Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Iza29Marcin33

Nago Na Rowerze.

Rekomendowane posty

Iza29Marcin33

Jakieś dwanaście lat temu moja koleżanka której ojciec mieszka w Niemczech opowiadała mi że jadąc z tatą samochodem widziała parkę jadącą na rowerach wzdłuż plaży po ulicy nago. Nie bardzo w to wtedy wierzyłem. Jak się okazuje w kraju takim jak Niemcy takie rzeczy to normalka ;) . Myślę że wielu (może nie wszyscy) z nas Polskich naturystów też chętnie tak spędzałoby wolny czas. Niestety mieszkamy w Rzeczpospolitej Katolickiej i coś takiego byłoby chyba nie możliwe. No chyba że gdzieś na dalekim odludziu ? Czy doczekamy się kiedyś czasów kiedy będziemy mogli tak spędzać wolny czas lub poprostu pojechać nad pobliskie jeziorko i opalać się nago bez głupich spojżeń tekstylnych? Wątpię, ale............ ;) ?

Pozdrowionka

Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kłapołuch

Dziwny post.

Myślę, że w postępowej Francji, ciepłej Hiszpanii i wielu innych krajach naga parka na rowerze, jadąca po ulicy nie tylko wzbudziłaby zainteresowanie tekstylnych ale i policji.

Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego jeżdżenie na rowerze nago po drogach publicznych z naturyzmem. To się nazywa ekshibicjonizm.

Jeszcze bardziej nie rozumiem co autor miał na myśli mówiąc w tym kontekście RZ-lita Katolicka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wojtek56

Biorąc pod uwagę, że:

1) rower jest podręcznym środkiem transportu,

2) parka golasów jechała wzdłuż plaży (domyślam się, że w Niemczech widok golasów w pobliżu plaży nie budzi sensacji),

nie rozumiem, Kłapouchu, Twojej ostrej reakcji. Sam pewnie w ogóle nie zdecydowałbym się na wyjście nago poza plażę, ale być może dlatego, że w naszym kraju granica gdzie nagość jest dozwolona, a gdzie już trąci o ekshibicjonizm, raczej jest granicą plaży. Gdyby jednak było społeczne przyzwolenie, aby np. można było spacerować czy jeździć na rowerze nago choćby po lesie ciągnącym się wzdłuż nadmorskich plaż, to amatorów takiego wypoczynku na pewno by nie zabrakło. Dopóki jednak tak nie jest, a samotny facet (a co dopiero nagi!) poza plażą raczej kojarzy się z zagrożeniem dla innych, to pozostaje tylko westchnąć i pomarzyć...

Inna rzecz, że określenie "Rzeczpospolita Katolicka" w tym kontekście jest nie tylko niefortunne, ale wręcz nierozsądne (by nie rzec: głupie). Myślę, Izo i Marcinie, że powinniście przeprosić za takie sformułowanie, szczególnie tych, którzy łączą swoją wiarę z naturyzmem czy choćby akceptacją takich upodobań u innych.

Edytowane przez wojtek56

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Evangelion

A ja nie rozumiem, czemu tak niektórzy naskakują na Izę i Marcina. Myślę, że nie chodziło im o to aby naśmiewać się z czyichś wierzeń, a jedynie o zwrócenie uwagi na to, że w naszym kraju jest straszny konserwatyzm i nietolerancja. Ja np. nienawidzę słuchać jak duchowni chcieliby dyktować jak ma w naszym kraju wyglądąć wychowanie seksualne, ale to że ktoś jest katolikiem toleruję i nigdy bym nikogo nie obrażał tylko za to że jest takiej albo innej religii. Czemu w naszym kraju każde niepochlebne zdanie na temat katolicyzmu traktuje się jako atak na tą religię? Co innego mówić komuś że jest głupi bo jest katolik, a co innego narzekać na zbyt duży wpływ Kościoła w naszym kraju, do czego każdy ma prawo tak jak i narzekać na np. nudne reklamy w TV.

Ale nie odchodźmy już zbytnio off-topic, dyskusja była o nagim kolarstwie ;)

Edytowane przez Evangelion

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
grommit
parka golasów jechała wzdłuż plaży (domyślam się, że w Niemczech widok golasów w pobliżu plaży nie budzi sensacji),

nie rozumiem, Kłapouchu, Twojej ostrej reakcji. Sam pewnie w ogóle nie zdecydowałbym się na wyjście nago poza plażę,

Nam zdarzyło się w Piaskach będąc niekompletnie ubranymi (a dokładniej: kompletnie nieubranymi) wrócić z plaży na parking. Było to nieco zwariowane, ale z drugiej strony - akurat na tej ścieżce chyba wszyscy to naturyści idący na plażę albo z plaży.

Przestrzegamy jednak jednej kluczowej zasady: nie narzucać się nikomu z własną nagością. Ten, kto to robi, jest ekshibicjonistą, nie naturystą. Pewnie wielu z nas ma wspomnienie z młodości, gdzie ktoś w krzakach czy w ciemniej bramie nam się narzucał. Wspomnienie to nie jest przyjemne, towarzyszy mu lęk, wstyd i poczucie zagrożenia. Zważmy, by takiego poczucia nie wzbudzać u nikogo.

  • Punkcik 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czarny-adam
unde      Inna rzecz, że określenie "Rzeczpospolita Katolicka" w tym kontekście jest nie tylko niefortunne, ale wręcz nierozsądne (by nie rzec: głupie). Myślę, Izo i Marcinie, że powinniście przeprosić za takie sformułowanie, szczególnie tych, którzy łączą swoją wiarę z naturyzmem czy choćby akceptacją takich upodobań u innych.        fined

A mnie się wydaje, że powinieneś leczyć swoje problemy w odpowiedniej placówce a nie na forum naturystycznym. I do tego kosztem Marcina.

Jeśli nie rozumiecie co Marcin miał na myśli pisząc:

unde    Niestety mieszkamy w Rzeczpospolitej Katolickiej    fined
, to macie do tego prawo. Ja rozumiem co chciał powiedzieć. A wymaganie przeprosin za to sformuowanie uważam nie tylko za niestosowne, ale wręcz nachalne (by nie rzec: chamskie).

Nie rozpisując się. Wasze głosy są w państwie wyznaniowym normalne. Ale nie można obrażać się o nazywanie tegoż po imieniu.

W sprawie rowerów.

Idąc tokiem rozumowania Marcina, naturystyczna turystyka rowerowa będzie w tym kraju możliwa w momencie wydzielenia terenu prywatnego nie podlegającego przepisom ogólnym. Czyli w ośrodku FKK. Jeśli taki kiedykolwiek powstanie.

Pozdrawiam. ca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tadpol

tolerancja wobec siebie i innych ..... jacy tak prawde mowiac jestesmy dla siebie i innych.... to w jakiej sytuacji sie znajdujemy i co jest dla nas normalne dla innych moze miec odwrotne znaczenie i odwrotnie rowniez ....a co tyczy kraju to jest on jaki jest i pewnie inny nie bedzie w najblizszym czasie .... w jednej wypowiedzi tracilo moherkiem stad tylko moge wyrazic swoja opinie ze nie ma tu za co przepraszac .... a naturyzm jest ponad ponad wszystkim i wiara rowniez ..... w co ja wierze to moja sprawa ........ i jak sie realizuje w tej wierze tez moja to sprawa ...... i nie chce aby ktos w moim imieniu wypowidal sie np w sprawach wiary ....................................... i na koniec uwazam ze natura i naturyzm jest piekny ze trzeba czerpac wiedze i zycie z natury dla lepszego zycia naszego zycia a tego samego o naszym duchu szkolonym powiedziec nie mozna ........... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wojtek56

Fajnie jest umieć czytać, umieć pisać, a nade wszystko rozumieć. Ale po kolei.

Marcin, w Anglii ludzie w saunach pocą się w gaciach. A podobno to kolebka wolności...

W Twoim tekście z przyjemnością czytałem o marzeniach, jak można by spędzać czas. Ale to nie Mohery stoją tu na przeszkodzie (wolę to określenie, niż Twoje). Nie potrafimy założyć własnego stowarzyszenia, z najwyższym trudem umawiamy się na wspólne spędzanie czasu, jesteśmy nawet wobec siebie pełni nieufności, niezrozumiałego dystansu, nierzadko pogardy. Jeśli my nie ufamy, to dlaczego ktokolwiek komukolwiek miałby zaufać?

Evangelionie, Czarny Adamie, to już alergia. Są głupi katolicy i mądrzy katolicy, są głupi naturysci i mądrzy naturyści. Nie chcę, aby wszystkich katolików wrzucano do jednego kotła, bo to daje prawo do wrzucania wszystkich naturystów też do jednego kotła. Tych drugich najlepiej razem ze swingersami, ekshibicjonistami i pedofilami, bo wystarczy spojrzeć na niektóre wątki tego czy innego forum.

Dosyć na dzisiaj. Jestem po rozkosznej saunie i nie chce mi się nic udowadniać.

Lubię latem plażą między Dębkami a Białogórą chodzić na długie, wielokilometrowe spacery. Nikomu nie przeszkadza, że jestem nagi. A mi jakoś nie przychodzi do głowy, że "w naszym kraju jest straszny konserwatyzm i nietolerancja".

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik

Co roku jeździmy na rowerach szlakami Słowińskiego Parku Narodowego w ubraniach nie dlatego, że wina leży po stronie opcji politycznej rządzącej w tym czasie, czy braku tolerancji. Gdybyśmy się rozebrali, zjadłyby nas komary lub poraniły gałęzie, czy atakowały muszki lub tak zwane przecinki.

Inaczej ma się rzecz na plaży, gdzie można sobie na to pozwolic i czerpac przyjemnośc z kontaktu z naturą i braku krępującej odzieży.

Myślę, że najprościej jest oskarżyc i obarczyc winą innych- to nie wymaga działań.

Niech inni robią, aby pozostali mogli ponarzekac i krytykowac.

A ja nadal zamierzm jeździc rowerem zarówno po lesie, jak i po plaży, w ubraniu i bez, a Wam pozostawiam powód do zazdrości, krytyki, dorabiania ideologii i szukania winnych tego, że postępuję tak, a nie inaczej lub, że ktoś chciałby jak ja lub odwrotnie, a nie może.

Magikowa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik
Jak się okazuje w kraju takim jak Niemcy takie rzeczy to normalka

U nich, jak wiadomo z historii "naturystyczne" kapiele w komorach też były na porządku dziennym, więc nie ma co zazdrościc. ;)

Kazdy kraj ma coś, co jedni chcieliby przenieśc na własny grunt, a inni strzegą się jak ognia, taka natura człowieka.

Zgodnie z przysłowiem "Cudze chwalicie, swego nie znacie........" czas wykorzystywac własne możliwości i powoli isc do przodu, nie siedziec i biadolic, że inni mają lepiej- od tego mam się nic nie poprawi.

Magikowa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Evangelion

Ekhm, a gdzie ja wrzucam katolików do jednego wora? Stwierdziłem tylko że nie powinno się wszędzie dopatrywać ataku na Kościół, bo sam fakt, że ktoś narzeka na wpływ religii na otwartość w polskim społeczeństwie, nie oznacza że chce kogoś obrażać. Tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czarny-adam
undef      Zarzucasz innym chamstwo, a przepraszam bardzo, ta Twoja wypowiedz to niby jaka była?

No cóż, myślałem ze moze coś się zmieniło, ze pozbyłeś się swoich niepotrzebnych zgryźliwości i złośliwości.

Pomyliłem się. Bardzo przepraszam. Moja wina      ined

Mamy różne poglądy na pewne sprawy. Ale to Ty jesteś tutaj sędzią i pokazujesz kartki. Moja wypowiedź nie była ostrzejsza od poprzedzającej ją.

I myliłby się ten, który twierdzi, że była antykatolicka. Wyraziłem jedynie pogląd iż sformuowanie: "Rzeczpospolitej Katolickiej", (mimo błędu w pisowni) nie można traktować jako obelżywego w stosunku do katolików. A wymaganie przeprosin za nie traktuję jako przejaw nietolerancji i kołtuństwa. Z całym szacunkiem do Wojtek56, posunął się jenak zbyt daleko w interpretacji tekstu Marcina. Marcin nie pisał, że polscy naturyści są głupimi katolikami i dlatego nie jeżdżą nago na rowerach przy plaży. To gruba nadinterpretacja.

Ostatnio krzyki o przepraszanie za wyrażanie poglądów są w kraju modne. Wielce Szanowny Pan redaktor Michalkiewicz też ma przepraszać. Czytając jego felieton (ostatni "Najwyższy Czas") nie wpadłbym na to jak odbiorą to środowiska i stowarzyszenia domagające się dziś przeprosin.

Rozumieć. Tak Drogi Wojtku56. Tylko, że każdy z nas rozumie słowa inaczej.

Zarobiłem ostrzeżenie. Polsat pół bańki.

Jeśli zgryźliwością i złośliwością jest wyraźne akcentowanie innych poglądów niż powszechnie obowiązujące - zgadzam się.

Pozdrawiam. ca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
magik

A ja widzę, że koledzy nadal nie rozumieją, że ani poglądy, ani religia, ani polityka nie mają wpływu na jazdę nago na rowerze po ulicy.

Rozsądnie rzecz ujmujac

jadąc z tatą samochodem widziała parkę jadącą na rowerach wzdłuż plaży po ulicy nago

co za przyjemnośc wdychac całym ciałem spaliny, aby w saunie oczyszczac z nich organizm? ;)

Co wspólnego ma z naturą jazda na rowerze w towarzystwie zatruwajacych powietrze samochodów?

Pominę fakt, że dla wielu taka jazda nie należy do przyjemnych.

Wydaje mi się, że zbyt wiele pomysłów związanych z nagością usiłuje podciągnac się pod naturyzm, a brakiem możliwości realizowania zachcianek obarczyc system, polityków, opcje i Kościół. Taka zapanowała moda- rzucac błotem w kogo i gdzie popadnie- to świadczy o popularności.

Magikowa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Paal

A jajaj.... A tak było spokojnie.... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MOONWR

Bo to wszystko wina, wiadomo, cyklistów.....

Pozdrowionka

M

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iselin
Jakieś dwanaście lat temu moja koleżanka której ojciec mieszka w Niemczech opowiadała mi, że jadąc z tatą samochodem widziała parkę jadącą na rowerach wzdłuż plaży po ulicy nago. Nie bardzo w to wtedy wierzyłem. Jak się okazuje w kraju takim jak Niemcy takie rzeczy to normalka  :) . Myślę że wielu (może nie wszyscy) z nas Polskich naturystów też chętnie tak spędzałoby wolny czas. Niestety mieszkamy w Rzeczpospolitej Katolickiej i coś takiego byłoby chyba nie możliwe. No chyba że gdzieś na dalekim odludziu ? Czy doczekamy się kiedyś czasów kiedy będziemy mogli tak spędzać wolny czas lub poprostu pojechać nad pobliskie jeziorko i opalać się nago bez głupich spojrzeń tekstylnych? Wątpię, ale............ ;) ?

Pozdrowionka

Marcin

Dwanaście lat temu, to spory kawałek czasu...

Piękny obrazek, ale nie chciałabym jeździć lub przebywać w miejscu,

gdzie dość blisko mogą jeździć samochody. Po co przy aktywnym wypoczynku

podtruwać się spalinami?

Przejmujemy złe wzorce z zachodu, a nie możemy przejąć dobrych

i to mnie denerwuje.

W Polsce jeszcze długo nie będzie tak jak jest gdzie indziej.

Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że zaczynamy być krajem trzeciego świata.

Tu można by mnożyć przykłady i nawet nie dotyczące naturyzmu.

Rzeczpospolita Katolicka...wiesz Marcinie denerwuje mnie ktoś kto w rozmowie

o przyjemnościach wplata politykę. Nie interesuję się tym tematem,

ale siłą rzeczy muszę - muszę wiedzieć co się dzieje w kraju i na świecie.

Zapytam wprost. Jeśli użyłeś takie stwierdzenia wiedząc, że możesz kogoś urazić

( Wybaczam Tobie, bo wiesz co czynisz ) to śmiało mogę zapytać.

A czy Ty jesteś czerwono - różowy?

Pozdrawiam Iselin.

Edytowane przez Iselin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czarny-adam

:):);):D

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tadpol

:Niestety mieszkamy w Rzeczpospolitej Katolickiej""( Wybaczam Tobie, bo wiesz co czynisz )" wydanie wlasnej opini na temat nie moze skutkowac tym ze ktos wybacza badz nie wybacza..... wazne jest czy ta opinia jest prawda czy klamstwem ......a mowi sie uderz w stol a nozyce sie odezwa .........

jazda nago na rowerku dawno temu w obcym dalekim kraju po drodze czy autostradzie podana jako wiadomosc z malym komentarzem wzbudzila wiele emocji pokazala jak rozne sa stanowiska bywalcow NNS ...... wyobrazcie sobie ze jadac kiedys rowerkiem widzialem autobus pelen golasow czy to cos dziwnego? powinien ktos zapytac czy nie spadlem z rowerka ...ale w Rzeczpospolitej Katolickiej moga pasc inne pytania np czy to kogos nie obrazilo ... czyjes uczucia nie zostaly ...itd bo wg mnie to nie ma znaczenia to sa tylko fakty podany opis zdarzenia jakie mialo miejsce i nic wiecej .... i na koniec ...chodzi o swobode w Rzeczpospolitej Katolickiej gdzie jej poczatek a gdzie koniec ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iza29Marcin33
A ja nie rozumiem, czemu tak niektórzy naskakują na Izę i Marcina. Myślę, że nie chodziło im o to aby naśmiewać się z czyichś wierzeń, a jedynie o zwrócenie uwagi na to, że w naszym kraju jest straszny konserwatyzm i nietolerancja. Ja np. nienawidzę słuchać jak duchowni chcieliby dyktować jak ma w naszym kraju wyglądąć wychowanie seksualne, ale to że ktoś jest katolikiem toleruję i nigdy bym nikogo nie obrażał tylko za to że jest takiej albo innej religii. Czemu w naszym kraju każde niepochlebne zdanie na temat katolicyzmu traktuje się jako atak na tą religię? Co innego mówić komuś że jest głupi bo jest katolik, a co innego narzekać na zbyt duży wpływ Kościoła w naszym kraju, do czego każdy ma prawo tak jak i narzekać na np. nudne reklamy w TV.

I to jest właśnie to co chcieliśmy powiedzieć pisząc Rzeczpospolita Katolicka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iza29Marcin33
Co roku jeździmy na rowerach szlakami Słowińskiego Parku Narodowego w ubraniach nie dlatego, że wina leży po stronie opcji politycznej rządzącej w tym czasie, czy braku tolerancji. Gdybyśmy się rozebrali, zjadłyby nas komary lub poraniły gałęzie, czy atakowały muszki lub tak zwane przecinki.

Inaczej ma się rzecz na plaży, gdzie można sobie na to pozwolic i czerpac przyjemnośc z kontaktu z naturą i braku krępującej odzieży.

Myślę, że najprościej jest oskarżyc i obarczyc winą innych- to nie wymaga działań.

Niech inni robią, aby pozostali mogli ponarzekac i krytykowac.

A ja nadal zamierzm jeździc rowerem zarówno po lesie, jak i po plaży, w ubraniu i bez, a Wam pozostawiam powód do zazdrości, krytyki, dorabiania ideologii i szukania winnych tego, że postępuję tak, a nie inaczej lub, że ktoś chciałby jak ja lub odwrotnie, a nie może.

Magikowa

Na pewno wina nie leży po stronie rządzącej opcji politycznej a właśnie BRAKU TOLERANCJI.

Skoro nie atakują Was muszki, komary, nie ranią gałęzie to przypuszczalnie jeździcie w strojach płetwonurków bo w spodenkach można się poranić lub być pokąszonym przez komary podobnie jak będąc nagim :D .

Poza tym nikt nikogo tu nie oskarża :) A wogóle o jakie działania Ci chodzi ?

Gdyba nas było na to stać to już dawno otwarlibyśmy w Polsce ośrodek FKK, a sami nie jesteśmy w stanie wpłynąć na tolerancję naszego społeczeństwa.

Ty nadal możesz sobie jeździć po lesie w ubraniu czego Ci nie zazdrościmy ,bo tak w naszym kraju może każdy, a niestety my możemy sobie pobujać w obłokach myśląc o nagiej jeździe na rowerach w Polsce. Czy choćby nagim opalaniu nad najbliższym jeziorkiem a nie jeździe specjalnie 100 km by móc swobodnie obcować z naturą ;) . A czy nie o to chodzi???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iza29Marcin33
Kazdy kraj ma coś, co jedni chcieliby przenieśc na własny grunt, a inni strzegą się jak ognia, taka natura człowieka.

Co chciałabyś przenieść na grunt Czeskiego naturyzmu od nas Polskich naturystów ( o Niemcach nie piszę bo chyba masz uprzedzenia? ) ? Co my Polscy naturyści mamy czego nie mają Czescy naturyści ( chodzi o plaże , ośrodki FKK czy choćby tolerancję społeczeństwa) ?

Pytamy o rzeczy związane z naturyzmem bo chyba jest jest to forum naturystyczne ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Iza29Marcin33
Rzeczpospolita Katolicka...wiesz Marcinie denerwuje mnie ktoś kto w rozmowie

o przyjemnościach wplata politykę. Nie interesuję się tym tematem,

ale siłą rzeczy muszę - muszę wiedzieć co się dzieje w kraju i na świecie.

Zapytam wprost. Jeśli użyłeś takie stwierdzenia wiedząc, że możesz kogoś urazić

( Wybaczam Tobie, bo wiesz co czynisz ) to śmiało mogę zapytać.

A czy Ty jesteś czerwono - różowy?

Pozdrawiam Iselin.

Ok. Może wpadłem w politykę za co przepraszam .To jest forum naturystyczne a nie polityczne :)

Jeśli uraziłem Iselin poprzez stwierdzenie że żyjemy w Rzeczpospolitej Katolickiej to trudno, nie przepraszam za poglądy ( a co ma znaczyć to stwierdzenie to wyjaśnienie już padło) .

A czerwono - różowy nie jestem ponieważ mam to szczęście że chwyta mnie raczej na brązowo ;)

Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
grommit
Gdyba nas było na to stać to już dawno otwarlibyśmy w Polsce ośrodek FKK, a sami nie jesteśmy w stanie wpłynąć na tolerancję naszego społeczeństwa.

Przytomnie przypominam, że w Polsce działa ośrodek FKK, ma się dobrze i "tolerancja polskiego społeczeństwa" doskonale znosi działalność takiego ośrodka. Mowa oczywiście o Saunie Cezar w Bielsku-Białej.

To naprawdę świetnie że macie zamiar otwierać drugi! Gdzie i kiedy? Chętnie przyjedziemy!

Edytowane przez grommit

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kopaj

Kolejny raz używa sie określeń typu "Rz.K" jako tożsame z konserwatyzmem, brakiem tolerancji, dyktowania (czytaj narzucania) swoich poglądów. Jako katolik nie mogę się z tym zgodzić i radzę uprzednio zajżeć (jak juz kiedeś ten temat był wałkowany) do Ewangelii, Katechizmu, albo nauki, czy postawy jaką prezentował Jan Paweł II.

Idąc dalej tym rozumowaniem katolicy bedą zaraz odpowiedzialni za gradobicie, koklusz...

A naturyści niech czasami przeczytają cytowany na NNS Dekalog Naturysty Stanisława Bogdanowicza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czarny-adam
unde    Przytomnie przypominam, że w Polsce działa ośrodek FKK  fined

Z całym szacunkiem Grommicie. Nie zamierzam pisać że ma się taki ośrodek FKK na jaki się zasługuje. Jedna jaskółka nie czyni co prawda wiosny ale daje nadzieję. Marcinowi chodziło chyba o możliwość pojeżdżenia rowerem nad morzem. A tego w Cezarze chyba na razie nie zapewnisz?

unde    Kolejny raz używa sie określeń typu "Rz.K" jako tożsame z konserwatyzmem, brakiem tolerancji, dyktowania (czytaj narzucania) swoich poglądów.    fined
Prosiłbym Drogi Kopaj o przedstawienie dotychczasowych razów, skoro ten jest kolejny.
unde    Jako katolik nie mogę się z tym zgodzić i radzę uprzednio zajżeć (jak juz kiedeś ten temat był wałkowany) do Ewangelii, Katechizmu, albo nauki, czy postawy jaką prezentował Jan Paweł II. 

fined

Jestem pod wrażeniem. Rozumiem Szanowny Panie, że sam przestudiowałeś i zgłębiłeś wszystkie cytowane wyżej źródła oraz dokonałeś ich poprawnej interpretacji!

Czy nie staracie się przypadkiem być bardziej świętsi od papieża?

Zapewne moderator zamknie zaraz ten temat jak wiele wcześniejszych rozwijających się w tym kierunku. Zapewne na forum powinno się pisać wyłącznie relacje z plaży. Zapewne byłoby to bardziej naturystycznie.

Ale ciekawi mnie wrażliwość wielu naturystów na niektóre określenia. Swoistą potrzebę udowodnienia, że papież też byłby naturystą, gdyby miał więcej czasu. Że Pan Bóg pomyślał ten świat jako naturystyczny, bo wszyscy rodzimy się nadzy.

A może zostawmy wiarę w stosownym miejscu. A na plażę wejdźmy nie patrząc, czy ktoś chce przysunąć Chrystusowi. Tak jak wielu innych zabierających w tym temacie głos nie interesuję się wyznaniami uczestników forum. Nie interesują mnie także ich poglądy polityczne. W poście, za który dostałem ostrzeżenie, wyraziłem ostro swą dezaprobatę do przemycania takich treści.

Chyba, że jest to Katolickie Forum NNS. Jeśli tak - przepraszam. Nie wiedziałem.

Na koniec przypomniałem sobie obrazek dowodzący, że religia nie zawsze pomaga w różnych sytuacjach życiowych. Obrazek z plaży w Niemczech. Plaży opisywanej w NNS jako naturystyczna choć taką w całości zapewne nie jest. Opalaliśmy się całą rodziną tak jak zwykle. Wokół inni, różnie. Jedni ubrani, inni nie. W pewnym momencie obserwowałem grupę młodzieży. Nie byli przygotowani do plażowania. Ale większość zaczęła korzystać z plaży mniej lub bardziej rozbierając się. Pomimo posiadania zwykłej bielizny. Moją uwagę zwróciła dziewczyna zawinięta po sam czubek głowy. Jakieś spodnie, zwoje na głowie. Nie miała jedynie czadoru. Dzień był upalny. Rówieśnicy oddawali się zabawom i pluskali się w wodzie. Ona również próbowała, ale granicą tych prób był strój. Jak bardzo musiała doskwierać jej temperatura a mimo to nie złamała się do końca. Podziwiać jej postawę? Czy wręcz przeciwnie?

Pomyślałem wtedy, że pewne zasady nie pasują do plaży. I jeśli się chce z niej korzystać, to powinno się je zostawić przed wejściem. Albo na plażę nie wchodzić. Bo pożytku z tego nie ma żadnego.

Tą wypowiedzią nie zamierzałem obrazić niczyich uczuć. Jeśli zostanie zakwalifikowana jako chamska - nie było to intencją autora.

unde      a brakiem możliwości realizowania zachcianek obarczyc system, polityków, opcje i Kościół. Taka zapanowała moda- rzucac błotem w kogo i gdzie popadnie- to świadczy o popularności.

fined

Nie obarczam też systemu, polityków itd. Nie rzucam też błotem w kogo i gdzie. Nie pragnę być popularny.

Pozdrawiam. ca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×

Ważny komunikat

Korzystając z tego portalu, akceptujesz nasze Warunki użytkowania.