Skocz do zawartości
NNS.Bot

Jezioro Turawskie

Rekomendowane posty

sloneczni

Które drzewo Ci tam przeszkadza? I w jaki według Cię skutek odniesie postawienie tam "MURU"i jak ten mur upiekszy to miejsce i kogo od kogo ma odgrodzic!? I czy na tym ma polegać, Nasza tam obecność!? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
parka1988
2 godziny temu, wiktorIn napisał:

Spokojnie mogę więcej napisać :) zależy mi na opini ludzi rzeczywiście używających...

To się dziwię, że jeszcze do nas (nas i pozostałych założycieli tej plaży) nie napisałeś. Ty osobiście jesteś pomysłodawcą i inwestorem?

Rozumiem, że to ma polepszyć nasze (naturystów) warunki? Na początek przydałaby się zawsze czysta woda w jeziorze. :)

• Fajne 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wiktorIn

Jak na razie jest konkretny budżet i wstępny plan. Jeśłi chodzi o drzewa to oczywiście ratowanie tych drzew to jedna z ważniejszych spraw, nie mówię tu o murze. Nie bądźmy szaleni ;) Mur z zieleni to bardziej prawdopodobny scenariusz, a mówiąc czystka cóż mogliście mnie źle zrozumieć.  Po prostu nie wszystkie rośliny są wskazane i z tymi gorszymi po prostu trzeba zrobić porządek. Następnie wszelkie uszkodzone drzewa także usunąć, i ratować to co zostało jednocześnie pomyśleć nad innymi roślinami, ale to nie problem. Nie chodzi nam o stworzenie obozu koncentracyjnego otoczonego murem  ;) 

Sam pomysł powstał dwa lata temu w inym miejscu gdzie wszystko szło dobrze a plaża ładnie się rozwijała, ale ze względu rozwoju przemysłu w tamtym regionie przneieśliśmy się na inne inwestycje. Mamy już pewne małe doświadczenie w takich hmm czynnościach. Jesli o mnie chodzi to jestem pomysłodawcą. Inwestor to inna osoba. 

Tak ogólnie chcielibyśmy polepszyć warunki i może jakoś ożywić tą plażę. Nie ma w okolicy dobrego miejsca do "prawdziwego" opalania się, a jak już jest to jak wcześniej widziałem, wiele osób wspominało że kiepsko z dojazdem, brak chociażby miejsca żeby w coś zagrać. To wszystko nie są wielkie koszty, a efekt końcowy ma spore szanse bo plaża naturystyczna w Turawie mimo wszystko jest dośc znana.

Co do wody to byłem osobiście już na miejscu, i mamy kilka pomysłów co z tym zrobić, ale zawsze chętnie wysłucham bywalców którzy są tam dłużej niż pół roku obecni :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojtek Bear

masz pomysł na oczyszczenie wody w jeziorze Turawskim? Gratuluję. Ile czasu nad tym jeziorem przebywałeś i od jak dawna? Ja to jezioro znam już od lat 60-tych.  jeśli piszesz o wykupieniu terenu od RZGW, to możesz mi szczegóły na priva napisać. Możesz na takim terenie kupić domek, ale bez gruntu. Tak postąpiło wielu moich znajomych. I nikomu gruntu pod tym domkiem kupić się  nie udało. Może wiosną, jat temperatura na to już pozwoli, zechcesz się z naszą grupką spotkać na plaży. Z chęcią się zapoznamy z tym, co masz w planie odnoście tej zagospodarowanej "na dziko" naszej plaży. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sloneczni

"Wiktorin" a może byś był laskaw się nam wszystkim "przedstawić" przywitać znaczy? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Agata i Tomasz

Nam osobiście pomysł się bardzo podoba a jeśli będzie możliwość namiotowania z rodzinka to z przyjemnością

będziemy płacić, gdyż  nie  ma  w pobliżu takiego miejsca by czuć się przez cały czas swobodnie.   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Założycielom i bywalcom plaży nad Turawą życzę oby sprawy z Waszą plażą się nie "poprawiły" :) Odkąd można tylko było o tym miejscu tu poczytać, obserwuję temat, mimo że miejsce bardzo mi odległe i jeszcze niestety nigdy nieodwiedzone, to bardzo krzepi duszę naturysty że taka oddolna inicjatywa wypaliła tam Wam tak dobrze. Oby nie nastąpiła tam żadna dobra zmiana :)

• Fajne 1
  • Punkcik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wojtek Bear

liczę na to, że po staremu zostanie. Idee fixe nie ma racji bytu w tym miejscu ;)

• Fajne 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Agata i Tomasz

Ile  od  miejsca zaparkowania samochodu,  mniej więcej trzeba przejść do plaży ? planujemy przyjechać z maluchami pod  namiot

na 2 noce wiec mamy sporo gratów :)   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mi.chal
Napisano (edytowane)
29 minut temu, Agata i Tomasz napisał:

Ile  od  miejsca zaparkowania samochodu,  mniej więcej trzeba przejść do plaży ?

Do samej plaży od miejsca zaparkowania auta macie odcinek ok.170m po asfalcie/betonie (jest krótki odcinek pod górkę, jakieś 30-50m) a później odcinek ok.100m po luźnym piasku. Spokojnie da radę z dwoma dzieciaczkami takimi jakie posiadacie.

Co do pobytu z dziećmi na nagiej plaży to nie ma problemu. To jest plaża rodzinna - ale raczej tylko podczas weekendów.

Najlepiej z jakimś przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem poinformujcie tu na forum bądź na PW np. mnie, że chcecie się wybrać. Postaramy się wtedy również wpaść stałą ekipą :)

A przed sezonem plażowym już teraz zapraszamy na ognisko rozpoczynające sezon, które na pewno będziemy organizować w tym roku gdzieś pewnie w okolicach kwietnia. Damy oczywiście info. Będzie okazja się poznać a i Wy poznacie miejsce, dojazd, itp. itd.

Edytowane przez mi.chal

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sloneczni

Chyba jakies 400 metrów 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Stachiwa

To zależy w którym miejscu będzie samochód zaparkowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sloneczni

Bardzo trafna uwaga. :-D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
OnaiOn_OKL

Mam nadzieję, że po tych strasznych i mniej strasznych przewidywań co do plaży, będzie ona istniała w tym sezonie, ponieważ jest bardzo fajna, bywają tam bardzo fajni i  przyjaźni ludzie, dlatego szkoda by było utracić tak wspaniałe miejsce - Pozdrawiam Bywalców i a w szczególności Założycieli !!! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Agata i Tomasz
19 godzin temu, mi.chal napisał:

Do samej plaży od miejsca zaparkowania auta macie odcinek ok.170m po asfalcie/betonie (jest krótki odcinek pod górkę, jakieś 30-50m) a później odcinek ok.100m po luźnym piasku. Spokojnie da radę z dwoma dzieciaczkami takimi jakie posiadacie.

Co do pobytu z dziećmi na nagiej plaży to nie ma problemu. To jest plaża rodzinna - ale raczej tylko podczas weekendów.

Najlepiej z jakimś przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem poinformujcie tu na forum bądź na PW np. mnie, że chcecie się wybrać. Postaramy się wtedy również wpaść stałą ekipą :)

A przed sezonem plażowym już teraz zapraszamy na ognisko rozpoczynające sezon, które na pewno będziemy organizować w tym roku gdzieś pewnie w okolicach kwietnia. Damy oczywiście info. Będzie okazja się poznać a i Wy poznacie miejsce, dojazd, itp. itd.

Dzięki, ognisko to świetny pomysł :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tolerancja

W lecie opala słońce a w zimie wchodzenie do zimnej wody. Robię to co dziennie na kamionce(widać na obrazkach).Gdy spadnie śnieg chcę to robić na naszej plaży w Turawie.  Pozdrawiam bywalców plaży naturystycznej a szczególnie naturystów morsujących:bye:

P1010514 (Copy).jpg

P1010570 (Copy).jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martomusa
Dnia 13.01.2018 o 23:42, wiktorIn napisał:

Nie chodzi nam o stworzenie obozu koncentracyjnego otoczonego murem  ;) 

Sam pomysł powstał dwa lata temu w inym miejscu gdzie wszystko szło dobrze...

Co do wody to byłem osobiście już na miejscu, i mamy kilka pomysłów co z tym zrobić, ale zawsze chętnie wysłucham bywalców którzy są tam dłużej niż pół roku obecni :)

dodane 3 minuty później:

Wiktorin --- widzę że z Ciebie niezły dowcipniś. Mury, oczyszczanie wody, inwestycje hehe. Jak chcesz trollować to idź na inne forum. 

Edytowane przez Martomusa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach