RaportyFuerteventura | Wyspy Kanaryjskie | #9

Właśnie wróciliśmy z miejscowości Morro Jable. Plaża jest przepiękna i położona praktycznie wzdłuż całego miasteczka, a ściślej jego hotelowej dzielnicy i ciągnie się na jakieś 3 km. Od wieżyczki ratowników K-2 na północ - w stronę latarni ma nawet ocenę "blue flag area", co oznacza najwyższą czystość. Jak już wielokrotnie tu stwierdzono, topless jest tu normą, a od tego miejsca w stronę wieżyczki K-3, K-4 itd. jest coraz więcej opalających się organizacyjnie, a wręcz nie ma nikogo tekstylnego.

Gran Canaria | Wyspy Kanaryjskie | #8

Wróciłem właśnie z Gran Canarii i dorzucę kilka aktualnych informacji dla zainteresowanych.

Rzeczywiście, całe południe - tę część udało mi się zwiedzić - jest bardzo przyjazne naturystom. Zdecydowana większość plaż jest tekstylna, ale po pierwsze - topless stanowi raczej normę, niż wyjątek, a po drugie - na wielu takich plażach spotkałem leżących gdzieś z boku, dyskretnie naturystów. Ponieważ uwielbiam długie spacery i wschody słońca, to zaobserwowałem również ciekawe zjawisko, do którego sam się przyłączyłem: gdy plaże są jeszcze wolne od tekstylnych, dużo ludzi zażywa porannej kąpieli w stroju organizacyjnym ;)

Fuerteventura | Wyspy Kanaryjskie | #7

Otóż, byliśmy na Fuercieventurze w Lipcu (4-11/08), w miejscowości Costa Calma w Hotelu Taro Beach, Sunrise Beach Hotels. Wyspa na pierwszy rzut oka, jedna wielka pustynia przygotowana pod przyjmowanie turystów. Wybór Fuerteventury jako miejsca wypoczynku bardzo trafny, natomiast jeżeli ktoś lubi zwiedzać, to nie ma tam za bardzo czego szukać. Formą spędzenia produktywnie czasu mogą być spacery po rajskich plażach, bo to jest największa i chyba jedyna zaleta tej wyspy. Plaże są piękne, widoki na niezliczoną ilość większych lub mniejszych gór także robi wrażenie.

Fuerteventura | Wyspy Kanaryjskie | #6

No i wróciliśmy z Fuerteventury, czas na krótka relację :)
Czerwiec jest na Fuerteventurze poza głównym sezonem, z czego nie
zdawaliśmy sobie sprawy przed wyjazdem, i co spowodowało mały szok
już na lotnisku. Na płycie lotniska były tylko 2 samoloty (łącznie z naszym) a w hali przylotów
(bardzo dużej !) nie było nikogo.
To wrażenie pustki nie opuściło nas przez cały pobyt.
Jak się później dowiedzieliśmy, jest tak dlatego, że w tym czasie najbardziej dmucha...
Samochód zdecydowaliśmy się wypożyczyć na cały pobyt, co okazało się dobrym

Teneryfa | Wyspy Kanaryjskie | #5

Naturystyczne plaże w północnej części Teneryfy

W rejonie Puerto de la Cruz plaża naturystyczna znajduje się w zatoce Los Patos (fot. 1). Korzystanie z niej jest jednak dość ryzykowne - niezabezpieczona, osypująca się ścieżka schodzi stromo w dół, a przypływ może odciąć drogę powrotną. Dobrym rozwiązaniem jest pobliska plaża w zatoce Bollullo (fot.2). Nie jest to de facto plaża naturystyczna, jednak jej skalisty kraniec idealnie nadaje się dla zwolenników opalania nago. Do obu plaż można dojechać z Puerto de la Cruz taksówką (około 6-7 euro w jedną stronę), można także dojść pieszo - spacer z Puerto de la Cruz zajmie około 40-50 minut. Kierując się ulicą Avenida del Colon należy minąć Playa Martianez i iść cały czas drogą w kierunku wschodnim. Już za miastem, przy pierwszej plantacji bananów należy wypatrywać odchodzącej w dole w lewą stronę drogi - jest to malowniczy szlak, wiodący przez uprawy bananowców oraz wyschnięty wąwóz. Po przejściu przez wąwóz wspinamy się na niewielkie wzniesienie, skąd droga prowadzi kolejno do zatok Bollullo i Los Patos.

Lanzarote | Wyspy Kanaryjskie | #4

Famara

Piękna długa, szeroka, piaszczysta, pusta plaża, na której, w pewnych jej częściach można chodzić i kąpać się nago, w innych opalać się w osłonietych kamienisto-piaszczystymi, naturalnymi parawanami grajdołkach. Dojazd drogą na północ od dawnej stolicy Teguise właściwie tylko dla zmotoryzowanych, wyraźnie zaznaczona na każdej mapie wyspy. Samochód parkujemy bezpośrednio przy drodze, praktycznie na plaży. Plaża dziewicza, fale piękne, nie tak już piekny porywisty wiatr rzucający wszechobecnym drobniuteńkim piaseczkiem, wchodzacym wszędzie. Idąc w kierunku wschodnim plaża staje się coraz bardziej pusta. Dominują uprawiający sporty wodne, wymagające wiatru, a także surferzy. Tak, tak fale na to naprawdę pozwalają. W pobliżu brak jakiejkolwiek infrastruktury.

Strony