Yellow Tea© by Fisana

Skocz do zawartości

Forum NNS używa cookies i podobnych technologii w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z serwisu (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności

Akceptuję

Witamy na Forum NNS

Witamy na Forum NNS. Tak jak na większości forów, musisz się zarejestrować aby pisać posty lub zobaczyć tematy widoczne wyłącznie przez zarejestrowanych członków forum. Proces rejestracji jest prosty i łatwy i wymaga podania przez Ciebie minimum informacji. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci rejestracja!

Wśród powodów aby się zarejestrować są:

* Prywatne wiadomości - Korzystając z komunikatora pisz do użytkowników
* Shoutbox - Chcesz coś powiedzieć wszystkim? Użyj shoutbox'a

..a przede wszystkim nie będziesz widzieć tej informacji ;)
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Grzybowo plaża N parkingInicjatywa stworzenie bezpłatnego parkingu przy naszej plaży

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 a&b8376

a&b8376
  • Tematy: 7
    • Czas online: 10d 14g 1m 54s
  • Kim jestem:Para

Napisany: 12 kwiecień 2017 o 21:50

Podczas sezonu wiele aut parkuje wzdłuż szosy. Od czasu do czasu wystawiają mandaty. Proponuję inicjatywę by zamiast wysokiego pasa trawy pozwolić parkować wzdłuż szosy. Jeżeli będzie poparcie tej inicjatywy sam pofatyguję się do odpowiednich urzędów to załatwić.

• 0

#2 summer.time.77

summer.time.77

rodzinni saunomaniacy

• Tematy: 111
    • Czas online: 142d 2g 30m 34s

Napisany: 13 kwiecień 2017 o 07:02

Popieram, załatwiaj ...
  • 0

#3 Słońceisauny

Słońceisauny
  • Tematy: 3
    • Czas online: 1d 16g 47m 14s

Napisany: 13 kwiecień 2017 o 08:05

Cześć.

Podczas sezonu wiele aut parkuje wzdłuż szosy

Bywaliśmy w Grzybowie lata temu, ale pamiętam, że był tam dość duży parking. Płatny, ale był. Czy coś się teraz zmieniło i nie ma już tego parkingu czy po prostu chcesz, aby każdy miał możliwość parkowania za darmo? :hmm: 

Taki sam problem mają Ci, którzy parkują w Kuźnicach. Tyle, że tam nie ma wyboru, bo parkingu brak. Pamiętam nawet wezwanie do jakiegoś komisariatu czy czegoś takiego znalezione za wycieraczką... ale wycieraczka zignorowała to wezwanie więc nie wiem czym grozi parkowanie na półwyspie... :-> 

Pozdrawiamy. :bye: 

• 0

#4 a&b8376

a&b8376
  • Autor tematu

Napisany: 13 kwiecień 2017 o 22:25

Parking płatny jest osobówka 15zł niezależnie od czasu postoju. Dopóki było 10zł ja jako miejscowy płaciłem i parkowałem. Odkąd podnieśli cenę zastanowiłem się, że zdarza mi się wpadać na plażę i ze 4 razy w tygodniu na 1,5 - 2 godziny max. no i uważam, że opłata jest spora. Gdybym był na wczasach to pewnie bym się nie zastanawiał parkował i płacił przez te 10 dni ale chcąc skorzystać z plaży po pracy na chwilę to jednak mi się nie bardzo podoba. Jest możliwość oczywiście nie na całej długości ale na najszerszej części pasa zieleni utworzyć miejsca parkingowe będę się dowiadywał czy da się to ruszyć, dobrze by było bym miał jakieś poparcie podpisy,że jest potrzebny darmowy w sezonie. Szkopuł w tym, że właściciele (dzierżawcy) parkingów tego bezpośrednio plaży N i tego trochę dalej przy tekstylnej na pewno nie będą zadowoleni jak się dowiedzą o takiej inicjatywie. Niejednokrotnie słyszałem,że to oni jak nie mają u siebie zajętego całego parkingu a na pasie zieleni parkują auta dzwonią na Policję czy Straż Miejską żeby przyjechali powystawiać mandaty.

• 0

#5 Słońceisauny

Słońceisauny
    • Czas online: 1d 16g 47m 14s

Napisany: 14 kwiecień 2017 o 06:21

Cześć.

zdarza mi się wpadać na plażę i ze 4 razy w tygodniu na 1,5 - 2 godziny max. no i uważam, że opłata jest spora.

Rzeczywiście to niemało.

Gdybym był na wczasach to pewnie bym się nie zastanawiał parkował i płacił przez te 10 dni

Cóż się dziwić. W wakacje trzeba odpoczywać a nie szukać darmowego parkingu. Tak się kręcą letnie biznesy.

dzwonią na Policję czy Straż Miejską żeby przyjechali powystawiać mandaty.

No, nie wiem. Wśród plażowiczów też znajdą się tacy, którzy mogliby odnaleźć konfidentów. Może jednak wyjaśnienie jest prostsze. Co jakiś czas sobie idą/jadą i robią wrzutki za wycieraczki. Robota lekka i jest się czym wykazać.

Pozdrawiam. :bye: 

• 0

#6 haster69

haster69
  • Tematy: 2
    • Czas online: 16g 27m 13s
  • Kim jestem:Mężczyzna
  • Galeria

Napisany: 15 kwiecień 2017 o 08:20

Zawsze można zostawić auto w miasteczku. Daleko nie jest, a chodnik ( w zasadzie ścieżka rowerowa ) jest ładny i dobrej jakości. Trochę spaceru nie zaszkodzi. ;)

• 0

#7 cerilla

cerilla
  • Tematy: 1
    • Czas online: 41d 2g 24m 23s
  • Kim jestem:Kobieta

Napisany: 16 kwiecień 2017 o 06:53

Jak dlugo sie idzie z Grzybowa tą ścieżką rowerową? Google uparcie pokazuje mi drogę pieszą przez Dźwirzyno :)
  • 0

#8 Shavers

Shavers

Weteran Forum

• Tematy: 33
    • Czas online: 43d 21g 34m 12s

Napisany: 16 kwiecień 2017 o 09:35

Jak dlugo sie idzie z Grzybowa tą ścieżką rowerową? Google uparcie pokazuje mi drogę pieszą przez Dźwirzyno

Faktycznie mapy googla w tym miejscu zachowują się dziwnie przy wytyczaniu trasy pieszej/rowerowej.

Z "centrum" do parkingu przy plaży jest około 3,5 km do przejścia. Samą drogą dla rowerów wzdłuż trasy na Dźwirzyno około 1,5-1,6km. Z tym, że od parkingu plaża ciągnie się na wschód, czyli ponownie w kierunku Grzybowa - więc można próbować się na nią wbić gdzieś wcześniej lub dojść po plaży. Sama plaża ma około 650m z tego co znalazłem w moich zapiskach.

https://www.google.p...1615346!1m0!3e0

Shavers edytował ten post 16 kwiecień 2017 o 09:37

• 0

#9 a&b8376

a&b8376
  • Autor tematu

Napisany: 17 kwiecień 2017 o 19:57

Jeżeli chodzi o ścieżkę rowerową czas przejścia zależy od tego w którym miejscu chce się na nią wejść. My jeżdżąc rowerami z Kołobrzegu ( okolice amfiteatru) potrzebujemy ok 40 -50 minut gdzie większość część czasu zajmuje przejechanie przez miasto. Co do zostawienia auta w Grzybowie i spaceru pewnie jak ktoś jest na wakacjach i ma czas to czemu nie. Ale jak ktoś chce wpaść po pracy na 1,5 h lub jest z dziećmi na cały dzień i musi zabrać cały majdan to spacerek już nie taki fajny.

Dopisane: 17 kwiecień 2017 o 20:57

Z Grzybowa pieszo max do pół godziny.

• 0

#10 a&b8376

a&b8376
  • Autor tematu

Napisany: 17 kwiecień 2017 o 20:23

Z tym , że może trzymajmy się tematu bo znowu jak na tym forum wielokrotnie bywało przerodzi się w dyskusję o tym i o tamtym czyli o niczym. Jeżeli ktoś chce dodać coś od siebie to prosiłbym w temacie.

• 0

#11 naturysta-06

naturysta-06
    • Czas online: 23g 14m 38s

Napisany: 18 kwiecień 2017 o 11:32

Aczkolwiek propozycja jest atrakcyjna, to uważam, że jest nierealna.Na propozycję nie wyrazi zgody ani Zarząd Dróg Powiatowych (może jedynie wydłużyć istniejący płatny parking przydrożny), ani Urząd Morski ( nagminne przechodzenie przez wydmy poza wyznaczonymi przejściami).

Ponieważ ceny "zmonopolizowanych" parkingów (Leśnego i Przydrożnego) są z roku na rok coraz wyższe (zaczynało się od 3 zł a ostatnio 15 zł)), sadzę, że należy podjąć rozmowy z dzierżawcami (ewentualnie przy poparciu zarządców terenu), aby można było wykupić karnety abonamentowe, np 5-,10-, 20-, 30- wjazdowe z odpowiednią degresją cenową. Sądzę, że to rozwiązanie jest realne i usatysfakcjonuje zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych (planujących dłuższy pobyt).

W razie potrzeby chętnie przyłączę się do negocjacji.

• 0

#12 a&b8376

a&b8376
  • Autor tematu

Napisany: 18 kwiecień 2017 o 19:21

Dziękuję naturysta-06 za wskazówki. Jak będę miał jakieś wiadomości będę informował w temacie. Z dzierżawcami nie wiem czy jest sens rozmawiać szczególnie jeżeli chodzi o pełnie sezonu (od 2 poł 06 do końca 08) oni nastawiają się na maksymalny zysk, i jeżeli jest pogoda to parking pęka w szwach a jeżeli leje to staje się bezpłatny bo w takie dni nie ma kasujących. Po sezonie jeżeli nie ma ładnych dni i chętnych plażowiczów szybko się zwijają z interesem więc nie sądzę, że będą zainteresowani wprowadzeniem karnetów, to nie jest parking całoroczny na osiedlu w Kołobrzegu.

• 0

#13 naturysta-06

naturysta-06
    • Czas online: 23g 14m 38s

Napisany: 19 kwiecień 2017 o 14:51

Z dzierżawcami nie wiem czy jest sens rozmawiać

... No nie wiem, czy nie byliby też zainteresowani. W końcu pogoda płata czasem różne psikusy. Zapewne wiele z wykupionych wjazdów nie zostałaby wykorzystana, zaś oni mieliby pewne wpływy. Również posiadacze tańszych wjazdów abonamentowych częściej korzystaliby z parkingu. Sądzę, że taką wstępną rozmowę sondażową można by przeprowadzić. Pozdrawiam krajana!  :bye:

• 0

#14 FreeRider

FreeRider
    • Czas online: 12d 15g 54m 47s

Napisany: 19 kwiecień 2017 o 15:10

Jak ktoś już wyczuł, że kasa leży na drodze i nawet nie trzeba się po nią schylać, aby ją zbierać, to tak łatwo nie zrezygnuje z tego. Łatwo nie będzie, ale można próbować. Pogoda - nikt  tego nie wie jaka będzie w sezonie, a ten interes jest zależny od pogody.

• 0

#15 a&b8376

a&b8376
  • Autor tematu

Napisany: 20 kwiecień 2017 o 21:52

Rozmowa z dzierżawcami wydaje mi się całkowicie bez sensu. Znam realia zarobku sezonowego i całorocznego w Kołobrzegu i okolicach, sam jestem przedsiębiorcą od lat działającym na tym terenie.Jak do sakiewki może wpłynąć 100 to nie wybiorę 75 nawet gdyby było to 75 pewne a 100 najprawdopodobniej a może ponad 100 też wpłynie a jak się zgodzę na 75 to 100 i więcej nie wpłynie co jest bardzo prawdopodobne, że wpłynie o ile będzie pogoda a jak nie będzie to i tak nie wpłynie-a ilu tych abonamentowych chętnych będzie? Kto myśli na wczasach o takich rzeczach- niewielu.Tylko miejscowi lub stali mogliby o tym pomyśleć.Ja jako miejscowy i założyciel tematu skupiam się nad alternatywą parkowania poza dwoma parkingami płatnymi koło plaży N. Z dzierżawcami nie mam zamiaru rozmawiać ponieważ te wysiłki uważam za daremne. Jeżeli uda mi się coś wskórać to będzie na plus i będę informował. Proszę też o poparcie piszcie jeżeli widzicie to tak jak ja z poparciem ale jeżeli się nie zgadzacie to też czekam na sugestie.

• 0

#16 Nuxman

Nuxman

• Tematy: 318

Napisany: 21 kwiecień 2017 o 11:07

Pomóc zawsze można.

1. Co do tej pory zrobiłeś?

2. Na czym to poparcie wg. Ciebie ma polegać - bo chyba nie na napisaniu posta "popieram"

• 0

#17 a&b8376

a&b8376
  • Autor tematu

Napisany: 21 kwiecień 2017 o 17:35

Złożone zostało przez nas i jeszcze jedną parę miejscowych pismo czy jest jakakolwiek możliwość ruszenia tego pasa zieleni, poczekamy na odpowiedź i jeżeli będzie jakakolwiek możliwość będziemy działać. Co do poparcia to jeżeli okażę się, że da się coś zrobić to np. maile z poparciem a w temacie napisanie posta też wydaje mi się, że jest ważne bo przynajmniej wiem czy forumowiczów odwiedzających plażę w Grzybowie interesuje i czy np. wyślą maila.

• 0

#18 jmc

jmc
    • Czas online: 2d 18g 11m 26s

Napisany: 03 maj 2017 o 13:10

a&b8376 też pokonujemy drogę z okolic amfiteatru rowerami, bo samochodem na 2-3-4 godziny nie opłaca się parkować za 15 PLN. Jak będzie odzew z urzędów, to my też chętnie napiszemy maila z wnioskiem.

• 0

#19 a&b8376

a&b8376
  • Autor tematu

Napisany: 08 maj 2017 o 22:36

Na razie odp nie ma czekamy a sezon tuż, tuż

• 0

#20 a&b8376

a&b8376
  • Autor tematu

Napisany: 12 maj 2017 o 23:16

Niestety włodarze nie są zainteresowani utworzeniem bezpłatnego parkingu. Istnieje oczywiście możliwość stworzenia nowego parkingu przy zainwestowaniu grubego grosza więc wyklucza to parking darmowy.Więc płaćmy w sezonie lub parkujmy gdzie chcemy biorąc pod uwagę dostanie mandatu. Kasa w tym kraju się tylko liczy no mały kurdupelek musi wykombinować na swoje paranoje więc nawet samorządy muszą trzymać kasę w ryzach a co dopiero miejscowość uzdrowiskowa. Proszę administratora o oficjalne zamknięcie tematu. PS. Dla zainteresowanych odp na złożone pismo o parkingu do wglądu u mnie na plaży w Grzybowie.

a&b8376 na przyszłość daruj sobie proszę wycieczki polityczne. Wątek zamykam - grommit

grommit edytował ten post 13 maj 2017 o 11:36

• 0

Copyright © 2017 NNS