RaportyTucepi | Makarska | #3

Byliśmy w Makarskiej w II połowie sierpnia 2016 r. Bardzo dużo turystów. Na plaży tłok. Naturyści plażują, albo na półwyspie Sw.Petra, albo na plaży Nugal. Plażyczka na półwyspie, to betonowa półka, gdzie za plecami leżących osób ciągnie się ścieżka właśnie na plażę Nugal. Tą ścieżką przemieszczają się codziennie dziesiątki, jak nie setki osób szukających, jakiegoś spokojniejszego miejsca do plażowania. Część z nich znajduje sobie jakieś miejsce na półkach skalnych, część idzie aż na plażę Nugal, a część po prostu wraca widząc, że w zasadzie wszędzie jest tak samo. A to wszystko dzieje się w odległości kilku metrów od plażujących tam naturystów. Dlatego widzieliśmy tam tylko kilkanaście zdesperowanych osób, które chciały w pełni korzystać ze słońca. Na plaży Nugal, co prawda nie ma już ścieżki, gdyż tam ona się po prostu kończy, ale jest to plaża zdominowana przez tekstylnych. Turyści uciekają od tłumów i zgiełku, a jest to jedyne miejsce w Makarskiej, gdzie w miarę spokojnie można wypocząć. Naturyści są zgromadzeni głównie po przeciwnej stronie plaży, pod ścianą skalną. Są rodziny, pary i "soliści". Są również panie w topless. Jednak panuje pełna "harmonia", więc można tę plażę polecić, ale nie można mieć za dużych oczekiwań. Jeśli mielibyśmy coś doradzić, to proponujemy przyjazd do Makarskiej po 25 sierpnia, bo wtedy zrobiło się zdecydowanie "luźniej" i taniej.

Autor: narciarzDodaj swój raport

Tucepi | Makarska | #2

Tucepi, Makarska (Nugal) Przepięknie położona zatoczka ze żwirkową plażą otoczona z 3 stron wysokimi skałkami-wyłacznie dla FKK. Odpoczywającym w Promajnie, Basko Polje, Makarskiej, Tucepi polecamy tą plażę. Dojście na końcu Makarskiej od strony Tucepi parkujemy przy Supermarkecie i Stacji Kontroli Pojazdów. Przechodzimy pomiędzy budynkami wchodząc na szlak pieszy. Na pierwszym skrzyżowaniu szlaków (w lewo Tucepi w prawo Makarska) skecamy w lewo i idziemy szlakiem około 10 -15 minut. Na drugiej "Polance " skręcamy w prawo kierując się w stronę morza i schodzimy w dół aż do brzegu (przez las). Tam skręcamy w lewo i maszerujemy urzekając się widokami wzdłuż ścieżki aż do plaży. Trasa na około 30 minut z przepięknymi widokami!!Warto. Przy plaży lasek dający cień. Nie polecamy pseudo plaż w Basko Polje i Baskiej Vodzie.

Autor: iztomDodaj swój raport

Makarska | #1

Witam,
nikt do tej pory nie opisał plaży FKK w bardzo popularnej miejscowości Makarska.

My byliśmy tam we wrześniu br.
Plaża usytuowana jest na obrzeżu miasta. Pokryta w całości skałami, po których można chodzić, albo na których można leżeć. Nie ma tu zbyt wiele miejsca, ale bez problemu można znaleźć sobie małą, żwirową zatoczkę, otoczoną skałkami.

Sceneria jest przepiękna. Naszym zdaniem najpiękniejsza plaża w tym rejonie Chorwacji!
Oczywiście jak wszędzie - trochę samotnych, starszych panów - ale można się do nich przyzwyczaić.
Na plażę przychodzi też trochę tekstylnych, ale nikt się na nikogo głupio nie patrzy.

pozdrawiam

Autor: mesiekDodaj swój raport