Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Kompleks w Ludwigsfelde koło Berlina, Kristalltherme

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
513 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam

Adam

X

• Tematy: 112
    • Czas online: 78d 8g 39m 14s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 17 styczeń 2006 o 09:46

Znana nam niemiecka sieć obiektów basenowo-saunowych Kristallbaeder od Wielkanocy 2006 roku wzbogaci się o supernowoczesny obiekt w Ludwigsfelde koło Berlina (zaraz koło berlińskiej obwodnicy, niedaleko Poczdamu, niecałe 100 km od polskiej granicy). Już zaczął się nabór 80 pracowników, o czym informuje stacja RBB. Co ciekawe dla nas, obiekt jest roboczo zwany FKK-Therme, co oznacza przyjazność dla naturystów, a w jakim stopniu, to się okaże. Niemieccy naturyści mają nadzieję, że w co najmniej takim stopniu, jak obiekt w Bad Klosterlausnitz, ale to są narazie spekulacje i wszystko okaże się w okolicach wielkanocy. Jestem pewien, że wielu naszych rodaków będzie korzystało z tego obiektu, zwłaszcza w perspektywie możliwej Mekki naturystycznej. Również żywię nadzieję, że niektórzy z nas zaszczycą obiekt podczas jego otwarcia, w końcu z Poznania i Wrocławia, o Lubinie i Legnicy nie wspominając, to przysłowiowy rzut kamieniem. Pozdrawiam.
  • 0

#2 wador38

wador38
  • Tematy: 0
    • Czas online: 52m 39s

Napisany: 24 styczeń 2006 o 10:57

Ale super - lecz przy tym rodzi się pytanie - kiedy w Polsce coś takiego powstanie i kiedy Polacy dorosna do prawdziwego naturyzmy? Dlaczego u nas nie może byc normalnie?Znów zostajemy ładnych parę lat "za murzynami".Wertując historię od dawien dawna Polak był wyjątkowym człowiekiem...
Napewno się tam spotkamy .
Serdecznie pozdrawiam ....
  • 0

#3 marekpoznaniak

marekpoznaniak

Weteran Forum

• Tematy: 32
    • Czas online: 8d 17g 24m 8s

Napisany: 24 styczeń 2006 o 11:50

"Prawdopodobnie nie ma takiego zapotrzebowania społeczeństwa na tego typu miejsca i obiekty"-odpowiedz jednego z decydentów samorządowych .Reszta bez komentarza.
  • 0

#4 grommit

grommit

Weteran Forum

• Tematy: 157
    • Czas online: 81d 15g 57m 50s

Napisany: 24 styczeń 2006 o 14:25

"Prawdopodobnie nie ma takiego zapotrzebowania społeczeństwa na tego typu miejsca i obiekty"-odpowiedz jednego z decydentów samorządowych .Reszta bez komentarza.

Niepozbawiona racji zresztą. Jesteśmy (ilościowo) marginesem społeczeństwa i nikt nie będzie specjalnie o nas dbał, dopóki nie udowodnimy, że stoi za nami tzw. siła nabywcza.
  • 0

#5 wador38

wador38
  • Tematy: 0
    • Czas online: 52m 39s

Napisany: 24 styczeń 2006 o 18:56

Wiesz Grommit ! Patrząc na naszych przyjeżdżających do Babilonu, słuchając opowieści saunowiczów z poznania , patrząc na Warszawianke czy choćby na Wasze zimowe spotkania w Jastrzębiej a nie wspomne już o plaży w Dębkach podczas słonecznego weekendu trudno tu mówić o braku" siły nabywczej" lub ilościowym marginesie. Myśle ,że całe sedno tkwi (chyba) w mentaności Polaka i obawaiam się ,że musi sporo wody w Wiśle upłynąc ,żeby to się zmieniło. Bo jak by jakiś gośc otworzył taki obiekt w Polsce to co by na to powiedzieli ludzie (moherowe berety- a co się pod tym kryje to wszyscy wiedzą ) Wiem ,że w tym momencie daje sam sobie odpowiedź na mojego poprzedniego posta ale tamten napisałem pod wpływem emoicji i zazdrości ,że inni mogą a my nieeeeeeeeeeee !!!
  • 0

#6 jarek

jarek
  • Tematy: 8
    • Czas online: 6d 14g 59m 25s

Napisany: 24 styczeń 2006 o 21:58

Myśle ,że całe sedno tkwi (chyba) w mentaności Polaka

...w szczególności Polaka - naturysty :angry:

