Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Daniel112

Czy można robić zdjecia na plaży?

Rekomendowane posty

Daniel112

Pierwszy razbyłem z rodziną na nagiej plaży w 2013, głównie w Chałupach, ogólnie mało ludzi spokój. ostatni dzień wybraliśmy się do Dębek na plaży o wiele więcej ludzi. Jak i w chałupach i tutaj robiłem zdjęcia jak zawsze na wakacjach, pamiątka. O ile w chałupach robiłem zupełnie swobodnie to w dębkach inna osoba zwróciła mi uwagę że tak nie wolno. Nie rozumiem tego. Jedziemy w tym roku do Dębek taki sposób plażowania odpowiada nam z tym jednym wyjątkiem z tych wakacji mamy przyjechać bez zdjęć z plaży, czy musimy się wybrac na plażę TEKSTYLNĄ zeby zrobić zdjęcie. Zauważyłem na forum ze nudysci sa bardzo bezkonfliktowi i to mi sie tez bardzo podoba,a plaza naturystyczna z całkowitą swobodą. Z tym jednym wyjątkiem. To jest standard czy wyjątek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom09

Nikt Ci nie zabroni robic pamiątkowych zdjeć o ile bedą na nich tylko Ci ktorzy chcą :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Daniel112

Na plaży tekstylnej nie zsstanawiałem sie nigdy czy osoba ktOra znalazła die w kadrze miala na to ochote.

Dopisane: 20 czerwiec 2014 o 20:09

Jak wszedzie pamiatkoe zdjecia pykasz nie myslac o tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom09

Plaża N jest dla ludzi myślących :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Daniel112

Ja wiem sam tez nie chcial bym wpasc na swoje gołe zdjecia na Facebuku, ale moim zdaniem to ten portal jest chory a nie zdjecia pamiątkoee z wakacji. Co innego jak bym szedł w ubraniu plaża i robił fotki plazowiczom.

Dopisane: 20 czerwiec 2014 o 20:24

Chciałbym wiedzieć czy nie bedziecie mieli pretesji jak znajdziecie sie przypadkiem w kadrze na zdjeciu robionym zonie czy dziecku, sam wychodzę z założenia ze przyszedłem na ta plaze swiadomie i tak sie moze zdazyc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

Jeżeli za swobodę uważasz robienie zdjęć na plaży nn , gdzie są również inne osoby niekoniecznie sobie tego życzące to trochę to dziwne....nie wiem jakbyś się czuł jakby ktoś Ciebie bądź Twoją rodzinę nago "nieopatrznie" sfotografował.

Edytowane przez adam79

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magdamaciek

Hmm my nie zyczymy sobie być na czyjejś fotografii ot co

heh ile masz lat????

Edytowane przez magdamaciek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
morówki

Przecież zawsze można kadrować tak aby nikogo w tle nie było.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Daniel112

Wydawalo mi sie ze naturyzm uwaza za naturalne bycie nago i albo sie tego wstydzę albo nie, na plazy tekstylnej sa rozni ludzie i niekturzy tez moga nie miec ochoty byc na czyichs zdjęciach,ale nigdy nie spotkałem sie z jakimis skargami.

Dopisane: 20 czerwiec 2014 o 21:08

Hmm my nie zyczymy sobie być na czyjejś fotografii ot co

heh ile masz lat????

Dopisane: 20 czerwiec 2014 o 21:09

Pytanie o wiek? Rozmawiamy ja was szanuje i wasze opinie?!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fandebek

Zupełnie nie rozumiem tej potrzeby robienia pamiątkowych zdjęć "rodzinnych" z plaży N, najchętniej w godzinach szczytu plażowania. Przecież zdjęcia z plaży w ogóle są nudne, a już zwłaszcza na golasa! Czy nie lepiej robić zdjęcia w ciekawszych miejscach - w Dębkach chociażby na mostku i przy ujściu Piaśnicy. Jak to miło będzie po latach wspominać: popatrz, wtedy miałaś taką sukienkę, spójrz, wtedy rzeczka wpadała do morza w innym miejscu, a po tym starym dębie został dziś tylko pień.

A jak ktoś chce uwiecznić miejsce plażowania, może to czynić o wschodzie albo o zachodzie słońca - wtedy dopiero jest wspaniałe światło i dzięki cieniom można znakomicie uchwycić obiektywem rzeźbę rozdeptanej plaży!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Daniel112

Przecież zawsze można kadrować tak aby nikogo w tle nie było.

Dopisane: 20 czerwiec 2014 o 21:11

Mozna rowniez dolozyc moze a zdjecie zrobic w domu, ale po co?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

Nikt nigdy uwagi nam nie zwrócił jednak zawsze tak trzymam aparat i tak kadruje, ze nikt nawet nie ma prawa przypuszczać, ze może zostać uwieczniony na naszych zdjęciach. JKak ktoś przechodzi kieruje obiektyw w ziemię, do zdjęć osoba pozuje na pustym tle itd. - tak róbcie a problemu nie będzie

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fandebek

Powiem jeszcze inaczej: fotografowanie na plaży N jest po prostu w złym guście.

• Punkcik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magdamaciek

Można sobie robic foty ale jest ochrona wizerunku o wiek pytamy bo spora jest czesc "gimbusów" i innych którzy tylko po to odwiedzają takie plaze

i zgadzamy się z przedmwca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
morówki

@Daniel112 to chcesz fotografować rodzinę czy nagie panie/panów na drugim planie - zdecyduj się ...

Edytowane przez morówki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magdamaciek

Hyba raczej nie rodzine.... heh

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magdamaciek

Zastanow się nad fotkami w tle z innymi i okresl się czy chcesz rodzine czy innych w obiektywie

No i uważaj bo niektórym może się to nie spodobać

My mamy na to proce:-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Ja się pieścił z Tobą jak inni nie będę.Chcesz robić zdjęcia na plaży N-to wypad.Na necie masz miliardy podobnych fotografii to sobie pooglądaj.Są również dzikie miejsca, gdzie możesz obfotografować nago swoją rodzinę z każdej strony.Ja nie mam życzenia, by ktokolwiek ze znajomych oglądał mnie lub żonę nago w internecie.Tym bardziej, żeby moje dzieci były wyśmiane w szkole przez innych którzy na te zdjęcia trafili, itd.Dotarło?Obyś na mnie nie trafił z tym aparatem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sympatycznapara

Jeżeli Ci tak bardzo zależy na fotkach plażowych (a warte je mieć, bo pięknie wychodzą w szczególności z żoną na pierwszym planie) to przyjedź sobie na plaże wcześniej ,tak aby nie było za wielu plażowiczów i w tedy zrób sesje zdjęciową. Tak my praktykujemy. Polecamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

Dokładnie) Poza tym my jesteśmy też wyczuleni na tym punkcie, nie raz zresztą przechodzący tekstylni nawet nagrywali film bądź dziwnym zbiegiem okoliczności robili fotki w pobliżu bawiących się dzieci idąc brzegiem morza....jednak czujność plażujących pozwalała to szybko ukrócić.

Poza tym plaża w Dębkach jest na tyle długa że spokojnie jak ktoś chce może robić fotki bez udziału osób trzecich...

Edytowane przez adam79

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Gdy zdjęcia, które robisz, trafiają tylko do Twojej prywatnej kolekcji, czy to w formie plików czy fotografii na papierze, to gdybym znalazł się na takim gdzieś w tle, nie przeszkadzałoby mi to specjalnie - w końcu decydując się na opalanie w naturze stajemy się jakby jej elementem, a w konsekwencji - elementem tła na zdjęciach robionych w takim miejscu. Ale jeśli odważyłbyś się opublikować, czy rozpowszechnić osobom trzecim takie zdjęcia na których można rozpoznać ludzi to wiedz że jest to i nieetyczne i bezprawne bo łamiesz wówczas czyjeś prawo do prywatności i potencjalnie naruszasz jego dobre imię! Zupełnym już nieporozumieniem są zaś fotografowie i kamerzyści celowo kadrujący tak, by złapać jak największą ilość nieznajomych osób i uwiecznić ich ze szczegółami - takim wywalać aparat / kamerę do wody popieram! Nie zaszkodziłoby też obtłuc takiego gagatka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fantom09

Chyba najbardziej niedomyślny zorientuje się że temat sie wyczerpał :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Daniel112

Na takich ludzi jak ty lepiej nie trafiac, czy to n plazy czy gdziekolwiek indziej. Ja cie nie strasze jak ty mnie tylko pytam.moim zdaniem z ciebie mierny nudysta bo wydawali mi sie to ludzie bardzo otwarci i tolerancyjni do czsu kiedy poznalem takie opini jak twoja. W internecie sobie sam poogladaj jak masz na to ochote, wymagasz tolerancji od innych zeby cie nago ogladali a innych nawet wysluchac nie chcesz bo stac cie tylko na obrazanie.

Dopisane: 21 czerwiec 2014 o 14:49

Rozczarowalem sie nikturymi wypowiedziami. Rozumiem i sam bym siebie i swojej rodziny w internecie ogladac nie chcial. Milo jest po wielu latach poogladac zdjecia z wakacji, te na plazy czy innym pleneze, i takich zdjec nikt sie nie wstydzi, na plazy tekstylnej, i czy byl u kogos w kadrze czy nie. na plazy n jest inaczej sam sie nad tym zastanawiam czy mialbym odwage pokazac tskie zdjecia rodzinie czy znajomym. Ale to moim zdaniem swiadczy czy jestem naturusta czy tylko eksperymentoje. Moze wszyscy co maja z tym obiekcje tez nie sa pewni.co innego jest ktos kto robi zdjecia innym umyslnie za takiego sie nie uwazam. Moge zrezygnowac z takich zdjec, po kilku radach zyczliwych tu ludzi wiem ze mozna to zrobic w inny sposob. Poswiece jeden dzien i na plazy tekstylnej (nie obrascie sie ale napisze ze na zwyklej plazy) zrobie zdjecie zeby w dlugie zimowe wieczory albo po wielu latach powspominac mile chwile. Boje sie sam ze przyzwalajac na takie zdjecia innym moze to sie skonczyc w necie. Nikt i mowie to tez we wlasnym imieniu nie mial by pretesji gdyby taka sytuacja miala miejsce podczas dobrej zabawy w gaciach , pomyslal bym sobie ludzie sie bawili w tym samym miejscu co ja i tyle, wiec czego sie wstydze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adam30

sezon letni się zaczyna a z nim wysyp wszelkiej maści trollów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach