Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

NNS.Bot

Wał Zawadowski

Rekomendowane posty

Nuxman

Wał Zawadowski skuty lodem, na ostatnim zdjęciu widać jak wysoka fala na jesieni wypłukała cały żwir i piasek z grobli, zostały tylko grube kamienie

IMG_1364.JPGIMG_1338.JPGIMG_1339.JPGIMG_1343.JPGIMG_1353.JPGIMG_1332.JPGIMG_1352.JPG

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Tu chociaż cofka nam nie grozi :) Co najwyżej wysokie stany Wisły, w ciągu ostatnich 2 lat niespotykane, mogą zabrać plażę.

A grobla - cóż, takie ładne dojście do promu zrobili... i się wzięło wypłukało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RadekP

Informacje zapewne przydatne dla naturystów morsów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Wał Zawadowski zapewne już skuty lodem nie jest, a obaczyłem właśnie prognozę na weekend i wydaje mi się, że to czas na pierwsze w tym roku odwiedziny :) Jak dotrę, to cyknę parę zdjęć i zamieszczę. Jestem ciekawy jakie uwarunkowania będą w tym roku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RadekP

Jakie są zasady moderowania? zniknęło tu kilka postów które nie naruszały regulaminu.

Były tzw. offtopikiem, nadawały się do innego wątku albo podforum, albo stanowiły (częste na tym forum) pitu-pitu - grommit

Edytowane przez grommit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RAMZES

Miło by było zobaczyć jak wygląda nasz WZ, robi się ciepło i już za parę dni za dni parę będziemy plażować - to tylko kwestia czasu  :think: .

Czas przygotować Marzannę i ją utopić oczywiście , nie mylić z Marzeną broń borze  :facepalm: .

Bardzo proszę o wykonanie kilku ujęć i zamieszczenie ich  :dzieki: .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ares7

Witam serdecznie. Powoli zima odchodzi i również ulubiony przeze mnie Wał Zawadowski znowu będzie miłym miejscem do odpoczynku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RAMZES

Tak - oczywiście miłe miejsce :) , czekamy tylko na fotki jak wygląda po zimie - dzięki życzliwości Suniovera poznamy jego aktualny stan :think: .

Pozdrawiam Wszystkich  :bye: .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ahmet

Obecnie chyba pływa, bo stan Wisły wynosi 258 cm, o co najmniej 30 cm za dużo, żeby się dało suchą stopą dostać na plażę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Zgadza się. Wczoraj byłem już zbyt zmęczony (użyłbym wręcz innego słowa, ale nie wypada) by zrobić cokolwiek innego niż rzucić się spać, ale juz nadrabiam.

Jak słusznie kolega Ahmet zauważył, poziom Wisły jest obecnie za wysoki by na sucho dostać się na WZ. Aktualnie naga plaża to raczej Wyspa Zawadowska. Zamieszczam kilka zdjęć: pierwsze to dojście do grobli rozdzielającej plażę tekstylną od nagiej, grobla, będąca też dojściem do letniego promu na Wawer, zalana tak że ledwie wystaje sam jej szczyt nad lustro rzeki. Kolejnych kilka zdjęć to ujęcia z różnych stron, przebyłem niczym Robinson Cruzoe nieprzyjazne bagna w górę rzeki od ścieżki głównej, w poszukiwaniu alternatywnego dojścia. Nic z tego, w najpłytszych miejscach trzeba by włożyć nogi jakieś 20-25 cm w wodę, a ja nie miałem takiego zamiaru przy początku marca, bądź co bądź - jeszcze za zimno by się pluskać. A szkoda, byłaby cała wyspa dla mnie, wtedy na piachu w słońcu zapewne choć na chwilę bym pogolasował.

Ilość śmieci jest zatrważająca, wciskają się wszędzie, w błotniste zakątki gdzie człowiek nie dociera sądząc po nieprzebytych chaszczach które musiałem łamać w poszukiwaniu przejścia na plażę. Syf nad syfy, cały przekrój: plastik, metal, szkło, guma, śmieci gospodarcze, konsumpcyjne, pełna gama. A chciałbym nadmienić, że to jest bieg rzeki przed Warszawą.

Ostatnie zdjęcie przedstawia plażę na północ od grobli, tradycyjnie tekstylną. Jest położona nieco wyżej od nagiej i nie dzieli jej od lądu taki rów, jak gołą - dlatego była dostępna i wielka jak zawsze. Sporo ludzi paliło ogniska, grille, dobrze się bawili. Piasek piękny jak płukany, warto tam zajrzeć alternatywnie gdy nasza część niedostępna (nie dotyczy Devana, można spotkać ubranych ludzi).

Jeśli mnie wzrok nie myli, widziałem po stronie WM kilku golasów - jakieś 50 metrów na północ od góry piachu. Jeśli ktoś z bywalców WM to czyta, pozdrawiam :)

Dopisane: 05 marzec 2017 o 12:46

Kolejność zdjęć forum ustaliło w sobie tylko znany sposób; widać, co jest na którym.

post-6835-0-34699100-1488714216_thumb.jpg

post-6835-0-73088500-1488714224_thumb.jpg

post-6835-0-92483500-1488714231_thumb.jpg

post-6835-0-97021200-1488714239_thumb.jpg

post-6835-0-57956000-1488714247_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RAMZES

Dzięki serdeczne Sunlover za pokazanie stanu faktycznego naszej plaży ( W Z)  :dzieki: , niech tylko opadnie woda - zmniejszy się poziom Wisły i zrobi cieplej to pożegnamy zimę ( utopimy marzannę ) i zaczniemy czas plażowania :hmm: .  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Otóż to, jest to normalny stan w marcu, nawet gdy plaża była rekordowo wielka (zarówno 2015 jak i 2016) latem, to było to poprzedzone niedostępnością w marcu-kwietniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RAMZES

Może w weekend majowy udało by się coś zorganizować na plaży - to tylko propozycja  :) .

Zobaczymy czy będzie jakiś odzew   :think:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ares7

Do maja już niedługo. Jeżeli będzie ciepło będzie można rozpocząć sezon.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Do maja już niedługo. Jeżeli będzie ciepło będzie można rozpocząć sezon.

Jak chodzi o ciepło, to bym wczoraj rozpoczął sezon. Potrzeba nieco niższej Wisły :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RAMZES

Może co nieco opadnie woda do maja :hmm: , na pewno będzie w tedy niższy poziom Wisły i rozpoczęcie sezonu wypali :think:   .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przemek85

Co prawda nie w okolicach WZ, codziennie jadąc do pracy obserwuję stan rzeki i donoszę uprzejmie, woda opada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RAMZES

Dzięki serdeczne za pozytywny donos  :dzieki: , miło jest czytać że opada poziom Wisły niech tylko zrobi się cieplej a na pewno przybędą pierwsi plażowicze  :think: .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
madgars

Pierwszy dzień wiosny mamy już za sobą, więc trzeba się było wybrać na mały rekonesans. Oto małe sprawozdanie z piątku.

Okolica się coraz bardziej zabudowuje. Budowy dotarły już na róg Wału Zawadowskiego i Zaściankowej.

Na łąkach między wałem a Wisłą pojawiły się tablice, na których można poczytać o ptaszkach okolicznych. Pojawiła się też kupa drogowskazów, których sensu nie pojmuję - wskazują każdy możliwy kierunek. Jeśli chodzi o samą plażę to: golasów zero było :lol:. Poziom Wisły opada i dojść na "górną" plażę można bez problemu, "dolna" zalana - widać tylko czubki zeszłorocznych traw. Śmieci jakoś nie zauważyłem, Ogólnie, nic tylko poczekać na +5 stopni więcej i można sezon otwierać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
madgars

Poniedziałek godzina 16.30: Plaża ponownie odcięta, woda wali przez groblę. A było tak ładnie, że już myślałem, że się uda rozpocząć sezon....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ahmet

Prawdopodobnie w weekend będzie się dało wejść na plażę suchą stopą (prognozowany stan wody około 200 cm w Warszawie, czyli ok. 30 cm poniżej "odcięcia"), a ma być 20 stopni, więc dobra pogoda na rozpoczęcie sezonu.

Edytowane przez Ahmet

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
golasowie

nooo w weekend można powoli już nieśmiało zaglądać na plaze...choćby na rowerze :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sunlover

Oj zdecydowanie zajrzę, zarówno w piątek jak i w niedzielę i to wcale nie nieśmiało. Oby tylko Wisła wpuściła mnie na plażę N jak grzecznie poproszę, to będzie opalando!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach