Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Rekomendowane posty

Adam79

Już sprawdziłem,przysługuje mi z urzędu motorowodny sternik morski także wyrobię to przed wyjazdem) Hehe no z papierami to jest bardzo różnie,mając na statki handlowe...jachtu już się nie pokieruje bo inne kwity(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

Witajcie,my już na miejscu od kilku dni.Jest pięknie, pogoda dopisuje.Od ostatniego pobytu parę lat wstecz doszedł fajny basenik ze słodką wodą i jacuzzi-w strefie basenowej.Jako że jest to okres przed sezonem dużo starszych par i par z małymi dzieciaczkami,większość Niemcy i Włochy.Standard Valalty na poziomie,obsługa wzorcowa-każdy miły i uśmiechnięty.Pozdrawiamy z tego naturystycznego raju)

• Fajne 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jacek_Agatka

....... jeszcze tylko trzy tygodnie, jeszcze tylko ....... :cool:

Jacuzzi i basenik był też w zeszłym roku. Nie wiem od jak długo, bo byliśmy pierwszy raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

Chyba od 2/3 lat.Póki co pogoda dopisuje i dziwimy się sami że w zeszłych latach nie byliśmy przed sezonem,ludzi teraz mniej i cenowo też przystępnie.Animacje na poziomie,serwis,sklepy, wszystko na miejscu.Wycieczka do Rovinj zaliczona-polecamy autobus z Valalty do Rovinja 15 minut i jesteśmy prawie w centrum.Jutro kolejne smażenie na basenach,nurkowanie i animacje.Pozdrowienia)

• Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jacek_Agatka

I świetnie, że wspomniałeś o tym busie, bo nam w zeszłym roku umknęło.  Pogoda, to jak znam Chorwację jest zawsze. Nawet jak przyjdzie burza to jest pół dnia, więc strata niewielka. 😁

Gdzie nurkujecie?

coś tam na dnie ciekawego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

W zatoce bo z córką 9 letnią)Woda przejrzysta ale większość czasu to na basenie bo teraz fajny ten z wodą słodką plus jacuzzi.Musowo wracamy za rok)) Obok naszego lokum 3 pary z Polski)Co do busa polecamy,autko niech odpoczywa a klimat 30 letniego Mercedesa niezapomniany-i do tego kierowca który okazuje się w latach 70-tych pracował w Polsce)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jacek_Agatka

Tej najbliżej portu jachtowego ze zjeżdżalnią? Nas też Valalta ujęła w zeszłym roku i postanowiliśmy odwiedzić ją również w tym roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

Ten ze zjeżdżalnią jest kawałeczek dalej.Obok portu jachtowego jest mała zatoczka i tam próbujemy nurkowania)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jack5

My do Rovinj jeździliśmy samochodem bo nie wiedziałem  nic o busie. Odpowiedz jak często kursuje , gdzie i za ile kupić bilety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jack5

Dzięki , szybki jesteś, miłego pobytu, my jedziemy w sierpniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

Busik to świetna opcja. My od lat wybieramy inny camp min dlatego, że jest świetne dojście około 1,5km do miasteczka gdzie robimy zakupy czy jemy kolacje. Robimy to zwykle później ze względu na temperatury. Tu bardziej godziny pasujące do zwiedzania w upale czy zrobienia zakupów w tańszym i klimatyzowanym markecie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

No nas interesowało właściwie tylko krótkie zwiedzanie Rovinja i wybraliśmy dzień pochmurny,w Valalcie w zasadzie wszystko jest na miejscu-sklep(market plus osobny z warzywami i owocami) i 4 restauracje,no i do tego jeszcze mają swój browar)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
17 minut temu, Adam79 napisał:

... w Valalcie w zasadzie wszystko jest na miejscu-sklep ...

Jak i na każdym, sporym, porządnym campingu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jack5

Piwo z Valalty doskonałe, jaka temperatura wody o tej porze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

24 stopnie,idealna do nurkowania)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
7 minut temu, jack5 napisał:

Piwo z Valalty doskonałe, jaka temperatura wody o tej porze.

Zapewne. Ja uwielbiam smak piwa lecz wielkim smakoszem nie jestem. Czy płacę 20kn za pół litra w knajpie czy 20kn za 2l w sklepie smakuje mi jednakowo dobrze :) Natomiast na wszelkich festiwalach itd lubię sobie posmakować tych różnych wynalazków z małych browarów. Średnio 12-15zł za 0,3l. Szczerze to nie trafiłem na coś co by mnie urzekło ;)

No ale każdy inny, wszyscy równi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
12 godzin temu, summer.time.77 napisał:

Tu bardziej godziny pasujące do zwiedzania w upale czy zrobienia zakupów w tańszym i klimatyzowanym markecie :)

Albo pasujące, dla nocujących nie na kempingu, a np. w miasteczku, żeby się na cały dzień wybrać na plażę i pod wieczór wrócić :cool:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77
25 minut temu, Devan napisał:

Albo pasujące, dla nocujących nie na kempingu, a np. w miasteczku, żeby się na cały dzień wybrać na plażę i pod wieczór wrócić :cool:

Ooooo, dla takich to nawet idealne, faktycznie, o tym nie pomyślałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

I powrócone z 2 tygodniowego urlopu w Valalcie.Było mega-pogoda dopisała,ostatni tydzień spędzony wspólnie z francuską rodzinką.Obiekt trzyma poziom i na pewno warto się tam wybrać.Polecamy gorąco) Załączam kilka foto z lotu ptaka)dji1528566204154.thumb.jpg.87a874ea4e2c39a3a764969d2fda2a43.jpgdji1528566206660.thumb.jpg.05241c1226b1ccb82a3f364496cb0252.jpgdji1528566208831.thumb.jpg.777a49ce42b5fca5d1a565716ad8870f.jpgdji1528566211171.thumb.jpg.0cad180869ac1e8050650b07d8ccefbd.jpgdji1528566213774.thumb.jpg.ecde26293e52ba81bc98baa3db467d7e.jpgdji1528566216176.thumb.jpg.8128932a4e08063d8dad55d4b9c2ad89.jpg

• Fajne 2
  • Punkcik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jack5

Prawdopodobnie zabiorę laptopa - nie żeby pracować. ale po prostu może się przydać, wiem  że w Valalcie będę musiał wykupić dostęp do internetu, czy ktoś mi odpowie  jaki to koszt i jaki jest zasięg.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

DSCN3971.thumb.JPG.08d57d4bf7cc989554a74f9b570e1fda.JPGZ zasięgiem nie było problemu)Są też 4 komputery w recepcji do użytku.Pozdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jo_Da
Napisano (edytowane)

Bardziej opłacalny jest zakup prepaida do komórki . Zasięg sieci komórkowych był tamtym roku  bardzo dobry na terenie Valalty.

Edytowane przez Jo_Da

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
vavelsky

Jaki prepaid polecasz? Tele2?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
parax
Napisano (edytowane)

Ekhm... ja bardzo przepraszam, @vavelsky , ale działalność na forum, tak jak i w realu warto zacząć od:

Przywitania

Powiedz nam coś o sobie.
Nowi użytkownicy tu powinni skierować swoje pierwsze kroki.

Edytowane przez parax

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach