Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

optymista

Naturyzm w Skandynawii

Rekomendowane posty

optymista

W skandynawi jest wiele plaz naturystycznych /najwiecej w  Szwecji. W  czasie moich podrozy odwiedzilem kilka z nich. Wszystkie szwedzkie przypominaly mi  Lubiewo  tyle ze wydmy nie byly grodzone siatka!   Dokladne informacjie mozna znalezc na stronie scandinawien naturist portal. Mnie jednak bardziej interesuja plaze Norwegii.  Najwieksza i popularna znajduje sie w Oslo  na  Bygdoy   Huk!   Plaza ta jest oddalona od scislego centrum okolo  5 km . Sa tam duze parkingi /platne/  i dojezdza miejski autobus chyba co 15 min 200 m od plazy.  Sama plaza jest skaliso piaszczysto  trawiasta  wiec co kto  lubi ten wybiera sobie co  chce.  Wejscie do fiordu lagodne dopiero po 20/30 metrach jest gleboko na2 m i  wiecej! W sloneczne i  cieple letnie dni bywaja tam tlumy! Przekroj wiekowy to ;//  1    -  81  lat  !!!a  moze i wiecej tego na oko nie sposob  okreslic!  Woda w fiordzie szybko sie nagrzewa i  o dziwo jest cieplejsza niz w  Baltyku.  W  ubieglym roku ostatnia kopiel zaliczylem koncem  wrzesna  a morsem to ja nie jestem. Plaza posiada dwie toalety  pisuary i prysznic  /z  zlmna woda/  jest koszona przez i utrzymywana przez  miasto !  Nie ma tam zadnych parawanow atmosfera   jak na kempingu w Chorwacji  !  I  to by bylo  na tyle w tym odcinku!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Brzmi rajsko!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mx1975

To ciekawostka, nie spodziewałem się,że tam golasują .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jacek_Agatka

......... i to jak ! :)

Ttylko klimat taki lekko polodowcowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
edek

W sloneczne i  cieple letnie dni bywaja tam tlumy! Przekroj wiekowy to ;//  1    -  81  lat  !!!a  moze i wiecej tego na oko nie sposob  okreslic!

To jak w Chałupach i Debkach w latach 70/80.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kriss&Karolina

Witamy.Chcemy przybiżyć forumowiczom jak jest w Danii.Klimat do opalania jest gorszy niż w Polsce.W sezonie naturysci skrzykują się przez podobne forum jak Nasze .Wybierają miejsce ,a jest to najczęściej wyspa (mają ich 400 )Dogadują się z władzami danej wyspy i legalnie tworzy się kemping naturystyczny . Władze gminy i mieszkańcy są zadowoleni bo naturyści zostawią korony na miejscu i interes się kręci.Wynajmują domki ,przyjeżdzają kamperami i się świetnie relaksują.Społeczeństwo miejscowe jest przyjazne i tolerancyjne  na obecność naturystów.Mieszkamy tu drugi rok i zauważyliśmy ,że cały problem z kłopotami naturystów (chodzi o legal plaże,kempingi,sauny ) w Polsce tkwi w kulturze i wychowaniu społeczeństwa.Dzieli nas przepaść jeżeli chodzi o tolerancję i prawo.Państwo tutaj szanuje obywatela ,który płaci podatki i żyje uczciwie i jest np.naturystą.Więc trzeba dać mu możliwość swobodnego nagiego LEGaLNEGO opalania i obcowania z naturą w spokoju.Plaże prawnie oznakowane i inne miejsca dla naturystów.Kempingi wynajmowane w sezonie sa w  jednym  oddzielnym sektorze  dla naturystów.Jak jest prawnie coś ustanowione to jest legalne.Polecam wszystkim legalną prawnie ,oznakowaną plażę BOTO i kemping (6000 tys domków) .Znajduje się na wyspie Falster plaża natomiast to przepiękna duńska riviera bałtycka Marielyst/Boto.W najbliższym czasie rozpocznę temat i opiszę Boto.Serdrcznie pozdrawiamy K&K.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
6000 tys domków
To więcej, niż w Nowym Jorku!!!

A na poważnie, bardzo mnie zainteresował ten temat, proszę o więcej informacji, jakieś linki itp. Może się wybierzemy latem? Ta wyspa kusi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To My

A czy w okolicach naszego Bożego Ciała (czyli w tym roku 5-10 czerwca) warunki w Szwecji będą już w miarę przyjazne do opalania? Bo kierunek bardzo mnie zaciekawił, ale trochę się boję że to będzie taka rosyjska ruletka...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sr74

Z doświadczenia mogę napisać, że czerwiec w Szwecji bywa ciepły ok. 20 - 25 stopni. W słoeczne dni odczuwalna temperatura będzie wyższa ale upały ponad 30 to rzadkość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
optymista

Z  mojego doswiadczenia z czerwca 2008 lub 2009 w Telemaku w Norwegii na wysokosci900 m zapamietalem temperature 32-33 w cieniu i trwalo to ponad tydzien!!!!optymista.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kriss&Karolina

Jeżeli chodzi o opalanie na plaży w Danii to zaczynamy w lipcu.Ponieważ w czerwcu pomimo przygrzewającego słońca dokucza chłodny wiatr.W lipcu wiatry są cieplejsze co daje komfort termiczny .Jeżeli będzie ktoś z Was wybierał się na plażę w Danii to zabierzcie koniecznie ze sobą ..wiatrochron''.Plażowanie będzie napewno przyjemniejsze.Natomiast pod koniec maja zaczynamy opalanie w domowym ogrodzie wolnym od wiatru.Większość Duńczyków spragnionych słońca tak robi.Po okresie jesienno -zimowym (bardzo mało dni słonecznych )każdy tutaj ,,usmiecha'' się do słońca .Pozdrawiamy z Danii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
optymista

w  ubiegłym tygodniu odwiedziłem ponownie plaze w Oslo i  Sanvika rewelacja!!  Tlumy  ludzi pelna kultura i  morze  tak cieple ze prawie nie do uwierzenia!  .około  25  stopni!!  plażowicze nad zimnym baltykiem  mogą tylko pomazyc,                                      optymista

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
golasekkk

Ja mogę polecić Roppestad niedaleko Larvika. Jest tam plaża z dużym obszarem przeznaczonym dla naturystów.Frekwencja dużo mniejsza niż Huk w Oslo, przeważnie mieszkańcy kamperów i przyczep(dwa dni mogą przebywać za darmo). Nad jeziorem trawa, piach , skały i żwirek...czyli można również wybierać Dokładny opis http://www.scandinavianaturist.org/vvnf/nb/node/27.Pytanie do optymisty odnosnie Sandwiki - czy warto, jaka frekwancja w porównaniu do Oslo Huk?

Edytowane przez golasekkk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
optymista

Plaza  Huk jest w centrum Oslo wiec w cieple letnie dni sa tam tlumy!  Plaza w Sandwice jest  niewielka  kameralna i lezy na przedmieściach wiec bywa tam max  50-60 osob ale na pewno warto. Z  rozrzewnienem wspominam moje bytności na Roppestad !  To wlasciwie  jest społeczny kemping  a nie plaza.  Lokalny  związek pilnuje porządku i panuje tam wspaniala rodzinna przyjazna atmosfera. Jest   tam grafik jakie pary sa odpwiedzialne  za każdy tydzień.Wieczorami  wszyscy spotykają się przy grillu  taka skandynawska integracyjna biesiada .Jestem dumny z tego ze wraz z zona zostaliśmy zaakceptowani i zaproszeni do tego towarzystwa mimo ze nie należymy do związku!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Agata&Bartek

Norwegia,plaża N Huk na Bygdoy,Oslo. 20 lat temu odwiedziłem ją pierwszy raz i pomimo iż był to sezon wakacyjny,weekend i ok 30 st ,na plaży było może 30 osób,właściwie sami faceci ,w większości geje,ciemne okulary,gazeta(obowiązkowo z gołymi panami) i taksowanie z góry na dół każdego wchodzącego na plażę,jedna ,bardzo leciwa pani i klimat cholernie nieznośny na normalne plażowanie....... było ,minęło.....na całe szczęście :) W tym roku w maju mieliśmy okazję, tym razem wspólnie, odwiedzić tą plażę,choć miałem opory ze względu na to co pamiętam sprzed 20 lat ,i tu moje mega pozytywne zaskoczenie,bo to dopiero maj,środek tygodnia,"raptem" 26st i full plaża,nie wiem ile osób ale było gęsto i na trawie i pod drzewkami i na piasku. Klimat totalnie inny,osoby w różnym wieku,różne karnacje,różne języki,dzieci,rodziny,młodzież,totalny,prawdziwy naturystyczny piknik :) Co do samych temperatur,to 30st przy maks 30% wilgotności nie jest w ogóle odczuwalne, ale za to, ze względu na czyste powietrze, słońce operuje bardzo mocno i można się poparzyć ,porównywalnie jak u nas w górach. Na samym Bygdoy'u jest kilka muzeów,które warto odwiedzić,a potem na nogach ok 1km można sobie przejść na plażę,obok jest też tekstylna gdyby ktoś miał współtowarzyszy nie N :) Była tez mała budka z jakimiś przekąskami,kawą i napojami, ale co dokładnie i za ile to nie pomogę,nie sprawdzałem ,nie korzystałem :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach