Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Dykteryjki saunoweŚmieszne, ciekawe, pouczające, wstrząsające itp.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#141 summer.time.77

summer.time.77

rodzinni saunomaniacy

• Tematy: 106
    • Czas online: 118d 5g 12m 55s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 24 luty 2017 o 12:01

Olender pod Toruniem. Smartfon w tzw. saunie to naprawdę nic nadzwyczajnego

Wykrecane tam na piec przepocone kąpielówki z pewnością też w tym temacie opisywałem

Ho ho. Pomieszkaj i posaunuj w okolicy Torunia a ten temat nie zrobi ma Tobie większego wrażenia ;)
  • 0

#142 Owocowy

Owocowy
  • Tematy: 2
    • Czas online: 3d 20g 1m 53s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 24 luty 2017 o 12:20

Ja wczoraj byłem świadkiem ciekawego zachowania. Weszła do suchej sauny Pani usiadła w ręczniku a pod każda ze stóp podłożyła po dwa ręczniki papierowe (takie z łazienki ). Natomiast za chwile weszła para z całym naręczem ręczników i tak w jeden byli zawici drugi pod tyłkiem trzeci pod nogami a kolejny Pani założyła na głowę. Brakowało mi jeszcze jednego do wycierania twarzy:)
  • 0

#143 Gizmo

Gizmo
  • Tematy: 3
    • Czas online: 18d 9g 42m 8s

Napisany: 24 luty 2017 o 19:23

Powiedzieli "dzień dobry", zasiedli na ławce i od razu pan zajął się telefonem, którego ekran ładnie się rozświetlił. Gdy razem z panią zaczęli robić sobie selfie odezwałem się mniej więcej w ten sposób: używanie telefonu w saunie naprawdę jest w złym tonie. Odpowiedź: co to panu przeszkadza, ja z telefonem wszędzie wchodzę itp. Bez słowa wyszedłem, zawiadomiłem obsługę.

Aż korci żeby zadać pytanie, czy pod prysznicem też był z telefonem, czy ominął ten element strefy, że względu na niekorzystne warunki dla jego małego przyjaciela. ;-)
  • 0

#144 summer.time.77

summer.time.77

rodzinni saunomaniacy

Napisany: 24 luty 2017 o 21:48

Na szczęście są teraz fony z wysokim IP :)
  • 0

#145 Gizmo

Gizmo

Napisany: 25 luty 2017 o 10:31

Szatnia męska znanego obiektu saunowo-basenowego promującego poprawne saunowanie a i organizującego wieczory beztekstylne na całym obiekcie. Wszystkie kabiny prysznicowe oddzielne i zamykane na mleczne drzwi. Pod prysznic wchodzi Pan w szortach. Za nim tworzy się nieduża kolejka. Po skorzystaniu z prysznica, Pan otwiera drzwi (wciąż jest w szortach, tym razem już mokrych...), zdejmuje ręcznik z haczyków przy drzwiach, po czym... ponownie zamyka się w kabinie, żeby wytrzeć się po prysznicu.  :facepalm:  Kurtyna.

Gizmo edytował ten post 25 luty 2017 o 10:31

• 0

#146 aszu66

aszu66

[Adam]

• Tematy: 14
    • Czas online: 55d 4g 14m 24s

Napisany: 26 luty 2017 o 09:36

Dla odmiany - opowieść krzepiąca...

Saunarium wrocławskiego Aquaparku, basen zewnętrzny, sobotnie popołudnie. W basenie siedzą dwie bardzo młode panie, pochłonięte rozmową. Są eleganckie i dobrze wychowane, więc kapią się nago. Wtem na basenowych schodkach pojawia się dwóch panów w średnim wieku w obcisłych kąpielówkach z nogawkami. Panie na ten widok wybuchają głośnym śmiechem, wytykają ich palcami, pukają się w czoło... Padają też głośne komentarze, których niestety nie słyszę - jestem za daleko. Zmieszani panowie czym prędzej znikają. Panie powracają do swojej rozmowy.

Może to dobry sposób... :think:

• 2

#147 Highlander

Highlander

Weteran Forum

• Tematy: 109
    • Czas online: 190d 23g 26m 30s

Napisany: 26 luty 2017 o 12:25

Może to dobry sposób... :think:
Każdy sposób jest dobry. Ale jak do saun przychodzi się tylko po to aby się zrelaksować, to wtedy się nie robi nic, co najwyżej pisze na forum: "a koło mnie siadł gościu bez ręcznika pod tyłkiem, a obsługa w oddalonej o ileś tam metrów recepcji w ogóle na to nie zareagowała".
  • 0

#148 Shavers

Shavers

Weteran Forum

• Tematy: 33
    • Czas online: 40d 21g 19m 51s

Napisany: 26 luty 2017 o 13:19

A mnie ostatnio zaskoczyła reakcja człowieka, któremu powiedziałem, że spis zasad zachowania w saunie (chodziło o strefę ciszy) jest dla niepiśmiennych zaprezentowany w formie obrazkowej. Człowiek ten, zamiast zamilknąć, zaczął perorowac na temat różnic pomiędzy zasadami a regułami. Na temat tego które należy łamać, a których przestrzegać ;) Rozgadał się tak, że ja musiałem się zamknąć...

Żona natomiast na samym początku seansu dyskretnym szeptem zwróciła dwóm młodym dziewczynom uwagę, że muszą sobie podłożyć ręcznik pod nogi. Na co, równie dyskretnym szeptem usłyszała: "nie możemy, bo pod ręcznikami mamy stroje kąpielowe"... I co tu zrobić? Seans juz sie zaczął...
  • 0

#149 Gizmo

Gizmo

Napisany: 26 luty 2017 o 13:39

A mnie ostatnio zaskoczyła reakcja człowieka, któremu powiedziałem, że spis zasad zachowania w saunie (chodziło o strefę ciszy) jest dla niepiśmiennych zaprezentowany w formie obrazkowej. Człowiek ten, zamiast zamilknąć, zaczął perorowac na temat różnic pomiędzy zasadami a regułami.

A to i tak kultura. W piątek na moje kulturalne: "Mogę prosić o zachowanie ciszy? Dziękuję. :-)" w parowej usłyszałem: "Jak mi jeszcze raz ktoś zwróci uwagę, to mu...!!!"... i tutaj partnerka zaczęła uspokajać nerwowego jegomościa. Z tekstu wnioskuję, że nie byłem pierwszym którego raziło zachowanie tegoż osobnika.

Żona natomiast na samym początku seansu dyskretnym szeptem zwróciła dwóm młodym dziewczynom uwagę

Z tymi seansami to jest problem. W Białce, w połowie seansu, kiedy saunamistrz był odwrócony tyłem do publiki i zajęty polewaniem pieca, jeden z panów wyciągnął zakamuflowaną wcześniej plastikową butelkę z napojem. I co w takiej sytuacji? Zwracać uwagę, czy nie zakłócać trwającego seansu...?

• 0

#150 Shavers

Shavers

Weteran Forum

• Tematy: 33
    • Czas online: 40d 21g 19m 51s

Napisany: 26 luty 2017 o 14:38

tymi seansami to jest problem. W Białce, w połowie seansu, kiedy saunamistrz był odwrócony tyłem do publiki i zajęty polewaniem pieca, jeden z panów wyciągnął zakamuflowaną wcześniej plastikową butelkę z napojem. I co w takiej sytuacji? Zwracać uwagę, czy nie zakłócać trwającego seansu...?

Cieżko decydować. Nie jesteś w stanie przewidzieć reakcji. Ale praktyka podpowiada, ze zamiast "przepraszam" i próby uspokojenia sytuacji mozna oczekiwać zepsucia seansu wszystkim z powodu butelki. Ja jednak staram się w momencie rozpoczęcia seansu zamknąć jadaczkę niezależnie od okolicznosci. Ale jestem tylko człowiekiem...
  • 0

#151 Agata&Bartek

Agata&Bartek
    • Czas online: 10d 1g 31m 39s

Napisany: 09 marzec 2017 o 16:28

Widzielismy juz różne dziwne zachowania,większość została tu opisana ale wczoraj w ChT siedział koło mnie gość,poprawnie,elegancko,rozwinięty z ręcznika,ręcznik rozłożony dokładnie pod całe,pod stopy również,widać,że ogarrniety i wie co się z czym je,dopóki nie zaczeliśmy się dość intensywnie pocić i pot zaczął ściekać kropelkami po ciele i wtedy właśnie ów pan wyciągnął nogi przed siebie na tyle daleko i w powietrzu ,że pot kropelka po kropelce kapał z pięt wprost na deski,a pan obserwował to ciekawe zjawisko z wielkim zaanagżowaniem. Na szczęście wystarczył mój wzrok i pan się zreflektował o co chodzi i położył stopy na ręcznik,starł krople z desek i szepnął "przepraszam" :) 

• 0

#152 gracz

gracz
  • Tematy: 1
    • Czas online: 16g 38m 13s

Napisany: 02 kwiecień 2017 o 05:25

Historia z ostatniego tygodnia.Moja pierwsza wizyta w Aquapark Sopot. Ogólnie totalne rozczarowanie, ale nie o tym. Seanse sa prowadzone w saunie na zewnatrz budynku, na zewnatrz około 10 stopni. Ludzie grzecznie czekaja przed wejscie i w tzw przedsionku.Z sauny zostaje wyproszona 1 osoba celem przewietrzenia pomieszczenia. I to ona jest bohaterem historii. Nie czekajac na komende "mozna wchodzic" ow brodaty Pan w srednim wieku wchodzi do wietrzacej sie sauny i jak gdyby nigdy niz zajmuje sobie miejsce wolajac do czekajacych ludzi, ze mu zimno. Po jakims czasie sauna sie zapelnia, jest okolo 20-30 osob ( nota bene duza czesc nie saunuje poprawnie-rownowaga plci). Sens z kategorii "mocnych". Kto nie wytrzymuje i wieje po 5 minutach ;)? Tak ów Pan, ktoremu bylo zimno :). Dodam, ze do konca wszyscy pozostali wytrzymali :)
  • 0

#153 Traper

Traper
    • Czas online: 1d 14g 27m 25s
  • Galeria

Napisany: 10 kwiecień 2017 o 19:37

Ostatnio będąc w saunie spotkałem gościa który wchodził do niej z maszynką do golenia. W duchu miałem już złe przeczucia i nie pomyliłem się. Gość w saunie i na leżaku golił tą maszynką klatę używając chyba potu zamiast pianki do golenia. Obleśne.

• 0

#154 aszu66

aszu66

[Adam]

• Tematy: 14
    • Czas online: 55d 4g 14m 24s

Napisany: 10 kwiecień 2017 o 20:32

Mam nadzieję, że na klacie poprzestał...

Nie odpowiadaj ;)

• 1

#155 ares7

ares7
    • Czas online: 1d 11g 8m 43s

Napisany: 18 kwiecień 2017 o 09:36

Witam na forum.  Dzięki ostatnim spadkom temperatury, a nawet śniegu, wiosna i lato jakby się oddaliły. Korzystając z wolnego czasu przed Świętami Wielkanocnymi, odwiedziłem saunę w Grodzisku Maz. Całkiem niezłe i czyste miejsce, wydzielone z basenowej części głównej. Osoby, które tam spotkałem i to obu płci, korzystały z dobrodziejstw sauny na warunkach do jakich my naturyści jesteśmy przyzwyczajeni, bez zbędnych tekstyliów i narzucania innym swojej nagiej obecności, próbowania nawiązania znajomości za wszelką cenę. Niestety, kiedy byłem tam ponownie drugiego dnia, chętnych do rozmowy i pogaduszek było już więcej. Co najbardziej mnie zraziło, to mężczyzna w stylonkach, starający się za wszelką cenę pocąc się w saunie wydrapać ze skóry i wydłubać z uszu wszystko co zgromadził w ostatnim okresie. Sapaniu i drapaniu nie było końca. Jak zaczął wkładać głowę do stojącego wiaderka z wodą, nie dałem rady i wyszedłem. Nie wiem, może jestem przewrażliwiony, ale czar relaksu w grodziskiej saunie prysł.

• 0

#156 Sunlover

Sunlover

Weteran Forum

• Tematy: 18
    • Czas online: 26d 6g 29m 54s

Napisany: 18 kwiecień 2017 o 10:49

Jak zaczął wkładać głowę do stojącego wiaderka z wodą, nie dałem rady i wyszedłem.

:o 

Nie, nie jesteś przewrażliwiony, co gmina to obyczaj  :facepalm:

• 0

#157 summer.time.77

summer.time.77

rodzinni saunomaniacy

Napisany: 18 kwiecień 2017 o 11:09

To pewnie był Janusz, mąż Grażyny, ojciec Dżesiki i Brajana ...

Nie bądź jak Janusz :)

• 0

#158 Słońceisauny

Słońceisauny
  • Tematy: 1
    • Czas online: 1d 7g 7m 28s

Napisany: 18 kwiecień 2017 o 15:51

Cześć.

Jak zaczął wkładać głowę do stojącego wiaderka z wodą, nie dałem rady i wyszedłem.

Chyba i tak wytrzymałeś bardzo długo...  :lol: 

My w kilku miejscach w Polsce spotkaliśmy się z podobnymi zachowaniami, ale zazwyczaj natychmiast zmienialiśmy miejsce wypoczynku. Nie czekaliśmy na jakikolwiek finał...  :D 

To pewnie był Janusz, mąż Grażyny, ojciec Dżesiki i Brajana ...

:sorry: ​Piękny post, ale chyba czegoś nie oglądamy w TV i to coś nas niestety ominęło...  :D 

• 0

#159 milosniknagosci

milosniknagosci
  • Tematy: 0
    • Czas online: 2d 6g 9m 18s

Napisany: 18 kwiecień 2017 o 22:10

Kilka sytuacji z dnia dzisiejszego:

1 Pani saunująca oczywiście w stroju kąpielowym i klapkach po opuszczeniu sauny wchodzi w swoim kompleciku bezpośrednio do beczki z wodą.

2 Pan z szortami za kolana przed wejściem do sauny oczywiście suchej dokłanie się spłukuje i cały mokry kładzie się na ławce ,a swoje stopy na zagłówek

• 0

#160 a&b8376

a&b8376
    • Czas online: 2d 5g 17m 2s

Napisany: 18 kwiecień 2017 o 22:55

To ja opiszę takowe zdarzenie: sauna w spa na pomorzu zachodnim kultura saunowania równa zeru więc myślałem, że nic mnie nie może zadziwić byłem przygotowany na wszystkie ewentualności zaznaczam, że korzystałem z wyżej wymienionej z braku laku podczas podróży służbowej. A jednak moje przygotowanie na wszystkie ewentualności gaciowej sauny legły w gruzach gdy do sauny zawitał jegomość w gaciach lecz z ręczniczkiem bez klapek ale za to miał coś czego nigdy w żadnym saunarium i u żadnego saunującego nie widziałem a trochę saun odwiedziłem mianowicie nić dentystyczną. Gdy usadowił się na pierwszej półce na wprost pieca regulaminowo na ręczniku pod nogami nie musiał bo pierwszą półkę obrał zaczął z upodobaniem grzebać ową nicią w swym uzębieniu a po owym grzebaniu strzelił z owej nici wprost na piec z ulgą malującą się na jego facjacie. Wtedy ja nie wytrzymałem ale to już inna historia.

• 0

Copyright © 2017 NNS