dość ciepło na rozpoczęcie sezonu.Najwcześniej zacząłem 3 maja.Było wtedy słonecznie i 23 stopnie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
miran3339

dla niektórych sezon nigdy się nie kończy :)

mamy znajomego co zaliczył kąpiel w Pogorii na początku stycznia :):):):) gada, że z przyjemnością zostanie "morsem", ale samemu to troszkę smutno :):):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan

Tylko tu chodzi raczej o opalanie, a nie o kąpiele.

W moim przypadku to najwcześniejsze opalanie N było w tym roku - zacząłem 29 i 30 marca. Tylko potem nie było okazji na kontynuację niestety. Choć wg prognoz już niedługo :beach:

Za moich czasów tekstylnych to kiedyś opalałem się w samych gatkach 26 marca.

No i to wszystko na działce, nie na plaży, bo do plaż N zwyczajnie mam za daleko. No i na działce większy komfort :)

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
on1200

Kilka lat temu chyba w 2012 roku sezon zaczynałem 15 marca. Było słonecznie i 17 stopni C. Tego dnia spędziłem kilka godzin nago na piaskarni przy WM.  Staram się zaczynać w marcu w okolicach pierwszego dnia wiosny. Sezon kończę na jesieni w roku 2013 zakończyłem 27 października kilka godzin na plaży i jeszcze kąpiel w Wiśle. Osoby które spacerowały na brzegu rzeki miały już na sobie kurtki lub ciepłe bluzy. W tym roku ostatnie golasowanie i chlapanie się w Wiśle było na początku października.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
OIF

To prawda , zdarzał się marzec z super pogodą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
on1200

Ciekawe jaki będzie w 2017r.Już nie mogę się doczekać pierwszego golasowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Bodajże w 2014, również krótko (poniżej godziny) golasowałem w marcu, na WZ. Było to dwudziestego-któregoś i było 17-18 stopni. Przy zupełnie bezchmurnym dniu, w piasku w zagłębieniu bezwietrznym dawało to pełen komfort, odczuwałem to jak 25 - tylko trzeba było podwójny (złożony) koc pod siebie podłożyć, bo jednak trochę ciągnęło od piachu :P

Byłoby klawo gdyby super-wczesna zima w tym sezonie równie wcześnie się skończyła i już w marcu umożliwiła plażing!

Edytowane przez Sunlover

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adamos125

W tym roku zacząłem sezon późno, bo dopiero w połowie maja, ale 2-3 lata temu zaczynałem już w kwietniu. W zupełności wystarcza mi temperatura 18-20 stopni i brak wiatru. Ciekawe jak będzie tym roku. Może już w marcu przyjdzie do nas ciepło. Oby :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
OIF

Dla mnie to musi być upał i gorąco ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cherrybike

W tym roku pierwsze opalanie zaliczyłem 3-go kwietnia na WM w towarzystwie kilkunastu osób. A najpóźniej plażowałem 27 października 3 lata temu.

Osobiście wolę pełne słońce wiosną przy niskiej temperaturze niż pochmurny letni dzień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover
W zupełności wystarcza mi temperatura 18-20 stopni i brak wiatru. Ciekawe jak będzie tym roku. Może już w marcu przyjdzie do nas ciepło. Oby :)

Mi już tak tęskno za plażowaniem, że i bezwietrzne 16 stopni mnie skusi. I też liczę na krótki, marcowy debiut! W tym roku bardzo wcześnie przyszła zimna jesień - może grudniowy październik zrekompensuje nam majowy marzec? :)

Edytowane przez Sunlover

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adamos125

Mi już tak tęskno za plażowaniem, że i bezwietrzne 16 stopni mnie skusi. I też liczę na krótki, marcowy debiut! W tym roku bardzo wcześnie przyszła zimna jesień - może grudniowy październik zrekompensuje nam majowy marzec? :)

Oby. Ja już mam dość tego zimna. Na szczęście mamy, gdzie się wygrzewać w te zimne dni. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
on1200
Ciekawe jak będzie tym roku. Może już w marcu przyjdzie do nas ciepło. Oby

Liczę na to.W  marcu trochę słońca i 18stopni.

Dopisane: 30 listopad 2016 o 22:59
A najpóźniej plażowałem 27 października 3 lata temu.

Też plażowałem 27 października 2013r nad Wisłą na WM. Nawet była kąpiel w Wiśle..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach