Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

PrzemekJaworzno

Gran Canaria

Rekomendowane posty

waldekm

1% to nie jest duża część. Napisałem tu o hotelach w Maspalomas i Playa del Ingles i podkreślam, słyszałem z opowiadań gości hotelowych nie z własnych doświadczeń

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

Adam, dzięki za informację, ale sprawdzałem opinie o tym hotelu na portalu wakacje.pl i są one raczej "średnie". Będę szukał dalej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iwona & Leszek

Znalazłem taką listę hoteli na niemieckiej stronie http://www.fkk-kanaren.de/gran-canaria.php tylko nie wiadomo czy są to aktualne informacje. Proszę Was o pomoc w wyborze hotelu, bo chcielibyśmy korzystać z uroków kanaryjskich plaż, ale nie rezygnować z "uroku" all inclusive w hotelu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro
6 godzin temu, Iwona & Leszek napisał:

"chcielibyśmy korzystać z uroków kanaryjskich plaż, ale nie rezygnować z "uroku" all inclusive w hotelu"

Uroku???
Nie wiem, może na Gran Canarii jest inaczej, ale raz byłem w takim hotelu na Krecie. Średnia poziomu gości tego hotelu była przerażająco niska. Nigdy więcej!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
warsalomas

W Occidental Margaritas jest taras dla naturystów na dachu. Nie korzystaliśmy.  Wolelismy spacer na plażę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam
Dnia 7.02.2018 o 14:33, Iwona & Leszek napisał:

sprawdzałem opinie o tym hotelu na portalu wakacje.pl i są one raczej "średnie"

To hotel o przyzwoitej "półce cenowej", który oferuje przyzwoitą jakość za rozsądną cenę. Na Gran Canarii jest kilka droższych hoteli z tarasami dla naturystów, które będą oczywiście bardziej odpowiednie dla osób z grubszymi portfelami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldekm
Dnia 18.01.2018 o 14:48, Adam napisał:

Próbowałeś? Czy tylko tak przypuszczasz...

Przetestowane wiele razy, polecam. Do Pasito Blanco (jest tam sklepik SPAR) wybrzeżem, dalej nadmorską granią (najwygodniejsze wejście schodami, 100 m za szlabanem wyjazdowym w lewo), robiąc małą przerwę na kąpiel w naszym stroju na Playa Mujeres (CO). Nie mogę się doczekać, aby znów przemierzać ten malowniczy, widokowy szlak...Poproszę o relację po powrocie. Miłego wypoczynku!

Dzięki za podpowiedź. Wróciliśmy. Niestety pogoda nie całkiem dopisała. Emma trochę wzburzyła ocean . Zdecydowaliśmy się na spacerki na plażę przy kiosku nr 4. Za to Carnival pierwsza klasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
paveo

Gdyby ktoś z Was był zainteresowany to w sierpniu są bardzo dobre promocje z Berlina, 390zł w dwie strony bezpośrednio, linia Laudamotion (przejęta przez Ryanair) robi promocje. 

Zakochany po pierwszym pobycie na Gran Canarii w lutym skorzystałem i wybieram się z kobietą w sierpniu :)

Pierwszy pobyt bardzo udany. Ta swoboda i wolność bycia nago jest super. Nikt specjalnie nie był zainteresowany kto jak jest ubrany lub nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
misiek31

Wróciłem z Gran Canarii.Plaża w Playa del Ingles jest ok chociaż nie zrobiła na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia.Dojście od strony Riu ok 20min zależy od kondycji i ekwipunku :) Pierwsza część drogi najbardziej wymagająca.Pełne słońce i spory kawałek pod górke po piachu.Dalej jest lepiej podłoże już utwardzone:) Plaża bardzo szeroka.co do cen w budce i cen leżaków nie pomogę nie korzystałem.Zawsze rozkładałem się między plażą fkk a gejowską.Tam rownież 90% osób to pary mieszane.Ocean jak dla mnie zimny i przez wiejące wiatry z dużymi falami.No właśnie i ten wiatr....bywały dni gdzie nie dało się spokojnie plażować ponieważ wiał tak mocno że miało się wrażenie bycia w samym sercu burzy piaskowej :)Sporo osób plażowało wtedy na wydmach ale tam sporo dziwnego towarzystwa szukającego  "wrażeń"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fandebek

Po pierwszych 24h pobytu w Maspalomas jesteśmy pewni wyższości Feurteventury nad Grand Canarią. Plaża pomiędzy Playa de Ingles a Faro w Maspalomas to deptak spacerowy przypominający Monte Cassino w Sopocie w pełni sezonu. Ruch plażowiczów brzegiem oceanu jak na autostradzie A1 w środku lata. Tak, wydmy imponujące, ale sama plaża przy brzegu mało przyjemna - piasek miejscami ciemny, sporo kamieni. Ciąg dalszy relacji w następnym odcinku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PPKN

W marcu tego roku  2 leżaki + parasol na plaży 7,50€, piwo około 3€, dokładnie nie pamiętam. Przy dużym wietrze obsługa leżaków rozwija coś w rodzaju wielkiego parawanu, osłaniającego leżaki od strony lądu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fandebek
Dnia 30.06.2018 o 19:25, PPKN napisał:

W marcu tego roku  2 leżaki + parasol na plaży 7,50€

Parasol w środku lata raczej niezbędny, leżaki niekoniecznie, zatem polecam opcję zakupu parasola w markecie Dino za 8,90 - zwróci się już drugiego dnia, jeżeli porównać z dziennym kosztem wynajmu całego zestawu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fandebek
Napisano (edytowane)
Dnia 6.02.2018 o 15:32, Adam napisał:

My byliśmy w Abora Catarina by Lopesan Hotels w Maspalomas, był tam spory, naturystyczny dachowy taras z ładnym widokiem, cena za pobyt z wyżywieniem była do przyjęcia.

Hotel familijny - mnóstwo rodzin z dziećmi, ale taras fkk tylko dla dorosłych i praktycznie jest to jedyne ciche i spokojne miejsce. Poza tym hałaśliwe animacje od rana do późnego wieczora. Z tarasu widok na wydmy Maspalomas i latarnię Faro, a  dojście z hotelu do brzegu oceanu ("zona nudista") przez wydmy ok. 20 minut (przy czym zaledwie 100 metrów chodnikiem do skraju wydm, a dalej już tylko po piasku).

taras.jpg

Edytowane przez fandebek
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach