Skocz do zawartości

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Marcos

Bronisławów - Zalew Sulejowski

Rekomendowane posty

para7275

Dziś woda była ciepła i zaskakująco czysta 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MWP

Podczas mojej drugiej, wczorajszej, wizyty na tejże plaży wiele osób, łącznie ze mną korzystało z kąpieli w Zalewie i przynajmniej ja nie doznałem żadnego uszczerbku na zdrowiu.

A frekwencja w dniu wczorajszym była całkiem znacząca, myślę, że między 16, a 17, kiedy znajdowałem się na plaży było powyżej 30 osób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fifinow88

Super! w takim razie jutro się wybieram :)

Edytowane przez fifinow88

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pablow

Byłem dzisiaj w Bronisławowie, zaskakująco czysta woda, o żadnej zupie nie moze być mowy.

Gdyby nie to drapiące  zielsko na głębszej wodzie było by idealnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kamyk59

Jak wygląda woda i frekwencja na tej plaży w weekendy ? Działa mały camping ( nie u Łysego )? Ktoś wspominał o możliwości wypożyczenia przyczepy u "Grześka" - czy to jest ta prywatna działka w pobliżu naszej plaży ? Jakieś namiary do właścicieli ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
guli

W ubiegłym tygodniu woda jak na zalew wyglądała całkiem nieźle. Frekwencja dopisała. Oczywiście krystalicznej czystości i przejrzystości nie ma się co spodziewać. Przyczepy u Grześka znajdują się za smażalnią dokładnie naprzeciwko Łysego. Nocowaliśmy tam kilka razy - standard taki sobie, ale wyspać się można i posiedzieć wieczorem z piwkiem przed przyczepą też. Numer - nie wiem czy aktualny 607 198 130. Można też wynająć pokój albo nawet cały domek w pobliskim Adamowie - odległość zbliżona. Tym niemniej białego domku na końcu wsi nie polecam bo strasznie śmierdzi. Jest jeszcze pole namiotowe u janosika, ale nie korzystałem. Część bywalców w weekendy rozbija na noc namiot na plaży.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kasia&andrzej
pole namiotowe u janosika

w tym sezonie zamknięte

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
martens

Dziś skuszony korzystną prognozą pogody udałem się do Bronisławowa. Było bardzo ciepło jak na polski wrzesień i ani jednej chmurki na niebie. Tylko frekwencja zupełnie nie dopisała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MWP

Również pojawiłem się w Bronisławowie w ten weekend i potwierdzam, że frekwencja była słaba, choć pogoda była całkiem dobra. Niestety sezon zbliża się ku końcowi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mohair

Bronisławów w 2018 działa! Podczas gdy na sąsiedniej tekstylnej plaży 2 osoby, u nas kilkanaście :) Pewnie w poprzednie weekendy było podobnie, ale dla mnie to początek sezonu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Naturystaandrespol

witam. oj prawda. w niedziele naliczyłem około 30 osób na naszej plaży. mam nadzieje że jutro będzie podobnie. pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Naturystaandrespol

Witam serdecznie.. W ostatnią niedziele było prawie 30 osób na naszej plaży.. Było killa rodzin kilka par i troche samotników.. Woda niestety zimna. Na kąpiwl trzeba jeszcze poczekać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Naturystaandrespol

Witajcie. W zalewie woda na tyle ciepła że można się już pluskać w niej.. Dziś poprostu było prawie tłoczno.. 60 osób albo i więcej.. tmosfera rodzinna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MWP

Potwierdzam, że dziś woda była ciepła, jednak 60 osób wydaje mi się lekko przesadzonym szacunkiem ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wojd

We wtorek było pewnie ok. 50 osób w okolicach 13-15tej - trochę liczyłem z ciekawości, aczkolwiek jedni przychodzili, inni odchodzili, zwłaszcza gdy chmurzyć się zaczęło. W czwartek ludzi było na pewno więcej - gdy dobiliśmy do brzegu ok. 14tej aż miło było popatrzeć :)

Bardzo zazdroszczę pięknej plaży. Może warszawski Wał Zawadowski jest większy i bardziej malowniczy, jednak tu wspaniałe są drzewa, które dają cień i prywatność potrzebującym - no i świetna - jak na śródlądowe warunki - woda. Stosunkowo czysta, ciepła, zejście do wody prawie bez mułu, łagodne... No i rzadka jak na polskie realia demografia - dużo rodzin, choć przede wszystkim pary. Single w mniejszości - ale chyba tyle samo samotnych mężczyzn co kobiet.
Trochę mogą przeszkadzać gapie na sprzętach pływających, ale roślinność trochę osłania plażę od strony wody, więc poza wrażeniami dźwiękowymi, nic specjalnie uciążliwego. Spacerowiczów nie zauważyłem - może dlatego, że niemal koniec półwyspu :) Chętnie jeszcze tam powrócę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Napisano (edytowane)
Dnia 5.05.2018 o 18:34, wojd napisał:

tu wspaniałe są drzewa, które dają cień i prywatność...

... i schronienie przed słońcem dla roweru :)

O ile dla siebie cienia nie szukam, bo pobyt na plaży i leżenie w cieniu jest dla mnie bez sensu, to jednak wystarczającej ilości cienia, żeby postawić w nim rower brakuje na plażach nadmorskich i na niektórych śródlądowych również.

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wojd
12 godzin temu, Devan napisał:

O ile dla siebie cienia nie szukam

o tyle dla dziecka na przykład bywa bardzo potrzebny ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Naturystaandrespol

Ja czasami w godzinach szczytowych schowam sie na godzinke w cień.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Naturystaandrespol

Kolejna piękna niedziela nad zalewem mineła.naturyści jak zawsze dopisali.. W wodzie można sie kąpać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
popolstar

podajcie dokładny dojazd od strony Sulejowa - proszę bo jesteśmy z Kielc i chcemy Was odwiedzić 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mohair

W Przygłowiu w prawo na Koło, dalej do Goleszy Dużych, w prawo na Swolszewice/Leonów, kawałek prosto i w prawo na Adamów. Do końca asfaltem, w lewo na żwir/piach(?) i tam można zostawić auto pod szlabanem i przejść się drogą prosto (dawniej przez las, teraz przez wycinkę) aż do krzyża. Koło krzyża w prawo, w stronę Zalewu i plażą w lewo aż do spotkania naszych. Ludzie zostawiają też auta pod krzyżem, ale pojęcia nie mam, jak tam dojechać nie łamiąc zakazu spod szlabanu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Naturystaandrespol

W Golesze wprawo potem prosto aż do znaku swolszewice duże..koło znaku w polną droge wprawo do końca.. Tam zostawiamy auto.. Idziemy drogą w las aż do wody.. Potem w prawo i nas znajdziecie.. Zawsze ktoś jest z golasów na tej plaży to idziecie az napotkacie nas.. Powodzenia. Czekamy na was:) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach