Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

agniesiaaa28

PARGA CZY KOKINO NERO NA NAGIE OPALANIE ??

Rekomendowane posty

agniesiaaa28

Dopisane: 24 wrzesień 2017 o 19:28

Witam:-)

     PARGA  czy Kokino Nero?    Gdzie fajniejsze warunki do nagiego plażowania w pierwszej połowie września ?   Jak przypuszczam, tłumów już w tym czasie nie ma wiec czy znajdę jakieś fajne  tam miejscówki na plaży gdzie bedę mogła kompleksowo się opalać ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fizio

w pierwszej połowie września ?

czy znajdę jakieś fajne  tam miejscówki na plaży gdzie bedę mogła kompleksowo się opalać ?

Pierwsza połowa września to już czas przeszły, niestety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
agniesiaaa28

Chodzi o pierwsza połowę września 2018 roku :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nutek

@agniesiaaa28 a może by tak wypadało najpierw się przywitać i powiedzieć coś o sobie ? Chciałbym podkreślić, że wymaga tego regulamin jak chociażby kultura osobista. Pozdrawiam serdecznie. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
agniesiaaa28

Czyżby nikt z " naszych " nie był w Pardze lub Kokino Nero ???   :facepalm:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nAturAlnie nAturAlny

Witam

Ja niestety nie z odpowiedzią na zapytanie, a z podobną prośbą o udzielenie odpowiedzi bo zależy nam dokładnie na tych samych informacjach.

Jako, że już powoli planujemy przyszłoroczne wakacje i wiele wskazuje na to, że to właśnie Parga będzie naszym celem dołączam się do prośby @agniesiaaa28. 

Pytanie dodatkowe, czy ktoś z użytkowników płynął kiedykolwiek promem wycieczkowym całą dobę ? Jednym z elementów naszego dojazdu do Pargi ma być właśnie taki rejs ( Wenecja - Parga). Nie wiem, czy to jest coś ekstra o czym później będzie można opowiadać znajomym jako super fajna rzecz czy raczej nabijanie turystów w butelkę i nic wielkiego jako zwykły pasażer nie VIP spodziewać się po takim rejsie nie można ? Owe promy robią wrażenie, kolosy które mieszczą populację średniej wielkości miasteczka, ale cała doba rejsu może okazać się bardziej męcząca niż to się wydaje, a atrakcji w ofercie wcale nie tak dużo. Moja Pani się na to napaliła, ja mam mieszana odczucia, być może ktoś korzystał i potrafi ostudzić jej zapał, albo zachęcić mnie ;)

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wojd

Zaliczyłem Kokkino Nero i okolice w tym roku, więc trochę opowiem ;)

Samo Kokkino jest bardzo sympatyczną wioseczką z dosyć długą, kamienistą plażą - przedzieloną kamiennym pirsem, a ograniczoną z obu stron skałkami, przez które dosyć trudno się przedostać. Północna część plaży, to duże kamienie, południowa drobniejsze. Tak, czy inaczej wejście do wody niełatwe - ale za to woda czysta, przejrzysta. W obrębie wioski naturyzmu brak - po prostu za dużo Polaków ;) Nawet topless budził zgorszone spojrzenia - opowiadała spotkana na sąsiedniej plaży para. Jednak, dla zdesperowanych ;) za skałkami na południu plaży w samym Kokkino jest malutka plażą, z której ludzie korzystają nago. Jeszcze trochę dalej skałkami lub wpław - urocza plaża, do której na tyle trudno się dostać, że tylko entuzjaści docierają. Skala trudności - 6 w skali od 0 do 10.

Oficjalnych plaż N BRAK, Natomiast w okolicy są plaże, które zwyczajowo są naturystyczne. Jedna Koutsoupii - najbliższa miejscowość na południe od Kokkino. W zasadzie część naga, kamienisto-żwirkowa oraz piaszczysta  zaczyna się na granicy z Kokkino i ciągnie się kilkaset metrów, płynnie przechodząc w tekstylną, piaszczystą, mocno zagospodarowaną. Na plaży sporo namiotów - szczególnie w weekendy. Można zejść ścieżką za Kokkino, koło małej rotundy przy głównej drodze. Skala trudności - 2 w skali od 0 do 10. Czasem gorzej jednak drogą, bo w upale niefajnie się idzie, no i jest trzy razy dalej.

Na północ od Kokkino jest urocza, kamienisto-żwirkowa dzika plaża tekstylno-naturystyczna. Południowa jej część zajmują namioty i tekstylne rodziny z dziećmi, północna jest nasza, choć to trochę zależy od tego, kto pierwszy się rozłoży. Niezłe warunki do nurkowania - można spotkać kalmary i ośmiornice. Dojście drogą (40 minut) lub ścieżką (10 min), która zaczyna się na plaży za hotelem Aqua Rosa.

Jest jeszcze jedno miejsce, które warto odwiedzić w stroju organizacyjnym - choć raczej rano lub popołudniem, bo w środku dnia okupują je miejscowi. Oko Zeusa - cudowny górski strumień, który w jednym miejscu ma dosyć głęboką dziurę, w której można się zanurzyć. Działanie wody o temperaturze kilku stopni - zwłaszcza w upalny dzień - błogosławione, a ogrzanie się potem na kamieniach w przeświecającym między drzewami słońcu - przeurocze.

Aha - wspaniała plaża N jest Skiathos: Little Banana Beach. Z barem, cudowną wodą i cieniem. No, ale to dłuższa wycieczka ;)
 

Edytowane przez wojd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×

Ważny komunikat

Korzystając z tego portalu, akceptujesz nasze Warunki użytkowania.