Skocz do zawartości

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

PrzemekJaworzno

Gran Canaria

Rekomendowane posty

PrzemekJaworzno

Pod koniec 2014 roku byłem na Gran Canari niestety na północy w Las Palmas gdzie znalazłem hostel za 10 euro dobę nie było fajnego miejsca nudystów/naturystów (podobno miał być tam El Confidal miejscem N), jednak na południu w Maspalomas na wydmach i na plaży pawie wszyscy nago, może ktoś zna tanie miejsca na nocleg na południu wyspy lub bezpłatne campingi które podobno tam są?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
xenia
10 euro

za tę cenę można nadal znaleźć hostel na południu, ale bungalow do 20 euro za dobę ( mieszczący spokojnie 3/4 łóżka) za dobę.Ceny i standard bardzo zadowalające ( szukać przez brytyjskie agencje turystyczne)

Co do plaż to zależy to chyba od okresu tzw "wakacyjnego", pewnie wtedy multum plażujących naturystycznie, zimą natomiast jest sporo Brytyjczyków( mają znaczone T-shirty z napisem jakiego internacjonalnego związku nude) i mało naturystów.Głównie oni.

Są dość głośni. O dziwo -;(

p.s sądzę,że nie bywasz już na portalu.Choć może.Napisz na priv.

Edytowane przez xenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PrzemekJaworzno

Teraz na portalach znalazłem jedynie hostele w Mogan i okolicy na płd wyspy po 10 euro i nawet ten dalej trochę taniej jednak nie znajduję tanich hosteli w Maspalomas i Playa del Ingles są tylko drogie hotele, nie znajduję także pól namiotowych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AldonaS

W pierwszej połowie listopada wybieramy się na Gran Canaria. Będziemy mieszkać w hotelu niedaleko Puerto Rico. Bardzo prosimy o info na temat pogody panującej tam o tej porze roku, lokalizacji plaż naturystycznych i innych wiadomości, które mogą się przydać w czasie naszego tam pobytu.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
golasy84

Dzisiaj kończymy przygodę na Gran Canarii. Polecamy Maspalomas z tetniącą i przeogromną plażą naturystyczną. Super miejsce. Super pogoda. Polecamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam

A ja polecam kameralną plażę naturystyczną Montana de Arena, kilka kilometrów na zachód od Maspalomas. Nas urzekła ta plaża. Ma długość ok. 300 m, szerokość kilkadziesiąt, otoczona ze wszystkich stron zboczami skalno-piaskowymi. Dojście bezpośrednio od drogi lub od sąsiednich plaż ścieżkami skalnymi. Ale naprawdę warto tam zajrzeć. Pogoda - byliśmy w tym samym czasie i codziennie się kąpaliśmy i opalaliśmy, było ciepło lub bardzo ciepło, 20-28 stopni w dzień. Padało raz przez 5 minut.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
blacky

A był ktoś na przełomie listopada i grudnia ? Coraz częściej zaczynam myśleć nad zimowym ładowaniem baterii , da się poplażować ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cicero

A był ktoś na przełomie listopada i grudnia ? Coraz częściej zaczynam myśleć nad zimowym ładowaniem baterii , da się poplażować ? 

Wprawdzie nie na GC, ale w pierwszym tygodniu grudnia byliśmy rodziną na Teneryfie, a w drugim tygodniu grudnia na Fuerteventurze i dało się nie tylko plażować, ale i pływać.

​Woda miała ok. 19-20 stopni, a powietrze 20-26. Przy pełnym słońcu i nagrzanej ziemi dawało to bardzo fajne warunki do opalania się i wypoczynku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
myrazem75

...polecamy jak najbardziej , byliśmy koniec listopada i pogoda była wyśmienita do plazowania . Jedyny minus to krótki dzień ( tak do 18.30 ) , ale noca też nie bedziesz sie nudził :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam

Byłem na Gran Canarii kilka razy, w tym na początku grudnia. W ciągu 10-dniowego pobytu 9 dni było słonecznych i częściowo słonecznych, jeden był pochmurny, padało raz przez godzinę. Temperatura w dzień od 20 do 28 stopni, woda ok. 20 stopni, oczywiście codziennie kąpiel i opalanie...Polecam GK!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
blacky

Dziękuję Wam serdecznie za opinie, mam nadzieję że uda mi się dograć urlop i przekonać się na własnej skórze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tomm

Ja bywam na Gran Canarii na przełomie stycznia i lutego i temperatura była od 26 do 29 (termometry w mieście) zaś w nocy od 17 do 20 więc bardzo sympatycznie. Będąc tam zapomniałem całkowicie, że mamy zimę. W tym roku też wybieram się w pierwszy tydzień lutego. Jedyny minus to silny wiatr na wydmach i na plaży co utrudnia wylegiwanie się na plaży (przydałby się parawan :P).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
para1972

A my wszystko opiszemy na żywo za tydzień jak wylądujemy za tydzień w Playa del ignes, relacja live

Edytowane przez para1972

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fandebek

Czekamy na relację live... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
para1972

Ach nie udało się opisać na bieżąco, ale teraz mogę to nadrobić, byliśmy w Playa del ignes, super miejcowka do czerpania promieni słonecznych od tej strony można dość przez wydmy do dwóch plaż dla golasów. Pierwsza część znajduje się po lewej stronie od strony Hotelu Riu, przy kiosku numer 8, a druga część po prawej stronie od hotelu Riu kiosk numer 4 - do tego jakieś 2km przez wydmy można troszkę się namęczyć lepiej wybrać hotel w Maspalomas troszkę bliżej do budki 4, ogólnie wchodząc na wydmy można wszędzie się opalac i chodzić nago nikomu to nie przeszkadza i nikt nie zwraca uwagi w porównaniu do polskich plaż, możesz być otyłym brzydkim, chorym itp. każdy jest miły i otwarty do zawierania rozmów, bardzo dużo Niemców uprzejmy hej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cerilla

Gran Canaria i plaża w Maspalomas w grudniu to najlepsze, co mogło mi się przytrafić na koniec tego wspaniałego 2016 roku. Słońce, temp. powietrza powyżej 20°C i do tego długa, szeroka i piaszczysta plaża. Plaża, która mogłaby służyć za doskonały przykład koegzystencji tekstylnych i naturystów. Jedni w strojach kąpielowych, inni bez - nikomu to nie robiło różnicy. Ponadto dużo spacerowiczów.

Temp. wody nie powalała, ale można było się wykąpać.

Jedyny minus to silny wiatr, który zrywał się bardzo gwałtownie.

Przed wiatrem można się było schować na wydmach, niemniej nie czułam się tam komfortowo. Niestety dwa razy byłam świadkiem obcesowych zachowań innych plażowiczów.

Dlatego też wietrzne popołudnia wolałam przeznaczyć na zwiedzanie czy spacery.

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Grzech

A jak na Kanarach wygląda możliwość wynajęcia mieszkania? Da się czy trzeba jechać do hotelu na zorganizowane wyjazdy z biurami podróży?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

Na pewno jest możliwość.Wpisz sobie w wujka googla gran canaria house rentals i masz tego b.dużo a i cenowo fajnie to wygląda.Pozostaje jeszcze poszukać taniego przelotu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Da się czy trzeba jechać do hotelu na zorganizowane wyjazdy z biurami podróży?

Zawsze możesz sobie hotel lub kwaterę zarezerwować na własną rękę, zarówno przez bezpośredni kontakt z hotelem lub przez strony internetowe pośredniczące w rezerwacji. Bilety lotnicze też można kupić we własnym zakresie, wystarczy znaleźć odpowiednie połączenia. NIGDY nie ma konieczności jechać z biurem podróży. Wszystko można sobie zorganizować samemu. Ja zawsze tak robiłem, gdziekolwiek jechałem.

Plaża, która mogłaby służyć za doskonały przykład koegzystencji tekstylnych i naturystów. Jedni w strojach kąpielowych, inni bez - nikomu to nie robiło różnicy. Ponadto dużo spacerowiczów.

Wprawdzie małe są szanse, że kiedykolwiek na Kanary pojadę, ale z ciekawości zapytam. Z poprzednich relacji wynikało, że tam jest plaża naturystyczna, a tu widzę, że jednak plaża CO... Czyżby to były 2 rożne miejsca we wspomianym Maspalomas, plaża naturystyczna i plaża CO?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam

W Maspalomas jest odcinek wybrzeża o długości kilku kilometrów aż do Playa del Ingles oznakowany jako naturystyczna plaża, ale nie ma oznakowania "nagość obowiązkowa". co w praktyce oznacza, że jest to plaża CO z olbrzymią ilością spacerowiczów wzdłuż wybrzeża, z których tylko co setny spaceruje nago. Wśród osób opalających się ten odsetek jest średnio w okolicy 50%.

Edytowane przez Adam
  • Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
para1972

Zgadza sie pierwsza plaża oznaczona ZOONA jest przy kiosku nuemr 8 i jest przy Playa del Ignes na wpros hotelu RIU,druga zaś znajduje sie okolo 20-30 minut od hotelu Riu w strone latarni przy plaży dla geji kiosk numer 4 nie daleko latarni w Maspalomas oraz miejcowości Maspalomas -wyprawa przez wydmy od strony Riu znacznie bliżej od Maspalomas.W razie pytań prosze pisać ,biegalem codziennie po wydmach i znam je w miarę dobrze,

Dopisane: 20 grudzień 2016 o 17:52

Zgadza sie pierwsza plaża oznaczona ZOONA lub FKK est przy kiosku nuemr 8 i jest przy Playa del Ignes na wpros hotelu RIU,druga zaś znajduje sie okolo 20-30 minut od hotelu Riu w strone latarni przy plaży dla gei kiosk numer 4 nie daleko latarni w Maspalomas oraz miejcowości Maspalomas -wyprawa przez wydmy od strony Riu znacznie bliżej od Maspalomas.W razie pytań prosze pisać ,biegalem codziennie po wydmach i znam je w miarę dobrze,

Edytowane przez para1972

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
Zgadza sie pierwsza plaża oznaczona ZOONA jest przy kiosku nuemr 8 i jest przy Playa del Ignes na wpros hotelu RIU,druga zaś znajduje sie okolo 20-30 minut od hotelu Riu w strone latarni przy plaży dla geji kiosk numer 4 nie daleko latarni w Maspalomas oraz miejcowości Maspalomas

Zajrzałem sobie na Google PhotoSphere i z tego, co tam widzę, obie plaże są CO, natomiast zdjęcia sugerują zdecydowaną przewagę tekstylnych... Trochę lipnie, jak na miejsce reklamujące się jako "naturystyczne" :-/ Z takiej internetowej orientacji w tym miejscu, wnioskuję, że dla mnie byłoby to miejsce co najwyżej na krajoznawczy spacerek (w ubraniu) po wydmach, opalać się aniw jakikolwiek inny sposób wypoczywać nago bym zdecydowanie nie mógł w tych realiach. Na opalanie prawdopodobnie musiałbym poszukać innej, zdecydowanie beztekstylnej miejscówki, choćby tej, o której wcześniej pisał Adam :)

Edytowane przez Devan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
on1200

Na naszych plażach też są spacerujący tekstylni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam

@on2000: w Maspalomas jest to (wg moich szacunków) ok. 10.000 spacerujących osób na godzinę...Choć mogłem niedoszacować...

Edytowane przez Adam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

@on2000: w Maspalomas jest to (wg moich szacunków) ok. 10.000 spacerujących osób na godzinę...Choć mogłem niedoszacować...

Liczyłeś na bieżąco pojedyncze sztuki czy tak bardziej setki na niecałą minutę? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach