Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Valalta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
275 odpowiedzi w tym temacie

#1 edek

edek
  • Tematy: 7
    • Czas online: 20d 13g 21m 40s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 06 listopad 2015 o 22:47

Ponoć valalta ma być zmniejszona,takie były informacje.Czy to prawda?.
  • 0

#2 Miro

Miro

Weteran Forum

• Tematy: 62
    • Czas online: 62d 3g 47m 24s
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 07 listopad 2015 o 02:23

Ponoć valalta ma być zmniejszona,takie były informacje.Czy to prawda?.

Zgadza się. Część Valalty będzie od niej "odcięta" i stanie się odrębnym kempingiem tekstylnym. Z mojego punktu widzenia strata jest niewielka - tekstylnym kempingiem będzie teren nad płytką, częściowo mulistą zatoką. Dołączam mapkę Valalty z tego roku, na której "mniej więcej" zaznaczyłem "odcinaną" część i mapkę "nowej" Valaty w roku 2016.

Załączone pliki

• 0

#3 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 07 listopad 2015 o 10:23

Ponoć valalta ma być zmniejszona

Nowy kemping ma już nawet (na razie bardzo skromną) stronę internetową. Jest tam już cennik na 2016.
Na wypadek, gdyby ktoś z tekstylnych znajomych chciał być w pobliżu Valalty: http://www.campvalsaline.hr/

• 0

#4 freeman79

freeman79

Weteran Forum

• Tematy: 45
    • Czas online: 7d 19g 41m 32s

Napisany: 17 listopad 2015 o 20:55

A z mojego punktu widzenia strata jednak jest - chyba że nie będzie swobodnego przejścia między kempingami. Bo jeśli będzie, to "wycieczkowicze" też się znajdą, a to nie jest nic pozytywnego.

• 0

#5 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 17 listopad 2015 o 21:18

W Chorwacji jest kilka kempingów dzielonych tekstylno - naturystycznych i nie słyszałem tam o problemach z "wycieczkowiczami". Na kempingu Polari w Rovinj granica między tymi częściami wyznaczona jest tabliczkami. Widziałem tam ludzi, którzy z części tekstylnej przyjeżdżają na naturystyczną, żeby nago popływać. 
A Valalta i Saline będą oddzielnymi kempingami i możliwe, że nie będzie między nimi przejścia.

• 0

#6 chris102

chris102
  • Tematy: 9
    • Czas online: 3d 2g 36m 9s

Napisany: 04 grudzień 2015 o 00:02

Ja również po kolejnym pobycie w tym roku polecam Valaltę szczególnie dla rodzin z dziećmi ale nie tylko. To, że jest to hałaśliwe miejsce to zdecydowanie przesada, zawsze można znaleźć zakątek dogodny dla siebie. Fajne są imprezy dla dzieci, konkursy, animacje i bezpieczne miejsca zabaw (baseny, itp). Kolejne wakacje zapewne spędzimy również tam.

• 1

#7 szogun

szogun
  • Tematy: 3
    • Czas online: 1d 8g 45m 6s

Napisany: 31 grudzień 2015 o 01:01

Osobiście się nie zgadzam że mała strata z odciętej części Campingu . Byliśmy w tamtym rejonie dwu krotnie i bardzo go sobie chwaliliśmy.

W ubiegłym roku byliśmy w tamtym rejonie na przełomie czerwca i lipca i 90% parcel było zajętych za bardzo nie było w czym wybierać żeby się rozłożyć.

To w tym roku może być dopiero problem ze znalezieniem parceli blisko morza skoro odpadnie cały sektor.

• 0

#8 Michał30

Michał30
  • Tematy: 11
    • Czas online: 5d 10g 1m 47s

Napisany: 18 styczeń 2016 o 12:32

Odnośnie Valalty. My w tym roku wybieramy się znowu na jakiś camp. W zeszłym bylismy na Koversadzie. Miejsce super! Poprzednie wpisy podsumowały to miejsce, myślę że nie trzeba nic dodawać. Ja chciałem zapytać tych którzy wpadali czasami na Valaltę jednorazowo. Jak jest z wejściem na kemp nie przez bramę a bokiem za free?:) Byliśmy w zeszłe wakacje jednorazowo i tak jak pisałem powyżej, recepcjonista srogo chciał nas potraktować wysoką zapłatą za wejście na 1 dzień. Zawróciliśmy. Co jednak nie zmienia faktu że camp jest warty odwiedzenia. A więc czy wchodził ktoś bokiem za darmo? Widziałem również ludzi na rowerkach w zeszłym roku którzy sobie omijali bramę główną i wjeżdżali. Czy ktoś praktykował ten patent?

• 0

#9 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 19 styczeń 2016 o 00:16

A więc czy wchodził ktoś bokiem za darmo? Widziałem również ludzi na rowerkach w zeszłym roku którzy sobie omijali bramę główną i wjeżdżali. Czy ktoś praktykował ten patent?

Jakie to polskie...

My jeździliśmy na rowerach przez bramę główną i też nas nikt nie zatrzymywał - bo i po co, byliśmy tam zakwaterowani :)

• 0

#10 Michał30

Michał30

Napisany: 19 styczeń 2016 o 00:18

Nie tylko polskie ale i chorwackie bo to oni nam sami sugerowali zeby nie płacić tylko wchodzić bokiem jeśli nie mieszkamy na kempie :)

• 0

#11 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 19 styczeń 2016 o 00:37

Oni tzn. kto?

• 0

#12 Michał30

Michał30

Napisany: 19 styczeń 2016 o 15:08

Lokalni chorwaci czyli oni

• 0

#13 oni_cz-wa

oni_cz-wa
  • Tematy: 2
    • Czas online: 1d 11g 22m 57s

Napisany: 19 styczeń 2016 o 15:34

Witam, mam kilka pytań,

1. czy pod koniec maja (ostatni tydzień) jest sensownym jechać na kilka dni do Valalty? jak z pogodą i jaka frekwencja w tym czasie;

2. gdzie najlepiej rezerwować pobyt (interesuje mnie pokój, apartament na ośrodku) bezpośrednio na stronie czy przez jakiegoś operatora;

3. jaki pokój/apatrament najlepiej wybrać dla 2-ch osób?

4. jak daleko jest od apartamentów do plaży/morza?

dzięki za pomoc.

• 0

#14 Nattur

Nattur
  • Tematy: 0
    • Czas online: 1g 8m 47s

Napisany: 27 styczeń 2016 o 10:12

Proponuję mimo wszystko czerwiec - cieplejsza woda. Co do rezerwacji proponuję Globtrans (szybko i sprawnie), a jeśli to dwie osoby to najlepszy jest pokój z wyżywieniem HB. Ja w tym roku zarezerwowałem sobie pobyt w trzecim tygodniu czerwca. Pozdrawiam

[Nattur, zapraszam do działu Przywitania i tam do przedstawienia się społeczności Forum.]

wojtek56 edytował ten post 28 styczeń 2016 o 13:22
Regulamin

• 0

#15 Mojar

Mojar
  • Tematy: 1
    • Czas online: 19g 26m 57s

Napisany: 29 styczeń 2016 o 21:33

W Valalcie nie ma takiej możliwości, w zeszłym roku próbowaliśmy rozbić dwa duże namioty na jednej parceli ale opłata wtedy jest naliczana jak za dwie parcele. Można postawić jedynie mały namiocik typu wigwam dla dzieci.

• 0

#16 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 29 styczeń 2016 o 22:33

ale opłata wtedy jest naliczana jak za dwie parcele

...a dokładniej trzeba by wynająć dwie parcele.

Miałem kiedyś w Valalcie obok dużej "szóstki" postawioną małą "dwójkę" i nie było z tym problemu. Drugi namiot "teoretycznie" mie powinien być większy, niż 2 m², ale z centymetrem tam nikt nie biegał.

Miro edytował ten post 29 styczeń 2016 o 22:34

• 0

#17 bertek

bertek
  • Tematy: 18
    • Czas online: 3d 23g 23m 33s

Napisany: 07 luty 2016 o 10:06

Mnie samego za żadne skarby nie wypuścili przez główną bramę dovallalty b nie miałem legitymacji inf a o bocznym wejściu teraz dopiero doczytałam
  • 0

#18 laufer

laufer
  • Tematy: 0
    • Czas online: 2g 54m 16s

Napisany: 03 marzec 2016 o 13:13

Witajcie!

My pierwszy raz na Camping-u naturystycznym w Chorwacji byłiśmy na Valalcie, było to ładnych parę lat temu. Ośrodek zrobił na nas wrażenie i od tego czasu zawsze tu spędzamy urlop. Dziś jest to już 5-cio gwiazdkowy Camping wg.mnie o bardzo wysokim standardzie. Jednak nad Valaltę nadciągają czarne chmury. Ośrodek zostanie podzielony na dwie części, na tekstylną i na naturyst. Moim zdaniem jest to początek końca ośrodka o długiej tradycji. Wielu stałych bywalców wyprowadziło się, wielu planuje się wyprowadzić. Pewnie i my dołączymy do nich. 

[Laufer, zapraszam do działu Przywitania i napisania tam paru słów o Was.]

wojtek56 edytował ten post 03 marzec 2016 o 14:14
Regulamin

• 0

#19 Miro

Miro

Weteran Forum

Napisany: 06 marzec 2016 o 23:56

Ośrodek zostanie podzielony na dwie części, na tekstylną i na naturyst. Moim zdaniem jest to początek końca ośrodka o długiej tradycji. Wielu stałych bywalców wyprowadziło się, wielu planuje się wyprowadzić.

A mi się wydaje, że mocno przesadzacie.
Z Valalty wydzielono "na oko" 10% powierzchni i utworzono tam tekstylny kemping "Saline". Wydzielona część jest niezbyt atrakcyjna: muliste dno, stojąca woda. I dlatego wydaje mi się, że dzięki utworzeniu tuż obok kempingu tekstylnego, Valalcie może przybyć zwoleników - z grona tych, którzy nie mają odwagi od razu pojechać na kemping naturystyczny - zakwaterują się na Saline i po kilku dniach przekonają się do zrzucenia ciuchów :)
A co do wyprowadzania się stałych bywalców: wyprowadzają się przede wszystkim ci, którzy mieli albo jeszcze mają swoje przyczepy w części, gdzie powstaje kemping tekstylny.

• 0

#20 chris102

chris102
  • Tematy: 9
    • Czas online: 3d 2g 36m 9s

Napisany: 02 kwiecień 2016 o 14:26

Ja też mam nadzieję, że czarne przepowiednie o stopniowym migrowaniu Valalty w stronę tekstylną się nie sprawdzą. Wydzielenie małego kempingu z najgorszej części chyba jeszcze o tym nie świadczy.

• 0

Copyright © 2017 NNS