Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

andy57

WIEDEŃ-PLAŻA LOBAU

Rekomendowane posty

andy57

2004-02-18 11:51:56

To znów my!

Bywamy często w Wiedniu.

Jest tam miejska plaża naturystyczna klubu FKK,w dzielnicy Lobau,nad Dunajem.

Plaża ma kilka kilometrów długości i jest zapełniona tysiącami golasów w każdym wieku.

Polaków też się spotyka.

Jest ona przykładem niespotykanej u nas tolerancji( w Wiedniu mało kto chodzi do kościoła ,więcej ludzi idzie na plżę ,to tam rodzi się tolerancja i szacunek do człowieka i wolności, a nie w kościele!).

Po bulwarze na którym opalają się n.jeżdżą tekstylni na rowerach i rolkach ,i nikomu to nie przeszkadza.Można również wstąpić do knajpy na piwo ,lub obiad, oczywiście nago.

Ogólnie jest super.

Służymy informacją i radą.

--------------------------------------------------------------------------------

Andrzej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość A&M

tak tak, braku tolerancji winien jest w Polsce kościół. Gratuluję poziomu wypowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czterejpancerni
tak tak, braku tolerancji winien jest w Polsce kościół. Gratuluję poziomu wypowiedzi.

W tv sat pare razy widzialem reportaze z tego miejsca.Nosi ono nazwe Donau Insel.Miejsce to znakomite dla naturystow.O czym tutaj mowic skoro sam burmistrz Wiednia jest tez naturysta.Chociaz , czy dla Austriakow ma to znaczenie.Przy okazji , aha , ale na forum nie wolno, chcialem podac aders strony klubu naturystycznego Lobau.A wyobazcie sobie bulwary nad Wisla i Odra, czy tez Warta .Przechadzajacy ,lub wypoczywajacy nago lokalni politycy i samorzadowcy.Czy doczekamy takich czasow?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nuxman
Przy okazji , aha , ale na forum nie wolno, chcialem podac aders strony klubu naturystycznego Lobau.

Bez przesady, podac ciekawe linki to co innego, a napisac posta w stylu "Zapraszam na moja stronę www.moja.zarąbista.strona" to zupełnie co innego. Jesli ktos w poscie OPRÓCZ swojego tekstu, informacji czy głosu w dyskusji poda link to nie widze w tym zadnych problemów, natomiast samo podanie linków będzie sciągało na takiego gościa gniew Zeusa B) :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gra_mich

Jasne że podaj adres

Pozdrawiamy Michał i Grażyna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
andy57

Spotkajmy sie w Wiedniu na Lobau!! <_<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nicachon

na weekend sierpniowy wybieramy się do Wiednia pociągiem. Jako, że na miejscu nie będziemy zmotoryzowani (bo to raptem 2 dni) mam pytanie.... w jaki sposób można dojechać do tej plaży z centrum miasta komunikacją publiczną? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zuza-men

Witam.

Jeśli jedziecie pociągiem z Polski przez Czechy to we Wiedniu wystarczy wysiąść na stacji Wien Simmering i cofnąć się 2 stacyjki podmiejskim pociągiem który zatrzymuje się na każdej stacji i wysiąść na przestanku Lubau. Zejść na brzeg Dunaju i od tego miejsca na wschód rozciąga się przy brzegu naga plaża jakieś 3km i po drugiej stronie brzegu też..

Bardzo Polecam.. Korzystamy z tej plaży już 4 lata i naprawdę warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
misiek2000

Nie przypuszczlem ze w Wiedniu tez mozna znalezc nasza plaze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
edek

Witam.Mam pytanie,czy jest tam dojazd samochodem,jak z parkingami,może namiary GPS ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zuza-men

Wystarczy w Nawigacji wybrać miasto Wiedeń i nazwa ulicy Raffineriestrasse Przy tej drodze rozciąga sie Plaża N Jest mnóstwo parkingów, jakieś 3 km się ciągną Od wiaduktu kolejowego aż po sam koniec drogi :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
edek

Dziękuję i potwierdzam.Byliśmy w Wiedniu 6.08.11.Istotnie bulwary naddunajskie przeznaczone są na rekreację.Z wyspą łączą się za pomocą mostu pontonowego ( tylko dla pieszych).Dla zmotoryzowanych na koronie wału p/pow. ciągnie się ulica - parking,co kawałek stoją toalety.Wszystko bezpłatnie.Mieliśmy pecha,przyjechaliśmy wraz z frontem deszczowym.Widzieliśmy jak ludzie na goło uciekali do samochodów.A my,cóż, nie mieliśmy innego wyjścia jak jechać dalej-do Chorwacji.Tam słońce na nas czekało.Pozdrawiam - Edek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bonzo

witam ja dzis na Lobau jest tam duzo ludzi ale przewaznie sami emeryci mialem sie troche poopalac ale jakos nie moglem sie przelamac. Mam zamiar jutro isc jak ktos tez izie to niech da znac. Bede chyba sam taki mlody

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
edek

Nie martw się,emeryci ci krzywdy nie zrobią.Trochę pożyjesz a wiek emerytalny i na ciebie spadnie,nawet nie będziesz wiedział skąd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Coneser

Tyle razy bylem w Wiedniu i nie sądziłem że takie super miejsce jest. Następnym razem na pewno odwiedzę:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
martens

Tytułem uszczegółowienia. Golasy gromadzą się po obu stronach tego mostu

https://mapy.cz/s/1Yvugw kierunku południowym. Samo miejsce jest rewelacyjne. Tylko przekroczy się wał przeciwpowodziowy i już można wyzbyć się odzienia. Miejsca jest tyle, że każdy znajdzie odpowiednio zaciszny kawałek trawnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kuba25

Dzisiaj byłem pierwszy raz nad Dunajem w strefie FKK i z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce.

Mogę jeszcze dodać ze strefa FKK zaczyna się jeszcze przed mostem o którym wspomina wpis wyżej ;) więc jeżeli ktoś tak jak ja lubi długie nagie spacery to zapraszam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RadekAlive

Ciekawe miejsce, które jest tak naprawdę publicznym bulwarem, na którym się przewijają w symbiozie zarówno ubrani jak i  rozebrani - standard naturyzmu, którego trudno szukać w Polsce.

Można się też wykąpać w Nowym Dunaju (są przeznaczone do tego specjalne pomosty) -  który jest całkiem czysty, bo sam Dunaj jest mocno zamulony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
16 godzin temu, RadekAlive napisał:

w symbiozie zarówno ubrani jak i  rozebrani

Już nie pierwszy raz pada ten termin w kontekście wspólnego plażowania tekstylnych i naturystów... Mnie uczono na biologii dawno temu, że symbioza to związek oparty na obopólnej korzyści. Możesz więc podać jakąś konkretną korzyść, jaką mają na tej plaży naturyści w związku z obecnością tekstylnych? Bo jaką korzyść z tej sytuacji mogą mieć tekstylni, to akurat stosunkowo łatwo mi się domyślić...

16 godzin temu, RadekAlive napisał:

standard naturyzmu, którego trudno szukać w Polsce

I oby nadal było jak najmniej takiego "standardu" w Polsce. W życiu bym nie plażował w takim miejscu, jak wyżej opisane...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RadekAlive
2 minuty temu, Devan napisał:

Możesz więc podać jakąś konkretną korzyść, jaką mają na tej plaży naturyści w związku z obecnością tekstylnych? Bo jaką korzyść z tej sytuacji mogą mieć tekstylni, to akurat stosunkowo łatwo mi się domyślić...

Jak miałem na myśli bezkonfliktowo pisząc w symbiozie, niemniej z sytuacji która tam jest można czerpać korzyści niewątpliwie, przede wszystkim naturyści  czują się normalnie ze swoja nagością mając do dyspozycji publiczne miejsce łatwo dostępne z infrastrukturą, gastronomią itp.. może dla pruderyjnej mentalności gdzie każda publiczna nagość kojarzy się ze zboczeniem jest to nie do pomyślenia ale wystarczy pojechać i przekonać się że trudno tam szukać klimatu dewiacji czy ekshibicjonizmu (czego nie można powiedzieć o niektórych polskich obiektach)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RadekAlive

BTW u naturystów czasami można zaobserwować syndrom banicji, odrzucenia (z powodów oczywistych) przez co  tworzy się klimat izolacji, getta, opozycji do tekstylnych itp.. i to miejsce jest idealne do pozbycia się takich obciążeń :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
2 minuty temu, RadekAlive napisał:

i to miejsce jest idealne do pozbycia się takich obciążeń :)

Z ciekawości spojrzałem sobie na dokładną topografie tego miejsca na różnych mapach... To miejsce faktycznie byłoby idealne, by np. pojeździć tam na rowerze, pospacerować, może też coś zjeść. W kontekście plażowania nago idealne co najwyżej dla tych, co lubią się czuć jak małpki w zoo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RadekAlive
2 minuty temu, Devan napisał:

To miejsce faktycznie byłoby idealne, by np. pojeździć tam na rowerze, pospacerować, może też coś zjeść. W kontekście plażowania nago idealne co najwyżej dla tych, co lubią się czuć jak małpki w zoo.

No właśnie ludzie tam jeżdżą na rowerach i spacerują (cały obszar wyspy między Dunajem a kanałem Nowego Dunaju to świetne miejsce rekreacyjne) a jeśli chodzi o małpki w zoo - no cóż, zapewne subiektywne odczucie, którego trudno szukać u samych zainteresowanych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach