Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

PrzemekJaworzno

Gran Canaria

Rekomendowane posty

Nowy.saunowicx

Dla nas najważniejsza jest pogoda. Chcemy zażyć kąpieli słonecznych . Będziemy w jednym miejscu. wstępnie zarezerwowałem nocleg w las Palmas , ale nie wiem czy to dobry pomysł. Plaża przy uczęszczanej ulicy jakoś do mnie nie przemawia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
wstępnie zarezerwowałem nocleg w las Palmas , ale nie wiem czy to dobry pomysł
Mam dobrego znajomego, który mieszka w La Palmas, a plażuje na przeciwległym krańcu wyspy :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Edmundo

W Las Palmas raczej nie pogolasujecie, po za tym to północ wyspy gdzie często jest gorsza pogoda niż na południu. Tak więc jesli chodzi o opalanie to Las Palmas przegrywa z południem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
warsalomas

Z Las palmas można dojechać bardzo łatwo komunikacją publiczną na południe wyspy. Najlepiej do Playa del Ingles lub trochę dalej na plażę Montana Arena. (przystanek La Prisilla).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nowy.saunowicx

Którą część plaży najbardziej polecacie ?

post-9472-0-96644800-1509780238_thumb.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Edmundo

Jakieś 500 metrow od latarni morskiej przy "kiosku nr 4" strefa nudystów, leżaki i parasole do wynajęcia, a w kiosku napoje i przekaski. Taka sama strefa idąc od strony Playa del Ingles 

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
Jakieś 500 metrow od latarni morskiej przy "kiosku nr 4" strefa nudystów
Tak, tam rozpoczyna się strefa naturystyczna, a kończy kilkaset metrów od początku Playa des Ingles

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nowy.saunowicx

Czyli przez wydmy to jakieś 2 km

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wojd

W zasadzie cały nadoceaniczny obszar wydm wraz z otaczającą je plażą jest traktowany jako naturystyczny. Ludzie rozkładają się nago i spacerują wszędzie - choć rejon koncentracji jest na krańcach.
Od strony latarni są (w każdym razie dwa lata temu były) dwie oznaczone plaże z barami i leżakami, w tym jedna z tęczową flagą, przy czym nie ma znaku "kończącego" plażę. Z drugiej strony jest jedna plaża, oznaczona tylko od strony Playa des Ingles. Pomiędzy strefa bez zabudowań czy dróg dojazdowych, od czasu do czasu przejścia na wydmy. Plażują tam zarówno tekstylni, jak i mniej śmiali lub szukający intymności naturyści, a że to kilka kilometrów i plaża bardzo szeroka, to o prywatność nie jest trudno.

Jeszcze więcej miejsca i osłony przed wiatrem (jak również ciepła zimą i jesienią) jest na wydmach, a jedyne, na co trzeba uważać to grupki swingersów oraz ekshibicjoniści czatujący na spacerowiczów.

Ze trzy kilometry za zachód (drogą z pięć - choć mogę się mylić, raz jechałem rowerem, a potem samochodem to było 5 minut) za latarnią jest jeszcze jedna urocza plaża naturystyczno-tekstylna Playa Montana Arena. Trudno dostępna, z zejściem z klifu, ale ludzie docierają tam i rozkładają się z namiotami, czasem przypływają żaglówkami. Ze względu na otaczające ją amfiteatralnie skały jest tam znacznie cieplej (woda również cieplejsza) w chłodne miesiące, a w gorące można znaleźć cień. Klimat nieco hippisowski - warto się wybrać.

Edytowane przez wojd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
oni_cz-wa

Witam,

Byliśmy z żonką na GC - Playa del Igles w terminie 6-13. październik. Podoga super w dzień 27-30 (w dzień odjazdu 36) w nocy 22-24. Woda w oceanie 22-24 st.

Plażowaliśmy głównie w okolicy Kiosku nr 8, strefa FKK zaczyna się ok 100 metrów przed nim i ciągnie się do kiosku nr 4 (ok. 500 przed latarnią w Faro) Okolice kiosku to kilka rzędów leżaków płatnych gdzie prawie wszyscy plażowali nago. Trzy razy w ciągu pobytu przespacerowaliśmy się do kiosku nr 4 (ok. 4 km) ja nago żonka niestety toples :-).

Okolice kiosku nr 4 to niby oficjalna plaża naturystyczna która łaczy się z plażą gejowską przy kiosku nr 7.

Tak jak ktoś pisał wcześniej w stronę latarni w Faro i w przeciwną do Playa del Ingles okresowo ciągną brzegiem oceanu niezliczone ilości ludzi w tym większość ubrana, sporo pań topless i mniejsza część nago.

Ja osobiście po przekroczeniu tabliczek określających strefę FKK spacerowałem plażowałem nago, moja pani podobnie z tym że spacery wzdłuż oceanu topless.

Tam mało kto zwraca uwagę na to że ktoś jest nago topless czy w bikini (chyba że polskie turystki które plażowały obok nas nie wiedząc że jestśmy polakami)

Mój klimat, jak tylko będę mógł to tam bedę wracał.

Jeśłi ktoś potrzebuje jakichś informacji proszę pytać.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
warsalomas

Też byliśmy w Playa del Ingles w podobnym terminie. Też opalaliśmy się w okolicach kiosku nr 8. Jako początkujący leżeliśmy trochę głębiej a do oceanu chodziliśmy w strojach. Moja partnerka nie chciała wystawiać się na widok ubranych spacerowiczów. Generalnie wrażenia bardzo pozytywne ale dla osób bardziej szukających spokoju polecam Playa de Montana. Łatwy dojazd, duży parking, strome zejście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldekm

Wybieramy się ponownie na Gran Canarię. Chcemy spróbować dojść z Maspalomas do Playa Montana Arena. Ktoś próbował na piechotę wzdłuż wybrzeża. Miejcie wzgląd że jesteśmy w wieku hm.. średnim. ale lubimy spacery. Czekamy na jakieś wskazówki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
warsalomas

Samo przejście z sąsiedniej plaży Mojeras wydaje się bardzo trudne a co dopiero spacer z Maspalomas. Polecam autobus nr 1 a spacery zostawcie na inne miejsca. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldekm

Dzieki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
18 godzin temu, warsalomas napisał:

Samo przejście z sąsiedniej plaży Mojeras wydaje się bardzo trudne a co dopiero spacer z Maspalomas

Próbowałeś? Czy tylko tak przypuszczasz...

Dnia 16.01.2018 o 21:45, waldekm napisał:

Chcemy spróbować dojść z Maspalomas do Playa Montana Arena. Ktoś próbował na piechotę wzdłuż wybrzeża.

Przetestowane wiele razy, polecam. Do Pasito Blanco (jest tam sklepik SPAR) wybrzeżem, dalej nadmorską granią (najwygodniejsze wejście schodami, 100 m za szlabanem wyjazdowym w lewo), robiąc małą przerwę na kąpiel w naszym stroju na Playa Mujeres (CO). Nie mogę się doczekać, aby znów przemierzać ten malowniczy, widokowy szlak...Poproszę o relację po powrocie. Miłego wypoczynku!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldekm
2 godziny temu, Adam napisał:

Próbowałeś? Czy tylko tak przypuszczasz...

Przetestowane wiele razy, polecam. Do Pasito Blanco (jest tam sklepik SPAR) wybrzeżem, dalej nadmorską granią (najwygodniejsze wejście schodami, 100 m za szlabanem wyjazdowym w lewo), robiąc małą przerwę na kąpiel w naszym stroju na Playa Mujeres (CO). Nie mogę się doczekać, aby znów przemierzać ten malowniczy, widokowy szlak...Poproszę o relację po powrocie. Miłego wypoczynku!

Poprawiłeś nam humorki. Latem spacerowaliśmy od Jandii do centrum Costa Calma, ale trzeba było zwracać uwagę na godziny pływów w niektórych miejscach. Tam nie przeszkadzają?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
Godzinę temu, waldekm napisał:

Poprawiłeś nam humorki. Latem spacerowaliśmy od Jandii do centrum Costa Calma, ale trzeba było zwracać uwagę na godziny pływów w niektórych miejscach. Tam nie przeszkadzają?

Raczej nie, szedłem tą trasą kilka razy i nie było najmniejszego problemu. Trasa dość popularna, uczęszczana, choć nie ma tłumów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
warsalomas

Przyznaję, nie próbowałem. Spróbuję jak będę następnym razem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AnKaDet

Do Playa Montana de Arena mona wygodnie dojść od strony kolejnej plaży - Carpinteras. Stajemy autem na parkingu (oznaczony), dochodzimy do plaży i dalej wąską ścieką wzdłuż klifu (w dolnej części klifu, nie na górze) dochodzimy do Montana de Arena. Przewyższenia są niewielkie, ale ścieżka wąska i troszkę ekspozycji, więc z małym dzieckiem moze być kłopot. Ale dla osób dorosłych dojście bardzo wygodne. Ok 5-10 minut.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldekm
Napisano (edytowane)

Jedziemy tam na miesiąc i chcemy trochę pospacerować dla zdrówka. Z Maspalomas to ok 5 km czyli nie daleko. O ile to będzie możliwe nie będziemy używać pojazdów silnikowych. Co najwyżej na druga stronę wyspy. Wstępnie dostaliśmy informację że można dojść

. Na pewno spróbujemy. Jak było opiszemy

Edytowane przez waldekm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
Dnia 5.02.2018 o 11:46, AnKaDet napisał:

Do Playa Montana de Arena mona wygodnie dojść od strony kolejnej plaży - Carpinteras. Stajemy autem na parkingu

A jeśli nie mamy auta, jedziemy autobusem 001 do przystanku Cuesta La Arena, Identyfikator przystanku: 98031

2 godziny temu, waldekm napisał:

Z Maspalomas to ok 5 km

Z centrum Maspalomas tak, z Playa Meloneras to około 3 km. Tak czy inaczej to bardzo przyjemna wycieczka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

Na marginesie dyskusji o plażach Gran Canarii mam pytanie: czy znacie tamtejsze hotele z wydzieloną strefą dla naturystów (np. tarasem)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam

My byliśmy w Abora Catarina by Lopesan Hotels w Maspalomas, był tam spory, naturystyczny dachowy taras z ładnym widokiem, cena za pobyt z wyżywieniem była do przyjęcia.

• Dziękuję 1
  • Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldekm

Raczej nie bywamy w hotelach. Z tego co słyszałem to duża część hoteli praktykuje wydzielenie strefy dla naturystów przeważnie na dachu obiektu. Radzę jednak dopytać się przed wyborem miejsca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
6 minut temu, waldekm napisał:

Z tego co słyszałem to duża część hoteli praktykuje wydzielenie strefy dla naturystów przeważnie na dachu obiektu

Jeśli 1% to jest duża część, to się zgadzam:wink2:

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach