Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Monachium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał30

Michał30
  • Tematy: 11
    • Czas online: 5d 10g 49m 43s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 01 luty 2015 o 16:36

Witajcie.
Czy ktoś z Was był w ciekawym miejscu gdzie można posaunować w Monachium? Chodzi mi dokładnie o samo miasto, nic poza miastem gdyż tam właśnie będę stacjonował z bardzo małym prawdopodobieństwem poruszania sie gdzieś na obrzeża.

Pozdrawiam!
  • 0

#2 Miro

Miro

Weteran Forum

• Tematy: 62
    • Czas online: 62d 9g 51m 14s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 01 luty 2015 o 16:48

Przepraszam, że nie odpowiem dokładnie na twoje pytane, ale "rzut beretem" (36 km) z Monachium masz Therme Erding, a to miejsce naprawdę warto zobyczyć. 
Z Monachimu można się tam dostać ogólnodostępną komunikacją, np. http://www.mvv-muenc...cket/index.html

Dni, w których szczególne warto wybrać się do Erding, to pierwsza i trzecia sobota miesiąca - odbywa się tam wtedy "długa noc saunowa" - są tam w tych dniach dodatkowe atrakcja, a terma jest czynna o godzinę dłużej (do 1:00).

• 0

#3 Michał30

Michał30
  • Autor tematu
  • Tematy: 11
    • Czas online: 5d 10g 49m 43s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 01 luty 2015 o 16:50

Tak tak. Czytalem juz wszystkie relacje z Erding. To jest najlepsze miejsce jednak szukam czegoś w samym mieście bo niestety nie będę miał opcji pobytu w Erding :(
  • 0

#4 Adam

Adam

X

• Tematy: 112
    • Czas online: 83d 14g 30m 2s

Napisany: 21 grudzień 2016 o 23:55

Odświeżam temat. Podczas ostatniego pobytu w Monachium odwiedziłem saunarium w Muller'sches Volksbad. Byłem w sobotę w godz. 20.00-23.00. Cena za 3 godziny to 12,50 EURO. Są 4 sauny fińskie, łaźnia rzymska, wypoczywalnia, ale najfajniejszy był spory, okrągły basen rekreacyjny. Poprawne saunowanie, cogodzinne naparzania, kulturalna publika. Niestety, położenie w centrum miasta powoduje brak darmowego parkingu, więc raczej dojazd komunikacją miejską. Na krótki pobyt polecam, na dłuższe pobyty jednak tylko Erding.

• 0

#5 pioter

pioter
  • Tematy: 9
    • Czas online: 1d 10g 12m 19s

Napisany: 19 sierpień 2017 o 10:00

Ja parę dni temu nocowałem pod Monachium w sieciówce Best Western - hotelu Erb **** w Pasdorf (http://www.hotel-erb...lt.aspx?lang=en).

Wybrałem ze względu na cenę pokoju dwuosobowego (63E), dogodny dojazd do centrum Monachium (13 km, z czego 10 km autostradą, zaparkowałem prawie przy monachijskiej starówce po 12 minutach) oraz oferowaną strefą saun Almdorf SPA, czynną - ta dam da dam! - do 24, a wiedziałem, że mogę dojechać późno (co się niestety potwierdziło, przez korek na autostradzie między Villach a Salzburgiem i drugi przez "kontrolę bezpieczeństwa" na wjeździe na teren D, która polegała na minięciu na zwężce ziewających policjantów, zainteresowanych zachodzącym słońcem nad Alpami).

Hotel OK, a strefa saun - świetna:

- duża fińska wolnostojąca typu "wiejski domek" z oknem;

- dwie bio - ziołowa i piniowa o temperaturze 60-70 stopni, w piniowej polewane były automatycznie kamienie pieca (nad nimi tacka z ziołami), a w ziołowej tacka z aromatem zawieszona nad piecem;

- parowa z ciekawym rozwiązaniem - rozprowadzanie pary z dysz w suficie (skuteczne, dobre i równomierne nagrzanie!), a z dołu wodą po suficie tryskała mini fontanna, co dawało świetny efekt ciepłego, letniego deszczu;

- 60 stopniowa sauna solna z możliwością inhalacji solnej (po naciśnięciu przycisku na ściance z dyszy wpuszczana była przez 10 minut solna mgiełka);

- pokój z fotelem do masażu z wbudowanym w oparcie infraredem;

- pokój relaksu i ciszy z leżankami, kanapami, sztucznym kominkiem, przed wejściem samowar z herbatą, woda, suszone owoce (śliwki i daktyle);

- mniejsza strefa wypoczynku na korytarzu koło suchej z leżankami, kanapami i dwoma fotelami do masażu;

- prysznice - dwa koło suchej i trzy przy szatni/parowej.

Oczywiście pełna kultura saunowania, mimo braku dedykowanej obsługi, wielkich tablic, etc., wszystko działało, czyściutko, ręczniki w dużej ilości na półeczkach przy wejściu (w przypadku przemoczenia zero problemów z wymianą), samo wejście wliczone w cenę pobytu (w drzwiach do strefy zamek otwierany kartą do pokoju), dla gości spoza hotelu 19E. Jedyny minus, żeby nie przesłodzić - jak dla mnie za jasno, we wszystkich saunach mocne, halogenowe światło - ja tam lubię klimatyczne półmroki.

Jestem bardzo zadowolony, jest to najlepsza strefa saunowa w hotelach sieciowych, jakie miałem okazję odwiedzić (podkreślam - sieciowych, żeby ktoś mi tu nie zarzucał niedocenienia TR czy HS :wink2: ). Z przyjemnością - jeśli będzie taka możliwość - ponownie zawitam w Erb i jego Almdorf SPA.

• 0

Copyright © 2017 NNS