Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Fkk Solarispierwszy raz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 jack5

jack5
  • Tematy: 1
    • Czas online: 4g 25m 40s

Napisany: 16 lipiec 2016 o 12:08

Witam

Pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji.

Mamy zarezerwowany pokój w Naturist Solaris Residence

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi , opinie, i wskazówki osób które korzystały z tego ośrodka.

• 0

#2 Miro

Miro

Weteran Forum

• Tematy: 62
    • Czas online: 61d 23g 28m 7s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 16 lipiec 2016 o 12:27

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi , opinie, i wskazówki osób które korzystały z tego ośrodka.

Warto mieć z sobą rowery - na wycieczki do Novigrad czy Poreć.
W pobliżu jest fajna jaskinia w Baredine: http://www.baredine.com/about.php

Jeśli pojedziecie przez Ljublianę, na granicy między Koper w Słowenii i Chorwacją często tworzą się duże kolejki. Proponuję w Słowenii wcześniej zjechać z autostrady i pojechać przez chorwackie miasteczko Buzet. To samo w drodze powrotnej - wtedy ogromne kolejki mogą być już do bramek na autostradzie.

• 0

#3 ryki

ryki
  • Tematy: 7
    • Czas online: 2d 23g 27m 53s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 18 lipiec 2016 o 16:32

Solaris to duży ośrodek z dostępem do 2,5 km plaży, tylko dla miłośników Fkk . Jest on po remoncie części mieszkalnej, jak i są wybudowane nowe tarasy do opalanie się nad wodą . Na plaży jest cisza i spokój . Małe dzieci wraz z rodzicami są zgrupowani przeważnie przy basenie, a młodzież po grze w piłkę i po tańcach, wpada na plażę wykąpać się . Przekrój wieku jest zróżnicowany, gdyż mieszkańcami są całe rodziny(nawet trzypokoleniowe) i pary . Jest to ośrodek zamknięty, z możliwością wejścia na specjalną kartę .

Korzystaliśmy z restauracji na terenie kempingu, ale jest również w pobliżu (tuż za płotem) świetna restauracja z muzyką na żywo . Wystarczy przejść do końca ośrodka w lewo i plażą i częściowo już wodą , wyjść za ogrodzenie i przejść jakieś 300 m . A tam jest dobra ryba i zabawa .

Solaris jest godny polecenia, gdyż jest podobno najładniejszy ze wszystkich obiektów naturystycznych .

• 0

#4 r&m

r&m
  • Tematy: 0
    • Czas online: 7d 17g 16m 41s

Napisany: 25 lipiec 2016 o 16:17

Bardzo przepraszamy, ale Solaris to jest przecież kompleks w okolicach Szibenika, a więc jakie rowery do Poreca czy Novigragu ?

Mówimy o Istrii czy o kampingu w Dalmacji ?

• 0

#5 angel

angel
  • Tematy: 0
    • Czas online: 14g 29m 11s

Napisany: 25 lipiec 2016 o 22:36

Bardzo przepraszamy, ale Solaris to jest przecież kompleks w okolicach Szibenika, a więc jakie rowery do Poreca czy Novigragu ?

Mowa jest jak mniemam o Solaris Resort w miejscowości Tar 10 km przed Porecem. Ośrodek godny polecenia, byliśmy tam trzy razy i zapewniamy - satysfakcja gwarantowana :)

• 0

#6 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 25 lipiec 2016 o 23:16

Mowa jest o FKK Solaris na Istrii

http://www.camping-a...st-resort-porec

• 0

#7 jack5

jack5
  • Autor tematu

Napisany: 12 sierpień 2016 o 06:16

Dziękuję za informacje, dzisiaj startulemy

• 0

#8 kermit

kermit
  • Tematy: 2
    • Czas online: 2d 9m 28s

Napisany: 15 październik 2016 o 12:00

Jak wrażenia po pobycie w obiekcie Solaris? Ja właśnie zrobiłem rezerwację na wakacje 2017 r. Wziąłem opcję z wyżywieniem. To dobry pomysł?

• 0

#9 wojtek56

wojtek56

Weteran Forum

• Tematy: 87
    • Czas online: 64d 11g 3m 42s

Napisany: 15 październik 2016 o 12:53

Solaris jest świetny! To znaczy my czujemy się tam doskonale. Jedziemy tam na wczasy trzeci rok z rzędu. Nie jest tak zatłoczony i hałaśliwy jak Valalta (wiem, młodzi to lubią...), infrastruktura jest zdecydowanie lepsza niż w Koversadzie (w apartamentach czysto, pachnąco; świetne jedzenie w restauracjach). Miejsce wymarzone dla naturystów, także dla tych, którzy wolą własne namioty czy przyczepy.

Polecam z czystym sumieniem :-)

Kermit, wyżywienie jest naprawdę zróżnicowane. Najecie się dobrze i do syta. Napoje podczas posiłków, w tym piwo i wino, bez ograniczeń. Prawie codziennie jakieś owoce morza lub przynajmniej dobre rybki. Jak ktoś woli tradycyjną polską kuchnię, też coś dla siebie znajdzie. Taki szwedzki stół. ale w śródziemnomorskiej, chorwackiej wersji :-)

wojtek56 edytował ten post 15 październik 2016 o 12:58

• 1

#10 kermit

kermit
  • Tematy: 2
    • Czas online: 2d 9m 28s

Napisany: 15 październik 2016 o 14:37

Nie jest tak zatłoczony i hałaśliwy jak Valalta (wiem, młodzi to lubią...), infrastruktura jest zdecydowanie lepsza niż w Koversadzie (w apartamentach czysto, pachnąco; świetne jedzenie w restauracjach). Miejsce wymarzone dla naturystów, także dla tych, którzy wolą własne namioty czy przyczepy.

Czyli z tego wynika, że na Solaris przeważa dojrzalsze towarzystwo? :) Pytam, bo my przed 30 :)

Dzięki, uspokoiłeś mnie w kwestii jedzenia, bo się obawiałem kiepskiej kuchni i wyścigu do restauracji jak w tanich egipskich kurortach :) Fajnie, że jest wino do kolacji w cenie. To rzadkość jeśli nie ma się oferty all inclusive.

Mam jeszcze pytanie o plażę. Tylko betonowa i trawiasta, czy może jest jakiś delikatny żwirek/piasek?

• 0

#11 wojtek56

wojtek56

Weteran Forum

Napisany: 15 październik 2016 o 15:51

Co do wieku gości Solarisa trudno mi coś powiedzieć. W części z apartamentami przeważają ludzie dojrzalsi - pewnie to kwestia wygodnictwa i zasobności. W restauracji, podczas posiłków, spotykaliśmy już znacznie więcej ludzi młodszych. Wydaje mi się jednak, że wiele młodych osób korzysta z domków mobilnych lub namiotów i same sobie przyrządzają posiłki, dlatego nie widać ich w restauracji.

Solaris to bardzo rozległy teren. Na pewno znajdziecie taką plażę, gdzie dominować będą ludzie w Waszym wieku. Inna rzecz, że tam gdzie my się rozkładaliśmy, sąsiedzi byli w każdym wieku - nikt na to nie zwracał uwagi.

Same plaże są praktycznie tylko betonowe. W części południowej jest kawałek plaży drobno-kamienistej.

Co kilkadziesiąt metrów są prysznice do spłukiwania słonej wody po kąpieli.

Plaże betonowe mają swoje zalety, ale... są twarde. Jako ekwipunek podstawowy codziennie braliśmy podkładki z mocnej tkaniny, na to karimaty, następnie materacyki gąbkowe i na koniec duże, plażowe ręczniki (wszystko można kupić na miejscu). Osobno małe ręczniki z fibry do wycierania się. Czasami rozbijaliśmy parasol, szczególnie przydatny w popołudniowym słońcu, gdy zanurzaliśmy się w lekturze książek w powiewie lekkiego, ciepłego wiaterku od morza. Rozmarzyłem się...

Do zobaczenia w Solarisie :-)

P.S. Wzdłuż plaży w części z apartamentami są duże, trawiaste przestrzenie, gdzie w cieniu drzew wielu ludzi rozstawia leżaki, materace itp.

wojtek56 edytował ten post 15 październik 2016 o 15:53

• 2

#12 jack5

jack5
  • Autor tematu

Napisany: 31 październik 2016 o 13:16

Moje wrażenia z Solaris to :czysto,cicho i dobre jedzenie.W tydzień przytyłem parę kilo , pokoje sprzątane codziennie (łazienka,balkon) rano oglądaliśmy jak grupa  pracowników idzie wzdłuż plaży i zbiera to co ewentualnie zostawili plażowicze nawet prysznice przy plaży szorowane tak jak w wojsku.Nie mam porównania co do innych ośrodków ale ten mogę polecić.

• 0

#13 Darss

Darss
    • Czas online: 14m 21s

Napisany: 14 marzec 2017 o 21:36

Witam. Widzę , że bardzo zachwalacie ośrodek Solaris. My niestety nigdy nie byliśmy w takim ośrodku więc bacznie obserwuję co tu wszyscy napisaliście :-) Rozumiem, że w domkach jest fajnie i może uda nam się coś jeszcze zarezerwować na jakieś małe 5 dni. Czy na terenie ośrodka także wszyscy poruszają się nago? Czy tylko w strefie plaż? Kiedyś ktoś mi powiedział, że nawet w restauracji ludzie jadają nago a my jakoś sobie tego nie wyobrażamy. Może ktoś nam to jakoś opisać jak to wygląda? Z góry dziękuję za dodatkowe wpisy w tym temacie :-)

• 0

#14 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 14 marzec 2017 o 22:14

W restauracji nikt nie je nago. Na terenie ośrodka można się poruszać w ubraniu (nie w stroju kąpielowym). Nagość jest obowiązkowa na plaży i na basenie.
Tak jest w większości ośrodków naturystycznych.

Opłaca się jechać tak daleko na 5 dni? Podróż będzie droższa, niż pobyt w Chorwacji.

• 0

#15 Darss

Darss

Napisany: 14 marzec 2017 o 22:35

Dzięki za odpowiedź :-) Czy się opłaca? Pewnie nie ale my do Chorwacji jeździmy dwa, trzy razy w roku a wtedy możemy sobie pojechać bez dzieci :-) i wyskakujemy tak aby nieco się wyciszyć :-) Poza tym to nie jest aż tak daleko

• 0

#16 wojtek56

wojtek56

Weteran Forum

Napisany: 14 marzec 2017 o 23:36

Czy na terenie ośrodka także wszyscy poruszają się nago?

Poza restauracjami panuje całkowita swoboda. Jeśli tylko ktoś nie zamierza opuszczać ośrodka lub nie idzie do restauracji, to na ogół nie korzysta z ubrania. Podobnie jak w Valalcie czy Koversadzie.

• 0

#17 Darss

Darss

Napisany: 14 marzec 2017 o 23:54

ok rozumiem . Fajnie. A jeśli wynajmiemy sobie domek to samochód zostawiamy gdzies obok czy gdzieś na parkingu ?

• 0

#18 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 15 marzec 2017 o 01:13

A jeśli wynajmiemy sobie domek to samochód zostawiamy gdzies obok czy gdzieś na parkingu ?

O ile dobrze pamiętam, na Solarisie na samochody gości wynajmujących domki są wydzielone parkingi. 

• 0

#19 jack5

jack5
  • Autor tematu

Napisany: 15 marzec 2017 o 12:16

Tak ja parkowałem na miejscu parkingowym  przy głównej drodze blisko pokoju, są też place parkingowe dla gości (zacienione siatką)

Co do nagości - ubieraliśmy się tylko na czas posiłków.

• 0

#20 Darss

Darss

Napisany: 16 marzec 2017 o 00:02

Fajnie dziękuję za podpowiedzi :-) Nie pozostaje nam nic innego jak sobie zarezerwować i mam nadzieję, że nie będzie za późno :-)

• 0

Copyright © 2017 NNS