Skocz do zawartości
NNS.Bot

Jezioro Turawskie

Rekomendowane posty

Tolerancja

Rolą Mikołaja jest przynoszenie i rozdawanie prezentów. Będą co najmniej dwa Mikołaje :)  

Edytowane przez Nuxman
formatowanie czcionki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tolerancja

Na Kamionce mamy urocze miejsce do morsowania. Gdy tak można było zrobić legalną plażę naturystyczną.
Zawitał na nią prawdziwy mikołaj z prezentami jednak nikogo nie zastał. W niedzielę będę rozdawał prezenty na naszej plaży naturystycznej w Turawie. Ale tylko dla grzecznych :grin:  

post-12106-0-68824900-1512647625_thumb.png

post-12106-0-25489700-1512647659_thumb.png

post-12106-0-49314800-1512647701_thumb.png

Edytowane przez Nuxman
formatowanie czcionki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tolerancja

10 Grudzień. Piękna pogoda.Temperatura około 0 stopni. Trochę wiało. 

Mikołaj przybyła   na plażę naturystyczną w Turawie.

Było parę osób.Pozdrawiam naturystów morsujących :bye:

post-12106-0-71578400-1512907997_thumb.jpg

post-12106-0-69551800-1512908155_thumb.jpg

post-12106-0-90565300-1512908349_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tolerancja

Obok plaży naturystycznej w Turawie pojawiły się bobry. Na załączonych zdjęciach widać ich robotę.

Planowałem  w przyszłym roku 2018 spędzić wczasy naturystyczne pod namiotem. Ale jak to zobaczyłem.......

post-12106-0-60468200-1512984178_thumb.jpg

post-12106-0-76145500-1512984210_thumb.jpg

post-12106-0-99481800-1512984333_thumb.jpg

Edytowane przez Nuxman
formatowanie czcionki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mi.chal

o ja pierdziuuuu :(

minister Szyszko w nowej odsłonie, tym razem bobrów?!?

może trzeba jakąś akcję zrobić ratowania drzew, przynajmniej tych, które naszą plażę osłaniają? Kiedyś, gdzieś widziałem takie owinięte drzewa jakąś siatką metalową.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nbiker

Podobne spustoszenia w drzewostanie dokonały bobry zeszłej zimy na plaży DD. I to tam nasi sąsiedzi ratowali drzewa owijając pnie siatką i workami (zdjęcia w wątku o DD).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tolerancja

Dziękuję za poradę. Zdjęcia z plaży obejrzałem. Spróbujemy i my coś z tym zrobić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nbiker

Powodzenia, u nas się udało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tolerancja

26 Grudnia ma być faja pogoda. Więc w południe zjawię się na Turawie trochę poplażować i oczywiście popływać w czystej wodzie. :)   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tolerancja

26 Grudzień 2017 r. Piękna pogoda. Razem z żoną wypoczywaliśmy na naszej ulubionej plaży naturystycznej całorocznej. Świeciło słoneczko najpierw popływałem a później opalanie :) Po plaży spacerowało sporo ludzi. Pozdrawiam naturystów morsujących :bye:  

post-12106-0-71610100-1514304191_thumb.jpg

post-12106-0-90274800-1514304229_thumb.jpg

post-12106-0-38179400-1514304254_thumb.jpg

post-12106-0-21027200-1514304278_thumb.jpg

• Fajne 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tolerancja

5a46823ac0236_P1010392(Copy).thumb.jpg.d4b6fb79e361bc549aa2d508147c6618.jpgJak widać na obrazku bobry są już na naszej plaży5a468214b60ad_P1010389(Copy).thumb.jpg.e60c2aadaf49d522b4c40361f6ccef68.jpgBobry zaczynają swoją pracę 5a4681f8de1d6_P1010387(Copy).thumb.jpg.09f563f581c3d57642d632412c4cf26d.jpg  Fajny widok:niewiem:                                       5a4681c14339d_P1010385(Copy).thumb.jpg.126995d6580647a161429a2c18acd4c4.jpgTu widzimy rozwaloną ławę 

• Haha 1
  • Hmm... 1
  • Smutne 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wiktorIn

Nawiązując do tematu bobrów którymi trzeba się zjaąć ja spytam o coś innego. Czy ktokolwiek z was użytkowników orientuje się do kogo należy ziemia gdzie sobie plażujemy :) ? Mowię tutaj konkretnie o samej plaży bez tego co po drodze ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojtek Bear

z tego, co wiem, to teren RZGW z siedzibą we Wrocławiu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Agata i Tomasz

Cześć, jesteśmy z Wrocławia i mamy pytanie, czy przy  plaży  można rozbić namiot ? 

