Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Rekomendowane posty

Adam79

Nic nie inputuje,wiem że jak pisaliście opalacie się bez stroju ale córka ma teraz inne zdanie.Dlatego zalecam wybór innego ośrodka niż Valalta.Tyle w temacie)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AnMar

Po przeczytaniu regulaminu stwierdzam, że nic nie stoi na przeszkodzie jechać z naszym dzieckiem do Valalty. Mili właściciele przewidzieli humory małoletnich i dopuszczają przebywanie na oznaczonej plaży w stroju kąpielowym. Chwała im za to. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

I swietnie ) A wiec pozostaje zyczyc duzo slonka i udanego wypoczynku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

W regulaminie Valalty jest napisane, że są tam miejsca na plaży gdzie stroje kąpielowe są dozwolone, więc nie jest tak jak Miro czy adam79 twierdzi, że jak w stroju to do Koversady.

W sumie to powinienem zacząć od przeczytania regulaminu ale przy okazji mojego lenistwa wyszło, że i Valaltowi weterani go nie znają

W Valalcie tekstylnych nastolatków "toleruję się" tylko na małej plaży za mariną. Na pozostałych plażach Valalty tekstylnych nie ma.

A ja proponuję także czytanie Forum zanim zarzucisz komuś podawanie nieprawdziwych informacji!

21. lipca napisałem to, co jest w regulaminie, podając gdzie jest ta plaża, gdzie toleruje się stroje nastolatków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bluedeep

Miejsce akcji - Valalta plaża w okolicy Copacabana Bar.

Czas akcji - przełom maja i czerwca br.

Rodzina 4 osobowa w tym dziewczynka ok. 12 lat ubrana w kompletny strój kąpielowy.

Ochrona ośrodka po zidentyfikowaniu do czyich rodziców należy dziecko poprosiła o opuszczenie przez dziecko plaży lub przebranie dziecka w sukienkę, szorty, t-shirt, pareo etc.

Regulamin ośrodka dopuszcza przebywanie na plażach Valalty w ubraniu, pod warunkiem, że nie jest to kompletny strój kąpielowy.

Przykładowo ja i moja córka snorkeling uprawiamy w piankach. I nigdy nie zdarzyło nam się na Valalcie aby obsługa zwróciła nam uwagę, że de facto przebywamy na plaży ubrani.

Zdarza nam się ponadto, że korzystamy np.  ze zjeżdżalni i basenu obok niej położonego ubrani w nadmienione wcześniej pianki i nikt do nas nie miał nigdy o to pretensji.

Tak więc ochrona ośrodka na Valalcie nie zabrania przebywania na plaży w ubraniu, pod warunkiem, że nie jest to strój kąpielowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AnMar

A ja proponuję także czytanie Forum zanim zarzucisz komuś podawanie nieprawdziwych informacji!

21. lipca napisałem to, co jest w regulaminie, podając gdzie jest ta plaża, gdzie toleruje się stroje nastolatków

Miro, wyluzuj, nikomu nie zarzucam podawania nie prawdziwych informacji, jak już to zwróciłem uwagę na niedokładną znajomość regulaminu Valalty albo zasad posługiwania się cudzysłowem.  Napisane "toleruje się" (w cudzysłowie) może wskazywać, że przymyka się oko na łamanie regulaminu.

bluedeep, dziękuję za informację. Pareo naszej córce jak najbardziej wystarcza do okrycia się, więc jeśli w tym może przebywać na plaży to fajnie :) Na pewno jednak zapytamy jeszcze w recepcji o tę sprawę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jacek_Agatka
To moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać

ale można? :wink2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

ale można? :wink2:

Jasne, ze można ;)

Ja nie jestem naturystą i o zgrozo nawet miedzy saunami przechadzam się w ręczniku co dla niektórych jest jakimś dziwactwem. Mi nawet obecność tekstylnych w sunie jakoś specjalnie nie przeszkadza byle by pozostałe zasady były zachowane

Nie jestem radykałem i tyle choć niektórzy będą tu narzekać, ze ludzie po campie fkk poruszaja się odziani czy osłonięci. Ja naprawdę mam to gdzieś :)

Ba, nawet na plaże fkk nad Bałtykiem zabieramy ludzi, którzy opalaja się częściowo w strojach i ich obecnosci na N-aszej plaży będę brobił jak lew. Właśnei dzieki temu, ze nikt ich z tamtąd nie wywalił grono znajomych nagusów sie powieksza i są coraz dokładniej opaleni

Ekstremizm nie jest dobry w żadnej dziedzinie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
NudeCouplePL

Odpowiadamy prosto z Valalty. Nie ma turaj osobnej plaży dla "nie do końca zadeklarowanych naturystów". Natomiast w przypadku dzieci do lat 18 NIKT NIE ROBI problemu z przebywania na plaży piaszczystej (obok mariny) w stroju kąpielowym. Codziennie widujemy kilka młodych osób w pełnych strojach i jest to jak najbardziej ok.

Pozdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro
Odpowiadamy prosto z Valalty. Nie ma turaj osobnej plaży dla "nie do końca zadeklarowanych naturystów". Natomiast w przypadku dzieci do lat 18 NIKT NIE ROBI problemu z przebywania na plaży piaszczystej (obok mariny) w stroju kąpielowym. Codziennie widujemy kilka młodych osób w pełnych strojach i jest to jak najbardziej ok.

Właśnie na plaży koło mariny i tylko tam toleruje się stroje kapielowe osób niepełnoletnich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
iskra

W Valalcie parkowanie samochodem na terenie kempingu jest w cenie opłaty za parcelę, a więc nie ma żadnej dodatkowej dopłaty. To samo dotyczy prądu - nie ma dopłaty. W starej części kempingu (ponoć) są gniazda tradycyjne takie jak u nas w mieszkaniach, natomiast w części gdzie np. my byliśmy, gniazda były 3-bolcowe takie jak w przyłączach kamperów. Jeżeli nie posiadasz lub nie masz możliwości zrobienia sobie indywidualnie takiej przejściówki to można je zakupić w samoobsługowym sklepie na terenie kempingu Valalta. Niestety nie zwróciłem uwagi ile kosztuje taka przejściówka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

W Valalcie parkowanie samochodem na terenie kempingu jest w cenie opłaty za parcelę, a więc nie ma żadnej dodatkowej dopłaty. To samo dotyczy prądu - nie ma dopłaty...

Z ciekawości właśnie zerknąłem na ten cennik i albo ja jakiś nietypowy znalazłem albo te informacje są tam bardzo czytelne

Przejściówkę kupowaliśmy chyba za 50kn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miro

W Valalcie wykupując parcelę można na niej mieć jeden samochód. Jeśli ktoś przyjedzie dwoma samochodami ( jak my :) ) - za drugi samochód jest opłata 19 Kun (ok. 2,5 Euro) na dobę.
Gniazdka jak już pisano: w zależności od tego, gdzie ma się parcelę. Przejściowki są w sklepie w Valalcie zdaje się po 70 Kun (ok. 10 Euro).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chris102
le wracając do tematu, czy byliście w Valalcie świadkami sytuacji, gdzie obsługa kempingu zwracała uwagę dzieciom w strojach kąpielowych o zdjęcie tych strojów?

Właśnie wróciliśmy z Valalty. W kwestii przebywania na plaży czy basenie niezupełnie nago zmieniło się nieco podejście obsługi. Kiedyś osoby w majtkach były wypraszane lub proszone o ich zdjęcie, obecnie takie osoby są tolerowane do momentu kiedy nie wchodzą do wody (opalają się na leżakach itp). Szczególnie jeśli na biodrach ktoś ma ręcznik czy chustę to raczej obsług anie zareaguje (sposób stosowany przez kobiety w trudne dni).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jack5

W tym roku rezerwowałem pokój na innym obiekcie fkk przez booking, W przyszłym roku chętnie wybrałbym Valaltę .Jak najlepiej dokonać rezerwacji ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79

Bezpośrednio.Piszesz na ich maila,podajesz termin oni dają Ci konto na które wpłacasz zaliczkę.Z tego co pamiętam 10%.Wszystko podadzą Ci w mailu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam

Miłośnicy gaci, radzę Wam omijać Valaltę szerokim łukiem. Niedobra obsługa jest nietolerancyjna i niewyrozumiała i tropi gacie bez względu na płeć, wiek, zapatrywania czy inne kryteria. Widziałem akcję, była szybka i nie pozostawiająca złudzeń. Nastolatek sam wyskoczył z gaci, aż się kurzyło...W ten sposób pozostał na kąpielisku. A tak na poważnie REWELACJA, polecam wszystkim. Porównywanie z Koversadą jest nieporozumieniem. Wrócę tam nieraz. Namówię rodzinę i znajomych, kolegów, koleżanki, starszych i młodszych. Naprawdę warto!

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
summer.time.77

Miłośnicy gaci, radzę Wam omijać Valaltę szerokim łukiem. Niedobra obsługa jest nietolerancyjna i niewyrozumiała i tropi gacie bez względu na płeć, wiek, zapatrywania czy inne kryteria. Widziałem akcję, była szybka i nie pozostawiająca złudzeń. Nastolatek sam wyskoczył z gaci, aż się kurzyło...W ten sposób pozostał na kąpielisku. A tak na poważnie REWELACJA, polecam wszystkim. Porównywanie z Koversadą jest nieporozumieniem. Wrócę tam nieraz. Namówię rodzinę i znajomych, kolegów, koleżanki, starszych i młodszych. Naprawdę warto!

Nas też byś ponamawiał? Kolega mówi że moloch nawet w porównaniu z Ulika którą znamy i mała nie jest. Tobie jestem skłonny zaufać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79
Kolega mówi że moloch nawet w porównaniu z Ulika którą znamy i mała nie jest.

Tak to duży ośrodek.Jakieś 6000 naturystów w sezonie.Sklepy,restauracje,dużo basenów...prawdziwe miasteczko.Polecamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
carfreak

Valaltę i my polecamy - duża jest i fajna 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam

@summer.time77: byłem również na Ulice i jest rewelacyjna, jakaś taka fajna, swojska, przyjazna, więc jest to wybór między bardzo dobrym a bardzo dobrym. Jeśli Ty lub Twoi znajomi lubicie "wybór ewentualnie gaciowy", to Valalta jako ośrodek "ortodoksyjny" :wink2: nie jest zdecydowanie dla Ciebie czy Was. Jeśli przyjmiesz (przyjmiecie) panujące reguły jako oczywistość, a nie męczący terror, to zdecydowanie TAK :bye:, czyli tydzień Ulika, tydzień Valalta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wro

Nie pamiętam dokładnie daty ale ok 2016-08-14 było zarejestrowanych na kempingu 7500 ludzi + goście którzy przyjechali na jeden dzień bez noclegu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Saunamajster

Ja w tym roku odpuściłem Valaltę wybierając Ulikę, obecnie Bunculukę i na koniec będzie jeszcze Vrboska - Nudist Camp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adam79
Nie pamiętam dokładnie daty ale ok 2016-08-14 było zarejestrowanych na kempingu 7500 ludzi + goście którzy przyjechali na jeden dzień bez noclegu.

Ta liczba zawsze oscyluje wokół 6000-8000....ogólnie wielka liczba "naszych"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
freeman79

Mam pytanie o wielkość parceli na valalcie. Byliśmy tam kilka lat temu na tzw rekonesansie, ale wtedy nie zwróciłem na to uwagi (mieszkaliśmy w Ulice gdzie są miejsca bez parceli). Planuję zakup namiotu ok 6m X 4m i gdzieś chyba widziałem, że komuś nie zmieściło się auto na parceli, bo przy dużym namiocie brakowało już miejsca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach