Aktualizacja | Hlučín | #5

Dojazd: A1 w kierunku Ostravy (nie trzeba winiety), zjazd 361 na drogę 56 w kierunku Opava/Hlucin. Jechać tą drogą aż do Hlucina, w miasteczku skręcić w lewo w drogę 469 i po ok. 500 m, po prawej stronie jest parking i wejście na teren kąpieliska. Z rejonu Gliwic ok. 1h jazdy / 70 km. Parking niestrzeżony, płatny w automacie CZK 50,00 za cały dzień (wymagany bilon). Można też stanąć przy drodze.
Wejście CZK 50,00. Plaża naturystyczna jest za szpalerem krzaków i drzewek ok. 500 m od wejścia, po lewej stronie głównej ścieżki wzdłuż jeziora.

Sporo ludzi, głównie Czesi, przeważają pary w wieku 40+ i rodziny z dziećmi. Są też znacznie starsi.
Teren zadbany, czysty; w dużej części tekstylnej są fragmenty z piaskiem ale głównie trawa (spalona słońcem); woda jak to w jeziorze - trochę wodorostów, dno kamieniste. Dojścia do trzy, jedno po dużych kamieniach, dwa po naturalnych pochylniach do wodowania łódek.
Ośrodek z lat 70tych, bardzo duży, wyciąg do nart wodnych, wypożyczalnia łódek, jest też pole namiotowe i camping. Kilka punktów z napojami i fast foodem (czeskim). Niedaleko parkingu kilka restauracji w typie gospody z domowym jedzeniem. Bardzo miłe, bezpretensjonalne miejsce dla wszystkich.

Autor: falconDodaj swój raport

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.