Jesteśmy poczatkującymi naturystami, saunarium we Wrocławskim aquaparku nam się spodobało

lecz większość gości chodzi tam owinięta ręcznikami, My za to bez :) dlatego szukamy jakiejś naturalnej alternatywy.

Pozdrawiam Agata z Tomaszem   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mi.chal

Teren plaży nalezy do RZWG Wrocław tak jak napisał Wojtek Bear.

@Agata i Tomasz: Przy plaży można rozbić namiot.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Agata i Tomasz
8 godzin temu, mi.chal napisał:

Teren plaży nalezy do RZWG Wrocław tak jak napisał Wojtek Bear.

@Agata i Tomasz: Przy plaży można rozbić namiot.

Super, wiec jak tylko będzie jakiś ładny  i ciepły  weekend to wpadamy w sobotę rano i zostajemy do niedzieli,

w sumie to by było nasze drugie opalanie w plenerze bez ciuszków. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Stachiwa

Nam też się udało być tam pod namiotami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Agata i Tomasz
8 godzin temu, Stachiwa napisał:

Nam też się udało być tam pod namiotami.

i jakie wrażenia ? można podjechać pod sama plażę samochodem ? mamy sporo rzeczy tym bardziej ze jedziemy czteroosobowa rodzinka  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Stachiwa

Nie da się dojechać pod samą plażę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wiktorIn

Pewnie jeszcze niewielu z was wie ale jest pewien plan który zakłada kupno tego kawałka plaży, odgrodzenie od tekstylnych i jakiekolwiek przygotowanie dla nas. Pozostaje pytanie co na to stali bywalcy :) ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
savs
Napisano (edytowane)

@wiktorln możesz coś więcej napisać na temat tego planu? No chyba, że nie chcesz oficjalnie pisać to proszę o priv jak to nie tajemnica.

Nie wiem czy nasze prawo w ogóle dopuszcza taką możliwość.

Edytowane przez savs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wiktorIn

Spokojnie mogę więcej napisać :) zależy mi na opini ludzi rzeczywiście używających. Sam zaliczam się do bywalców takich miejsc, a Turawę poznałem stosunkowo niedawno. O ile miejsce ma potencjał, o tyle są pewne oczywiste problem jak zapewne wszyscy widzicie. 

Sprawa jest prosta. Chodzi o wykupienie i można powiedzieć zregenerowanie terenu znajdującego się dodatkowo kawałek za plażą. Wszyscy wiemy jak to wygląda, i każdy myślał jak to mogłoby wyglądać, przygotowane i wyczyszczone. Wstępnie pomysł  zawiera w sobie przygotowanie plaży któa tam już jest, w miarę konkretne zmiany w terenie obok, czystkę z wszelkiego rodzaju zbędnych roślinek, i przede wszystkim odgrodzenie się od tekstylnej części która często przychodzi popatrzeć a nie każdy to lubi.

Co konkretnie chcesz wiedzieć  ?

Jeśli o prawo polskie chodzi to fakt mamy tutaj ciasno, ale są pewne furtki które można w tym celu wykorzystać. Wymaga to jedynie chwili pracy z mojej strony jednakże docelowo przewidujemy o wiele większe korzyści, zwłąszcza że docelowym planem jest regeneracja całego kompleksu znajdującego się niedaleko, właśnie w stanie podzielonym na część dla tekstylnych i część dla tych mniej tekstylnych. Tak czy inaczej najpierw trzeba zbadać grunt 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sloneczni

Jak czytam, lub słyszę słowo "CZYSTKA" TO już mi się ten pomysł nie podoba!!! Gdzie w tym planie Naturalność!?! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wiktorIn

To zależy czym dla Ciebie określenie "czystka" jest i co Ty przez to rozumiesz. Może po prostu nie zrozumieliśmy się bo coś źle ująłem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
savs

Napisałeś tak tajemniczo, że wydawało się jak byś miał już konkretny plan i rozeznanie tematu. Ale na razie jak się domyślam to etap pomysłu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach