RaportyAktualizacja | Hlučín | #5

Dojazd: A1 w kierunku Ostravy (nie trzeba winiety), zjazd 361 na drogę 56 w kierunku Opava/Hlucin. Jechać tą drogą aż do Hlucina, w miasteczku skręcić w lewo w drogę 469 i po ok. 500 m, po prawej stronie jest parking i wejście na teren kąpieliska. Z rejonu Gliwic ok. 1h jazdy / 70 km. Parking niestrzeżony, płatny w automacie CZK 50,00 za cały dzień (wymagany bilon). Można też stanąć przy drodze.
Wejście CZK 50,00. Plaża naturystyczna jest za szpalerem krzaków i drzewek ok. 500 m od wejścia, po lewej stronie głównej ścieżki wzdłuż jeziora.

Hlučín | #4

Przesyłam mapki dojazdu do Hlucina. Trasa - jak zwykle - niebieskim kolorem :)))) pozdrawiam

Hlucin, #3

Reaguję na opisy plaży dla naturystów w Czechach. Chciałbym powiadomić, że niektóre informacje są już nieaktualne:

Hlucin - wejście za 20,- CZK/dzień bez względu na dni robocze i wolne, ale płaci się tylko w czerwcu, podczas wakacji oraz w pierwszej połowie września, karnet na cały sezon 250,- CZK. Parking płatny 30,- CZK na wjazd bez względu na dzień roboczy czy wolny.

Autor: PavelDodaj swój raport

Hlucin, #2

Potwierdzam relację Karola, w Hlucinie jest super, chociaż tak do końca to nie mogę go porównać z innymi plażami bo na niewielu byłam (dopiero niedawno odkryliśmy z mężem uroki goluśkiego opalanka). Jedno jest jednak pewne, miasteczko Hlucin jest bardzo blisko granicy: ok. 10 km od przejścia Chałupki-Silherovice - tzw. przejście o małym ruchu granicznym, dla osób z terenów przygranicznych na dowód osobisty; oraz ok. 14 km od przejścia Chałupki-Bohumin, tutaj na dowód i na paszport.

Hlucin, #1

Mam kilka informacji odnośnie plaż i obozów u naszych południowych sąsiadów, a mianowicie: