Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Rekomendowane posty

iskra
tam jest 2700 parcel

:szok:  To jest normalnie niewielkie miasteczko :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Tylko, jak napisałem nas interesują domki, a z tymi bywa różnie w sezonie.Zwłaszcza teraz, kiedy Europa staje się atrakcyjna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wro

Jeśli chodzi o domki to trzeba się z tym pospieszyć, może już nie być wolnych w waszym terminie, im szybciej się skontaktujecie z valalta tym lepiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bogusz.

Dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
laufer

Czarne chmury nad Valaltą?

Valalta jest nam bardzo znana, często tu bywamy, znamy tu każdy kąt. Ośrodek przez ostatnie lata bardzo się zmienił, powstało dużo udogodnień i atrakcji dla gości-dziś jest to 5-cio gwiazdkowy Camp.

Niestety nad Valaltę nadciągają czarne chmury. Część ośrodka zostanie wydzielona dla tekstylnych, wielu stałych bywalców wyprowadziło się, wielu planuje w najbliższym czasie zrobić to samo.

A my - my pewnie dołączymy do nich - pytanie tylko kiedy.

Pozdrowienia dla wszystkich bywalców Valalty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wro

Napisany: 03 marzec 2016 o 13:13

Witajcie!

My pierwszy raz na Camping-u naturystycznym w Chorwacji byłiśmy na Valalcie, było to ładnych parę lat temu. Ośrodek zrobił na nas wrażenie i od tego czasu zawsze tu spędzamy urlop. Dziś jest to już 5-cio gwiazdkowy Camping wg.mnie o bardzo wysokim standardzie. Jednak nad Valaltę nadciągają czarne chmury. Ośrodek zostanie podzielony na dwie części, na tekstylną i na naturyst. Moim zdaniem jest to początek końca ośrodka o długiej tradycji. Wielu stałych bywalców wyprowadziło się, wielu planuje się wyprowadzić. Pewnie i my dołączymy do nich.

[Laufer, zapraszam do działu Przywitania i napisania tam paru słów o Was.]

Wpisujesz tą wypowiedź po raz kolejny.

W jakim celu?

Osoby kompetentne już się wypowiedziały.

Masz jakieś nowe informacje?

Edytowane przez wro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro
Część ośrodka zostanie wydzielona dla tekstylnych

Nie "zostanie wydzielona", ale już została i jak nieatrakcyjna część to była, pisałem już tu na Forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Malaak

Witam . Dokładnie tak jak pisze Miro , prace zaczęły się już w tamtym roku w lecie. Ta część to błotnisty z lekka brzeg z którego mało kto korzystał ( może i tam coś poprawią ) a tekstylna część nazywa się Val Saline Camping i zapewniam że nie mamy czego żałować choć muszę przyznać że w okolicy restauracji Saline która znalazła się teraz na terenie tekstylnym jest jednak kawał pięknej i czystej kamienistej plaży. Na szczęście w Valalcie jest miejsca pod dostatkiem. Pozdrowienia dla tych co byli  lub będą w Valalcie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chris102
Też wybieramy się w tym terminie, tylko do domków.Wiem, że w Koversadzie można znaleźć "z marszu", ale jak jest z tym w Valalcie?
Nigdy tam nie byliśmy, a z ciekawości chcieliśmy spędzić po tygodniu w każdym z tych miejsc.

Domek czy apartament w sezonie bez rezerwacji będzie ciężko dostać. My rezerwujemy zawsze grudzień/styczeń i czasami niektóre terminy np lipcowe są już niedostępne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ewenement

Na pewno młody wiek nie wzbudza zdziwienia, ale ogólnie na Valalcie jest dziura wiekowa w przedziale 20 do powiedzmy 35 lat. Przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi, dzieci jest naprawdę dużo, ale camping jest tak ogromny, że ilość dzieci nie przeszkadza. No i są ich rodzice. Pomiędzy jest mało towarzystwa.

Ale nie zastanawiajcie się. Jedźcie na Valalte, bo tam jest SUPER! Ja też się zastanawiałem, w końcu pojechaliśmy z dziewczyną i to były jedne z lepszych wakacji jakie miałem w życiu:)

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover
ogólnie na Valalcie jest dziura wiekowa w przedziale 20 do powiedzmy 35 lat

Nie tylko na Valalcie jest taka dziura. Na całym N-świecie chyba taka jest...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Para321

Są jakieś rzeczy które warto ze sobą wziąć szczególnie ? Czy opłaca się kupować jedzenie na miejscu ?;) czy ta dziura wiekowa oznacza ze wogole nie ma 20 latków czy jednak są zauważalni ale w małej ilości ?;)

Edytowane przez Para321

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KrolJulian

nie zgadzam się, mam mnóstwo znajomych których byli i są naturystyczny między 20 i 35 lat. uważam że dziura jest raczej między 12 i 20 lat: nastolatki :)

Dopisane: 21 kwiecień 2016 o 23:36

jest ich, ale mniej niż 15- i 25+, to fakt

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ewenement

My byliśmy w drugiej połowie lipca i wróciliśmy z początkiem sierpnia i wtedy takie było moje spostrzeżenie, że było dużo dzieci i nastolatków i ich rodziców, a pomiędzy było mało osób.

A co do rzeczy, każda parcela ma prąd. Nauczony błędami poprzedniego wyjazdu polecam Wam wziąć duży, ogromny namiot i różne rzeczy do przenośnej kuchni. Przydatna może być też lodówka turystyczna, bo nie ma wspólnych lodówek. Na miejscu jest kilka restauracji, ceny jak to w lecie w kurorcie. Za pizzę zapłacicie powiedzmy więcej niż 20zł. Wszystko zależy od tego, jaki macie budżet.

W sklepie spożywczym na miejscu bywa, że niektóre rzeczy są 2x droższe niż w delikatesach w Rovinji. My najczęściej kupowaliśmy w sklepie na miejscu mielone mięso (fenomenalnie smakowało, może tak jakieś przyprawy dawali), coś do mięsa i gotowaliśmy na miejscu.

Kiedy dokładnie jedziecie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KrolJulian
A co do rzeczy, każda parcela ma prąd. Nauczony błędami poprzedniego wyjazdu polecam Wam wziąć duży, ogromny namiot i różne rzeczy do przenośnej kuchni. Przydatna może być też lodówka turystyczna, bo nie ma wspólnych lodówek. Na miejscu jest kilka restauracji, ceny jak to w lecie w kurorcie. Za pizzę zapłacicie powiedzmy więcej niż 20zł. Wszystko zależy od tego, jaki macie budżet.
W sklepie spożywczym na miejscu bywa, że niektóre rzeczy są 2x droższe niż w delikatesach w Rovinji. My najczęściej kupowaliśmy w sklepie na miejscu mielone mięso (fenomenalnie smakowało, może tak jakieś przyprawy dawali), coś do mięsa i gotowaliśmy na miejscu.

zdecydowanie approved :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover
nie zgadzam się, mam mnóstwo znajomych których byli i są naturystyczny między 20 i 35 lat. uważam że dziura jest raczej między 12 i 20 lat: nastolatki :)

Ok, zgadzam się rozszerzyć moje zdanie: dziura jest i od 12 do 20 i od 20 do 35, a od 12 do 35 to już całe pokolenie :P

No i nie przeczę, że nie da się mieć N-znajomych w tym wieku, sam mam 4-5 sztuk, ale jeśli się z kimś takim nie umówię i pójdę na dowolną N-plażę czy saunarium, to średnio oprócz mnie takich osób jest zero. To samo tyczy się kilku chorwackich N-plaż, ale fakt, w dużym N-campie nigdy nie byłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KrolJulian

ale się śmiałem z twój odpowiedź :)

w sumie masz racje. ja znam raczej francuzów ponieważ z tam stąd pochodzę a naturystycznych polaków których znam mogę liczyć na palcach, także może nie jest reprezentatywny, masz racje :)

inny kraj, inny ludzi, inny wiek i zainteresowań :) we Francji ludzi się otwierali na N wcześniej, kilkanaście lat temu i to widać przez populacji przybywający na plażach N

moja żona zawsze mówi że najwięcej jest Niemców powyżej 40 (i ma chyba racje), chociaż Austriaków, słowenów oraz włosi jest całkiem dużo. my rok temu poznaliśmy na plaża N para polaków z dzieckiem w wieku naszym (4 lata), ale rodziców mają każdy 6 lat więcej niż nas...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Pytam bo nie chcielibyśmy się czuć nieswojo.

Młodzież na Valalcie też się spotyka, ale musicie być przygotowani na to, że większość gości tego (jak i chyba wszystkich innych miejsc naturystycznych), to ludzie trochę starsi.

Jedźcie smiało!

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrnat

Cześć,

Potrzebuje świeżych informacji w sprawie Valalty. Po ponad 10 latach zamierzam ją ponownie w sierpniu odwiedzić i mam kilka pytań:

Jak wygląda sprawa prądu na parcelach (opłaty)?

Czy trzeba się szykować na dodatkowe koszty oprócz parceli i opłaty za każdą osobę?

Czy ktoś ma dokładne informacje na temat części tekstylnej:

- czy istnieje możliwość poruszania się między stronami?

- czy na część tekstylną jest oddzielny wjazd itd.:

W tym roku mamy jechać dodatkowo z nowym członkiem rodziny, który jak na razie nie jest przekonany do naturyzmu, dlatego też strefa tekstylna dla części grupy jest potrzebna. Kłopotem zaś jest prowadzenie podwójnej kuchni. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Malaak

Witaj . Na oficjalnej stronie Valalty znajdziesz wszystkie opłaty a co do części tekstylnej to nazywa się Val Saline i ma oddzielny wjazd. Tam również podane są ceny. Co do przejścia pomiędzy nimi nie mam żadnych informacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

W Valalcie na parcelach prąd jest bez dodatkowych opłat. Dodatkowe koszty, to jedynie "opłata klimatyczna" - w sezonie 1 Euro od osoby na dzień i zameldowanie 2,50 Euro od osoby (jednorazowo),
Dodatkowo płaci się też np. za drugi pojazd, ale to chyba nie będzie Was dotyczyło.
O możliwości przejścia między Valaltą i Val Saline też mi nic nie wiadomo.

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Wygląda na to, że z Valalty da się przejść na Val Saline. Valalta informuje na FB, że otwarto restaurację Val Saline i jedyne, co potrzebne jest do przejścia na Val Saline jest karta zameldowania z Valalty. I wydaje mi się, że chodzi o bezpośrednie przejście między tymi kempingami, bo przez bramy wejściowe byłoby dość daleko.

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Malaak

Natomiast na stronie kempingu VAL SALINE nie ma ani słowa o możliwości przejscia na Valaltę. Domyślam się że możliwość przejścia z Valalty wynika z tego że restauracja Val Saline jest dość dużym obiektem, zapewne aż za dużym  jak na potrzeby tekstylnego kampu Val Saline. Bo  w tej części Valalty nie ma tak dużej jadłodajni a do tego sporo ludzi przez wiele lat korzystało z Restauracji Val Saline która teraz znalazła się w części tekstylnej ( granica przebiega zaraz obok restauracji). Czyżby możliwość przejścia dotyczyła tylko mieszkańców Valalty ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

Czyżby możliwość przejścia dotyczyła tylko mieszkańców Valalty ?

W zasadzie to tak powinno być. Bo inaczej zaczną się "wycieczki" tekstylnych na naturystaczną Valaltę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach