Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Wał Zawadowski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
368 odpowiedzi w tym temacie

#1 NNS.Bot

NNS.Bot
  • Tematy: 0
    • Czas online: 1m
  • Kim jestem:Nie powiem

Napisany: 09 styczeń 2017 o 01:23

Wał Zawadowski. Raporty oraz podstawowe informacje w portalu NNS

Poprzedni wątek: link

• 0

#2 Nuxman

Nuxman

• Tematy: 318
  • Kim jestem:Mężczyzna

Napisany: 09 styczeń 2017 o 01:57

Wał Zawadowski skuty lodem, na ostatnim zdjęciu widać jak wysoka fala na jesieni wypłukała cały żwir i piasek z grobli, zostały tylko grube kamienie

Załączony plik  IMG_1364.JPG   117,37 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_1338.JPG   95,79 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_1339.JPG   94,31 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_1343.JPG   85,11 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_1353.JPG   73,5 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_1332.JPG   160,95 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_1352.JPG   168,1 KB   2 Ilość pobrań

• 1

#3 Sunlover

Sunlover

Weteran Forum

• Tematy: 20
    • Czas online: 32d 7g 13m 46s

Napisany: 09 styczeń 2017 o 08:39

Tu chociaż cofka nam nie grozi :) Co najwyżej wysokie stany Wisły, w ciągu ostatnich 2 lat niespotykane, mogą zabrać plażę.

A grobla - cóż, takie ładne dojście do promu zrobili... i się wzięło wypłukało.

• 0

#4 RadekP

RadekP
  • Tematy: 3

Napisany: 09 luty 2017 o 13:15

Informacje zapewne przydatne dla naturystów morsów :)

• 0

#5 Sunlover

Sunlover

Weteran Forum

Napisany: 01 marzec 2017 o 20:53

Wał Zawadowski zapewne już skuty lodem nie jest, a obaczyłem właśnie prognozę na weekend i wydaje mi się, że to czas na pierwsze w tym roku odwiedziny :) Jak dotrę, to cyknę parę zdjęć i zamieszczę. Jestem ciekawy jakie uwarunkowania będą w tym roku

• 0

#6 RadekP

RadekP

Napisany: 01 marzec 2017 o 21:17

Jakie są zasady moderowania? zniknęło tu kilka postów które nie naruszały regulaminu.

Były tzw. offtopikiem, nadawały się do innego wątku albo podforum, albo stanowiły (częste na tym forum) pitu-pitu - grommit

grommit edytował ten post 04 marzec 2017 o 08:52

• 0

#7 RAMZES

RAMZES

Weteran Forum

• Tematy: 4
    • Czas online: 22d 22g 5m 51s

Napisany: 01 marzec 2017 o 21:18

Miło by było zobaczyć jak wygląda nasz WZ, robi się ciepło i już za parę dni za dni parę będziemy plażować - to tylko kwestia czasu  :think: .

Czas przygotować Marzannę i ją utopić oczywiście , nie mylić z Marzeną broń borze  :facepalm: .

Bardzo proszę o wykonanie kilku ujęć i zamieszczenie ich  :dzieki: .

• 0

#8 ares7

ares7
    • Czas online: 5d 4g 19m 20s
  • Galeria

Napisany: 02 marzec 2017 o 14:53

Witam serdecznie. Powoli zima odchodzi i również ulubiony przeze mnie Wał Zawadowski znowu będzie miłym miejscem do odpoczynku.

• 0

#9 RAMZES

RAMZES

Weteran Forum

Napisany: 03 marzec 2017 o 03:47

Tak - oczywiście miłe miejsce :) , czekamy tylko na fotki jak wygląda po zimie - dzięki życzliwości Suniovera poznamy jego aktualny stan :think: .

Pozdrawiam Wszystkich  :bye: .

• 0

#10 Ahmet

Ahmet
  • Tematy: 1
    • Czas online: 2d 1g 39m 24s

Napisany: 04 marzec 2017 o 23:25

Obecnie chyba pływa, bo stan Wisły wynosi 258 cm, o co najmniej 30 cm za dużo, żeby się dało suchą stopą dostać na plażę.

• 0

#11 Sunlover

Sunlover

Weteran Forum

Napisany: 05 marzec 2017 o 13:46

Zgadza się. Wczoraj byłem już zbyt zmęczony (użyłbym wręcz innego słowa, ale nie wypada) by zrobić cokolwiek innego niż rzucić się spać, ale juz nadrabiam.

Jak słusznie kolega Ahmet zauważył, poziom Wisły jest obecnie za wysoki by na sucho dostać się na WZ. Aktualnie naga plaża to raczej Wyspa Zawadowska. Zamieszczam kilka zdjęć: pierwsze to dojście do grobli rozdzielającej plażę tekstylną od nagiej, grobla, będąca też dojściem do letniego promu na Wawer, zalana tak że ledwie wystaje sam jej szczyt nad lustro rzeki. Kolejnych kilka zdjęć to ujęcia z różnych stron, przebyłem niczym Robinson Cruzoe nieprzyjazne bagna w górę rzeki od ścieżki głównej, w poszukiwaniu alternatywnego dojścia. Nic z tego, w najpłytszych miejscach trzeba by włożyć nogi jakieś 20-25 cm w wodę, a ja nie miałem takiego zamiaru przy początku marca, bądź co bądź - jeszcze za zimno by się pluskać. A szkoda, byłaby cała wyspa dla mnie, wtedy na piachu w słońcu zapewne choć na chwilę bym pogolasował.

Ilość śmieci jest zatrważająca, wciskają się wszędzie, w błotniste zakątki gdzie człowiek nie dociera sądząc po nieprzebytych chaszczach które musiałem łamać w poszukiwaniu przejścia na plażę. Syf nad syfy, cały przekrój: plastik, metal, szkło, guma, śmieci gospodarcze, konsumpcyjne, pełna gama. A chciałbym nadmienić, że to jest bieg rzeki przed Warszawą.

Ostatnie zdjęcie przedstawia plażę na północ od grobli, tradycyjnie tekstylną. Jest położona nieco wyżej od nagiej i nie dzieli jej od lądu taki rów, jak gołą - dlatego była dostępna i wielka jak zawsze. Sporo ludzi paliło ogniska, grille, dobrze się bawili. Piasek piękny jak płukany, warto tam zajrzeć alternatywnie gdy nasza część niedostępna (nie dotyczy Devana, można spotkać ubranych ludzi).

Jeśli mnie wzrok nie myli, widziałem po stronie WM kilku golasów - jakieś 50 metrów na północ od góry piachu. Jeśli ktoś z bywalców WM to czyta, pozdrawiam :)

Dopisane: 05 marzec 2017 o 12:46

Kolejność zdjęć forum ustaliło w sobie tylko znany sposób; widać, co jest na którym.

Załączone pliki

• Załączony plik  5.jpg   154,47 KB   3 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   113,04 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   362,61 KB   1 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   334,97 KB   1 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   249,29 KB   1 Ilość pobrań

• 0

#12 RAMZES

RAMZES

Weteran Forum

Napisany: 05 marzec 2017 o 13:54

Dzięki serdeczne Sunlover za pokazanie stanu faktycznego naszej plaży ( W Z)  :dzieki: , niech tylko opadnie woda - zmniejszy się poziom Wisły i zrobi cieplej to pożegnamy zimę ( utopimy marzannę ) i zaczniemy czas plażowania :hmm: .  

• 0

#13 Sunlover

Sunlover

Weteran Forum

Napisany: 05 marzec 2017 o 13:55

Otóż to, jest to normalny stan w marcu, nawet gdy plaża była rekordowo wielka (zarówno 2015 jak i 2016) latem, to było to poprzedzone niedostępnością w marcu-kwietniu.

• 0

#14 RAMZES

RAMZES

Weteran Forum

Napisany: 05 marzec 2017 o 14:51

Może w weekend majowy udało by się coś zorganizować na plaży - to tylko propozycja  :) .

Zobaczymy czy będzie jakiś odzew   :think:

• 0

#15 ares7

ares7
    • Czas online: 5d 4g 19m 20s
  • Galeria

Napisany: 05 marzec 2017 o 17:32

Do maja już niedługo. Jeżeli będzie ciepło będzie można rozpocząć sezon.
  • 0

#16 Sunlover

Sunlover

Weteran Forum

Napisany: 05 marzec 2017 o 20:44

Do maja już niedługo. Jeżeli będzie ciepło będzie można rozpocząć sezon.

Jak chodzi o ciepło, to bym wczoraj rozpoczął sezon. Potrzeba nieco niższej Wisły :P

• 0

#17 RAMZES

RAMZES

Weteran Forum

Napisany: 08 marzec 2017 o 21:58

Może co nieco opadnie woda do maja :hmm: , na pewno będzie w tedy niższy poziom Wisły i rozpoczęcie sezonu wypali :think:   .

• 0

#18 Przemek85

Przemek85

Rycerz Jedi

• Tematy: 8
    • Czas online: 219d 3g 55m 21s

Napisany: 09 marzec 2017 o 08:51

Co prawda nie w okolicach WZ, codziennie jadąc do pracy obserwuję stan rzeki i donoszę uprzejmie, woda opada.
  • 0

#19 RAMZES

RAMZES

Weteran Forum

Napisany: 12 marzec 2017 o 15:35

Dzięki serdeczne za pozytywny donos  :dzieki: , miło jest czytać że opada poziom Wisły niech tylko zrobi się cieplej a na pewno przybędą pierwsi plażowicze  :think: .

• 0

#20 madgars

madgars
  • Tematy: 1
    • Czas online: 4d 8g 21m 29s

Napisany: 27 marzec 2017 o 12:51

Pierwszy dzień wiosny mamy już za sobą, więc trzeba się było wybrać na mały rekonesans. Oto małe sprawozdanie z piątku.

Okolica się coraz bardziej zabudowuje. Budowy dotarły już na róg Wału Zawadowskiego i Zaściankowej.

Na łąkach między wałem a Wisłą pojawiły się tablice, na których można poczytać o ptaszkach okolicznych. Pojawiła się też kupa drogowskazów, których sensu nie pojmuję - wskazują każdy możliwy kierunek. Jeśli chodzi o samą plażę to: golasów zero było :lol:. Poziom Wisły opada i dojść na "górną" plażę można bez problemu, "dolna" zalana - widać tylko czubki zeszłorocznych traw. Śmieci jakoś nie zauważyłem, Ogólnie, nic tylko poczekać na +5 stopni więcej i można sezon otwierać.

• 0

Copyright © 2017 NNS