Bo jak by jakiś gośc otworzył taki obiekt w Polsce to co by na to powiedzieli ludzie (moherowe berety- a co się pod tym kryje to wszyscy wiedzą )

W moim mieście kilka lat temu właściciel (tekstylny!) jednego z podmiejskich kąpielisk stworzył oficjalną plażę naturystyczną. Jedyne co zrobił, to powiesił tablicę informacyjną na jej ogrodzeniu i lekko zniwelował grunt. Plaża zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie uczęszczanej plaży tekstylnej. Naturyści, co prawda w niewielkiej liczbie, odwiedzają ją dość regularnie. I ludzie nic nie powiedzieli! A moje miasto nie jest niestety ostoją liberalizmu :(. Pochodzą z niego dwaj bardzo ważni politycy obecnej nomenklatury. Ten przykład potwierdza tezę, że problem tkwi w naszym stosunku do rzeczywistości a nie w domniemanej reakcji otoczenia.

Z innej strony - nie wydaje mi się, żeby stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie na usługi o charakterze naturystycznym całkowicie wyeliminowało z rynku zaspokajające je oferty. Porównajmy: np. żeglowanie to również raczej margines, a przecież istnieje możliwość wynajęcia jachtu i podobno na jeziorach mazurskich są nawet jakieś przystanie. Rynek usług turystyczno-rekreacyjnych o charakterze wyspecjalizowanym być może nie jest u nas tak rozwinięty jak w krajach zachodnich, lecz jednak istnieje. Czym zatem wytłumaczyć brak takiej oferty skierowanej do naturystów? Myślę, że tak jak wspomniał Grommit, sami musimy udowodnić że stoi za nami siła nabywcza - może niewielka ale nie do pogardzenia.

Pozdrawiam,
Jarek
  • 0

#7 Miro

Miro

Weteran Forum

• Tematy: 62
    • Czas online: 62d 3g 47m 24s

Napisany: 26 styczeń 2006 o 01:25

np. żeglowanie to również raczej margines, a przecież istnieje możliwość wynajęcia jachtu i podobno na jeziorach mazurskich są nawet jakieś przystanie

Latem na Mazurach aż roi się od jachtów. Tam naprawdę jest tłok!
Nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby połowie Polski nagle zachciało się żeglowac... A przyjemność nie jest aż tak trudno dostępna: wystarczy zdobyć patent albo znaleźć kogoś z patentem i za parę złotych wynająć łódke (to tańsze od noclegu "na lądzie").
Dobrze że np. też nie wszyscy jeżdżą na nartach, bo byśmy się zadeptywali na stokach...
  • 0

#8 Paal

Paal
  • Tematy: 3
    • :

Napisany: 26 styczeń 2006 o 01:31

Myśle ze tak właśnie jest, "nie mamy wiary w sens działania bo i tak się nie uda" Jeden ktory będzie coś działał nic nie zrobi jak nie bedzie rzeczywistego wparcia innych naturystów. I coś w rodzaju stowarzyszenia jednak nam by cos ułatwił.
  • 0

#9 Adam

Adam

X

• Autor tematu

Napisany: 31 styczeń 2006 o 11:19

Podano oficjalny termin otwarcia kompleksu Ludwigsfelde (14 kwiecień 2006, czyli Wielki Piątek) oraz uruchomiono stronę internetową. Reklamowane jest jako najpiękniejsze kąpielisko w Europie i najnowocześniejsza pływalnia sportowa "Aktuelles zu News

Ludwigsfelder Bote
Ostern wird gebadet ... Sie bekommen das schönste Bad Europas, ein modernes Sport-Hallenbad, auch als Freibad nutzbar "

"Kristall Schwimm- und GesundheitsCenter Ludwigsfelde

In Ludwigsfelde bei Berlin entsteht das 12 Kristallbad in Deutschland. Das Kristall Schwimm- und GesundheitsCenter Ludwigsfelde setzt neue Maßstäbe im Saunabereich. Freuen Sie sich auf die riesengroße Saunatherme, die ihresgleichen in Deutschland suchen wird.
Eröffnung ist am Karfreitag, 14. April 2006
Weitere Informationen zum Kristall Schwimm- und GesundheitsCenter Ludwigsfelde erhalten Sie im Internet: http://www.kristall-...ludwigsfelde.de oder nehmen Sie mit uns Kontakt auf."
  • 0

#10 Adam

Adam

X

• Autor tematu

Napisany: 31 styczeń 2006 o 19:15

Oto wypowiedź kierownictwa Kristallbaeder na temat strojów w kompleksie Ludwigsfelde:***"Dabei wurden dann auch Fragen wie die Bekleidungsordnung im Bad diskutiert. Diese sieht vor, dass wie bereits berichtet, nur der Sportbereich mit Textil benutzt werden darf. In der Thermen- und Saunalandschaft ist dagegen FKK angesagt. Die Ängste dadurch Besucher zu verschrecken, räumte Steinhart mit den Erfahrungen aus dem Thüringischen Klosterlausnitz aus. Dort hatte man nur 2 Monate nach der Einführung von FKK ein Besucherplus von 50 Prozent zu verzeichnen. Außerdem „Wer nicht nackig rumrennen will, der nimmt einen Bademantel oder Handtuch“ so Steinhart, der keine Befürchtungen hat damit Gäste zu verschrecken."***. Moja znajomość języka niemieckiego nie pozwala mi na podjęcie próby DOKŁADNEGO przetłumaczenia tego tekstu, więc mogę powiedzieć tylko pobieżnie, że brzmi to zachęcająco. Czyli w saunach i termach nagość, tekstylia DOZWOLONE jedynie w pływalni sportowej, przy czym jako pozytywny przykład powołany jest kompleks Bad Klosterlausnitz (proszę o sprostowanie, jeśli gdzieś strzeliłem byka). Czyżby następna Mekka naturystyczna? A co na to szanowni FORUMowicze, aby wspólnie 14 kwietnia 2006 spotkać się w Ludwigsfelde i obchodzic "Naturystyczne Święto Wiosny"?
  • 0

#11 bartek

bartek
  • Tematy: 24
    • Czas online: 2d 5g 29m 34s

Napisany: 31 styczeń 2006 o 20:35

Pomysł jest znakomity , może nie koniecznie 14 kwietnia ( Wielki Piątek przed Świętami Wielkanocnymi ) ale np . 17 kwietnia (lany poniedziałek) B)
Poza tym kierunek zachodni jest bardziej naturystyczny od kierunków np. wschodnich. :) Takie obiekty w Niemczech są tak oblegane w weekendy jak w Polsce hipermarkety B) .
Pozdrawiam. Bartek :)
  • 0

#12 Adam

Adam

X

• Autor tematu

Napisany: 01 luty 2006 o 10:21

Bartku, ja miałem na myśli również, że my, Polacy, jako Europejscy Naturyści, symbolicznie będziemy uczestniczyć w przecięciu wstęgi....A poza tym to do odwiedzenia takiego obiektu KAŻDY termin jest dobry. Podam jeszcze garść informacji użytkowych. Niedaleko Ludwigsfelde (ok. 10 km) w Genshagen (też koło obwodnicy) znajduje się tani hotel sieci FORMULE1 (26-28 EUR/2-3 os) http://www.hotelform...che_hotel.shtml ; rezerwacji można dokonać przez internet. Następną sprawą są ceny. Ze względów społecznych (dostępność obiektów basenowych) cena wejścia na basen została skalkulowana na bardzo niskim poziomie (1,5-3 EUR za 1,5h, 1,50-5 EUR za cały dzień), wejście do Saun i Term kosztuje od 6-14 EUR za 1,5 h do 6-24 EUR za cały dzień, czyli promowane są krótsze pobyty, zakładana jest duża rotacja. http://www.kristall-...de.de/index.jsp (link INFOS). Odnośnie stroju w basenowej części (pływalni sportowej) to faktycznie, niemieccy naturyści też tak jak ja odczytali słowa kierownictwa obiektu, że na basenie sportowym strój bęzie DOZWOLONY, czyli zasadą będzie nagość, ale z powodu stroju nikt nie będzie zmuszony opuszczac basenu, inaczej mówiąc CO, czyli Clothing Optional. Jak będzie faktycznie, przekonamy się już niebawem (71 dni). Ostatnia sprawa - dojazd z Polski, obiekt jest koło autostrady pod Berlinem, a już w tym roku ma byc oddany ostatni odcinek łączący Kraków (i m. in. Wrocław) z Berlinem (ten przy granicy), także z Poznania w niedługiej perspektywie (ok. 2 lat) będzie pełen dojazd autostradowy.
  • 0

#13 Marekpp

Marekpp
  • Tematy: 7
    • Czas online: 3g 51m 14s

Napisany: 02 luty 2006 o 23:10

Szanowni Przed"pisacze"
Odbiegając od tematu w tytule postu, wracamy do tematu naszego istnienia w Polsce. Wątek oficjalnego stowarzyszenia wraca jak bumerang (bez efektów). Chyba, trzeba sobie uzmysłowić, że tak będziemy spostrzegani, jak nas będą media opisywać (W obecnej chwili, to nie istniejemy - chyba, że na zasadzie ciekawostki zoologicznej przekazywanej przez wieść gminną). Nie zapominajmy o kilku przykazaniach - 'Media są czwartą władzą" i "Popyt określa podaż".
Miałem, kiedyś sen - śniło mi się, że wygrałem dużo pieniędzy i i chciałem wybudować wielki aquapark dla naturystów, media huczały w całej Polsce, zostałem zasypany tysiącami zgłoszeń od naturystów z całego kraju i obudziłem się zlany potem, gdy okazało się że brakuje mi kolejnego papierka od ważnego urzędu dotyczącego działania spłuczki w toalecie. Dlaczego innym to się udaje ????????
  • 0

#14 Paal

Paal
    • :

Napisany: 03 luty 2006 o 10:46

No nie Marekpp!! B) Tez pomysły, może dlatego nic nie robimy bo boimy się tego brakującego cholernego papierka od spłuczki. Informacja na temat stowarzyszenia, jeżeli znajdzie się 15 osób i uchwali stowarzyszenie które w statucie nie będzie miało działalności gospodarczej, to rejestracja w sądzie jest bezpłatna, zaś jeśli ma być działalność gospodarcza na cele statutowe stowarzyszenia, no 1000 zł kosztuje sądowa rejestracja. A czy musi być działalność gospodarcza?
  • 0

#15 vuki

vuki
  • Tematy: 5
    • Czas online: 5m 36s

Napisany: 03 luty 2006 o 13:35

Dobrze, ze zaczeto budowac jakiekolwiek baseny kryte bo 15-20 lat temu to pewnie na palcach mozna bylo je policzyc w Polsce.
Miejmy nadzieję, ze w koncu kiedys zaczna organizowac party N na tych basenach.
Przeciez to nie problem zrobic raz w miesiacu, wieczorem. To tylko pewnie kwestia organizacji.
Chyba, ze poczekamy az jakis forumowicz wygra gruba kase i otworzy basen only N B)
  • 0

#16 Paal

Paal
    • :

Napisany: 03 luty 2006 o 15:44

Faktem ze wiele zwyczajów do nas od zachodu przez Niemcy przychodzi, co prawda z jakimś opóznieniem, może i ten przykład z Kristall(coś tam) przyjmie się powoli i u nas. Niesmiało bo niesmiało zaczynam sobie wyobrazać ze to realne B)
Paal
  • 0

#17 grommit

grommit

Weteran Forum

• Tematy: 157
    • Czas online: 81d 15g 57m 50s

Napisany: 06 luty 2006 o 19:44

Miejmy nadzieję, ze w koncu kiedys zaczna organizowac party N na tych basenach.

Mam złą wiadomość. Nigdy nie "zaczną". Najwyżej "zaczniemy". Nic nie zrobi się samo.
  • 0

#18 Adam

Adam

X

• Autor tematu

Napisany: 06 luty 2006 o 21:40

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z placu budowy. Wygląda obiecująco. Olbrzymi obiekt o ciekawej architekturze. Luksus w każdym calu. Zazdroszczę (pozytywnie) Poznaniakom i Wrocławianom! http://www.ludwigsfe...action=ShowNews
  • 0

#19 Paal

Paal
    • :

Napisany: 08 luty 2006 o 16:31

Hej! Zapomniałes o Szczecinie - chyba stąd jest bliżej niż z Poznania ;).
  • 0

#20 Adam

Adam

X

• Autor tematu

Napisany: 08 luty 2006 o 16:40

Nie, spoko, miałem na myśli całą zachodnią Polskę, a miasta wybrałem przykładowe, z których znam osobiście naturystów ze spotkań w Libercu. Oczywiście gorąco pozdrawiam Szczecin!
  • 0

Copyright © 2017 NNS