Skocz do zawartości

Rekomendowane posty

edek

Ponoć valalta ma być zmniejszona,takie były informacje.Czy to prawda?.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Ponoć valalta ma być zmniejszona,takie były informacje.Czy to prawda?.

Zgadza się. Część Valalty będzie od niej "odcięta" i stanie się odrębnym kempingiem tekstylnym. Z mojego punktu widzenia strata jest niewielka - tekstylnym kempingiem będzie teren nad płytką, częściowo mulistą zatoką. Dołączam mapkę Valalty z tego roku, na której "mniej więcej" zaznaczyłem "odcinaną" część i mapkę "nowej" Valaty w roku 2016.

post-647-0-14705200-1446855711_thumb.jpg

post-647-0-83051600-1446855734_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Ponoć valalta ma być zmniejszona

Nowy kemping ma już nawet (na razie bardzo skromną) stronę internetową. Jest tam już cennik na 2016.

Na wypadek, gdyby ktoś z tekstylnych znajomych chciał być w pobliżu Valalty: http://www.campvalsaline.hr/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
freeman79

A z mojego punktu widzenia strata jednak jest - chyba że nie będzie swobodnego przejścia między kempingami. Bo jeśli będzie, to "wycieczkowicze" też się znajdą, a to nie jest nic pozytywnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

W Chorwacji jest kilka kempingów dzielonych tekstylno - naturystycznych i nie słyszałem tam o problemach z "wycieczkowiczami". Na kempingu Polari w Rovinj granica między tymi częściami wyznaczona jest tabliczkami. Widziałem tam ludzi, którzy z części tekstylnej przyjeżdżają na naturystyczną, żeby nago popływać. 
A Valalta i Saline będą oddzielnymi kempingami i możliwe, że nie będzie między nimi przejścia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chris102

Ja również po kolejnym pobycie w tym roku polecam Valaltę szczególnie dla rodzin z dziećmi ale nie tylko. To, że jest to hałaśliwe miejsce to zdecydowanie przesada, zawsze można znaleźć zakątek dogodny dla siebie. Fajne są imprezy dla dzieci, konkursy, animacje i bezpieczne miejsca zabaw (baseny, itp). Kolejne wakacje zapewne spędzimy również tam.

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szogun

Osobiście się nie zgadzam że mała strata z odciętej części Campingu . Byliśmy w tamtym rejonie dwu krotnie i bardzo go sobie chwaliliśmy.

W ubiegłym roku byliśmy w tamtym rejonie na przełomie czerwca i lipca i 90% parcel było zajętych za bardzo nie było w czym wybierać żeby się rozłożyć.

To w tym roku może być dopiero problem ze znalezieniem parceli blisko morza skoro odpadnie cały sektor.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Michał30

Odnośnie Valalty. My w tym roku wybieramy się znowu na jakiś camp. W zeszłym bylismy na Koversadzie. Miejsce super! Poprzednie wpisy podsumowały to miejsce, myślę że nie trzeba nic dodawać. Ja chciałem zapytać tych którzy wpadali czasami na Valaltę jednorazowo. Jak jest z wejściem na kemp nie przez bramę a bokiem za free?:) Byliśmy w zeszłe wakacje jednorazowo i tak jak pisałem powyżej, recepcjonista srogo chciał nas potraktować wysoką zapłatą za wejście na 1 dzień. Zawróciliśmy. Co jednak nie zmienia faktu że camp jest warty odwiedzenia. A więc czy wchodził ktoś bokiem za darmo? Widziałem również ludzi na rowerkach w zeszłym roku którzy sobie omijali bramę główną i wjeżdżali. Czy ktoś praktykował ten patent?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

A więc czy wchodził ktoś bokiem za darmo? Widziałem również ludzi na rowerkach w zeszłym roku którzy sobie omijali bramę główną i wjeżdżali. Czy ktoś praktykował ten patent?

Jakie to polskie...

My jeździliśmy na rowerach przez bramę główną i też nas nikt nie zatrzymywał - bo i po co, byliśmy tam zakwaterowani :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Michał30

Nie tylko polskie ale i chorwackie bo to oni nam sami sugerowali zeby nie płacić tylko wchodzić bokiem jeśli nie mieszkamy na kempie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Oni tzn. kto?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Michał30

Lokalni chorwaci czyli oni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
oni_cz-wa

Witam, mam kilka pytań,

1. czy pod koniec maja (ostatni tydzień) jest sensownym jechać na kilka dni do Valalty? jak z pogodą i jaka frekwencja w tym czasie;

2. gdzie najlepiej rezerwować pobyt (interesuje mnie pokój, apartament na ośrodku) bezpośrednio na stronie czy przez jakiegoś operatora;

3. jaki pokój/apatrament najlepiej wybrać dla 2-ch osób?

4. jak daleko jest od apartamentów do plaży/morza?

dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nattur

Proponuję mimo wszystko czerwiec - cieplejsza woda. Co do rezerwacji proponuję Globtrans (szybko i sprawnie), a jeśli to dwie osoby to najlepszy jest pokój z wyżywieniem HB. Ja w tym roku zarezerwowałem sobie pobyt w trzecim tygodniu czerwca. Pozdrawiam

[Nattur, zapraszam do działu Przywitania i tam do przedstawienia się społeczności Forum.]

Edytowane przez wojtek56
Regulamin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mojar

W Valalcie nie ma takiej możliwości, w zeszłym roku próbowaliśmy rozbić dwa duże namioty na jednej parceli ale opłata wtedy jest naliczana jak za dwie parcele. Można postawić jedynie mały namiocik typu wigwam dla dzieci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro
ale opłata wtedy jest naliczana jak za dwie parcele

...a dokładniej trzeba by wynająć dwie parcele.

Miałem kiedyś w Valalcie obok dużej "szóstki" postawioną małą "dwójkę" i nie było z tym problemu. Drugi namiot "teoretycznie" mie powinien być większy, niż 2 m², ale z centymetrem tam nikt nie biegał.

Edytowane przez Miro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bertek

Mnie samego za żadne skarby nie wypuścili przez główną bramę dovallalty b nie miałem legitymacji inf a o bocznym wejściu teraz dopiero doczytałam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
laufer

Witajcie!

My pierwszy raz na Camping-u naturystycznym w Chorwacji byłiśmy na Valalcie, było to ładnych parę lat temu. Ośrodek zrobił na nas wrażenie i od tego czasu zawsze tu spędzamy urlop. Dziś jest to już 5-cio gwiazdkowy Camping wg.mnie o bardzo wysokim standardzie. Jednak nad Valaltę nadciągają czarne chmury. Ośrodek zostanie podzielony na dwie części, na tekstylną i na naturyst. Moim zdaniem jest to początek końca ośrodka o długiej tradycji. Wielu stałych bywalców wyprowadziło się, wielu planuje się wyprowadzić. Pewnie i my dołączymy do nich. 

[Laufer, zapraszam do działu Przywitania i napisania tam paru słów o Was.]

Edytowane przez wojtek56
Regulamin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Ośrodek zostanie podzielony na dwie części, na tekstylną i na naturyst. Moim zdaniem jest to początek końca ośrodka o długiej tradycji. Wielu stałych bywalców wyprowadziło się, wielu planuje się wyprowadzić.

A mi się wydaje, że mocno przesadzacie.

Z Valalty wydzielono "na oko" 10% powierzchni i utworzono tam tekstylny kemping "Saline". Wydzielona część jest niezbyt atrakcyjna: muliste dno, stojąca woda. I dlatego wydaje mi się, że dzięki utworzeniu tuż obok kempingu tekstylnego, Valalcie może przybyć zwoleników - z grona tych, którzy nie mają odwagi od razu pojechać na kemping naturystyczny - zakwaterują się na Saline i po kilku dniach przekonają się do zrzucenia ciuchów :)

A co do wyprowadzania się stałych bywalców: wyprowadzają się przede wszystkim ci, którzy mieli albo jeszcze mają swoje przyczepy w części, gdzie powstaje kemping tekstylny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chris102

Ja też mam nadzieję, że czarne przepowiednie o stopniowym migrowaniu Valalty w stronę tekstylną się nie sprawdzą. Wydzielenie małego kempingu z najgorszej części chyba jeszcze o tym nie świadczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
iskra

Postanowiliśmy z moją kobietą, że podczas jednego dwutygodniowego wyjazdu do Chorwacji w tym sezonie, bedziemy odpoczywali zarówno w Koversadzie i Valalcie. Chcemy podzielić po tygodniu w każdym, a ponieważ są od siebie bardzo blisko, to nie będzie z tym problemu. Jedziemy z namiotem, jednak ani ja ani moja kobieta nie byliśmy nigdy na tych dwóch kempingach FKK w Chorwacji, dlatego takie pytanie do tych co tam jeżdżą: Czy na przełomie lipiec-sierpień czyli w samym środku sezonu wakacyjnego będzie problem z zakwaterowaniem na polu namiotowym? Tzn. czy może brakować wolnych parceli? Jak myślicie, powinniśmy zrobić wcześniejszą rezerwację parceli i wpłacić zaliczkę, czy to raczej mija się z celem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wro

W valalta jest sporo parceli.

Nie ma możliwości rezerwacji parceli, kto pierwszy ten lepszy :)

parceli jest bardzo dużo, jednak nie wszystkie są położone w dobrym miejscu, niektóre dalej od wody ("gwarancja" ciszy i spokoju)

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
iskra

Dzięki za informacje, tego, że nie ma możliwości rezerwacji parceli pod namiot nie wiedziałem, natomiast ulokowanie się w trochę większej odległości od wody nie bedzie stanowiło dla nas problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Dzięki.Nawet jak nie znajdziemy miejsca w Valalcie, to możemy spędzić całe dwa tygodnie w Koversadzie.Tam się nam nigdy nie nudzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wro

Nawet jak nie znajdziemy miejsca w Valalcie

Z tego co pamiętam to tam jest 2700 parcel, nie ma takiej możliwości aby nie było gdzie się rozbić. W dalszej odległości od wody było w połowie sierpnia sporo miejsc. Jest zawsze tylko dylemat aby mieć blisko do łazienki, czy restauracji, czy aquaparku, czy obiektów sportowych? Nie da się mieć wszystkiego, więc zależy od preferencji, ale miejsce zawsze się znajdzie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach