Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

tubylec

Hotel Europa Starachowice

Rekomendowane posty

tubylec

Wygląda na to że w Starachowicach ponownie można saunować

Saunamajster Marcin na facebooku napisał:

Ponownie zaczynam propagowanie poprawnej kultury saunowej w Starachowicach, tym razem w hotelu Europa 1f642.png :) Bardzo dziękuję za propozycję współpracy 1f642.png :)
Zapraszam serdecznie na seanse saunowe we wtorki i czwartki w godzinach 18:30, 19:30, 20:30
Do zobaczenia już w czwartek 02.02.17

https://www.facebook.com/SaunmajsterMarcin/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

Edytowane przez tubylec
  • Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lelin

Po przeczytaniu regulaminu korzystania z saun w obiekcie wygląda na to, że ciężka praca przed Saunamajstrm Marcinem i to u podstaw (u zarządzających).

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
portokalia

Znając Marcina to radę da  :ok: Tam gdzie jest Marcin zasady saunowania przestrzegane i proste są, jak? ...... No powiedzmy proste są jak włos Mongoła    :)

Edytowane przez portokalia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RAMZES

Wiadomo fachowy sauna mistrz wytłumaczy i pokaże na czym polega poprawne sunowanie a takim jest Marcin  :brawo: .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ryki
Wygląda na to że w Starachowicach ponownie można saunować

W Starachowicach od 5 lat można poprawnie saunować . Brak Marcina w Senatorze nie wpłynął na zmianę zasad saunowania . Wprowadzony przez niego regulamin ma się dobrze, choć doskwiera brak Jego osoby .

Znając Marcina, mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że w hotelu Europa, który należał do ST, nastąpią radykalne zmiany w kierunku poprawnego saunowania .

Postaram się w tym tygodniu odwiedzić Europę i podzielę się nowymi, dobrymi wiadomościami .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tubylec
W Starachowicach od 5 lat można poprawnie saunować . Brak Marcina w Senatorze nie wpłynął na zmianę zasad saunowania . Wprowadzony przez niego regulamin ma się dobrze,

Regulamin dziś jest taki, a jutro może być już inny. Natomiast klimat, to jest to Coś, co powoduje że wybieramy takie a nie inne miejsce na wypoczynek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ryki
Regulamin dziś jest taki, a jutro może być już inny. Natomiast klimat, to jest to Coś, co powoduje że wybieramy takie a nie inne miejsce na wypoczynek.

Oczywiście masz rację, ale póki co regulamin w Senatorze jest poprawny, a klimat też sprzyja do saunowania, choć Marcin już tam nie pracuje . 

Postaram się w tym tygodniu odwiedzić Europę i podzielę się ........... wiadomościami .

No cóż, przed Marcinem jest trudne zadanie . Chociaż Marcin robi swoje tzn. dobrą robotę w sensie poprawnego to jednak wyprowadzenie saunarium ze ST na prostą, to nie tylko zmiana regulaminu . To przede wszystkim chęć współpracy właściciela obiektu, a co za tym idzie, nowe inwestycje adoptujące stan obecny do stanu przydatności jako saunarium .

Na chwilę obecną jest to typowy basen z saunami służącymi do ogrzania się po kąpieli .

W saunie fińskiej na ok. 16 osób piec pracuje na dwóch grzałkach . Cztery padły . Ogólnie zimno .

Wypoczywalnia z dwoma leżankami i chyba z trzema pufami posiada przeszkloną ścianę, przez którą z części basenowej z jacuzzi zaglądają siedzące w nim osoby .

Jest jeszcze sauna mokra na 5 osób i sauna z marmurowymi podgrzewanymi siedziskami . Są dwa prysznice oraz po jednym w szatni damskiej i męskiej .

Na zewnątrz jest jacuzzi i taras do opalania się .

Jak na razie trzeba zapomnieć o nocach saunowych, gdyż cały basen jest przeszklony i widoczny z zewnątrz .

We wtorek brakowało miejsc w szatni męskiej (16 szafek), dwie osoby korzystały z szatni piętro niżej .

Na trzech seansach było 9-12 osób w tym 5 kobiet . Na wieść o pojawieniu się w Europie saunamajstra Marcina, dużo osób przyszło specjalnie na jego seanse, a nawet jedna para przyjechała aż z Rybnika ( chyba nie pomyliłem miasta), gorąco pozdrawiam .

Marcin jest profesjonalistą i magnesem, ale musi mieć odpowiednie warunki, aby móc pokazać na co go stać lub inaczej mówiąc, rozkręcić interes . Nie da się zrobić czegoś z niczego .

W marcu ponownie odwiedzę Europę i mam nadzieję, że zastanę zmiany, które wpłyną na polepszenie komfortu saunowania . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pioter

Nie wspomniałeś o najważniejszym - na tych nocach u Marcina w Europie ludzie już korzystali z sauny poprawnie czy smażyli gatki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tubylec
Nie wspomniałeś o najważniejszym - na tych nocach u Marcina w Europie

Na jakich nocach?

Zapraszam serdecznie na seanse saunowe we wtorki i czwartki w godzinach 18:30, 19:30, 20:30

Znając Marcina, uważam że nie pozwolił na to aby ludzie (tu cytuję) smażyli gatki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pioter
Na jakich nocach?

Seansach miało być :facepalm:

Znając Marcina, uważam że nie pozwolił na to aby ludzie (tu cytuję) smażyli gatki.

W połowie marca jadę właśnie do Europy, więc wolałbym wiedzieć, a nie domniemywać ze "znania".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pioter

OK, byłem w Europie i tak powiem:

1. Kultura saunowania jest bardzo częściowa, bo tylko we wtorki i czwartki, wtedy pracuje saunamajster i pilnuje, aby goście stosowali się do wymogów i korzystali z suchej z użyciem bawełnianych paero (na drzwiach są naklejki z przekreślonymi klapkami i strojami). Niestety, tepidarium opanowane jest przez tekstylia, parowa częściowo też (saunujący beztekstylnie wchodzą głownie w paero), A i tak jeszcze przed Marcinem dłuuuuuuga praca, bo podczas pobytu byłem świadkiem scysji, jaka urządził mu pan, który na prośbę o zdjęcie kąpielówek i owinięcie się w bawełnę stwierdził, że on tu jest gościem i nikt nie będzie mu rozkazywał ściągać gaci, owijać się w prześcieradło i tak chodzić przed obcymi ludźmi. :facepalm:

2. Warunki - sauny na max 12-15 osób, fińska mocno na planie prostokąta, 2 poziomy ławek, wypoczywalnia spora, ale - o ile dobrze pamiętam - z 4 leżakami, więc szansa na odpoczynek na leżąco niewielka, trzeba obsiadać murek przy jacuzzi w sali z basenem. Nagrzanie w suchej akceptowalne, ilość pary w mokrej także. Z tepidarium nie korzystałem, było opanowane przez uniwersytet III wieku w jednoczęsciowych.

3. Seanse prowadzone przez Marcina są trzy - 18:30, 19:30 i 20:30. Wziąłem udział w dwóch, które były na bardzo dobrym poziomie jak na warunki - jak wskazałem w punkcie 2 sauna niestety jest niewielka, dodatkowo ze względu na konieczność wygospodarowania miejsca na operowanie przez saunamajstra rekwizytami do rozprowadzania powietrza i postawieniu boomboxa udało się wcisnąć 14 osób (nie wszyscy chętni weszli), które spędziły czas seansu siedząc "skóra do skóry". Bez paero dwie osoby, na początku był instruktaż, jak korzystać poprawnie.

Intensywność zapachów dobra, pokazy były w klimacie "Lasu wiedźmińskiego", czyli nuty ziemi i ciemnej, zielonej roślinności. Nie jestem tylko do końca przekonany do podkładu dźwiękowego, bo była to ścieżka dźwiękowa z Wiedźmina, składającą się z przede wszystkim tekstów mówionych, co nie pozwalało mi "wyłączyć się" z myślenia i zagłębieniu w ten "wiedźmiński las", podświadomie słuchałem wygłaszanych przez aktorów treści. No ale to jak tak odczuwałem.

Podsumowując - fajnie, że jest kolejny obiekt, który - choć tylko w dwa dni w tygodniu - promuje kulturę poprawnego saunowania. Nie zawiodłem się na dobrych opiniach o Marcinie, bardzo miło było mi go poznać, pogadać, wymienić poglądy i uczestniczyć w naparzaniach, które prowadził. Niestety, z powodu wielkości sauny nie jest to obiekt, do którego może przyjechać nawet ciut większa grupa chętnych, bo doliczając gości hotelowych i "bywalców" z miasta ryzyko, że się zostanie na zewnątrz, jest spore.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przemek85
byłem świadkiem scysji, jaka urządził mu pan, który na prośbę o zdjęcie kąpielówek i owinięcie się w bawełnę stwierdził, że on tu jest gościem i nikt nie będzie mu rozkazywał ściągać gaci, owijać się w prześcieradło i tak chodzić przed obcymi ludźmi.
Typowe konsumenckie podejście. Dość spora ilość osób ma takie podejście, a wchodząc na strefę zgadzają się z regulaminem (którego i tak nie czytają) i takie są efekty. W momencie wejścia do autobusu zgadzasz się na regulamin MZK (Warszawa) MPK (inne znane mi miasta), kupując bilet do kina też w chwili zakupu potwierdzasz przeczytanie i stosowanie się do regulaminu, to samo przy każdej usłudze. 

Wiem, że Marcin ma dużo pracy, ale moja wiara w niego jest ogromna, jedyne czego potrzeba, to czas, czas aby mógł pracować, uczyć u podstaw. Nauka ta nie jest prosta, ale jak było to widać po innym obiekcie, Marcina ma dar nauczyciela i trzymam kciuki za jego misję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marceli

Witam serdecznie,

Zapraszam saunową rodzinkę na Noc Saunową do Starachowic :) Nowe miejsce: Hotel Europa i wreszcie sauna na 40 osób :D Nawet nie wiecie jak się cieszę. Zaplanowałem noc tematyczną "Musical" a pomogą mi Kasia oraz Maciej i Madzia M&M Machanki prosto z Warszawy.
Super impreza gwarantowana :D

Cóż mogę jeszcze napisać, chyba tylko to, że Marcin i Kasia wracają do Starachowic więc BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !!!

Pozdrawiam

Marcin

• Fajne 1
  • Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przemek85

Witam Marcinie, serce rośnie, że znów osiadłeś w Starachowicach! Nowy obiekt, nowe wyzwania. Warszawa właśnie poczuła Twój oddech na plecach i drży, bo wie na co Cię stać :)

• Hmm... 1
  • Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marceli

To miłe co napisałeś Przemku ale w Starachowicach niema takich celebrytów i artystów jak w stojlicy ;) My skromni ludzie i nie będziemy wychodzić przed szereg :) Pozdrawiam

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marcin76

Przepraszam, jeżeli trochę nie w temacie, ale jednak chyba trochę w temacie.

Dostałem dzisiaj SMS z numeru Hotelu Senator o takiej treści:

"24.03. Noc Saunowa Hotel Senator *** Starchowice. Pieciu Saunamajstrow z Mistrzem Polski Lukaszem Stajno przedstawi swoj program. Zapraszamy tel........"

Przepraszam pisownia oryginalna.

Drogi Marceli czy to Twoja inicjatywa ? Czy ma to związek z tym co piszesz wyżej ?

Jeżeli tak to super,  jeżeli nie (a tak chyba jest) to trochę nieładnie ze strony organizatorów. Świętokrzyskie zawsze ładnie współpracowało i dzieliło się weekendami pomiędzy poszczególne obiekty (Binkowski, Uroczysko, Odyssey), a tu noc saunowa w terminie nocy w Uroczysku.

Czy "lokalersi" mogliby rozszerzyć temat i podać więcej danych. Kto i na jakich zasadach organizuje tę imprezę ?

Jeżeli trzeba to może warto przenieść dalszą dyskusję pod właściwy wątek.

Pozdrawiam

Freddy

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czapka

No właśnie też mnie to zainteresowało. Przyznam, że nie przekonywała mnie do tej pory Europa, natomiast nie miałem jeszcze możliwości odwiedzić Senatora

• Smutne 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marceli

Marcinie vel Freddy,

Nie, nie jestem organizatorem i to nie moja inicjatywa!

Organizuję imprezę saunową w Hotelu Europa.  Oczywiście serdecznie zapraszam :D

Rok temu zacząłem współpracować z Hotelem Europa w Starachowicach i powoli wprowadzać poprawne saunowanie i na dzień dzisiejszy jest nieźle ale jeszcze wiele pracy przed nami.

Właściciele Hotelu zdecydowali, że zbudują saune na 40 osób i to robią. Mnie to bardzo cieszy, bo to i wygoda dla mnie ale przede wszystkim dla klientów. Noc saunowa wypada na 07 kwietnia bo taki wolny termin miałem. Jak wiesz Marcinie mam też inne wyjazdowe zobowiązania (imprezy saunowe). Z senatorem pożegnałem się 2 lata temu i szczerze mówiąc nie wiem co się tam dzieję. Mogę tylko powiedzieć, że została baza danych klientów z której korzystają.  Mogę im życzyć POWODZENIA ale nie wymagaj ode mnie współpracy z Senatorem pomimo sentymentu.  Współpracując z nimi, musiał bym sobie strzelić w kolano a już jedno mi się rozsypuje więc bym się przewracał i z seansów nici hahhaha ;)

Pozdrawiam serdecznie jak zwykle prosto z sauny :D

Marcin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przemek85
12 godzin temu, Marceli napisał:

To miłe co napisałeś Przemku ale w Starachowicach niema takich celebrytów i artystów jak w stojlicy ;) My skromni ludzie i nie będziemy wychodzić przed szereg :) Pozdrawiam

Kłócić mi się nie wypada, więc przyjmuję taką wersję.  Aczkolwiek pozwól mieć swoje zdanie na ten temat, do szamana daleka droga wiedzie przez odmęty natury które serwujesz nam niczym driud z kotła swego magiczne wywary.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czapka

@Marceli nie smuć się - nie przekonywała mnie Europa przede wszystkim ze względu na malutką saunę - sam przyznasz, że nie łatwo się tam macha. Ale nowej sauny jestem bardzo ciekaw ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ryki
Napisano (edytowane)

Brawo Marcin !!! dopiąłeś swego . Sauna na czterdzieści miejsc to jest to coś,  czego Europie brakowało a Tobie nie pozwalało rozwinąć skrzydeł . 

7 kwiecień jest już blisko i będziemy testować . Pozdrawiam

Dnia 14.03.2018 o 17:46, Marcin76 napisał:

Świętokrzyskie zawsze ładnie współpracowało i dzieliło się weekendami pomiędzy poszczególne obiekty (Binkowski, Uroczysko, Odyssey), a tu noc saunowa w terminie nocy w Uroczysku.

Masz rację, kiedyś to było bardziej poukładane ale, ale .......... .

Obecnie t.j. 24 marca jest imprezka w Odysseyu, Uroczysku i w Senatorze, a 23 marca jest noc saunowa w Solcu . Cztery imprezy w tym samym terminie i to blisko siebie .

Szkoda, że jest aż taki wybór ( choć wiem, że to brzmi mało rozsądnie ) w tym samym czasie, ale szkoda, bo można byłoby być nie na jednej a na czterech nockach w miesiącu marcu .

Na temat Senatora zapraszam do odpowiedniego wątku, gdzie w najbliższym czasie (dziś, jutro) odpowiem na pytania kolegi i podzielę się wiedzą na ten temat .

Edytowane przez ryki
brak daty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KOXI

Witam !!! Mieliśmy przyjemność odwiedzić Hotel Europa - Strefę Relaksu podczas pierwszej Nocy Saunowej. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pełnego profesjonalizmu organizatorów. Spotkanie w nowej 40 osobowej saunie odbyło się pod tytułem Musicalowa Noc Saunowa. Imprezę poprowadził bezbłędnie Marcin z Kasią i jego wspaniali goście Magda i Maciej - znani jako „Machanki”. Na początku Marcin w tracie powitania odczytał regulamin jaki obowiązuje opracowany przez ogólnie znaną i szanowana osobistość. Tak dużo pozytywnych odczuć dawno w tak krótkim czasie (5 godzin) nie przeżyłem. Było edukacyjnie i o wielkiej miłości. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i wielkie dzięki dla organizatorów. Beata i Kamil - ogromny wysiłek i nadzór nad organizacją i konsumpcją. Oprawy seansów dograne pod każdym szczegółem. Starachowice wracają na mapę "Super" Nocy Saunowych. Byli stali bywalcy i wiele nowych twarzy.  Jeszcze raz wielkie dzięki i myślę, że do zobaczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
młodysaunowicz

No, bo wydaje się fajne miejsce do spędzenia nocy saunowej. I mają nawet oferty z noclegiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
portokalia

No ba :wink2: Jak Marcin baczenie na saunę ma to i nie dziwi, że naród w saunach z radochy gotów fikołki nad piecem w sanie robić :ok: Brawo Marcinie wszak to Twój żywioł i sens życia :brawo::brawo::brawo: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ryki
Napisano (edytowane)
Dnia 8.02.2017 o 22:38, ryki napisał:

No cóż, przed Marcinem jest trudne zadanie . Chociaż Marcin robi swoje tzn. dobrą robotę w sensie poprawnego to jednak wyprowadzenie saunarium ze ST na prostą, to nie tylko zmiana regulaminu . To przede wszystkim chęć współpracy właściciela obiektu, a co za tym idzie, nowe inwestycje adoptujące stan obecny do stanu przydatności jako saunarium .

Tak było rok temu . Nie ma rzeczy niemożliwych dla Marcina . Dzisiaj jest to saunarium godne polecenia . Byłem na I Nocy Saunowej  i z całą odpowiedzialnością mogę polecić wszystkim, którzy lubią porządne naparzanie z dobrą techniką rozprowadzania ciepła, w atmosferze ciszy i spokoju z elementami serdeczności okazywanymi przy każdej okazji . Towarzysząca atmosfera na seansach udziela się również po saunie .

Nowa sauna robi wrażenie nie tylko wielkością czy trzecią półką, ale przede wszystkim ilością wolnego miejsca przeznaczonego dla saunamajstra, który lub którzy mogą pokazać swój kunszt mistrzowski . Jest to sauna, z której nawet po mocnym naparzaniu niechętnie się wychodzi . Chciałoby się jeszcze i jeszcze .

Hotel Europa wprowadza seanse we wtorki i czwartki od godz. 20:00 do 23:00 . Jest to gest w stronę saunujących poprawnie . Po godz. 20-tej nie będzie dzieci ani przypadkowych osób .

Edytowane przez ryki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach